Poll

Бихте ли слушали радио в градския транспорт?

Да, би направило пътуването по-приятно
32 (47.8%)
Зависи от радиостанцията, силата на звука, настроението ми и т.н.
25 (37.3%)
Не, само това му липсва, достатъчно шумно е и без радио.
10 (14.9%)

Total Members Voted: 67

Author Topic: Озвучаването в транспорта  (Read 8914 times)

Offline Sofia

• Нямам спирка
  • R.I.P. 1511 (1985-2015)
    • View Profile
Re: Озвучаването в транспорта
« Reply #80 on: 07.02.2016, 00:50:07 »
Аз пък смятам, че ненатрапчива популярна музика, която се радва на по-широка аудитория, не пречи. Лично аз не си падам по музиката, която пускат по NRJ, Fresh, The Voice и подобните, но все пак ми става приятно когато шофьорът е пуснал някоя от тези станции в салона. Иначе аз на мястото на шофьора бих пуснал малко оздравителен метъл като терапия за пътниците с погрешен вкус, но това е само моето мнение. :D

П.П. Тангра не съществува от 10 години, а такова животно като Mega Rock няма.

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #81 on: 07.02.2016, 00:58:09 »
И аз не го бях чувал, ама явно има "Тангра мега рок" - http://www.radiotangra.com/ :D
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline kristian40t097

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #82 on: 07.02.2016, 01:48:49 »
На декодера на цифровата телевизия го има при радиата, явно е само там или онлайн.
За трамвайния транспорт!!!!!

Offline Sofia

• Нямам спирка
  • R.I.P. 1511 (1985-2015)
    • View Profile
« Reply #83 on: 07.02.2016, 04:04:20 »
Да, Тангра Мега Рок е онлайн радио, не се излъчва ефирно. Рок станциите са Z-Rock, Радио 1 Рок и с известни уговорки Star FM.

Offline $h@IdEr

• Нямам спирка
  • RIP ex-GVB 349 (1986 – 2013)
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 359945577
    • MSN Messenger - dilly-m@hotmail.com
    • AOL Instant Messenger - dillyan96
    • View Profile
    • Рекламни концепции на бургаски Солариси
    • Email
« Reply #84 on: 07.02.2016, 13:57:35 »
Аз съм твърдо против това да звучи радиото в целия салон. Аз бих се зарадвал на Вероника и Веселина. На Z-rock, Tangra Mega Rock не бих издържал и дори бих слезнал от автобуса. На City, Fresh няма да им обърна внимание, предвид че по кафетата това се пуска. Та исках да кажа, че всеки е със собствен вкус и шофьора не трябва да налага своя на пътниците.
Не виждам какъв е проблемът да звучи радиото в целия салон, ела в Бургас да видиш какъв кеф им прави на пътниците в Соларисите, когато уредбата в целия салон е надута. Комерсиалните парчета едва ли ще пречат на някого, същото може да се каже и за рок песните. И това, че някой си щял да слезе, ако звучи рок в автобуса въобще няма да направи впечатление нито на шофьора, нито на другите пътници... :D
Автобуси DAF SB201 Hainje
A7804AM – любим DAF/Hainje
A4475KH – любим TEDOM
355, 2500 – любими MB O305G
1641, 2523 – любими Heuliez O305G

Offline kristian40t097

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #85 on: 07.02.2016, 15:44:25 »
Да аз ще слезна ако се слуша рок, някой ще слезе ако се слуша чалга, заради това не трябва да звучи нищо. Не сме на заведение, че да се забавляваме, а сме на път, така че не мисля че е нужно да слушаме музика от говорителите. За това има слушалки и всеки слуша неговия стил музика от собствен носител.
За трамвайния транспорт!!!!!

Offline velinio

• Маниак
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 194251613
    • View Profile
    • Музикалната ми плейлиста
« Reply #86 on: 07.02.2016, 16:01:00 »
Не вярвам чак пък толкова да ти е противна дадена музика, че да те накара да слезеш от автобуса, все пак ти не живееш в него, а прекарваш 30-40 минути (максимум час), което не е чак такава болка за умиране, а и както сам каза, на който не му харесва, винаги може да си пусне каквото иска на слушалки. То е ясно, че няма как всеки да се качва от първа врата и да си заявява вкуса за музика на шофьора, но за мен каквото и да звучи, би било по-приятно от приказките на бабичките или репликите на някой, който е свикнал да говори по-високо по телефона. Винаги когато се возя в превозните средства ми прави впечатление, че има едни колонки в интериора на превозното средство, но те по-скоро стоят за украса и се развалят не от ползване, а от неползване (с времето), тъй като едва ли някога е свирено нещо от тях. Жалко е, поне да не се дават излишни пари като на хората им пречи музиката...
http://call.sofia.bg/ - за по-добра София!

