Author Topic: Плевен  (Read 226928 times)

Offline did_ko

• Нямам спирка
  • гигантски радиоактивен термит - мутант
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Re: Плевен
« Reply #40 on: 23.07.2010, 22:31:35 »
"Човеколюбците", които в Плевен свалиха от тролейбус незрящ плевенчанин и кучето му водач, са наказани с предупреждение за уволнение, съобщава информационният сайт plevenlive.com.
Тролейбусният шофьор и контрольорката получиха наказанието си седмица след инцидента. Управителят на "Тролейбусен транспорт" ЕООД Ангел Несторов каза, че реакцията му не е закъсняла и не е вследствие на голямата публичност, която придоби инцидентът, а защото е спазил процедурите и е изискал писмени обяснения от двамата.
Това е голяма простотия. Не мога да си обясня как така писмени обяснения се разглеждат цяла седмица.
Мразя да пиша и говоря за автобусите с марка "Чавдар" в минало свършено време.

Насилственото натъпкване на пътници в BRT  линиите е транспортен геноцид спрямо населението в Бургас

В ГТ Бургас НЕ ДОСТИГАТ АВТОБУСИ

Ако някои пост не ви харесва - можете да натиснете бутона "Информирай модератор".

Offline Sixkiller

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #41 on: 23.07.2010, 23:07:08 »
Аз пък мисля, че трябва уволнение. Като изхвърчат няколко човека, ще се начуат и другите. Крайно време е българинът да започне да си върши кадърно работата. Ако не може - да напуска. Същото може да се постигне със солидни глоби и/или санкции.

Offline did_ko

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #42 on: 23.07.2010, 23:38:12 »
Аз пък мисля, че трябва уволнение. Като изхвърчат няколко човека, ще се начуат и другите. Крайно време е българинът да започне да си върши кадърно работата. Ако не може - да напуска. Същото може да се постигне със солидни глоби и/или санкции.
Глобите едва ли ще помогнат. Би трябвало направо да се уволняват служители, които не си вършат работата.  Само така българина ще се научи да си върши нещата като хората.

Насилственото натъпкване на пътници в BRT  линиите е транспортен геноцид спрямо населението в Бургас

Ако някои пост не ви харесва - можете да натиснете бутона "Информирай модератор".

Offline mi6kina

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #43 on: 24.07.2010, 00:11:11 »
Аз пък мисля, че трябва уволнение. Като изхвърчат няколко човека, ще се начуат и другите. Крайно време е българинът да започне да си върши кадърно работата. Ако не може - да напуска.

Съгласен!!! Има толкова много хора без работа, така че ще се намери кой да ги замести тия некадърници!
Градски транспорт - разписания на градския транспорт в цяла България. Търсят се гост автори за нашия блог. За контакти: на ЛС! :)

Offline freepigeon

• View Profile
    • Email
« Reply #44 on: 25.07.2010, 00:25:54 »
Не им трябва уволнение.Те сами по себе си не са си вършили несъвсно работата - шофьора си кара а контрольоркатта си продава билети.Проблема е че са прости - толкова си могат и разбират.И също така и нетолерантни към различните и хората с проблеми.И двете са крайно отличителни черти на българина и особено на представителите на техните професии.А простотията не се лекува и не е редно да се наказва....на тях просто толкова им отбира акъла!

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #45 on: 25.07.2010, 11:17:12 »
Когато, в условията за пътуване се допускат кучета водачи, да изгониш човек с такова насред нищото, е точно неспазване на задълженията и несъвестна работа!

Offline bobi124

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #46 on: 25.07.2010, 13:05:42 »
Интересно кои са били тия образи, до момента не съм забелязал некултурно поведение от страна на водачите и на контролата.

Offline mi4omi

• Писател
  • **
    • View Profile
    • Email
« Reply #47 on: 25.07.2010, 14:11:54 »
Някой ако може да даде инфо за разписанието на градските автобусни линии №12,9,33,77,5,84 и др.,и да каже впечатления от пътникопотока в тях.Благодаря предваритално.

Offline bobi124

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #48 on: 25.07.2010, 17:50:30 »

Offline freepigeon

• View Profile
    • Email
« Reply #49 on: 25.07.2010, 22:44:15 »
Когато, в условията за пътуване се допускат кучета водачи, да изгониш човек с такова насред нищото, е точно неспазване на задълженията и несъвестна работа!

Aко има някакви условия за пътуване,то сигурен съм те нито са познати от този персонал,нито са изложени въобще някъде.Да са в някоя папка от 1986 най-много...В София всичко е ясно и се знае,правилник има на видно място във всяко превозно средство и се спазва.В провинцията нещата си седят...махленски -нямаш правилник,нямаш нищо :(
Дано Плевен е изключение де и има правилници на разположение на всичко но много дълбоко се съмнявам - аз където в България съм бил никъде не съм видял правилник освен в София.

