Author Topic: Зелени трамвайни линии  (Read 14395 times)

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Re: Зелени трамвайни линии
« Reply #40 on: 20.08.2015, 16:32:57 »
Колкото за автомобилите - вертикални бордюрчета плътно по габарита на трамваите са задължителни. Те биха спрели в значителна степен склонността за формиране на пешеходни пътечки. Виж, от двуколесните ППС няма спасение...

Offline btr95

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #41 on: 21.08.2015, 12:38:36 »
Блажени са вярващите !
Не знам колко от вас са гледали такава трева, но хич не е лесно. Изисква редовно поливане, хубаво е да се хвърли тор напролет(изкуствена, че естествената не ухае приятно). Коси се задължително често и косачката трябва да е с кош, за да не остава отрязаната трва върху живата. И есента трябва да се изчетква, тоест със специлно гребло се събира това, което е повехнало през лятотото. Абе има си бая грижа.
Тм депо:Банишора
Тм мотриса: 713
Тм линия: 4

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #42 on: 21.08.2015, 13:27:44 »
Обикновен райграс не беше ли добър вариант?
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline emm_1968

• Trams Doctor
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #43 on: 21.08.2015, 13:34:05 »
До най-добрият вариант ще се достигне догодина по това време - асфалт.
Символите на нашия град са Витоша, кестените и трамваите.

С такива любители на МГТ врагове не му трябват.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #44 on: 21.08.2015, 13:42:52 »
Е айде сега не можело да се поддържа-в гугъл като се потърси има хиляди фирми които се занимават с озеленяване и поддържка на зелени площи, професионално с техника със всичко. Поддържат всякакви градини, паркове, частни паркове на хотели, голф игрища та сериозно ливярвате че ако се наеме такава фирма няма да може да се оправи с една такава малка площ?

Отделно познавам хора в лесото които точно това учат винаги може да се наеме такъв човек или фирма. Естествено "без пари" никой няма да се наеме да работи, на бас че срещу съответното заплащане веднага ще се намери кой даго поддържа.
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline ultra

• Писател
  • **
    • View Profile
« Reply #45 on: 21.08.2015, 13:55:36 »
Това малко кътче трева,заради което толкова много се пишеше се оказа поредният предизборен трик на Фандъкова и като такъв се оказа пълен боклук както повечето ремонти в София по време на нейният мандат.Важното е да се хвали как София била първата европейска столица с такава "китна" трева върху релсите,за съжаление столицата се напълни с много хора,които никога преди това не са виждали трамвайни релси в своите родни градове и това ги е впечатлило.А трамвай 4 има честта да минава през това бижу само през 20 минути в час пик и на по 30 минути извън тези пикове и вечер.Руски паметник разкопаха,ама трасетата по Орландовци,Илиенци,Дондуков,Червено знаме си остават все така разбити и опасни за трамваите.

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #46 on: 21.08.2015, 20:48:04 »
А трамвай 4 има честта да минава през това бижу само през 20 минути в час пик и на по 30 минути извън тези пикове и вечер.
Като споменахте ТМ4, сега само ЧКД-та ли се движат, или се търкалят и БГ-маслополивници?

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #47 on: 21.08.2015, 21:06:01 »
И Т6M излизаха последно. Сега не знам как е, но ЧКД са малки за 4 с този интервал. Там осемосни си трябват.
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #48 on: 21.08.2015, 21:11:38 »
По 4 работят само Т6А2.

Offline Ilian

• Маниак
    • View Profile
    • Сервиз за лаптопи
« Reply #49 on: 22.08.2015, 01:11:16 »
Цялото управление на Фандъкова е базирано на прах в очите на хората. И се получава.
Ето как се поддържа трева в София. Вижте на снимката как изглежда новото футболно игрище през 2012 г.:
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2012/09/24/1912659_v_jujniia_park_v_sofiia_veche_shte_ima_kameri_i_ohrana/
И от космоса се вижда как изглежда сега:
http://wikimapia.org/#lang=en&lat=42.660352&lon=23.312532&z=19&m=b

Offline UMSofia

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #50 on: 22.08.2015, 10:46:22 »
Засега и ЧКД се справят, защото народа е по-малко, но на есен ще се пътува, като в консервена кутия. Гледам, че по ТМ18 пак са пуснали БГ трамваи. Според мен, би било добре по ТМ4 да се пуснат състави ЧКД, но и по 18 да се движат ЧКД, защото сега хората се объркват. Като видят български трамвай по 18, го мислят за 12 и се качват и на Козлодуй остават изненадани. Къс трамвай по "Борис III" изобщо не е добре. Не е ли възможно "Красна поляна" да прехвърлят още няколко чешки трамвая в "Банишора", така че по 4 да се движат състави. Нали стоят в депото и клеясват, последно време по 11 пускат по някой състав, а може тази линия да се обслужва само от динотата. Топлите чешки трамваи стоят в депата, а зимата хората ще мръзнат в студените български трамваи. Колкото до поддръжката на зелените площи и новите зелени релси, мен ме притеснява факта, че нямат поливна система. Вероятно ще добият вида на тревата на Лъвов мост или на тази около паметника на Св. София, или по точно вид на слама.

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #51 on: 22.08.2015, 11:11:26 »
мен ме притеснява факта, че нямат поливна система.
Ако имаха автоматична поливна система, като нищо щяха да поливат трамваите отдолу.

