Author Topic: Ямбол  (Read 36929 times)

Offline lud_pi4

• Нямам спирка
  • За запазване историята на ГТП
    • View Profile
    • Email
Re: Ямбол
« Reply #40 on: 05.04.2011, 20:05:49 »
Тази на която пише 4315 от страни, като инвентарен номер, е от Пловдив, въртеше по линия 18 на "Автогруп". ;)

Offline Sofia

• Нямам спирка
  • R.I.P. 1511 (1985-2015)
    • View Profile
« Reply #41 on: 05.08.2011, 16:19:34 »
До колкото разбрах, в Ямбол са започали голяма чистка на старите автобуси. Някой може ли да каже кои са нарязани и кои са останали? Както и, с какво ще заменят бракуваните?

Offline dilian_dido

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #42 on: 20.08.2011, 21:21:23 »
Да така е.Нанесох поправките в списъка в началната страница на темата , но и за по прегледно ще напиша кои са останалите икаруси:

У 0245 АК
У 2006 АВ
У 2018 АВ
У 2099 АМ

Каросите останали:
У 2044 АВ
У 7009 АВ
У 8737 ВВ
У 9031 АВ

Снимки на една сетра на фирмата "Валерос" и една "заместител" на каросата 7110 и икаруса 7010 :

Две ВМСита (не толкова добри снимки):

Други:

И една прощална снимка на 4051 от последните му мигове живот :arrow:
« Last Edit: 20.08.2011, 21:23:05 by dilian_dido »

Offline lud_pi4

• Нямам спирка
  • За запазване историята на ГТП
    • View Profile
    • Email
« Reply #43 on: 20.08.2011, 21:40:31 »
Последната снимка на 0305-та, с рекламта на "Вебер", той също е от Пловдив, предполагам де, от "Автотранс Чолаков", беше на 6-та.  :P

Offline Sofia

• Нямам спирка
  • R.I.P. 1511 (1985-2015)
    • View Profile
« Reply #44 on: 21.08.2011, 11:07:26 »
Жалко за Икарусите, само 4 останали, а 2 от тях приличат на сдъвкани и изплюти.  :/

Offline xЗm

• Наистина съм луд
  • www.spirka.org
    • View Profile
    • spirka.org
    • Email
« Reply #45 on: 21.08.2011, 13:31:44 »
Ха - и в Ямбол остатъци от ТБ ККМ. До каква степен е била изградена?

Offline did_ko

• Нямам спирка
  • гигантски радиоактивен термит - мутант
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #46 on: 21.08.2011, 16:19:00 »
Ха - и в Ямбол остатъци от ТБ ККМ. До каква степен е била изградена?
Мисля, че някъде в темата "Други градове" бях споменавал, за наличието на контактна мрежа за тролейбуси в района на ж.п.гарата. Но тролейбуси никога не съм засичал в движение.
Мразя да пиша и говоря за автобусите с марка "Чавдар" в минало свършено време.

Насилственото натъпкване на пътници в BRT  линиите е транспортен геноцид спрямо населението в Бургас

В ГТ Бургас НЕ ДОСТИГАТ АВТОБУСИ

Ако някои пост не ви харесва - можете да натиснете бутона "Информирай модератор".

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
« Reply #47 on: 21.08.2011, 17:25:15 »
Сега се поразгледах малко в Гугъл ърт и там много ясно могат да се забележат остатъци, ако са налични. Как става това!?
Загледайте се по булевардите. Къде виждате ясно сенките на стълбовете за мрежата, които сега се ползват за улично осветление? Те са по-дебели и през точно определено разстояние. Аз виждам остатъци от гарата по ул. Пирин, почти целия бул. Д.Благоев, бул. Ген.Владимир Заимов, бул. Граф Игнатиев, ул. Милин Камък и ул. Търговска в жк. Диана. Откъслечни елементи виждам и по ул. Прослав в жк Райна Княгиня. Ето снимка от Гугъл ърт в Ямбол на бул. Димитър Благоев и ул. Стефан Караджа:

Ето и една картосхема на boleroto:

« Last Edit: 22.08.2011, 00:48:36 by viktorlc »
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline Beer

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #48 on: 29.08.2011, 11:10:43 »
В Ямбол мрежата е недовършена,не изоставена.Не смятам,че някой е демонтирал нещо.
Keith Keller (67018) - - (92042) Honegger

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #49 on: 29.08.2011, 11:32:32 »
Тролейбуси е трябвало да има във Благоевград, Видин, Горна Оряховица, Ямбол, Шумен, общо взето в повечето по-голeми градове. За съжаление обаче мрежите започват да се изграждат в края на 80-те, идва 10-ти ноември и всички тези хубави проекти пропадат. Ако бяха почнати само година по-рано, сега може би в още поне 6-7 града щяхме да имаме тролейбуси. В Шумен даже е прокопан тролейбусен тунел под центъра на града, в центъра трасето е щяло да бъде подземно и безконфликтно ама идва 10-ти ноември...
« Last Edit: 29.08.2011, 11:47:22 by Ivo »
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
« Reply #50 on: 29.08.2011, 13:53:17 »
В Ямбол мрежата е недовършена,не изоставена.Не смятам,че някой е демонтирал нещо.
Всъщност в Ямбол,  са останали само стълбовете и обтегачите, няма и помен от ККМ. Поне аз от където съм минавал.
Всъщност в Ямбол колко тролейбусни линии са били предвидени? И поръчани ли са били тролейбуси за електротранспорта в града?
В Шумен даже е прокопан тролейбусен тунел под центъра на града, в центъра трасето е щяло да бъде подземно и безконфликтно ама идва 10-ти ноември...
Не знаех въобще, че в Шумен е трябвало да има тролейбусен транспорт. Има ли въобще някъде снимки на този тунел? И все още съществува ли? :)

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #51 on: 29.08.2011, 17:29:00 »
Съществува, даже входовете на подлезите под главната си седят. Доколкото знам трябвало е да бъде нещо от рода на метро в центъра, но с тролейбуси, с подземни станции. Даже допреди години и част от мрежата си седеше по някои булеварди, сега не знам. Като бях на екскурзия до Шумен и Мадара за няколко дни преди години, като се разкарвахме вечерите из центъра се чудехме за какво са тия изоставени подлези, и така ми обясни един човек тогава. Нещо като вход за метростанция приличаше, но в умален вариант.

