Author Topic: Схема на коловозите на метрото в София  (Read 7588 times)

Offline simpes

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
Може ли някой да даде схема с всички коловози и разклонения изградени  по метродиаметър 1, а защо не ипо 2, ако се знаят.

Offline Tergo

• Наистина съм луд
    • View Profile
Ето една подробна схема. Не е с най-нов ъпдейт, но след откриването авторът, по всяка вероятност, ще помоли за поправяне на евентуалните грешки по новите участъци.  :)

http://www.mrl.ucsb.edu/~yopopov/rrt/trackmaps/tm_sofia.html

А и тук във форума имаше нейни по-нови версии, правени от наши участници.
Трети метродиаметър - подземен, с параметри на кл. метро !   Не на фалшивия "полуметротрамвай" !
                                                     Не на LRT : системата - убиец  !

Offline fizik

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Това е, което имаме като инфо за коловозните развития. Стрелките са рисувани съгласно експедициите на difian и другите съфорумци по втория крачол на софийското метро
« Last Edit: 15.08.2012, 14:46:02 by fizik »

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Само дето след Сердика и Опълченска липсват глухите тунели, изобразени на тая схема - там са само стрелки...

Offline fizik

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Нямаше как да покажа, че са само стрелки

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Нямаше как да покажа, че са само стрелки

На Обеля си го показвал правилно - просто трябва да махнеш сивата чертичка.

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Ще е хубаво, ако на схемата се отбележат и отстоянията между станциите, на част от схемите на Прудников за други градове ги има отбелязани, а софийската схема отдавна не я е ъпгрейдвал...

Offline fizik

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Някой ако може да даде точните отстояния ще е супер. Аз мога да ги измеря с уикимапия, но няма да са точни.

Offline fizik

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Отдавна не съм качвал ъпдейти по картата с коловозното развитие. Тук е схема с последно нанесените поправки по трасетата. Ако не е точна, моля да ме поправяте.

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Разклонението към Младост 4 минава над коловоза към Цариградско шосе...

Разклонението за Илиянци е подготвено с пресичане на коловоза в посока Надежда при отиване към станция Мария Луиза, синият пунктир няма как да се случи, ще се изисква огромен радиус за да стане...

Последната станция на Околовръстния път на МД3 ще е с централен перон.

Коловозите към Ремонтните халета в депото са електрифицирани, отделно трябва и да се допълнят, общо 8 коловоза са, като 6 влизат в сградата:

По разширението към Летището, от средата на трасето между станции 21 и 22 до траншеята преди 23 трасето трябва да е на естакада... Припомни си рендера на станция 22:

Тези коловози в сиво около Опълченска и Сердика също не разбирам защо все така ги държиш на схемата, за останалото - браво! :)
« Last Edit: 09.06.2013, 13:08:36 by difian »

Offline fizik

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Поправена след коментарите на дифиан
« Last Edit: 09.06.2013, 17:01:53 by fizik »

Offline sofianec

• Наистина съм луд
    • View Profile
Забравил си бъдещия линеен пункт за оборот след МС Хладилника. Какво обозначават цифрите след К. Величков и Опълченска?
« Last Edit: 09.06.2013, 16:29:33 by sofianec »

Offline fizik

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Числата между Сердика, Опълченска и К.Величков са разстоянията между станциите. Тъй като нямам точните числа, съм ги замервал през гугъл. Останалите не са нанесени, просто защото метода ми се струва неточен. Ако някой от форума ми предостави точните метри между всички станции, ще съм благодарен и ще бъдат нанесени на картата. Както виждате, шрифтът за цифрите вече е готов

Offline sofianec

• Наистина съм луд
    • View Profile
Ето на тази картинка ги има точните разстояния между МС14, МС15 и МС16. Може би ще се намерят и за други участъци?

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Като се вгледаме в по-долната схема можем да видим и вероятно как биха били разположени стрелките преди станция 16, има ги нанесени, макар че е доста рано и може да има промени. Схемата за Летището е с тупик след станцията и там начертаната стрелка вероятно ще бъде заменена с подобна на тази или с бретел...

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Само дето на летището няма връзка с ж.п. транспорта.

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Само дето на летището няма връзка с ж.п. транспорта.
Дадена е като бъдеща, пък дано! ;)

Offline fizik

• Маниак
    • View Profile
    • Email
http://www.dnevnik.bg/live/novini_ot_vas/2013/02/22/2007903_metrostanciia_letishte_sofiia/ - това е рендър за Летището от другия форум (не ми се търси във форума къде и кога е публикувано, а и нямам регистрация там). Та на този рендър е показана станция, на която не виждам бретел. От друга страна помня, че гледах някакви чертежи (може би в строителство и града) където имаше бретел. Не съм наясно как ще бъде, но добавих бретела.

Благодаря на колегата sofianec за разстоянията в младост - добавени са.

Offline sofianec

• Наистина съм луд
    • View Profile
Моля ;)

Ето тук макар и трудно се вижда и разстоянието между МС20 и МС21, a тук между МС22 и МС23. Между 21 и 22 май също може да се изчисли. Тук пък намерих данни за южните метростанции по МД2
« Last Edit: 15.06.2013, 16:04:58 by sofianec »

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
На Летището бретелът ще е преди станцията, като резервата ще стои на перона от едната страна, а другият перон ще се ползва за движение.
храна за мозък - http://www.banitza.net/