Poll

Искате ли опция “харесвам” на пост от участник ?

Да
37 (66.1%)
Не
19 (33.9%)

Total Members Voted: 55

Author Topic: Харесване на мнение  (Read 4780 times)

Offline jonckheere

• Маниак
  • Батаклиев го заБатачи
    • View Profile
    • Email
Харесване на мнение
« on: 05.06.2011, 22:25:36 »
Предлагам да сложиме във форума една опция “харесвам”, с която да гласуваме за поста на един участник, ако ни е интересен, сме съгласни с него или искаме да благодариме на участника, че ни е помогнал, както има опция “I like” във facebook, има го и в други форуми, и така нататък. Искате ли да се постави такава опция ? Споделете и вашите мнения по въпроса, ако имате.

Offline Knoxville

• Нямам спирка
    • View Profile
Re: Харесване на мнение
« Reply #1 on: 05.06.2011, 22:32:14 »
Хайде нЕма нужда, и без това форумът достатъчно е заприличал на фейсбоклук.

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #2 on: 06.06.2011, 11:43:32 »
Много добра идея. Вемсто да пиша нов пост колко съм съгласен, натискам само ХАРЕСВАМ. Но не знам как технически може да стане.
мур

Offline DidoGO

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #3 on: 06.06.2011, 11:46:50 »
Идеята е добра. Особено полезна ще е за снимковите постове.

Offline dimi

• Наистина съм луд
  • сбогом 2622
    • View Profile
« Reply #4 on: 06.06.2011, 12:14:07 »
Добра е идеята, но така няма ли прекалено много да се влияят хората от това дали някой ще им хареса мнението или не. Все пак не винаги най-доброто (независимо дали говорим за стока, услуга, реч ) спечелва веднага всеобщото одобрение.  За снимките съм съгласен, че има точни критерии по които може да се определи коя снимка хубава и коя не. Но снимките се оценят със звездички в галерията на сайта и няма нужда повторно да бъдат оценявани.
« Last Edit: 06.06.2011, 12:34:05 by dimi »
R.I.P  Ikarus 280

Offline mlk

• Защо пиша толкова много?
    • ICQ Messenger - 110536592
    • View Profile
    • Email
« Reply #5 on: 06.06.2011, 12:31:24 »
Хайде да си обсъждаме ГТ и да не се занимаваме с глупости :)

Offline The Freshmaker

• TM 303
    • View Profile
    • Email
« Reply #6 on: 06.06.2011, 12:36:36 »
Хайде да си обсъждаме ГТ и да не се занимаваме с глупости :)
Ако имаше опция за харесване на мнение, определено щях да харесам това и да се присъединя!  :angel:
Насилственото натъпкване на всички в метрото чрез унищожаването на наземния транспорт е форма на транспортен геноцид към населението на София.

Offline LG_

• Строител
  • Модератор
  • Нямам спирка
  • for a better infrastructure
    • ICQ Messenger - 354966774
    • View Profile
    • Email
« Reply #7 on: 06.06.2011, 12:48:05 »
Добра е идеята, но така няма ли прекалено много да се влияят хората от това дали някой ще им хареса мнението или не.

Ми то във ФБ не е ли същата идея - да се влияеш, т.е. да гледаш да пишеш интересни неща!
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.(Марк Твен)

Quote from: geogregor
Underground trains already resemble more of the cattle transports than transportation system for humans.
Actually cattle could never be transported in such awful conditions due to animal welfare regulations. But no one gives a damn about how Londoners travel!

Offline dimi

• Наистина съм луд
  • сбогом 2622
    • View Profile
« Reply #8 on: 06.06.2011, 13:15:01 »
Добра е идеята, но така няма ли прекалено много да се влияят хората от това дали някой ще им хареса мнението или не.

Ми то във ФБ не е ли същата идея - да се влияеш, т.е. да гледаш да пишеш интересни неща!
Във фейсбук ти пращаш мнения и снимки, за да бъдеш харесан от твоите приятели.  До като тук има ли хора, които се вълнуват от това дали ще им харесат мнението ?  В този форум се защитават тези, които не винаги са общоприетите. Нека оставим популизмът за политиците и шоумените.
R.I.P  Ikarus 280

Offline emm_1968

• Trams Doctor
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #9 on: 06.06.2011, 13:58:27 »
Идеята е приемлива.
Ако се възприеме, обаче, предлагам да има бутон "Съгласен съм" вместо "Харесвам", така ще се избегнат постове с текст, които не носи нова информация, но недвусмислено се съгласява с теза изказана по-рано в друг пост.
Иначе ..., тук всеки си изказва мнението без да му пука дали това харесва на някого или не.
Символите на нашия град са Витоша, кестените и трамваите.

