Author Topic: Бъдещи концесии  (Read 12868 times)

Offline Beer

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
    • View Profile
Re: Бъдещи концесии
« Reply #20 on: 21.01.2010, 00:05:23 »
Нека предскажем какво няма да има в задължителните условията:
-възраст на машините
-разцветка
-климатици
-нископодови
-капацитет на автобуси по конктретна линия (соло/съчленен/двуетажен)
-брой врати

:P
Keith Keller (67018) - - (92042) Honegger

Offline lud_pi4

• Moderator
  • Нямам спирка
  • За запазване историята на ГТП
    • View Profile
    • Email
« Reply #21 on: 21.01.2010, 15:05:48 »
Утре е датата за гласуване на условията на конкурса, може и изненади да има. Ще е интересно.

Те нали ги казаха условията вече,необходими автобуси 66,25 нископодови,5 резерва,от тях 3 трябва да са нископодови,общо към 71-72 автобуса.А за Волвата нали говореха,че който спечели линията,печели и Волвата на нея. ;)

Offline nasko84

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #22 on: 21.01.2010, 16:25:13 »
Винаги може да има промени и в последния момент, когато се гласуват условията, броя точки и т.н.

А за Волвата, няма такъв филм - един да прави конкурс и който спечели, са спечелва нещо от друга фирма, това е против всякаква пазарна логика.
Интересни са и условията, за които Дошков беше дал интервю, че примерно вместо за климатик да се давали повече точки, вероятно ще бъде формулирано като вентилация, а това приравнявало отварящите се прозорци с климатик и да взимат еднакви точки.

Offline lud_pi4

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #23 on: 21.01.2010, 17:03:06 »
Не вярвам,предполагам,че ще си ги пишат климатиците,като отделно условие,и ще носят бонус точки,все пак трябва Дошков и ЕГГЕД да спечелят,не забравяи това. ;) 8)

Новите карти вече са в продажба.
http://potv.eu/133164.html

От 1 април има вероятност да останем без 16 от линиите на МГТ.
http://news.plovdiv24.com/133236.html
А Батаклиев като вижда,че не може да се впише в условията да вземе да напртави нещо,като например да купи нови автобуси,и да се впише,не може другите да копуват,той само да си кара със старите трошки.И нали до скоро твърдеше,че имал само 6 автобуса Евро 2,всички други 60 били евро 4. Голям лъжец е тоя,да вземат до изритат,че напрао не мога да го гледам,много е жалък и смешен.
Според него условията всъщност работели не за него, а за другите, които той определи като "тъй наречените превозвачи".
Ми за разлика от него са превозвачи,и имат достатъчно коли и персонал за да вървят по разсписание и да го спазват.И това не е ли малко егоистично,вместо да работят за 4 други свястни фирми,да работят само за неговата,да го питам ако той спечели с какво ще обслужва другите 4 линии.

« Last Edit: 21.01.2010, 17:44:36 by lud_pi4 »

Offline Beer

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #24 on: 21.01.2010, 17:55:34 »
Явно този прост селяндур Батаклиев още не може да проумее,че без постоянна подмяна на парка няма да стане.Невероятно е и колко са тъпи общинските съветници. Та те дори не са наясно какво са приели!? Ето за това трябва да има отделно звено (примерно Транспорт за Пловдив, който да контролира всички видове транспорт и трафика) където да работят инженери/механици и тнт. ,а не разни чиновничета и мутри които хабер си нямат от техника.

Offline eco-power

• Запален по ГТ
  • URBAN ECOLOGY
    • View Profile
    • Email
« Reply #25 on: 21.01.2010, 20:40:44 »
От публикуваната статия става ясно, че Батаклиев вече не може да разчита на подкрепа от страна на общината - поне не такава каквато имаше преди година да речем. Никъде не се споменава но ЕГЕД 2-пъти са се срещали с кмета след официалната им когато и медиите я отразиха. Идвали са и още 2 фирми - 1-та била софийска. Ще бъде интересно да видим стенограмата от заседанието, но по всичко личи че Батаклиев остава без волвата - а ако общината спре да превежда лизинга вместо него - ще остане и без BMC-тата. Единственото което му е гарантирано са тролеите и на този фон е пълан тъпак щото досега можеше да ги е вдигнал на крака и само чрез тях щеше да взима дори повече отколкото чрез автобусите си.

