Author Topic: Зелени трамвайни линии  (Read 14632 times)

Offline maniak

• Нямам спирка
  • Оптимист
    • ICQ Messenger - 278834436
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/47270324@N08/
    • Email
Re: Зелени трамвайни линии
« Reply #180 on: 06.07.2016, 20:28:47 »
Пазят се от жълтата метална лента в долния край на снимката. А дали е зелено или просто обикновено трасе... идеята е да нямат достъп автомобилите.  ;)

A така, хубава работа! Ами ако някой пешеходец се нарани от тези шипове, или недай Боже дете?
Отговарям ти на теб, защото поне твоя въпрос не е сместен наравно с политиката.
...
Лично аз бих предложил да се изградят стълбчета по подобие на тези на Графа. Предполагам че технологиите за последните 5-6 години са напреднали и не вярвам с новите да има такива проблеми каквито имахме със старите ни Пиломати.

...
Ето на, че ти самият даваш едно разумно решение. Да, това е начинът! Трябва поддръжка, но именно това е ключът към устойчивото решение.

Offline passenger

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #181 on: 06.07.2016, 20:52:09 »
Защо направо не нарисуваш очертания и по самите тротоари, където да ходят пешеходците???

Честно, Петко и пътник-а, вие сериозно ли??? Та нали градът принадлежи на първо място на ХОРАТА, а след това на автомобили, трамваи, тролеи и тн.

Това го кажи на тези които позволяват фактическото унищожаване на пешеходните тротоари в центъра (и не само) като се паркират коли там.

ми направо да вдигаме една втора Берлинска стена около трамвайното трасе, пък те нали пешеходците нямат право да се моткат там......

Чак пък Берлинска не, но да се вдигат ниски стени около трамвайни трасета е обичайна практика в развитите страни. Виж трамвайното трасе до Барандов в Прага в темата за транспорта в Чехия. В по-голямата си част трасето е отделено, има тревни участъци, и всичко това е направено с грижа за пешеходците. Най-вече.

Хора, ама на вас слънцето май наистина ви идва в повече. Що не вземете да си починете малко, както прави Благо?

Защо ли си мисля че точно на теб жегите идват в повече? Или тестостерона е виновен? ;)

« Last Edit: 06.07.2016, 20:53:51 by passenger »
ex-putnik

Offline UMSofia

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #182 on: 06.07.2016, 21:08:34 »
Ето как са решили проблема в Блакпул (Blackpool), Англия. В началото на всяко обособено трасе има наредени полегнали метални елементи, по които вероятно е доста трудно да се ходи и автомобил не би минал лесно. Навсякъде има знаци, че е забранено движението на пешеходци. То и в нашия подлез "Надежда" има не знаци, а цели табели, но никой не спазва забраната. Дано не греша, но си мисля, че това е предназначението на тези елементи от трамвайната инфраструктура в Блакпул. Пешеходците нямат място по обособените трамвайни трасета. Навсякъде по протежението на този вид трамвайни трасета, трябва да има високи огради и знаци, които да указват, че е забранено да се движат пешеходци. След това всеки да ходи където иска, но да си носи отговорността. Мен лично ме изуми, че в новия проект за интегриран градски транспорт е заложено, че при ремонта на трамвайното трасе до Княжево, оградата ще бъде заменена от тръбно-решетъчен поцинкован парапет с височина 1,1 м. и жив плет, а в същото време ще правим трамвая скоростен?!?

Offline CNN

• Маниак
    • View Profile
« Reply #183 on: 06.07.2016, 23:04:57 »
Забележете с каква скорос се движат трамваите в Блакпул.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Защото транспортът е моята страст
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 3590884160131
    • MSN Messenger - vl-simov@hotmail.com
    • View Profile
    • Kipersville transport portal
    • Email
« Reply #184 on: 01.03.2017, 20:21:22 »
Ето вече си имаме и масло. Честито на печелившите.

Кайпарсвил транспорт инкорпорейшън
Защото постиженията ни са истински, целите ни искрени, а страстта е нашата мотивация!
За да бъде София един хубав град с качествен градски транспорт.

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
« Reply #185 on: 01.03.2017, 21:19:20 »
Е за това не е виновна тревицата. :D Трамваите са ни просто лейки.