Author Topic: Разписания  (Read 351680 times)

Offline CNN

• Маниак
    • View Profile
Re: Разписания
« Reply #3860 on: 14.03.2017, 23:15:45 »
Е колко да съкратят по Черни връх. От Енергопроект до Метростанция Витоша дават 6 минуни. Това са 5 спирки, едно кръстовище без предимство, и 2 светофара.
Единият светофар е пешеходен или поне беше. От Кръста до Хладилника са три спирки път, не броя тази, от която се тръгва. Дават се 5 минути. Според Гугъл, разстоянието е 1.2 км. S=v.t > v = S/t > v = 1.2/0.083 (5 минути от 60) = 14.45 км /ч.  :help: Спокойно може преди 7 часа и след 20 часа да се махне една минута, което ще даде средна скорост от 18.1 км, което вече е по-прилично. Вечер трамваите се влачат между последната спирка и бул. "Вапцаров".

Пейчев, дано не се разсърдиш, но мисля, че на моменти пишеш едно и също наизуст. Пет години пътувах за училище с ТМ 10/14 и ми се е случвало да се возя при доста "луди" ватмани, който от тръгването на пл. "Журналист" до спирането на Семинарията са стигали за около 3 минути по хронометър. Спокойно участъкът може да се раздели на 2+2 минути в извънпик и предпразник / празник, а да е 3+2 само в пиковите часове.
Значи, не знам кое броиш и кое не, или къде смяташ  че е въпросния Кръст. Знам само, че от сп. Кемпински хотел Зографски до Хладилника дават 4 минути и разтоянието е 1.27 км. По твоите изчисления средната скорост е 18 км/ч в момента . Питам колко повече да е??? И ако не ти харесва хвани си метрото на него дават 2 минути за същото разтояние. И пак ти казвам на 10 линия могат да вземат на много места време, ама не смяташ ли че последните 3 спирки да дават по 1 минута е малко кофти. Или по Стамболиски ще се влачиш щото дават време, от Въз. до Мак. ще се влачиш щото дават 4 минути, по Графа ще се влачиш щото дават време, на реката същото, ще се влачиш и в гората и по Балчера и последните 3 спирки ще си финикиец, защото на някой му е скимнало да е така.

« Last Edit: 14.03.2017, 23:27:31 by CNN »

Offline T_4

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #3861 on: 15.03.2017, 10:30:55 »
Сега погледнах разписанието и си прав. Този участък обаче наистина се минаваше за 5 минути и то много дълго време. Преди време, когато от Семинарията до Хладилника времепътуването падаше от 10 на 9 минути, разликата не идваше ли от Милин камък до Семинарията? Сега там постоянно е 2 минути, което не знам до колко е оправдано. Отделно това 4 минути цял ден изглежда недомислено с оглед на задръстванията, които се образуват и се изяжда от почивката на водачите.

Коментирам съм участък, върху който имам наблюдение. Нямам нищо против да се оптимизира разписанието където се налага, стига да се пътува с нормална скорост.
« Last Edit: 15.03.2017, 10:40:02 by T_4 »
Не на безсмислените линии като ТМ23!
За оптимизация на разписанията:
http://forum.gtsofia.info/index.php?topic=428.msg100091775#msg100091775

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3862 on: 15.03.2017, 11:55:58 »
Би ли отишъл на Кошарите , да видиш трамваят кога минава - аз ще ти подскажа - в извън пик на втория сигнал , в пик - на 4-я сигнал.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #3863 on: 15.03.2017, 12:03:27 »
То по-интересното е как за толкова много години на никой не му е хрумнало да сложи някакви ограничители на релсите там и по трасето да минават само трамваите, 88 и 120, вместо да седят и те в задръстването. Елементарна логика. Ето за това съм казал много пъти че трябват да има мислещи хора, а мислещите хора повечето избягаха или работят по разните аутсорсинг компании.
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline fafan

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #3864 on: 15.03.2017, 12:47:58 »
Точно там е невъзможно да се сложат ограничители, ще остане само едно платно за автомобилите. От две платна нагоре се свива на едно платно Черни връх от мола до Вапцаров и ефектът ще е точно като на гърло на бутилка. Разширяване също е невъзможно - от едната страна ДАНС, от другата строителната линия беше дадена твърде близко към булеварда и всичко е застроено. Ограничители и обособени трасета не са възможни навсякъде, тази мантра трябва да се спре да се разпространява, живеем все пак в голям град и трябва да се съобразяваме със всички участници в движението.
« Last Edit: 15.03.2017, 13:13:36 by fafan »

Offline stankos

• View Profile
« Reply #3865 on: 15.03.2017, 19:45:09 »
По Черни връх от Кошарите към Хладилника трябва да се забрани спирането и паркирането , а в обратна посока да се разширят последните 50-ина метра с една лента за десен завой .
Когато мирогледа на човек се свие до една точка , той казва : Това е моята гледна точка !

