Author Topic: Юнион-Ивкони  (Read 14938 times)

Offline IKAR

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
Re: Юнион-Ивкони
« Reply #40 on: 14.05.2015, 17:01:40 »
Налапаха се с по-голямата част от линиите в цялата страна, в следствие на което се държат като монополисти и си правят каквото си искат....
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #41 on: 14.05.2015, 17:21:59 »
Въпреки тези обстоятелства, защо допускат такова състояние на автопарка и това рентабилно ли им е?! От това, което се пише за извънградските и градските им линии, едва ли не, шофьорите трябва да дават от себе си пари за гориво и ремонти.... Звучи, всякак фирмата е в тежко финансово състояние или служителите са подложени на робски и феодален труд...  :rolleyes:

Offline rs_section

• Напредващ
    • View Profile
    • Email
« Reply #42 on: 14.05.2015, 17:37:32 »
Откак платиха лизинга, автобусите се движат на магия, никакви ремонти, никакъв контрол. Нереално често имат проблеми и закъсняват или не могат да изпълнят курса. А в същотото време имам чувството, че не им достигат машини и по някои от курсовете съм виждал какво ли не с табели на Ивкони. Не знам как я мислят, но определено разчитат на късмета, а не на професионалъм някакъв. Отдруга страна, когато ДПС е зад тебе, сигурно е по-лесно да не спазваш правилата.

Offline todorow_211

• Наистина съм луд
  • Нека чичко Кмет да се качи на автобус в Бургас!
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #43 on: 19.05.2015, 13:06:12 »
Забравих, че на Автогарата, докато чакахме хората, които бяха за София да си вземат куфарите, имахме време да изпушим по една цигара и успях да щракна този автобус. :arrow:
« Last Edit: 19.05.2015, 13:12:48 by todorow_211 »
Искаме си автобус 211! Не ни трябват Бързи линии с дублаж!!!

Offline Sixkiller

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #44 on: 19.05.2015, 15:19:40 »
Преди няколко дни имаше катастрофа на Е-79 край Мурсалево, едно Поло се е ударило в техен автобус:

ИВАН ПЕТРОВ, 15 май 2015 17:55

Автобус и лек автомобил катастрофира край Мурсалево. Инцидентът стана преди малко, трафикът по главен път Е-79 е затруднен, образували са се колони. От удара колата - Фолксваген Поло, изхвърчала в канавката. На място има полиция и линейка.

Пътниците са слезли от автобуса, притеснени от инцидента.

Още няколко снимки и източник: http://struma.bg/news/52190/1/1/KATASTROFA-KRAJ-MURSALEVO-Folksvagen-se-blusna-v-avtobus-s-putnici.html

Номера не се вижда от снимките.

Наистина последно време могат да се видят всякакви автобуси с техни табелки. От около година време (може и повече) изпълняват и курс Кюстендил - Благоевград - Кюстендил като често пускат една светлозелена Сетра 415.

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #45 on: 19.05.2015, 17:04:23 »
Аз мисля, че практиката за използване на подизпълнители е още от самото начало, когато масово навлязоха в превозите на пътници както на републиканско ниво, така и на междуобщинско...

Offline cvert

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #46 on: 26.10.2015, 18:23:40 »

Незнам дали в някоя друга тема е коментирано,но вчера на автогара запад в Бургас видях едно от Noce-тата на Ивкони с номер СА 4085 пребоядисано изцяло в бял цвят и бели тасове от Мерцедес.

Offline Sixkiller

• View Profile
« Reply #47 on: 26.10.2015, 18:31:15 »
Бяло Noge на Ивкони съм виждал някъде още преди началото на лятото, но не съм сигурен за номера. Или е само 1 - 4085, или са поне 2 такива.

Offline vikiconectoto

• Запален по ГТ
  • RIP 9070 :(
    • View Profile
« Reply #48 on: 27.10.2015, 21:13:22 »

Незнам дали в някоя друга тема е коментирано,но вчера на автогара запад в Бургас видях едно от Noce-тата на Ивкони с номер СА 4085 пребоядисано изцяло в бял цвят и бели тасове от Мерцедес.
Те возят и националния по волейбол с бял такъв,та може и той да е.Пред сезмица го видях към Бургас.

Online mitakis

• 2660
    • View Profile
« Reply #49 on: 27.10.2015, 21:50:42 »
Правят (нещо като) основен ремонт на автобусите си и излизат бели - било то кобри, неоплани, нохета.

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #50 on: 28.10.2015, 08:28:49 »
Те возят и националния по волейбол с бял такъв,та може и той да е.Пред сезмица го видях към Бургас.
Автобусът на националите е на Федерацията, а не на Ивкони, съответно не се използва за други превози освен на волейболисти...

