Author Topic: София - Банско  (Read 7204 times)

Offline Knoxville

• Нямам спирка
    • View Profile
София - Банско
« on: 13.11.2010, 23:35:02 »
Тъй, събота сутринта смятам да пътувам към Банско. Въпросът е следния - има ли много трафик (между София и Перник), задръствания и прочее, т.е. да търся ли някакви заобиколни маршрути? Пускам тук темата, тъй като в онази за магистралата се пише много, а и не я следя. Едни от моя клас измислиха и някакъв маршрут София-Костенец-Белово-Юндола-Якоруда-Банско. Има ли смисъл да се пробваме по този път или направо да си перкаме по главния за Банско?
« Last Edit: 13.11.2010, 23:36:53 by Knoxville »

Online abs111

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
Re: София - Банско
« Reply #1 on: 13.11.2010, 23:50:01 »
Давай,направо към Перник през Княжево.на Драгичево малко се обикаля,но не е проблем.Трафик Няма!!!

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #2 on: 14.11.2010, 01:57:07 »
Задръстванията в събота сутринта са ГИГАНТСКИ!
Вариантът през Юндола е решение, но Юндола-Якоруда е в лошо състояние.
Друга възможност е да минете през Суходол, Мало и Големо Бучино. Пътят е минаваем - в Бучинския проход трябва да карате кротко - с 30-40 км/ч и няма да имате проблеми.
Може да се мине и през Бистрица и Железница, но и там тече ремонт.

Изобщо от всички злини трябва да се избере най-малката: ако отправната ви точка е в северозападната част на София - през Бучино, а ако е на югоизток - през Бистрица.

Offline Knoxville

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3 on: 14.11.2010, 02:25:00 »
Това все още не е уточнено, тъй като не се знае кой ще кара => не се знае къде ще се събираме. Ако речем, че към 9:30-10 часа потеглим от Орлов мост, дали ще успеем до 13 часа да стигнем в Банско?

Пътят е горе-долу 150 километра, нали така? Имаш ли някаква представа за какво време се преминава задръстването, ако все пак минем оттам?

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #4 on: 14.11.2010, 10:06:27 »
Имаш ли някаква представа за какво време се преминава задръстването, ако все пак минем оттам?
Не съм имал "щастието" на седя в задръстването, аз бягам от задръствания като дявол от тамян. Но миналата и по-миналата събота задръстването започваше в 2 ленти от сдвояването на платната срещу бензиностанция Лукойл - началото на област Перник. Единия път го видях от платното в обратна посока, а другия - от панорамното шосе Владая-Мърчаево-Рударци.
Евентуален ход през тези села ви спестява съществена част от тапата, но на драгичевския светофар имате излизане с ляв завой.
Има все пак надежда за вас доста хора да понаучат за задръстването и да започнат да минават по други пътища. Така беше при нас до Онкологията, когато строяха метрото - 2-3 седмици нечовешки тапи и после известно (но не много) облекчаване.

Offline Knoxville

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #5 on: 14.11.2010, 10:46:20 »
Значи все пак има три други варианта за излизане от София - 1 през Бистрица и Железница,където обаче тече ремонт. 2 - Суходол, Мало и Големо Бучино, където трябва да се кара по-бавно и 3 - Владая, Мърчаево, Рударци, където пък излизането е с ляв завой. Доста интересна трилема за заформя  :D А има и вариант през Костенец, където Юндола-Якоруда е в лошо състояние. А дали има път през Пасарел-Самоков-Якоруда-Банско? На една карта от преди 3-4 години го виждам, но ми казаха, че бил разрушен?

Online emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #6 on: 14.11.2010, 13:18:43 »
Пробвай с теснолинейката от Септември.

Когато аз ходих до Банско, пътуването с автобус ми трая около 3 часа и половина без никакви задръствания. Вярно е, че не се караше никак бързо, но пътят след Благоевград става кошмарен, а не мисля, че през последните 3 г. е претърпял някаква промяна.
мур

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
« Reply #7 on: 14.11.2010, 13:59:58 »
Много си е добре пътя. Аз през Драгичево минах в делнчиен ден към 13ч. и нямаше задръстване, малко е обикаляне и е объркващо, но минах, не без помощта на Благун :)
НЕ на хейтърството!

Online emo

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #8 on: 14.11.2010, 14:18:21 »
Симитли - Банско ремонтиран ли е? 2006 г. бепе трагедия и следвайки тенденцията всяка година да се скапва все повече, представям си какво е сега.
мур

Offline monte carlo

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #9 on: 14.11.2010, 14:59:28 »
Симитли - Банско ремонтиран ли е? 2006 г. бепе трагедия и следвайки тенденцията всяка година да се скапва все повече, представям си какво е сега.
Да, реконструиран е, нищо общо няма със старото трасе, не просто нов асфалт, а корекции на завои, нови мостове и т.н.
Икономията е майка на мизерията!