Това е трябвало да бъде част от грандиозен проект, освен него в центъра е трябвало да има и кула, и административни сгради, които сега стоят недовършени, предполагам и фонтани, градинки и др. За съжаление сега всичките тези красоти седят недовършени, защото е дошъл 10-ти ноември. Това трябва да иде в темата за Шумен. На 1-вата снимка, по-надолу под главната горе-долу трябва да минава тролейбусният тунел. Не знам на колко % е изграден. Някъде там където са дърветата, малко по-надолу беше първата станция. По нощите ме достраша да влизам вътре и за съжаление нямам снимки от вътре.
« Last Edit: 29.08.2011, 17:53:06 by Ivo »

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline Sixkiller

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #52 on: 29.08.2011, 17:42:42 »
Интересно. Не бях подозирал за този грандиозен проект. Порових се в Google и намерих тези снимки:

Източник: Албумът на потребител yogimax на сайта Snimka.bg[/img]

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #53 on: 29.08.2011, 17:51:14 »
Именно за това говорех. Трябвало е да стане много красиво-бърз екологично чист тролейбусен транспорт, станции точно под главната, безконфликтно преминаване, отгоре градинки, зеленина, фонтани, пейки, кулата от снимката. Жалко наистина, че не са го започнали само година-две по-рано. А това на снимката, мисля че беше една от станциите, точно под главната.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
« Reply #54 on: 29.08.2011, 18:47:15 »
Много жалко, че този проект не е завършен. Сто на сто града щеше да има много по-различен вид. Жалко, че сега никой не се захваща с подобни проекти, който хем да улеснят превозните средства на градски транспорт, хем и да се изградят повече градинки, паркове и красиви зелени площи.

Offline freepigeon

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #55 on: 29.08.2011, 19:10:23 »
Много жалко, че този проект не е завършен. Сто на сто града щеше да има много по-различен вид. Жалко, че сега никой не се захваща с подобни проекти, който хем да улеснят превозните средства на градски транспорт, хем и да се изградят повече градинки, паркове и красиви зелени площи.

Като град в първата десетка Шумен няма ли да получи пари за обновяване на градския транспорт и схемата му каквито Бургас,Варна и Плевен а може би други очакват?

Offline Stahlgewitter

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #56 on: 29.08.2011, 20:31:14 »
Проекта е за седемте града над 100 хиляди,доколкото на мен ми е известно.

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
« Reply #57 on: 30.08.2011, 00:08:37 »
Да, за съжаление реалността е такава. За справка: 1999 г. Сливен е бил 104 800 души, Добрич 100 100 души, а Шумен - още тогава е бил 94 500 души!
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline yogimax

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #58 on: 02.09.2011, 10:31:38 »
Да, това е тролейбусният тунел и въпросната станция в центъра. Правих снимките преди 3-4 години. Тролейбусната мрежа в Шумен беше започната през март-април 1988 г. и до есента на 1989 г. беше завършена цялата линия-обръщалото 2 спирки преди парк Кьошкове-безистена-хотел Шумен-площад Оборище-центъра-пазара-Руски паметник-парка-автогарата-кв. Добруджа - КТА Мадара-Работническа болница-до края на инустриалната зона, с обща дължина около 6 км. Дори са били купени първите 2 тролейбуса, но не са били достатъчни, трябвали са 4 или 8 не помня точно. Но идва 10 ноември и край, само няколко месеца да беше закъснял... :/
Контактната мрежа стоя до края на 90-те години, когато я демонтираха, част от нея вече беше изкрадена от цигани. Сега стоят само стълбовете. Единствените два града измежду първите 15 по население, които нямат тролейбуси са именно Ямбол и Шумен.
Иначе в града намериха пари за цялостно обновяване на градския парк и на центъра, но не и за тролейбусен.
« Last Edit: 02.09.2011, 10:36:29 by yogimax »

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #59 on: 02.09.2011, 15:21:30 »
Браво за снимките!

Сега като се замисля, не ако се беше забавил, ами ако въобще не беше идвал "10-ти ноември", сега сигурно щяхме да имаме и високоскоростни валкове до морето, и трамваи в други градове, и тролейбуси в още поне 6 града, сигурно щяхме да сме с население от 11 милиона и да имаме силно развит туризъм, производство и земеделие. А кой знае общественият транспорт колко щеше да ни е развит, ако бяха продължили да изграждат с подобни темпове тролейбусни мрежи и с производството на родни тролейбуси. Ама каквото станало-станало, да се радваме на това което имаме и са ни оставили, и да се надяваме и сега да започне да се обръща толкова внимание на развитието на общественият транспорт, както е било едно време.

Иначе знае ли се дали в Ямбол е имало доставени тролейбуси, и къде се намират сега?

Фен на автобусите ЧАВДАР