Offline did_ko

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #50 on: 26.07.2010, 00:50:03 »
Интересно кои са били тия образи, до момента не съм забелязал некултурно поведение от страна на водачите и на контролата.
Не е задължително да си присъствал на проишевствието,важното е, че се е случило и е неприятно.

Offline DidoGO

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #51 on: 26.07.2010, 10:39:48 »

Aко има някакви условия за пътуване,то сигурен съм те нито са познати от този персонал,нито са изложени въобще някъде.Да са в някоя папка от 1986 най-много...В София всичко е ясно и се знае,правилник има на видно място във всяко превозно средство и се спазва.В провинцията нещата си седят...махленски -нямаш правилник,нямаш нищо :(
Дано Плевен е изключение де и има правилници на разположение на всичко но много дълбоко се съмнявам - аз където в България съм бил никъде не съм видял правилник освен в София.
Ако трябва да бъдем точни и да четем закона буква по буква, то положението в София е също толкова незаконно, колкото и в останалите градове. "Правилниците" са търговска оферта по смисъла на закона - те трябва да бъдат достъпни за клиентите не в самите автобуси ( където фактически договорът за превоз вече се изпълнява ), а на спирките  ;) Тоест клиентът трябва да се запознае с тях преди да сключи договорът за превоз.

Offline Stahlgewitter

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #53 on: 03.08.2010, 11:42:00 »
Аз явно съм глупав и не разбира. Кмета казва,че автобусите са,за д аима достъп до обществен транспорт на трудноподвижни хора.Това,естествено,е чудесно.Но не мога да разбера как се вписват не нископодовите конекта на Ивкони в тази картинка???

Offline LG_

• Строител
  • Модератор
  • Нямам спирка
  • for a better infrastructure
    • ICQ Messenger - 354966774
    • View Profile
    • Email
« Reply #54 on: 03.08.2010, 17:16:25 »
Не ми се иска да вярвам че тролейбусният транспорт е на мушката за закриване, но за съжаление се създава усещането за някаква договорка. Нещо което е в разрез с наблюдавания добър мениджмънт до сега на общинското дружество.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.(Марк Твен)

Quote from: geogregor
Underground trains already resemble more of the cattle transports than transportation system for humans.
Actually cattle could never be transported in such awful conditions due to animal welfare regulations. But no one gives a damn about how Londoners travel!

Offline freepigeon

• View Profile
    • Email
« Reply #55 on: 03.08.2010, 21:27:10 »
Ето къде са им парите за заплати от н-месеца на Юнион Ивкони - за подкупи в Плевен. :(

Offline BOBI MW

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #56 on: 09.08.2010, 21:01:53 »
В раните часове на 8 август 4 тролейбуса които думуват в ж.к "Сторгозия" осъмнаха без контактни глави.Крадците са действали съвсем спокойно като са сваляли бронзовите страници, които държат графитната плочка и са имали време да закачат токоприемника отново на куките.

Offline hektorboba

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
    • Email
« Reply #57 on: 15.08.2010, 21:06:21 »
Аз явно съм глупав и не разбира. Кмета казва,че автобусите са,за д аима достъп до обществен транспорт на трудноподвижни хора.Това,естествено,е чудесно.Но не мога да разбера как се вписват не нископодовите конекта на Ивкони в тази картинка???
Автобусите на Ивкони пътуват празни , само във върховите момемти могат да се видят до 10 човека в автобусите от Дружба
Месецните приходи на Ивкони в Плевен са не повече от 6 000 лв. и около 2 500 лв. от субсидии и компенсации.Пробега им е 21 000 км.

Offline BOBI MW

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #58 on: 25.08.2010, 18:42:38 »
Много сме коментирали тролейбусите, като транспорт,подръжка,хигиена , а контактната мрежа където за тролея това е главният път по който се движи не сме споделяли мнения и критики.Повдигам този въпрос,защото днес станах свидетел как тролейбус мина през събирателна стрелка и проводника падна зад него,следователно ток има и шофьора не разбрал за аварията ,която е станала след него и за това кой е виновен в случая.

Offline did_ko

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #59 on: 26.08.2010, 00:13:38 »
Много сме коментирали тролейбусите, като транспорт,подръжка,хигиена , а контактната мрежа където за тролея това е главният път по който се движи не сме споделяли мнения и критики.Повдигам този въпрос,защото днес станах свидетел как тролейбус мина през събирателна стрелка и проводника падна зад него,следователно ток има и шофьора не разбрал за аварията ,която е станала след него и за това кой е виновен в случая.
Би трябвало във всяка фирма поддържаща тролебусен транспорт да има звено, което да се грижи за контактната мрежа и да отстранява аварии по нея.Не само в Плевен - чета мнения във форума, че почти навсякъде тя(ККМ) има нужда от подмяна. Специално в Бургас падне ли един по-силен дъжд и тролеите спират заради аварии в мрежата.

В конкретния случай не можеш да търсиш вина от водача на тролея, това е просто непредвидена авария