С такива любители на МГТ врагове не му трябват.

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #10 on: 06.06.2011, 14:23:18 »
Мда има и практическа полза. И аз съм за.

Offline 2513

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #11 on: 06.06.2011, 14:42:13 »
На мен лично ми харесва да има такава опция "Харесва ми"

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
« Reply #12 on: 06.06.2011, 14:47:38 »
И на мен ми харесва. Ако има желаещ да я направи или да ъпдейтне форума, за да може да се използва готовата, да заповяда.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
мур

Online Bus_lover

• Нямам спирка
  • 10 години в моя втори дом.
    • View Profile
    • Email
« Reply #14 on: 06.06.2011, 17:22:29 »
Аз лично също съм за тази функция с плюсовете и минусите, защо не и да се вижда кой ги е лепнал. Лошото обаче е, че ще има много хора, които ще са сърдити за това, че имат минуси и ще тръгнат да спамят с нещо от сорта на: "Какво толкова съм казал, че ми напраскахте минуси?" и ще почнат да си правят теми, че напускат форума  :P Поне от друг форум имам такива наблюдения, така че тряббва да се има и това в предвид.
Quote from: Анонимен мераклия
искам да започна работа като проверител към Бургасбус имам више образувание!

Чакам, чакам, останах си с чакането...

О, вижте! Човешка стоножка!

Монолог, ама всички скришно го четат и обсъждат!

Offline Sixkiller

• View Profile
« Reply #15 on: 06.06.2011, 20:11:29 »
Аз лично също съм за тази функция с плюсовете и минусите, защо не и да се вижда кой ги е лепнал. Лошото обаче е, че ще има много хора, които ще са сърдити за това, че имат минуси и ще тръгнат да спамят с нещо от сорта на: "Какво толкова съм казал, че ми напраскахте минуси?" и ще почнат да си правят теми, че напускат форума  :P Поне от друг форум имам такива наблюдения, така че тряббва да се има и това в предвид.

Ако пишеш нещо конструктивно, правилно и сериозно не би трябвало да се засягаш от някакъв плюс/минус. Напускане на форума заради даване на минус според мен е проява на детинско поведение. Никой сериозен и разумен човек не би напуснал даден форум, само защото някой му е дал минус  :)

Иначе аз съм ЗА - ще бъде интересно.
Аз обаче имам наблюдения върху един руски форум, където под всяко мнение има бутон Благодаря (Спасибо!), който като го натиснеш показваш, че благодариш на пишещия по някакъв начин. Там няма минуси. Затова ми се струва тази идея да е по-удачна. Съответно в профила на всеки потребител се показва малко поле със съответните плюсове, които са му давани като "Благодаря" от останалите участници.

Offline Svetoslav

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #16 on: 06.06.2011, 20:35:34 »
Според мен ще има двустранен ефект подобна функция. От една страна наистина може да намалеят безсмислените постове съдържащи "и аз така" "много ми харесва" " :fan:" " :P" " :angry:" " 8)" и т.н. От друга страна съм не 100, ами 1000% сигурен, че ще има детински изпълнения от сорта "ама какво сега не ми харесахте на мнението" или "тоя постоянно ми слага минуси след мнението" и прочее, пък и не смятам, че е нужна подобна функция. Мнението ми по въпроса е категорично против.

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
« Reply #17 on: 06.06.2011, 21:17:01 »
На мен ми харесва като идея, но подкрепям мнението на emm_1968, наистина ще е добре да има бутон "съгласен съм". Така няма да има сърдити недоволни и тем подобни. :)

Offline freepigeon

• View Profile
    • Email
« Reply #18 on: 06.06.2011, 22:33:39 »
И все пак,поне за мен,преди да почна да ползвам фейсбук съм чел и писал тук но никога не съм имал желание да има бутони харесвам/не харесвам.Сега много често ми се иска да харесам някое мнение но мисля че това не е нещо наложително а просто...вреден навик.

Offline tiristor

• Нямам спирка
  • За пускане на БГ-1300 по линии 4 и 11!
    • View Profile
    • Email
« Reply #19 on: 06.06.2011, 22:42:58 »
Аз се придържам към тезата на Емм_1968 за "Съгласен съм" и без бутон "Не харесвам". Идеята за това е точно да предотврати детинщината, която така или иначе е много в нашия форум.