Offline rs_section

• Напредващ
    • View Profile
    • Email
« Reply #51 on: 28.10.2015, 15:43:52 »
Аз си мислех, че просто лепват бяло фолио отгоре... иначе отвътре са същите счупентии, които си бяха и преди "да побелеят". 

Offline todorow_211

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #52 on: 10.11.2015, 11:41:16 »
:arrow:

Offline todorow_211

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #53 on: 22.01.2016, 19:38:17 »
Тъй като има колебания, че катастрофата е станала, заради водачът на автобусът от фирма „Юнион-Ивкони”, поствам новината тук:

Два автобуса и микробус се сблъскаха край Омуртаг

Два автобуса и микробус катастрофираха край омурташкото село Камбурово, съобщиха за Нова от МВР. Инцидентът е станал при изпреварване малко преди 15 часа. Загинали няма. Ранени са няколко души.
 В болница са приети 8 души. Двама от тях са настанени в болницата в Омуртаг, а другите шест - в областната болница в Търговище. От там увериха, че няма опасност за живота им. Те са с наранявания и охлузвания по цялото тяло.
 Автобусите са „Юнион Ивкони”, по линията София - Варна, и на "Биомет", по линията Варна - София. И двамата шофьори са пострадали, единият е със счупена ръка.
 Сблъсък е станал, когато микробусът изпреварва автобуса на "Биомет" и се удря челно в този на "Юнион Ивкони". По данни на "Биомет" обаче катастрофата е заради автобуса на "Юнион Ивкони", който се опитал да изпревари микробус, не успял и така се забил челно в другия.
 В автобуса на "Биомет" е имало 26 пътници, като по-тежко е пострадал шофьорът. В автобуса на "Юнион Ивкони" няма тежко пострадали, но хората са уплашени, а някои са с охлузни рани. 15 са били пътниците а автобуса, съобщи за Нова Георги Атанасов, мениджър на компанията.
Автобус на „Етап”, който е пътувал по направлението София-Варна, се е отбил на автогарата в Омуртаг, за да вземе пътниците, които е трябвало да пристигнат във Варна. Те са 14 души. Някои от тях са били пътници на „Биомет” и е трябвало да заминат за София, но са се отказали и се връщат обратно във Варна. По разписание автобусът е трябвало да пристигне в 18.30 часа, но той се бави, защото хората са много уплашени и са помолили шофьора да кара по-бавно.

Източник: http://novanews.novatv.bg/
ДИРЕКТЕН ЛИНК
« Last Edit: 22.01.2016, 19:39:54 by todorow_211 »

Offline maniak

• Нямам спирка
  • Оптимист
    • ICQ Messenger - 278834436
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/47270324@N08/
    • Email
« Reply #54 on: 22.01.2016, 20:00:35 »
Тъй като има колебания, че катастрофата е станала, заради водачът на автобусът от фирма „Юнион-Ивкони”, поствам новината тук:
Много неприятна катастрофа! Дано хората се оправят по-скоро, а на Галя Топалова дупе да й е яко...
« Last Edit: 25.04.2016, 09:31:39 by difian »

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #55 on: 22.01.2016, 21:12:33 »
26+15 пътници. Предполагам, че няма да има проблеми със свидетели за изясняване на случая.

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #56 on: 23.01.2016, 00:36:45 »
Съмнявам се да има повеече от 2-3 реални свидетели на ситуацията.

Offline viktor_bdz

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #57 on: 12.03.2016, 20:39:04 »
6104 на автогара Пазарджик.
Photo: Димитър Маринов
86

Offline bobi124

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #58 on: 24.04.2016, 15:14:42 »
http://plevenzapleven.bg/blog/2016/04/24/%D0%BF%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%BC%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D0%B3%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%85%D0%B0-%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B9-%D0%BB%D1%83%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%82-%D0%BF%D1%80%D0%B8-%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0-111057/

Тежка катастрофа е станала на изхода на Луковит в посока София, съобщават от пресцентъра на МВР. На място са загинали дете и четирима пътници в лек автомобил. Сигнал за тежкия пътен инцидент на изхода на Луковит по посока София е получен днес към 12.40 часа. По първоначални данни челен удар между пътнически автобус и лек автомобил е отнел живота на дете и четирима възрастни, пътували в колата. Автомобилът е пътувал за столицата, а автобусът – за Плевен. Няма данни за други пострадали. Полицейски екипи са на мястото на тежката катастрофа, извършва се оглед, установяват се причините за инцидента.
Пътят не е затворен за движение на моторни превозни средства, регулира се от униформените.

Offline Sixkiller

• View Profile