Author Topic: Електронните табели  (Read 4219 times)

Offline tiristor

• Нямам спирка
  • За пускане на БГ-1300 по линии 4 и 11!
    • View Profile
    • Email
Електронните табели
« on: 04.03.2007, 20:35:19 »
Прави впечатление, че на някои Туризмо (особено една турска фирма) слагат електронни маршрутни табели, на които пише място и час на пристигане. Откога е така и може ли подобни табели да се монтират и на български автобуси? Предполагам услусата въобще не е скъпа.

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Електронните табели
« Reply #1 on: 04.03.2007, 21:23:34 »
Quote from: tiristor
Прави впечатление, че на някои Туризмо (особено една турска фирма) слагат електронни маршрутни табели, на които пише място и час на пристигане. Откога е така и може ли подобни табели да се монтират и на български автобуси? Предполагам услусата въобще не е скъпа.
Хас (, но там предимно е Интуро, не Туризмо)имат такива табели, както и автобусите на гръцките железници (OSE).Метро също имат, но на автобуси, които пътуват по вътрешни линии в Турция.В София май не съм виждал.Единственото Туризмо с такава табела, за което се сещам е на Oz Varol.Случайно да е било в бяло?(долу съм сложил снимка на заподозряния автобус, плюс две снимки, на които горе-долу ясно може да се види за какво става въпрос)

Иначе сравних всички снимки от Турция, които имам, и ел.табели по техните автобуси изглеждат идентично.Нищо чудно да се правят на едно място.Всички са в червено.Иначе по крайградските автобуси на западните фирми дори стандартно има ел.табели и то разположени като на градските.На туристическите са по-рядка гледка, но не са изключения.

Не виждам проблем от Мегатекс например да изработят такива табла, ако има търсене и реална нужда.
« Last Edit: 04.03.2007, 21:32:00 by difian »

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
Електронните табели
« Reply #2 on: 05.03.2007, 00:07:33 »
Quote from: difian
Хас (, но там предимно е Интуро, не Туризмо)имат такива табели, както и автобусите на гръцките железници (OSE).Метро също имат, но на автобуси, които пътуват по вътрешни линии в Турция.В София май не съм виждал.Единственото Туризмо с такава табела, за което се сещам е на Oz Varol.Случайно да е било в бяло?(долу съм сложил снимка на заподозряния автобус, плюс две снимки, на които горе-долу ясно може да се види за какво става въпрос)
Иначе сравних всички снимки от Турция, които имам, и ел.табели по техните автобуси изглеждат идентично.Нищо чудно да се правят на едно място.Всички са в червено.Иначе по крайградските автобуси на западните фирми дори стандартно има ел.табели и то разположени като на градските.На туристическите са по-рядка гледка, но не са изключения.

Не виждам проблем от Мегатекс например да изработят такива табла, ако има търсене и реална нужда.

Ти пък.... плюй в пазвата 3 пъти, мечка да не ни стига  За боклуците на Мегатекс говоря

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Електронните табели
« Reply #3 on: 08.03.2007, 11:11:34 »
Вчера вечерта при Народната библиотека видях нов за мен автобус на Oz Vаrol, нямаше стандартното оцветяване на останалите автобуси на фирмата, а беше изцяло в бяло с една черна линия на характерната за Туризмотата вдлъбнатина малко над дъгите на гумите.Той също беше с ел.табела.

Искам да попитам откъде имат разрешение да минавата туристическите автобуси?Нямат ли ~ строго определен маршрут?Вечер често забелязвам и трrосните Сетри или Неоплан Стралайнер на Метро също през Паметника Левски и СУ.Много от фирмите минават и през Ев.Гьоргиев в най-голямото задръстване, вместо директно по Ситняково.Също вчера един Етап с пътници зави по Ситняково след като беше минал по Шипченски проход.
« Last Edit: 08.03.2007, 19:36:42 by difian »

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
Електронните табели
« Reply #4 on: 08.03.2007, 11:23:18 »
Quote from: difian
Вчера вечерта при Народната библиотека видях нов за мен автобус на Oz Vаrol, нямаше стандартното оцветяване на останалите автобуси на фирмата, а беше изцяло в бяло с една черна линия на характерната за Туризмотата вдлъбнатина малко над дъгите на гумите.Той също беше с ел.табела.
Искам да попитам откъде имат разрешение да минавата туристическите автобуси?Нямат ли ~ строго определен маршрут?Вечер често забелязвам и тросните Сетри или Неоплан Стралайнер на Метро също през Паметника Левски и СУ.Много от фирмите минават и през Ев.Гьоргиев в най-голямото задръстване, вместо директно по Ситняково.Също вчера един Етап с пътници зави по Ситняково след като беше минал по Шипченски проход.
не вярвам да имат ограничения, това са си автобуси за туристи и където туристите искат там ги возят. А това че висят по задръстванията си е за тяхна сметка  след като водача не е избрал по бърз маршрут
НЕ на хейтърството!

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Електронните табели
« Reply #5 on: 08.03.2007, 11:44:57 »
Quote from: Repcho
не вярвам да имат ограничения, това са си автобуси за туристи и където туристите искат там ги возят. А това че висят по задръстванията си е за тяхна сметка  след като водача не е избрал по бърз маршрут
 Под туристически автобуси разбирам тези от редовните междуградски линии.Извинявам се, ако не съм се изказал точно.Става въпрос, че между автогарата и Цариградско вместо директно по Николаев и Ситняково, се завират през Канала или СУ.Те имат ли право?За тях няма ли ограничение?

Иначе за тези с туристите, дошли да разгледат града много ясно, че няма как да не навлизат в центъра и до първия градски ринг.
« Last Edit: 08.03.2007, 20:46:17 by difian »

Offline conecto

• Модератор
  • Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 303555835
    • View Profile
    • Email
Електронните табели
« Reply #6 on: 08.03.2007, 19:14:05 »
Няма кой да ги спре.