Offline UMSofia

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #52 on: 22.08.2015, 12:11:34 »
Да де, но от 12 до 5 няма трамвайно движение. Не съм запознат как стои въпроса в другите държави с поливните системи на зелените релси. Гледал съм клипове от Белград, че тревата се полива с поливна система. Нашите 60 м. могат да ги поливат и с водоноски, но въпроса е дали ще го правят редовно.

Online V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #53 on: 22.08.2015, 18:51:50 »
По-добре би било да се прехвърлят примерно 2 T6A2 от Красна Поляна в Банишора и да се пуснат като допълнителни единични по 4 с намаляване на интервала - системи или големи вагони с безумен интервал не са адекватно решение. :rolleyes: БГ таралясниците неизбежно ще съсипят тревата с течащите си редуктори и не бива да се пускат по 4. :rolleyes:

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
« Reply #54 on: 23.08.2015, 02:07:16 »
Цялото управление на Фандъкова е базирано на прах в очите на хората. И се получава.
Ето как се поддържа трева в София. Вижте на снимката как изглежда новото футболно игрище през 2012 г.:
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2012/09/24/1912659_v_jujniia_park_v_sofiia_veche_shte_ima_kameri_i_ohrana/
И от космоса се вижда как изглежда сега:
http://wikimapia.org/#lang=en&lat=42.660352&lon=23.312532&z=19&m=b

Точно това игрище не виждам и как можеха да го запазят. На него се играе ежедневно, няма никакви ограничения. Тревата дори и да се поливаше, в зоните около вратите бързо се изрони.  Иначе градинката стана много хубава и доста по-безопасна от преди. Сложи се охрана и видеонаблюдение, което значително намали движението на всякакви съмнителни в тази цяла част на парка. Сложиха и за различните възрасти, различни занимавки за деца, сложиха и осветление. Така че хубавото в тази част няма как да се отрече, но да наистина игрището сега изглежда кофти. Според мен въобще трябваше да помислят за друг вариант с него.

По-добре би било да се прехвърлят примерно 2 T6A2 от Красна Поляна в Банишора и да се пуснат като допълнителни единични по 4 с намаляване на интервала - системи или големи вагони с безумен интервал не са адекватно решение. :rolleyes: БГ таралясниците неизбежно ще съсипят тревата с течащите си редуктори и не бива да се пускат по 4. :rolleyes:
Т6А2 също текат като лейки. Отиди на Кораба, там сменят посоката си само чешки и виж какво красиво и огромно петно се е образувало върху асфалта.

Да де, но от 12 до 5 няма трамвайно движение. Не съм запознат как стои въпроса в другите държави с поливните системи на зелените релси. Гледал съм клипове от Белград, че тревата се полива с поливна система. Нашите 60 м. могат да ги поливат и с водоноски, но въпроса е дали ще го правят редовно.
Могат да поставят от автоматичните компютъризирани пръскачки, каквито има в градската градина. Спокойно могат да се настроят в часовете към 8-10 да поливат, както и в часовете 19-20. Като да се настроят на интервали, за да не поливат трамваите при всяко преминаване. Друг вариант без човешка намеса няма.
Метода с водоноската е скъп и неефективен и нецелесъобразен. Защото всеки ден ще се дават пари за гориво, ще се зарежда с вода и ще се плаща на служител който да полива... А това е напълно излишно с оглед на новите технологии.

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #55 on: 23.08.2015, 08:16:35 »
Подвижния казан за ракия - 80 - може преспокойно вместо да кисне в Клокотница , да полива нощем тревата.

Offline Ilian

• Маниак
    • View Profile
    • Сервиз за лаптопи
« Reply #56 on: 24.08.2015, 00:36:55 »
Точно това игрище не виждам и как можеха да го запазят. На него се играе ежедневно, няма никакви ограничения. Тревата дори и да се поливаше, в зоните около вратите бързо се изрони.  Иначе градинката стана много хубава и доста по-безопасна от преди. Сложи се охрана и видеонаблюдение, което значително намали движението на всякакви съмнителни в тази цяла част на парка. Сложиха и за различните възрасти, различни занимавки за деца, сложиха и осветление. Така че хубавото в тази част няма как да се отрече, но да наистина игрището сега изглежда кофти. Според мен въобще трябваше да помислят за друг вариант с него.
Хубавото, изброено от теб, е също бутафорно. Детската площадка е върху пясък, редовно обогатяван с кучешки лайна, а люлките са само две - една малка и една голяма. Децата получават невроза, докато се редят за тях :) . Охраната пък се мярка през няколко дни. Единствената реална придобивка са новият асфалт, цветята (поне за тях се грижат идеално) и чешмичката, заобиколена от масите на миризливия бюфет.

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
« Reply #57 on: 24.08.2015, 01:31:52 »
Ами детската площадка е заградена с ограда и има вратички. Това че тези с децата пускат кучетата в пясъка, говори лошо за тях. Дори на скоро, подмениха оградата на пясъчника. За люлките, да малко са, но преди нямаше такива. Имаше едни стари и изгнили соц реликиви, които бяха доста опасни. За охраната нямам наблюдения, но е факт че когато съм минавал там има човек. А аз минавам по различно време и то не само през събота и неделя.

Offline bonbon

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #58 on: 25.08.2015, 18:45:57 »
Това вече според мен е нарочно ....

Източник: ФБ

Offline viktor_bdz

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #59 on: 25.08.2015, 21:40:10 »