За 120 в момента наистина ще ползват разчленилия се ванхол. Иначе сте напълно прави - от 14-те ванхола все още не сме видяли 121, 125, 127, 130 - 120 и 129 съшо се появяват много рядко. а вече и 103 е на линия - и при това положение да лашкаме още с шкодите ...

Ясно е обаче че ако Батаклиев отпадне от надпреварата ще имаме нов превозвач - не вярвам Дошков да успее да покрие и двата пакета - особено когато е поел и Пазарджик.

Offline lud_pi4

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #26 on: 21.01.2010, 20:51:38 »
Хеброс ще играят само за първи пакет,кадето са тяхните линии,и няма цигански,втория или за ЕГГЕД,или за Батаклиев. ;) И все пак има слух,Дошков предлага гараж и персонал,ЕГГЕД предлага автобусите,защото все пак трябва да има гараж и персонал в Пловдив за да участват,а Софииската фирма сигурно е Ивкони,но те нямат достатъчно возила,и гараж в "рамките" на града.
« Last Edit: 21.01.2010, 20:54:24 by lud_pi4 »

Offline troley_ lover

• Наистина съм луд
  • ;)
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Някои хора трябва да обърнат внимание на това, което искат гражданите в отделните градове и тези хора се наричат  КМЕТОВЕ! Нека да спрем прибързаните решения на самите кметове и да им покажем какво искаме! ;)

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #28 on: 22.01.2010, 15:03:15 »
Обричате се на старите си бараки ми се струва. Трябваше едно ясно автобуси до 5 години и айде. Сега някакви тарикатлъци, някакви простотии. И преди конкурсите наистина да се определи нова транспортна схема, без дублажи. Вече не знам за условията и дали фирмите могат да си покриват разходите от цената за километър, но тази битка за билети е ужасно порочна практика и причина за катастрофи и неспазване на разписания.

Offline Beer

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #29 on: 22.01.2010, 15:22:38 »
Провал,ясен много преди написването на условията.То е като маймуна с пистолет.Всички знаем какво ще се случи.И журналягите не пропуснаха да се оцвъкат.От 56 страници публикуваха 0-ла.Много информативно,мерси за "новината" :bag:.
Сега областния ще върне решението....

Offline lud_pi4

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #30 on: 22.01.2010, 22:29:42 »
но тази битка за билети е ужасно порочна практика и причина за катастрофи и неспазване на разписания.

Извинявай,ама в Пловдив стават най малко катастрофи с градски автобуси. ;)
Да не говорим,че това го има навсякъде в България,дори и в София.
То беше ясно,сега да видим какво ще става Март месец. :P
Интересна статиика,интересно ми е ако прекрати договора с "Веката",кой друг ще се хване да му дава гориво на верисия. :D
http://news.plovdiv24.com/133428.html
« Last Edit: 22.01.2010, 22:39:27 by lud_pi4 »

Offline mdka

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #31 on: 23.01.2010, 11:45:22 »
Провал,ясен много преди написването на условията.То е като маймуна с пистолет.Всички знаем какво ще се случи.И журналягите не пропуснаха да се оцвъкат.От 56 страници публикуваха 0-ла.Много информативно,мерси за "новината" :bag:.
Сега областния ще върне решението....