Offline Knoxville

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #10 on: 14.11.2010, 17:03:15 »
Нали се провеждат стартове за световната купа, оставаше пътят да е зле.. Миналата година си беше перфектен, но сега покрай строежа на магистралата ситуацията е малко деликатна. Проблемът не ни е толкова самото задръстване, въпреки че не ни се седи на едно място да чакаме, ами че искаме да стигнем до към 1 часа в града, за да можем да намерим къде да си спрем колите и да ходим на мача.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #11 on: 14.11.2010, 19:48:51 »
Нямаше как да вляза вчера да ти кажа, но можеше да пробваш с влак, от София до Септември и оттам с прекачване на теснолинейката-няма да минаваш през никакви задръствания, малко е обиколно но ако си тръгнал с цел туризъм е много интересно и приятно. Аз като ходя до Банско ходя по този начин вече няколко пъти.
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #12 on: 14.11.2010, 23:06:42 »
А дали има път през Пасарел-Самоков-Якоруда-Банско? На една карта от преди 3-4 години го виждам, но ми казаха, че бил разрушен?
Няма от години, тъй като язовир Бели Искър - под връх Мусала е вододайна зона в участъка между с.Бели Искър и местността Горни Куки над хижа Грънчар. Там даже преминаването на пешеходци е ограничено.
В Бг-мапса наистина го бяха пльоснали и им изпратих е-мейл, да го разкарат.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #13 on: 14.11.2010, 23:30:29 »
Този път все още го има, но отчасти е с трошенокаменна настилка и е забранено да се минава по него. Обаче може да се ползва като туристическа алея от Якоруда до хижа Грънчар например :D, даже от Якоруда до Трещеник съм го пропътувал с рейс Сетра преди време и си е екстремно. Мисля че все още е позволено преминаването само до Трещеник,заради хижите и хотела но не съм сигурен. Мен ми е любопитно някога дали е имало автобус който да е минавал през целият път от Самоков до Якоруда през цяла Рила преди да стане вододайна зона? Все си мисля че е невъзможно, защото на места има доста големи наклони, освен ако не е бил някой ПАЗ или Чавдар Авиа например.
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline Knoxville

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #14 on: 14.11.2010, 23:31:24 »
А дали има път през Пасарел-Самоков-Якоруда-Банско? На една карта от преди 3-4 години го виждам, но ми казаха, че бил разрушен?
Няма от години, тъй като язовир Бели Искър - под връх Мусала е вододайна зона в участъка между с.Бели Искър и местността Горни Куки над хижа Грънчар. Там даже преминаването на пешеходци е ограничено.

Ами Самоков - Дупница, минавал ли си скоро по него, знаеш ли в какво състояние е? Някой друг ако е минавал скоро от там, моля да сподели. Всъщност по този път карат автобусите на ремонт, това може ли да значи, че е в добро състояние?

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
« Reply #15 on: 15.11.2010, 02:05:03 »
Снощи приятел който е минавал по този път каза "пътят е горе долу добре като за български условия", каквото и да значи това  :D

Offline tiristor

• Нямам спирка
  • За пускане на БГ-1300 по линии 4 и 11!
    • View Profile
    • Email
« Reply #16 on: 15.11.2010, 09:49:50 »

Ами Самоков - Дупница, минавал ли си скоро по него, знаеш ли в какво състояние е? Някой друг ако е минавал скоро от там, моля да сподели. Всъщност по този път карат автобусите на ремонт, това може ли да значи, че е в добро състояние?
Пътят е хубав. Няма дупки, малко е тесничко на пролома близо до отбивката за Алино, но като покритие е добър и проходим.

Online emo

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #17 on: 15.11.2010, 11:17:27 »

Ходи питай шофьорът на 3277, 3593, 3586 и други, които са ходили. След като автобуси карат оттам би трябвало да е добър. Но аз си мисля, че колкото и да е кофти положението с кнажево, най-добре е оттам. Последвай примера на Репчо най-добре.
мур

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #18 on: 15.11.2010, 15:38:38 »
Но аз си мисля, че колкото и да е кофти положението с кнажево, най-добре е оттам. Последвай примера на Репчо най-добре.
Има един много съществен проблем - ще пътуват в събота сутринта. Иначе през седмицата няма никакви грижи. Вчера, неделя, също нямаше натоварване, поне до светофара на Драгичево, където завих към Кладница. Но в петък следобяд и в събота сутринта си е шок и ужас.

@Иво: от Якоруда не само до Трещеник, а и до Грънчар е разрешено движението (според проходимостта на возилото, естествено).
Когато пътят през Рила е бил затворен, не е имало нито Чавдари Авиа, нито ПАЗ. Достъпът е ограничен от много години, може би още от 50-те. Пък и надали някога е стоял въпросът за обществен транспорт Самоков-Якоруда. Някога е имало пешеходни поклоннически маршрути към Рилския манастир, затова източната му порта (откъм топлите мекици) се нарича Самоковска.
« Last Edit: 15.11.2010, 15:45:57 by blagun »

Offline Knoxville

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #19 on: 21.11.2010, 17:44:31 »
Шофьорите решиха да минем през Княжево, задръстването не беше чак толкова голямо, колкото очаквах. За 20-тина минути го минахме, почти не сме стояли на едно място, колоната си се точеше полека-лека. По-глупавото е, че никъде не видяхме табели накъде да свием, за да се пуснем по Струма, т.е. поехме по единствения възможен път и направихме страхотна обиколка - Перник, Ветрушка, Радомир, Червена могила и излезнахме на Старо село. Важното е, че успяхме да стигнем точно на време.