Author Topic: Ако се казвах така, щях да се гръмна  (Read 65925 times)

Offline did_ko

• Нямам спирка
  • гигантски радиоактивен термит - мутант
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Елена Бирбочукова - колежка. И е също толкова шантава като фамилията си.
Мразя да пиша и говоря за автобусите с марка "Чавдар" в минало свършено време.

Насилственото натъпкване на пътници в BRT  линиите е транспортен геноцид спрямо населението в Бургас

В ГТ Бургас НЕ ДОСТИГАТ АВТОБУСИ

Ако някои пост не ви харесва - можете да натиснете бутона "Информирай модератор".

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
 :blink:

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
^^ Доколкото може да се разчете от картинката - става дума за скулптора Сейфетин Шекеров - общо взето стандартно турско-арабско име. Явно защото съм бил писар в трудовашко поделение, такива имена не ми правят впечатление.
« Last Edit: 08.11.2016, 14:41:43 by blagun »

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
Другият е Марин Подмолов.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Защото транспортът е моята страст
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 3590884160131
    • MSN Messenger - vl-simov@hotmail.com
    • View Profile
    • Кайпарсвил транспортен портал/Kipersville transport portal
    • Email
Хайде сега малко именна антропология. Това е списъкът на първокурсниците от тази година по групи пред администрацията на катедрата. Има някои интересни имена.

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Съвсем прилични за времето си имена. Имената също се променят във времето. В края на 19-ти век Пена, Мара, Кера и Гана са били нормални дамски имена не само по селата - примерно поетесата и царска фаворитка Мара Белчева. После е имало френска мода: Жорж, Жан, след 1945 - руска: Сергей, Альоша, Наташа, Олга и т.н.
Промени е имало и в образуването на втори и трети имена при жените: баба ми е била с моминско име Цветанка Стефанова Батулева и след сватбата си е станала Цветанка Тодорова Янкова (в някои документи - Цветанка Тодор Янкова) на съпруга си Тодор Янков Тодоров. След именната реформа и задължителното презиме по баща тя е станала Цветанка Стефанова Тодорова.
Във върха на възродителния процес някои престараващи се чиновници в паспортен отдел на МВР се опитваха да вкарат задължително ов/ев в бащините имена на евреите: примерно Соломон Исаков Паси. Но мераците им са били охладени.
Сега ов/ев не е задължително и децата на колегата ми носят като презиме неговото име без наставка (това при дълги композитни имена, завършващи на -слав).
Сключилите брак в чужбина (с изключение на Русия, Украйна, Македония, Словения, Чехия, Словакия, Полша) българки, както и родените момиченца носят фамилията на съпруга/баща си без -а в края.
« Last Edit: 18.03.2017, 15:02:08 by blagun »

Offline София 100

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
Сираки П. Електронов, участник (с предложение за рационализация в една от мините в Смолянско) в Конгреса на изобретателите и рационализаторите, проведен в края на 09.1961г. в София.
Той не спира ни денем, ни нощем

Offline Mammoth

• Защо пиша толкова много?
  • 5 2 5 (1989-2017)
    • View Profile
Ако се казвах така, щях да се гръмна
« Reply #387 on: 12.07.2017, 08:29:35 »
Онзи ден слушах по телевизията за някакъв който имал имен ден всяка Събота, казвал се Съботин. :laugh:
:bb: 8965 :bb: :inlove:
Почивайте в мир, 15Tr 02/6, 03/6 и 07/7. Завинаги живи... (2003/2007-2017г.)

Offline Ivanko

• Напредващ
  • Меценат на женската красота.
    • Skype Me™!
    • View Profile
Набил Еженави - ритнитопковец, родом от Алжир. Кво ще я гледа, жената му с жена? Ми а дай да я набие!

Ляо Х*й - Щангист, родом от Китай. Да, тук се вижда, че тоя който му е дал фамилията има доста талант в тази област.

Хосе К*ра - Тенор и диригент, не помня точно откъде, но някъде от Латинска Америка. И на този баща му е проявил дарба.

Ето и един по-познат, Винету Келешев. А сега сравнете - в книгите Винету келеш ли е, не е ли келеш... не се знае.
Ако някой забележи грешка в това, което съм публикувал тук, винаги ще е от огромна полза за мен да бъда поправен.

Благодаря,
Иванко

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Защото транспортът е моята страст
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 3590884160131
    • MSN Messenger - vl-simov@hotmail.com
    • View Profile
    • Кайпарсвил транспортен портал/Kipersville transport portal
    • Email
Историята за Винету е че бил голям фен на индианците и не се е казвал Винету по начало, но фамилията кърти. :D Искал да стане Винету Вождов.

Offline Ivanko

• Напредващ
  • Меценат на женската красота.
    • Skype Me™!
    • View Profile
За Вождов лошото е, че не се знае каква политика е щял да провежда, и за това не са го приели като Вождов, а точно обратното, бил е проклет и наречен Келешев XD
Ако някой забележи грешка в това, което съм публикувал тук, винаги ще е от огромна полза за мен да бъда поправен.

Благодаря,
Иванко

Offline TIGER64

• Запален по ГТ
    • View Profile
Що за име е Цанислава?

Offline gtgirl

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
Не знам какво е това име Цанислава...но доколкото знам както има Съботин, така има и един който празнува имен ден всяка неделя и се казва Неделин.