Най-много ме изкефи твърдението на Батаклиев,че Константинов е прибрал 100 хил от Дошков за да завиши критериите на конкурса
Тцц,няма такъв идиот просто
Подкуп за завишаване на критерии :D

Offline maniaka

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #32 on: 23.01.2010, 13:34:56 »
Напротив хич не е идиот човека,а просто знае какво се прави в общината-взимат се наи-нагло подкупи,особенно,когато дойде време за такива конкурси.Напълно вярвам на Батаклиев,защото е напълно логично това,което казва.Само хеброс имат климатизирани рейсове и завишаването на критериите автоматично ги прави победители и така няма смисъл от конкурс ;)
Бойкот на микроавтобусите

Offline mdka

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #33 on: 23.01.2010, 13:51:44 »
Напротив хич не е идиот човека,а просто знае какво се прави в общината-взимат се наи-нагло подкупи,особенно,когато дойде време за такива конкурси.Напълно вярвам на Батаклиев,защото е напълно логично това,което казва.Само хеброс имат климатизирани рейсове и завишаването на критериите автоматично ги прави победители и така няма смисъл от конкурс ;)
Батаклиев е абсолютен идиот,единствената причина поради,която си върти още селските далавери е продажната общинска коалиция БСП-МВРО,ако на власт бяха Герб тоя селски бек отдавна нямаше да го има
Като нямат другите фирми рейсове с климатици или купуват или отпадат,все пак пътника иска да се вози на редовни и модерни машини ,а не му пука много на коя фирма са
« Last Edit: 23.01.2010, 14:17:57 by difian »

Offline lud_pi4

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #34 on: 23.01.2010, 19:19:50 »

Ако беше така,защо ги занижиха,и защо Дошков каза,"не ми пука нашата фирма е фаворит",пък и мислишли,че и Батаклиев не дава подкупи на своите колеги от съвета,а това със знаенето го знае всеки,и ми кажи той какво прави за града,освен,че си прибира парите от билети,и е оставил всичко да му плаща общината. ;) Вчера или днес чух,по радиото,че загубите на общината от концесията на спирките,на фирма "Елиза 1999",не са само в размер на неустоиките от 200 или 300 хиляди лева,а били милион и 200 хиляди,честито съграждани,сега ни спирки ни пари за тях. :D :P Днес много страно на 11-94 не му работеше средна врата,обикновено зимата се разваля или първа или 3-та,но този път беше 2-ра. :D Инче си личи,че са побългарявани Ирисбусите,като за начало тези от 1-та доставка,са с черни държачи на седалките,а тези от 2-та са със сиви,след това от зад понеже не стига климатик до там,има радиаторна духалка,след това седалките които са хващани за задните кaлници,болтовете им вместо да са от вътре на вън те са на обратно,и вътре в купeтo стърчат болтове със шайби и гайки,и накрая като за капак,от ляво последната дръжка,която е на калника,е леко изкривена. :D
« Last Edit: 23.01.2010, 19:24:34 by lud_pi4 »

Offline lud_pi4

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #35 on: 10.02.2010, 12:38:48 »
Айде честито,ще се возим още 10 години в трошките на Батаклиев.
http://news.plovdiv24.com/141522.html

Offline maniaka

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #36 on: 10.02.2010, 20:48:44 »
Но мисля,че имаше условие до 2012 да се подменят тези стари автобуси,нали?

Offline troley_ lover

• Наистина съм луд
  • ;)
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #37 on: 10.02.2010, 21:01:18 »
Да, така е.  ;)
Някои хора трябва да обърнат внимание на това, което искат гражданите в отделните градове и тези хора се наричат  КМЕТОВЕ! Нека да спрем прибързаните решения на самите кметове и да им покажем какво искаме! ;)

Offline lud_pi4

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #38 on: 10.02.2010, 23:15:19 »

По принцип да,но като го знаем Батака,ако са още на валст неговите хора,нищо чудно да променят пак някоя точка в договора. ;)

Offline maniaka

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #39 on: 18.03.2010, 08:34:00 »
Много ми е странно какво става с тези концесии.Договорите трябваше да изтекат на 1 март ,а още и конкурса не се е провел :(
И още на кой му хрумна "гениалната" идеа да сложи всички печеливши линии в един пакет и всички губещи в друг.Трябваше да ги поразмесят :rolleyes:. Защото сега Батаклиев като вземе губещите,те ще си останат на същия хал. :angry: