Author Topic: Частична модернизация на Икарусите  (Read 63701 times)

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
Quote from: andrez
Офисът ми е на Плиска - зареждам се утре на прозореца с фотоапарат - това трябва да се види!!!
утре не го чакай, утре ще си е в депото, надяваме се на снимки оттам  
НЕ на хейтърството!

Offline borosport

• Нямам спирка
  • Hate users!!!
    • ICQ Messenger - 304771719
    • View Profile
    • Email
Quote from: andrez
Офисът ми е на Плиска - зареждам се утре на прозореца с фотоапарат - това трябва да се види!!!

Радиото да не забравиш  Ама те Хрис и Драго са там, а и Младен и Кали също тъй, че няма проблем

А това с БМЦ-то не мога да го повярвам. Просот го виждам как ще се разпадне по пътя.
Най-дългите градски автобусни линии са:
- А111 - 50320 м двупосочно
- А83 - 37000 м двупосочно
- А11 - 32005 м двупосочно
Най-дългите крайградски автобусни линии са:
- А28 - 64540 м двупосочно
- А70 - 56645 м двупосочно
- А3 - 55870 м двупосочно
Тройната коалиция от А до Я

Offline KRAKOMOBILA

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
Тва ако го видя ще се застрелям....     . Как може такова нещо... нямат ли си работа, та правят такива изчадия ? Не може ли в тая държава да измислят нещо свестно.... Икарус с предница на BMC         . Да го видя няма да повярвам, направо ще повърна..

НЕ НА КИЧА ПО ПРЕВОЗНИТЕ СРЕДСТВА В ГТ!!!

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Quote from: KRAKOMOBILA
Тва ако го видя ще се застрелям....     . Как може такова нещо... нямат ли си работа, та правят такива изчадия ? Не може ли в тая държава да измислят нещо свестно.... Икарус с предница на BMC         . Да го видя няма да повярвам, направо ще повърна..
Този тролеи дело на злите гении от Трамкар ли е?
А и каквото и да си говорим, аз този тролей не мога да си го представя как изглежда.
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline x3m

• Наистина съм луд
    • ICQ Messenger - 319415660
    • View Profile
    • Спирка.org
    • Email
не само предницата е от БМЦ, но и задницата!

утре отивам да го инспектирам и вечерта ще има снимки.

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile

Offline x3m

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Спирка.org
    • Email
двигателят ще бъде асинхронен, най-вероятно българско производство. оказа се измислена информацията, че предницата и задницата ще са на БМЦ - и те са родно производство стъклопласт. оцветяването ще е отново синьо-жълто, но различно от досега познатите ни. салонът също ще претърпи коренна промяна. това ще е нещо като прототип на следващите ремонти. целта е отсега нататък да се придава все по-модерен вид и да се избягва от архаичната конструкция.
надеждите са след 7 до 10 дни да е готов и след около 2 седмици да е на линия или поне да се тества как се държи в реална ситуация.

ето и моите снимки - скоро още:
http://club.m-b0x.com/?view=transport&...l&case=2902

PS:
не споменахме инв. номер - 2902.

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Поне не е от ВМС       Но ще си имаме Туризмо + някои елементи от по-новите модели  

Offline andrez

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
Аз все още недоумявам защо не се закупуват нови, а се влагат пари в старите тролеи...

Offline maniak

• Нямам спирка
  • Оптимист
    • ICQ Messenger - 278834436
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/47270324@N08/
    • Email
ще имаме "икарцедес 280т" т идва от туризмо    
http://bgtransport.org/

Евгени Крусев = Любомир Христов = Велизар Стоилов = предател на обществения транспорт в София.

Offline x3m

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Спирка.org
    • Email
защото няма пари за нови тролеи.
поредния търг се провали отново (нима за някого това бе неочаквано?!)

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
е те ако искат да не прилича на Икарус да му сложат и лепени стъкла, по ще е джиджан  А според мен това са пари на вятъра т.к. новата предница не прави 20 годишния тролей по нов, а си представям какви суми се хвърлят за тези козметики и прочие. Освен това ми се струва че оставят малкото прозорче отзад? този тролей не беше ло скоро ремонтиран с ниска част ? и защо са хванали точно него като има други които са с по голяма нужда от ремонт?
« Last Edit: 10.10.2007, 19:32:54 by Repcho »
НЕ на хейтърството!

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Quote from: Repcho
е те ако искат да не прилича на Икарус да му сложат и лепени стъкла, по ще е джиджан  А според мен това са пари на вятъра т.к. новата предница не прави 20 годишния тролей по нов, а си представям какви суми се хвърлят за тези козметики и прочие. Освен това ми се струва че оставят малкото прозорче отзад? този тролей не беше ло скоро ремонтиран с ниска част ? и защо са хванали точно него като има други които са с по голяма нужда от ремонт?
2602 излезе сравнително скоро.И според мен тлябваше да вложат средства и труд в лепени прозорци и отстрани, не само отзад.Интересно дали няма да има и ел.табла.Крайно време е може би и Мегатекс да предложи няоя система и масово да се монтират по трамваи и тролеи.

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
ама тролея е 2902, но и той ми се струва че мина ремонт последната година
НЕ на хейтърството!

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
2902 не е минавал ОР от около 1998 г.

Offline Muslon

• Маниак
    • View Profile
От една страна е похвално, че се опитват да направят нещо. От друга страна: хубава работа, ама българска  Първо колегите са прави за прозорците. Второ, ако само модернизират предница и задница, а по електрониката/задвижването не променят нищо, пак файда няма. Някой пише за румънска електроника: това нещо подобно на "Кобра" / "Алпина" - та ли ще бъде?

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Аз не забелязвам кабината да е по-ниска, както пише в статията. Според мен тези пари са хвърлени на вятъра.
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline x3m

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Спирка.org
    • Email
електрониката също ще бъде сменена изцяло с нова.

тази смяна на предницата и задницата е била изненадваща - по принцип такива идеи за промени при модернизацията има от 2-3 години. проблема при 2902 е, че буквално предницата се е държала само на две места. целият тролей е бил много изгнил, което е наложило да се направи експеримента с конструктивните промени. навярно ако не бяха те, сега щяхме да имаме още един брак. а всичко е по-добре, щом е спасен един икарус, нали?

аз също бях скептик за това чудо, но след разговора с Павлов и като видях екипа му как наистина работи непрекъснато, съм обнадежден. хората имат идеи и искат да напарвят нещо различно, но нито парите достигат, нито имат реалистични срокове от горе, нито пък самите те имат човешкия ресурс за нещо по-добро.

Offline maniak

• Нямам спирка
  • Оптимист
    • ICQ Messenger - 278834436
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/47270324@N08/
    • Email
дано всичко е с добър край, в днешно време да се решиш на промяна на нещо, от което е останало нищо е геройство. да видим обаче до колко желанията на екипа бъдат достатъчни за връщането на тролея в строя. аз също питам дали ще се монтират ел табели, защото с тях тролея би изглеждал много по-добре!
http://bgtransport.org/

Евгени Крусев = Любомир Христов = Велизар Стоилов = предател на обществения транспорт в София.

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
е честито, тоя тролей и такива като него ще ни возят още 10 год. сигурно  
НЕ на хейтърството!