Offline T_4

• View Profile
« Reply #3866 on: 16.03.2017, 18:59:53 »
Би ли отишъл на Кошарите , да видиш трамваят кога минава - аз ще ти подскажа - в извън пик на втория сигнал , в пик - на 4-я сигнал.
За това също съм съгласен, но в първоначалния си пост написах, че времето може да се намали от 5 на 4 минути преди 7:00 и след 20:00 часа. Тогава чак такива опашки няма. След като се установи, че целодневно се дават 4 минути, мисля, че темата е приключена.

За спирането от Кошарите към Хладилника е така, обаче няма никакъв контрол и все някой ще се намери да спре на аварийни за "малко".
Не на безсмислените линии като ТМ23!
За оптимизация на разписанията:
http://forum.gtsofia.info/index.php?topic=428.msg100091775#msg100091775

Offline bahner

• Маниак
    • View Profile
« Reply #3867 on: 17.03.2017, 10:45:40 »
...Ограничители и обособени трасета не са възможни навсякъде, тази мантра трябва да се спре да се разпространява, живеем все пак в голям град и трябва да се съобразяваме със всички участници в движението.

Колите нямат право да са на релсите така или иначе. Ограничителите ще помогнат на шофьорите да спазват това правило.
Галерия за градски транспорт - https://www.flickr.com/gp/127247218@N05/qB017P

Offline pepi1997

• Нямам спирка
  • 9060
    • View Profile
    • Email
« Reply #3868 on: 17.03.2017, 10:53:29 »
...Ограничители и обособени трасета не са възможни навсякъде, тази мантра трябва да се спре да се разпространява, живеем все пак в голям град и трябва да се съобразяваме със всички участници в движението.

Колите нямат право да са на релсите така или иначе. Ограничителите ще помогнат на шофьорите да спазват това правило.
Нямат право, ако трасето е обособено. Точно там имат право!

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #3869 on: 17.03.2017, 10:53:48 »

Абсолютно. Ако има ограничители между Вапцаров и Хладилника ще се ползва лентата по предназначение, т.е. за коли и автобуси, а не за паркиране и така всички ще вървят безпроблемно. В обратна посока положението е аналогично. И по някакъв начин да се ограничи навлизането на коли по трамвайната линия преди кръстовището на Вапцаров посока Хладилника, където трамваите изпускат светофари.
мур

Offline UMSofia

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #3870 on: 17.03.2017, 18:21:42 »
Ограничители и обособени трасета не са възможни навсякъде, тази мантра трябва да се спре да се разпространява, живеем все пак в голям град и трябва да се съобразяваме със всички участници в движението.

Че то къде в София има трамвайни ограничители? 50 метра на Алабин и последно време голяма част от гумените ограничители са разместени и премахнати. Сега "пилотно" ще ги въвеждат на "Черни връх", ама в частта при НДК, където булеварда е с три ленти в посока и локално. В годините на т.нар. демократично развитие на тази страна, аз в София друга политика, освен насърчаване на превоза с лични автомобили не виждам. Резултата е видим, надминахме американците по брой на коли, а сега се стремим да догоним Пекин по замърсяване на въздуха.

Offline TRAMS SOFIA

• Маниак
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #3871 on: 17.03.2017, 18:27:08 »
По бели Дунав от аладина до билата до бензиностанцията има

Offline bahner

• Маниак
    • View Profile
« Reply #3872 on: 18.03.2017, 17:48:16 »
Това в Надежда е поредната подигравка на Общината и не може да се нарече трамвайни ограничители, по-скоро декоративни елементи. Преди два месеца пуснах сигнал в call sofia за разместените ограничители на Алабин и миналата седмица ги пооправиха - сложиха 5 нови и фиксираха старите.
Галерия за градски транспорт - https://www.flickr.com/gp/127247218@N05/qB017P

Offline TRAMS SOFIA

• Маниак
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #3873 on: 18.03.2017, 20:13:50 »
За тези декорации са направени адски малоумно особено от метростанцията към Т-маркет, защото всички от  285 почти не спират близо до спирката.

