Author Topic: Ако се казвах така, щях да се гръмна  (Read 64534 times)

Offline viktor_bdz

• Наистина съм луд
    • View Profile
Точно така. Казва се Кирил Тодоров.
R.I.P 2112
(1987 - 2017)

Offline did_ko

• Нямам спирка
  • гигантски радиоактивен термит - мутант
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Елена Бирбочукова - колежка. И е също толкова шантава като фамилията си.
Мразя да пиша и говоря за автобусите с марка "Чавдар" в минало свършено време.

Насилственото натъпкване на пътници в BRT  линиите е транспортен геноцид спрямо населението в Бургас

В ГТ Бургас НЕ ДОСТИГАТ АВТОБУСИ

Ако някои пост не ви харесва - можете да натиснете бутона "Информирай модератор".

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
 :blink:

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
^^ Доколкото може да се разчете от картинката - става дума за скулптора Сейфетин Шекеров - общо взето стандартно турско-арабско име. Явно защото съм бил писар в трудовашко поделение, такива имена не ми правят впечатление.
« Last Edit: 08.11.2016, 14:41:43 by blagun »

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
Другият е Марин Подмолов.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Защото транспортът е моята страст
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 3590884160131
    • MSN Messenger - vl-simov@hotmail.com
    • View Profile
    • Кайпарсвил транспортен портал/Kipersville transport portal
    • Email
Хайде сега малко именна антропология. Това е списъкът на първокурсниците от тази година по групи пред администрацията на катедрата. Има някои интересни имена.
Защото никога не се отказваме,
защото винаги оставаме заедно,
защото трудностите за нас са предизвикателство
и най-вече защото транспортът е нашата страст!

Кайпарсвил транспорт инкорпорейшън

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Съвсем прилични за времето си имена. Имената също се променят във времето. В края на 19-ти век Пена, Мара, Кера и Гана са били нормални дамски имена не само по селата - примерно поетесата и царска фаворитка Мара Белчева. После е имало френска мода: Жорж, Жан, след 1945 - руска: Сергей, Альоша, Наташа, Олга и т.н.
Промени е имало и в образуването на втори и трети имена при жените: баба ми е била с моминско име Цветанка Стефанова Батулева и след сватбата си е станала Цветанка Тодорова Янкова (в някои документи - Цветанка Тодор Янкова) на съпруга си Тодор Янков Тодоров. След именната реформа и задължителното презиме по баща тя е станала Цветанка Стефанова Тодорова.
Във върха на възродителния процес някои престараващи се чиновници в паспортен отдел на МВР се опитваха да вкарат задължително ов/ев в бащините имена на евреите: примерно Соломон Исаков Паси. Но мераците им са били охладени.
Сега ов/ев не е задължително и децата на колегата ми носят като презиме неговото име без наставка (това при дълги композитни имена, завършващи на -слав).
Сключилите брак в чужбина (с изключение на Русия, Украйна, Македония, Словения, Чехия, Словакия, Полша) българки, както и родените момиченца носят фамилията на съпруга/баща си без -а в края.
« Last Edit: 18.03.2017, 15:02:08 by blagun »

Offline София 100

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
Сираки П. Електронов, участник (с предложение за рационализация в една от мините в Смолянско) в Конгреса на изобретателите и рационализаторите, проведен в края на 09.1961г. в София.
Той не спира ни денем, ни нощем

Offline Mammoth

• Защо пиша толкова много?
  • 5 2 5 (1989-2017)
    • View Profile
Ако се казвах така, щях да се гръмна
« Reply #388 on: 12.07.2017, 08:29:35 »
Онзи ден слушах по телевизията за някакъв който имал имен ден всяка Събота, казвал се Съботин. :laugh:
:bb: 8965 :bb: :inlove:
Почивайте в мир, 15Tr 02/6, 03/6 и 07/7. Завинаги живи... (2003/2007-2017г.)

Offline Ivanko

• Напредващ
  • Меценат на женската красота.
    • Skype Me™!
    • View Profile
Набил Еженави - ритнитопковец, родом от Алжир. Кво ще я гледа, жената му с жена? Ми а дай да я набие!

Ляо Х*й - Щангист, родом от Китай. Да, тук се вижда, че тоя който му е дал фамилията има доста талант в тази област.

Хосе К*ра - Тенор и диригент, не помня точно откъде, но някъде от Латинска Америка. И на този баща му е проявил дарба.

Ето и един по-познат, Винету Келешев. А сега сравнете - в книгите Винету келеш ли е, не е ли келеш... не се знае.
Ако някой забележи грешка в това, което съм публикувал тук, винаги ще е от огромна полза за мен да бъда поправен.

Благодаря,
Иванко

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Защото транспортът е моята страст
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 3590884160131
    • MSN Messenger - vl-simov@hotmail.com
    • View Profile
    • Кайпарсвил транспортен портал/Kipersville transport portal
    • Email
Историята за Винету е че бил голям фен на индианците и не се е казвал Винету по начало, но фамилията кърти. :D Искал да стане Винету Вождов.
Защото никога не се отказваме,
защото винаги оставаме заедно,
защото трудностите за нас са предизвикателство
и най-вече защото транспортът е нашата страст!

Кайпарсвил транспорт инкорпорейшън

Offline Ivanko

• Напредващ
  • Меценат на женската красота.
    • Skype Me™!
    • View Profile
За Вождов лошото е, че не се знае каква политика е щял да провежда, и за това не са го приели като Вождов, а точно обратното, бил е проклет и наречен Келешев XD
Ако някой забележи грешка в това, което съм публикувал тук, винаги ще е от огромна полза за мен да бъда поправен.

Благодаря,
Иванко

Offline TIGER64

• Запален по ГТ
    • View Profile
Що за име е Цанислава?

Offline gtgirl

• Напредващ
    • View Profile
    • Email
Не знам какво е това име Цанислава...но доколкото знам както има Съботин, така има и един който празнува имен ден всяка неделя и се казва Неделин.