Author Topic: Първото ми пътуване с метро  (Read 8303 times)

Offline KRUPA

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
Re: Първото ми пътуване с метро
« Reply #20 on: 06.03.2010, 19:15:56 »
Честно казано подробен спомен нямам, понеже бях малък, а това се случи 1990-а година. Но за сефте се возих в Берлинското метро (U-bahn). След това като се качих за първи път в софийското, единственото което помня от този момент бе, че веднага усетих берлинската миризма на метро :)
Я мислех, като да си умрем от старост, а оно така стана, като да си умрем от смех, хе-хе-хе...

Offline pepi1997

• Нямам спирка
  • 9060
    • View Profile
    • Email
« Reply #21 on: 08.03.2010, 21:05:55 »
Аз като бях на 6-7 годинки се возих и много се кефех  :P :D

Offline borosport

• Нямам спирка
  • Hate users!!!
    • ICQ Messenger - 304771719
    • View Profile
    • Email
« Reply #22 on: 14.03.2010, 16:52:12 »
Сефтето ми беше на 01.02.1998г. Може и да бъркам деня не си спомням много добре, но се изкефих много въпреки доста късата отсечка тогава.
Най-дългите градски автобусни линии са:
- А111 - 50320 м двупосочно
- А83 - 37000 м двупосочно
- А11 - 32005 м двупосочно
Най-дългите крайградски автобусни линии са:
- А28 - 64540 м двупосочно
- А70 - 56645 м двупосочно
- А3 - 55870 м двупосочно
Тройната коалиция от А до Я

Offline putnik

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #23 on: 20.01.2011, 17:08:47 »
На 3-4 годинки, московското метро.
След това киевското.
И към края на 1998 г. си спомням, за пръв път се качих в софийското.

Offline ari_91

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #24 on: 21.01.2011, 00:18:27 »
За първи път се возих, през 2010 г. във Виенското метро. Главно съм използвал U6, но съм се качвал и в другите, все пак живях там един месец, имам и доста снимки, но все не намирам време да избера най-добрите и да ги пусна тук, във форума. ;)

Offline filipkarolev

• Напредващ
  • Ω∆Ψ – ЗНАНИЕТО ПРОМЕНЯ СЪЗНАНИЕТО!
    • View Profile
« Reply #25 on: 26.05.2011, 16:36:00 »
Първото ми возене в метро беше на 6 февруари 1998 г в 18:25 ч в Софийското метро.

Платих цееели 200 лева тогава  :D  :P  :rolleyes:
После 2000-та учих 9 месеца във Виена ии живеех точно до една станция на U4, спомням си че операторът беше WienerLinien.

Като се върнах пак малко на софийското, но вече беше минала деноминацията и беше поскъпнало малко вече струваше 0.30 лв.

И след това след 10 години "метродиета"  на 20.10.2010г. се качих на московското...

Offline fizik

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #26 on: 22.05.2016, 17:52:07 »
Гледам че темата е позападнала, а и не съм се разписвал в нея... както и брат ми  ;)

Та първото ни возене беше 1996 в Прага. Помня че тогава се прехвърляхме от една линия на друга - мисля че от С на А, за да стигнем от гарата до Пражкия замък. Тогава, още малък, подземните лабиринти ми се струваха доста объркващи. Бегло си спомням турникети в преходите между линиите, но почти сигурно греша. На Пражкото метро последно се возих 2009 и нямам търпение скоро пак да се пусна.

Следващото возене беше пролетта/лятото на 1998 в София. Станциите - празни, леличката на касата ни разреши с майка ни да излезем от метрото на Сливница. До тогава не бях ходил в тази част на града и ми изглеждаше доста чуждо. Станциите имаха аромата на напоено с масло дърво, предполагам от траверсите, но може и да греша. Този аромат е все едно част от детството. Също така си спомням коментарите на баба ми - "това не е метро, а подземен трамвай! Метрото се строи дълбоко, не така току под улиците". Дълго време бях дълбоко убеден в тази мисъл и се чудих защо метрото в София не е дълбоко, т.е. защо не е истинско...

Последните години се повозих на метрата във Виена, Валенсия, Милано, Мюнхен, Букурещ, Брюксел и Берлин - всяко едно е различно и интересно.

От известно време живея до Берлин и честичко посещавам немската столица. Метрото е впечатляващо! Предимно плитко под земята, три различни системи - тясно, широко, с-бан, учудващо ефективно. В същото време метрото на Берлин ми изглежда изключително хаотично - все едно е строено "откъдето падне". Предполагам че една от причините за това е разделянето на града между 1961-90. Нещото, което най-много ми харесва са още запазените надписи с готически шрифт, предполагам останали от времето на третия райх. Придават една атмосфера на спряло време, което е така на някои места. Страхотен град!