Offline btr95

• View Profile
    • Email
« Reply #3874 on: 18.03.2017, 21:48:05 »
Нямат право, ако трасето е обособено. Точно там имат право!
Нямат право, ако пречат на релсовото превозно средство.

Чл. 19. (1) (Предишен текст на чл. 19 - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) Когато релсов път е разположен върху платното за движение, водачите на нерелсовите пътни превозни средства, които се намират върху него, са длъжни да го освободят по възможно най-бързия начин при приближаване на релсово превозно средство, за да го пропуснат да премине.
(2) (Нова - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) Когато на пътя има платно, обособено за движение на релсови превозни средства, се забранява движението на нерелсови пътни превозни средства по него.
Тм депо:Банишора
Тм мотриса: 713
Тм линия: 4

Offline tm0

• View Profile
« Reply #3875 on: 20.03.2017, 13:12:05 »
От Центъра за градска мобилност не счетоха за нужно през деня да намалят интервала на обслужване по линия 102. Линията е натоварена от/до х-л Хемус, на фона на спрян в Лозенец трамвай 6 и неизползване на тази линия със същото натоварване в Иван Вазов. Вследствие на това се засягат северните квартали на столицата. Да не говорим, че при липса на трамвай 6 там, поради ремонт, никога не се пуска заместващ транспорт. В Лозенец имаше автобус 6 тм, изваден от контекста на ремонта на Витоша от бившия зам.-кмет по транспорт. Така и не можахте да му промените маршрута. В пикови часове не може да се разчита на 102, заради многото места по маршрута, по които закъснява. Така няма по 25 минути НИКАКЪВ ТРАНСПОРТ. Хората вървят пеша по пустите релси и през парка. Вие изкуствено влошавате утежнената екологична обстановка и много автомобилен трафик. Не се чудете на резултатите!

Offline NULL

• Маниак
  • Keep Walking
    • View Profile
    • Email
« Reply #3876 on: 04.04.2017, 23:31:43 »
Чудя се дали най-накрая от ЦГМ няма да вземат да пуснат още 1-2 влакчета по линия 2?
Вече, сутрин, около 8 часа дори и от МС Надежда (посока Център) не можеш да се набуташ във влака. А по-нататък хората остават по пероните да чакат следващия.

Имам чувството, че с всеки изминал ден ситуацията става все по-зле и по-зле.
Днес до мен имаше една много пребледняла баба, чудех се не й стане нещо...
Май трябва да си носа шише вода, че да спасявам хора в метрото?  :neznam:
If you change nothing, nothing will change.

Полезно: Почивни дни 2017 | Обменни бюра София | Фиксинг на БНБ

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3877 on: 05.04.2017, 00:21:58 »
 Споко, ще се бутат още месец-два и ще им мине. После ще си купят коли и проблемът е решен.
Между другото,  42 е с нови разписания от около седмица.
« Last Edit: 05.04.2017, 00:23:58 by ozzy »
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline wiNt

• Маниак
  • !<9060>!
    • View Profile
« Reply #3878 on: 05.04.2017, 16:01:41 »
То повече влакове няма, така че ако искат да пускат нещо повече, трябва да купят още. Да не говорим, че разстоянието между Жолио и Стадиона не позволява по-малки интервали със системата, която е в действие сега, по-запознати го бяха писали преди във форума.

Offline dan

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #3879 on: 05.04.2017, 17:31:53 »
Да не говорим, че разстоянието между Жолио и Стадиона не позволява по-малки интервали със системата, която е в действие сега, по-запознати го бяха писали преди във форума.
Предвид, че става въпрос за отсечката Обеля - Витоша. И предвид, обвързаността на двете линии, може да се направи друго, въпреки, че няма да има равен интервал по линия 2. Ето пример:
1-и влак Летище - Витоша
2-и влак Бизнес парк - Витоша
3-и влак Летище - Сливница
4-и влак Бизнес парк - Витоша
5-и влак Летище - Витоша
6-и влак Бизнес парк - Сливница

Т.е. интервала и направленията по първа линия се запазва, а по втора два влака ще минават на интервал 3 минути, третият ще е след 6 и пак така. В най-лошият случай ако чакаш 6 минути и няма място, следващията ще е след 3.

Разбира се идеята ми предполага да няма М1 и М2 (така или иначе не винаги си отговарят, а и на Сердика ти казва връзка с линия, не с маршрут).
За съжаление ако поне Сливница беше с 3 коловоза минимум, можеше да я няма тази обвързаност и наистина да са си 2 линии с независими интервали.