Author Topic: Костинброд  (Read 26135 times)

Offline suavcho

• Приятел на ГТ
    • View Profile
Костинброд
« on: 13.04.2010, 14:51:05 »
Здравейте. Съжалявам, че въпросът не е за градски транспорт.

Обясниха ми, че от Автостанция Обеля мога да си хвана автобус до Костинброд. Тъй като не успях да намеря някаква официална страница на автостанцията, а от сайта на община Костинброд имат странно разписание на автобусите - с важния пропуск да уточнят откъде тръгват някои от курсовете.

Някой знае ли потвърдена информация за това кога са колите до Костинброд, които тръгват от автостанцията при МС Обеля?

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Re: Костинброд
« Reply #1 on: 13.04.2010, 20:40:30 »
Не тръгват от метро/автостанция Обеля, а от станция Връбница. Сайт няма да намериш, а и фирми не мога да ти кажа, защото повечето автобуси не са брандирани с логото на която и да е фирма. Но са доста на често, а като цяло разстоянието от Околовръстното до там е 5 километра. Не те знам защо ще ходиш и как си, но алтернатива е А41 до Волуек и 3 километра пеша след това!  :P
« Last Edit: 13.04.2010, 22:50:32 by difian »

Offline niki88z

• Наистина съм луд
  • Извън релси!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 387296800
    • View Profile
    • Email
« Reply #2 on: 13.04.2010, 20:44:28 »
И аз знам, че тръгваХА от станция Връбница, но сега след затварянето на Ломско шосе, доколкото ми е известно са пренасочени на гара София Север!

Сега се сещам, че от Обеля можете да използвате и влакче до Костинброд. Неговото разписание поне е сигурно, че ще откриете на сайта на БДЖ.
  :)
« Last Edit: 13.04.2010, 20:51:39 by niki88z »

Offline Stahlgewitter

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #3 on: 13.04.2010, 20:56:49 »
А защо на Север,по логично е именно на обеля.мен винаги ми е било интересно защо останаха да въртят на Връбница след пускането на метрото а не ги пренасочиха на Обеля.
Suavcho незнам какъв сайт търсиш на автостанция,имам чувството че си го представяш като автогара.
Сега като стана дума,ми изникна и въпроса защо от схемата на мгт отпадат Сливнишките и Костинбродските маршрути,а остават примерно тези към нови искър?

Offline niki88z

• Наистина съм луд
  • Извън релси!
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #4 on: 13.04.2010, 21:00:02 »
1. А защо на Север,по логично е именно на обеля.
2. защо от схемата на мгт отпадат Сливнишките и Костинбродските маршрути,а остават примерно тези към нови искър?
1. Питай Столична Община!
2. Защото Сливница и Костинброд не са част от Столична Община, а Нови Искър е :)

Offline martin4o

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #5 on: 13.04.2010, 21:00:20 »
От Автогара Север тръгват автобуси за Годеч, Своге и други населени места в тази посока. Тях също можете да ползвате до Костинброд.

Offline niki88z

• Наистина съм луд
  • Извън релси!
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #6 on: 13.04.2010, 21:02:14 »
Тези за Своге не минават през Костинброд!

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #7 on: 13.04.2010, 21:04:22 »
Бях забравил за Ломското!  :P

Иначе това е станция за междуградски автобуси, те и паркират на нея, а на Обеля няма място. По същия начин съществуват и автогарите при Герена, автогара Юг, автогара Овча купел. Можеха и тях да ги сложат до трамвай 22, или в Дървеница...

Offline suavcho

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #8 on: 13.04.2010, 21:31:19 »
Влакът би бил чудесен вариант, само че ми трябва частта на Костинброд, където минава Ломско шосе. Сигурно е 15-20 минути пеша, само че няма да имам това време.

Друго се сетих... в с. Житен има ли стоянка на таксита? Изглежда ми потенциален вариант оттам да се хване такси до Костинброд.

Offline Stahlgewitter

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #9 on: 13.04.2010, 21:44:16 »
1. А защо на Север,по логично е именно на обеля.
2. защо от схемата на мгт отпадат Сливнишките и Костинбродските маршрути,а остават примерно тези към нови искър?
1. Питай Столична Община!
2. Защото Сливница и Костинброд не са част от Столична Община, а Нови Искър е :)

Абе то и божурище не е,ама чак до 99 се обслужваше от градския,като община,а града и сега си се обслужва от 54.А мисля и че до едно от костинбродските села вървеше градски автобус-31 май.

