Author Topic: Билет с СМС! Ново таксуване в Пловдив.  (Read 1690 times)

Offline sofianec

• Наистина съм луд
    • View Profile
Стартира пилотен проект СМС билет в Пловдив. Повече информация тук : http://www.investor.bg/news/article/127775/332.html

Браво на пловдивчани. За София да не се надяваме скоро :fan:

« Last Edit: 19.12.2011, 15:45:10 by sofianec »

Offline nasko84

• Наистина съм луд
    • View Profile
Условието за СМС пътуването е неприемливо :) Да платиш още докато си на спирката, за да ги чакаш точно тях, ами и 20ст отгоре да дадеш ... не си заслужава.

Няма да може и през заплатеното време да се прехвърляш на други номера автобуси, така че още един минус на системата.

СМС система разбирам, но билета да важи 1 час, и да е за всички линии, всичко отива в един общ кюп и после пропорционално на пробега да се разделят.

Offline lud_pi4

• Нямам спирка
  • За запазване историята на ГТП
    • View Profile
    • Email
Това е направено, ако случайно си забравиш парите, или нямаш дребни, да се таксуваш по-лесно и бързо, устроиството което отчита, е тъчскриин телфон от "Виваком", с програма качена на него "Хеброс бус", проверката става така. Пращаш смс, получаваш обратен с номер на билет, след това този номер се въвежда в системата на телфона, и ако светне зелено, значи всичко е ок, ако светне червено, пращаш смс или даваш лев.  ;)

Offline nasko84

• Наистина съм луд
    • View Profile
За бъдещия месечен електронен билет има повече смисъл, въпреки че ако ти се прецака телефона  и се наложи преинсталиране се затрие смс, няма да може да казваш само номера на на билета, ако си го записал, защото така пък ще има само 1 продаден билет :D

Offline sofianec

• Наистина съм луд
    • View Profile
Все пак е пилотен проект. Дано претърпи подобрения и премине в стандарт.

Offline lud_pi4

• Нямам спирка
  • За запазване историята на ГТП
    • View Profile
    • Email
Оказа се, че това е само за абонати на "Глобул" и "Виваком". :)  ;) :D

Offline jonckheere

• Маниак
  • Батаклиев го заБатачи
    • View Profile
    • Email
Заглавието трябваше да бъде “Билет със SMS ! Ново таксуване в Пловдив.”, по-точно както си е сега, сáмо че “Билет със SMS” вместо “Билет с СМС”, защото CMC се бърка с BMC, все едно че говорим за автобусите BMC, или още така с марката GMC, все едно че тук става дума за тролейбусите от Канада. :)

Аз поне като погледна това заглавие понякога се бъркам с тези две марки. :)