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #87 on: 08.02.2016, 10:02:53 »
Тук въпросът опира до каква музика се слуша масово. Не се хваля, но разбирам от музика и ви казвам, че музиката, която се пука по Енерджи, Фреш, Сити, Радио 1, Мелъди ще се хареса на почти всички или поне няма да й се обърне внимание. Ако е чалга, рок или хаус вероятността да има недоволни е доста голяма. Шофьорът на 2030 пуска Енерджи, говорил съм с него и ми каза, че много хора са го поздравявали за музиката. В 2036 пуска български песни, но веднъж един пътник се изрепчи - я го спри това бе, да не сме на село.
мур

Offline bagercho

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #88 on: 08.02.2016, 11:08:23 »
Музиката от 90-те поне на мен вече ми втръсна от всякъде. Единственото хубаво на тези песни е, че са мелодични, но текстовете им често са лишени от всякакъв смисъл, точно като чалгата, но не е в това проблема. От години едни и същи песнички се въртят по Енерджи и са писнали предполагам не само на мен. Според мен Енерджи трябва да сменят концепцията си и до болка познатите на всички мелодийки и лирики да се излъчват само в определено време. През останалото - съвременна музика и то различна от останалите CHR радиа, защото най-големият проблем на най-слушаните БГ радиа е, че всички въртят един и същ плейлист от 20-30 песни, които сменят през 3-4 месеца. Няма никакво разнообразие както в телевизионния, така и в радио ефира ни...

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #89 on: 08.02.2016, 12:36:22 »
Ще ти отговоря в темата "Кое радио слушате", защото вече навлязохме в детайли свързани с радиата и музиката, която пускат.
мур

Offline martin4o

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #90 on: 09.02.2016, 16:32:24 »
Да бе, той ги е пуснал...
По-скоро не знае как да ги спре.
Точно той си ги пуска и по възможност усилва радиото, за да се чува и в салона. Така правеше още на стария си автобус.  :)

Offline tm0

• View Profile
« Reply #91 on: 18.02.2016, 13:46:52 »
Сряда, тролей 1630 по 8 линия - неработещо гласово оповестяване.

Offline $h@IdEr

• Нямам спирка
  • RIP ex-GVB 349 (1986 – 2013)
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 359945577
    • MSN Messenger - dilly-m@hotmail.com
    • AOL Instant Messenger - dillyan96
    • View Profile
    • Рекламни концепции на бургаски Солариси
    • Email
« Reply #92 on: 19.02.2016, 19:27:14 »
1617 беше на същото дередже преди 5-6 дни, в допълнение и разрешението не се ползваше.
Автобуси DAF SB201 Hainje
A7804AM – любим DAF/Hainje
A4475KH – любим TEDOM
355, 2500 – любими MB O305G
1641, 2523 – любими Heuliez O305G

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #93 on: 19.02.2016, 22:59:56 »
Какво ти разрешение...
Днес 1609 тръгваше с отворени варати.

Offline Metan

• Маниак
    • View Profile
« Reply #94 on: 22.02.2016, 12:30:53 »
Не е баш по темата
http://www.segabg.com/article.php?id=792239
Нов договор за 96 000 лв. без ДДС е получила от Столичната община фирмата на бащата на икономическия министър Божидар Лукарски. Това става ясно от договаряне на обществена поръчка без уведомление между Центъра за градска мобилност и фирма "Мусат 2000" ЕООД с управител Цецо Лукарски. Договорът е от 2 месеца, но в последните дни предизвиква интерес в социалните мрежи.

Фирмата е поканена за извършване на абонаментна денонощна поддръжка на софтуер и специализиран хардуер в структурните звена на Центъра за градска мобилност ЕАД, поддръжка на системен (стандартен) софтуер на работните места и функции на системен администратор, като договорът е за срок от 1 г. Цецо Лукарски е поканен за пряко договаряне, тъй като има авторски права върху програмния продукт "Автоматизирана система за контрол и управление на маршрутни превозни средства".

"Мусат 2000" работи със Столичната община от 2007 г., последната, в която Божидар Лукарски е зам.-кмет на район "Младост". Според обществените поръчки на ЦГМ досега тя е получила над 700 хил. лв. за поддръжка на системата за контрол в градския транспорт на София. "Мусат 2000 " е подизпълнител на чешката компания "Микроелектроника" ООД. Освен на Центъра за градска мобилност фирмата изпълнява поръчки и на "Столичен автотранспорт" ЕАД. Тя е изпълнителят на поръчката за гласово известие за спирките в автобусите от юни 2015 г. За нея фирмата е получила от общинското дружество над 35 хил. лв. без ДДС. Договори за сходна дейност има и с други общини.

Offline tm0

• View Profile
« Reply #95 on: 24.03.2016, 14:45:57 »
Трамвай 1146 е един от многото превозни средства, в които някой е променил настройките, така че да не се разбира нищо от гласовото оповестяване на спирките. Ще поствам номерата един по един, докато отговорното лице не си свърши работата. Никога не сме имали превозни средства с толкова качествени колони, колкото тези на трамваите втора употреба, срамота е!

Offline tm0

• View Profile
« Reply #96 on: 09.04.2016, 03:10:06 »
Благодаря, че са започнали да коригират неизправностите.

Offline tm0

• View Profile
« Reply #97 on: 15.04.2016, 02:18:22 »
Сряда - в трамвай 1135 с ремарке 211 не работеше гласовото оповестяване. Това не е толкова сериозно нещо, защото мотрисата се движеше и управляваше много добре, но дано го оправят скоро.

Offline dan

• Маниак
    • View Profile
« Reply #98 on: 31.10.2016, 13:13:05 »
В чест на Деня на Народните Будители, 1 ноември, в част от обществения транспорт ще звучи „Химн на Народните будители“ на Добри Христов. Инициативата е на двама граждани – Теодора Спасова и Филип Гълъбов. Тя е подкрепена от радио „София“ и ЦГМ. Химнът може да бъде чут минути преди новинарските емисии на 9, 12, 15, 18 и 21 ч на честотите на радиото, на които ще са настроени станциите на тролейбуси, автобуси и трамваи.
Основен източник