Offline niki88z

• Наистина съм луд
  • Извън релси!
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #10 on: 13.04.2010, 22:07:16 »
Таксистоянка едва ли има, по-скоро можеш да хванеш нещо преминаващо, но не ми се вярва!

Да, и от Голяновци (визираното село до което стига 31) до Костинброд не е много пеша. Като много малък съм го ходил доста често, но пък пак е сравнително далече от Ломското :(

Online mitakis

• Moderator
  • Защо пиша толкова много?
  • 2660
    • View Profile
« Reply #11 on: 13.04.2010, 22:22:06 »
От Обеля има междуградски за Костинброд, ама не знам през колко време са. Сутрин някъде около 8:30-8:45 го виждам такъв на автостанцията да се бута в теснотията. Разгледай на http://avtogari.info/search.php направленията София - Петърч и София - Богьовци, те тръгват от Обеля и минават през Костинброд.

Offline suavcho

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #12 on: 13.04.2010, 22:56:03 »
Таксистоянка едва ли има, по-скоро можеш да хванеш нещо преминаващо, но не ми се вярва!

Да, и от Голяновци (визираното село до което стига 31) до Костинброд не е много пеша. Като много малък съм го ходил доста често, но пък пак е сравнително далече от Ломското :(

София - АС Обеля  13.00

61 СОУ 13.03 13.04

Волуяк 13.10 13.11

Санитекс 13.15 13.16 - ето тази спирка ми трябва, само дето и хабер нямам дали този автобус ще си спази разписанието да тръгне от 13;00 от АС Обеля, защото навсякъде в нета има различно инфо.

А и тази спирка се води на УЛИЦА Ломско шосе, забележете, не булевард.

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #13 on: 13.04.2010, 23:07:55 »
Това последното за улицата и булеварда си е изцяло субективно. Така кращават пътищата в населените места. Няма строги параметри или критерии, за да се води едното или другото.

Offline niki88z

• Наистина съм луд
  • Извън релси!
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #14 on: 13.04.2010, 23:10:16 »
То там би трябвало да е нито улица, нито булевард, а просто Ломско шосе :)
Нещо като да сложиш ул. или бул. пред Околовръстен път.

Offline suavcho

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #15 on: 13.04.2010, 23:10:54 »
Това последното за улицата и булеварда си е изцяло субективно. Така кращават пътищата в населените места. Няма строги параметри или критерии, за да се води едното или другото.

Да, и затова като потърся Ломско шосе 1В и ми излиза Триъгълника.

Offline AROS

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #16 on: 13.04.2010, 23:19:49 »
То в момента Ломско шосе от Билата до околовръстното си е улица, а Опълченска от ХЕИ до М.Луиза трябва да е булевард. Инак има в сайта с автогарите разписание на рейсове и маршрутки за Годеч, Петърч, Берковица ,Сливница през Костинброд. Те спират в Коктинброд , а маршрутките спират на спирката на Ломското в Обеля2. Една спирка с 30,31 от МС.

Offline greg

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #17 on: 14.04.2010, 13:38:43 »
Абе то и божурище не е,ама чак до 99 се обслужваше от градския,като община,а града и сега си се обслужва от 54.А мисля и че до едно от костинбродските села вървеше градски автобус-31 май.
Да, Божурище винаги е било привилегировано. Въпреки че не е на територията на Столична община, до Божурище се ползват билети за градския транспорт на София - за А54.
Всъщност може би предстои закриване на тази малка община и преминаването на малкия град Божурище (около 5 хил.) и съседните му селца към територията на Столична община при предстоящата административна реформа.

Online emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #18 on: 14.04.2010, 13:50:52 »
Автобусите от/за Костинброд минават през МС Обеля, но не знам дали всички го правят.
Eто и снимка.
мур

Offline suavcho

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #19 on: 14.04.2010, 23:49:46 »
Благодаря за снимката! Както и предполагах, автобусите си тръгват от този сектор, откъдето и автобусът за Волуяк ;)