Poll

Кои автобуси или тролейбуси във Варна ви допадат най-много?

Mercedes-Benz O405 / O405G
18 (6.9%)
Mercedes-Benz O405N / O405GN
23 (8.9%)
Mercedes-Benz O405N2 CNG / O405GN2 CNG
19 (7.3%)
Merkavim / Ha'argaz O405 / O405G
8 (3.1%)
Mercedes-Benz Türk O345 / O345G
29 (11.2%)
Mercedes-Benz O305 / O305G
6 (2.3%)
Heuliez O305 / O305G
4 (1.5%)
MAN NL 202
6 (2.3%)
MAN NG 272
12 (4.6%)
MAN SD 202
6 (2.3%)
MAN NM 152
2 (0.8%)
MAN SG 280H
3 (1.2%)
Renault R312
4 (1.5%)
Neoplan N 4014 NF / N 4016 NF / N 4021 NF
5 (1.9%)
Volvo B10M-55 / B10MG-55
7 (2.7%)
Ikarus 260 / 280
52 (20.1%)
Chavdar 11G5
20 (7.7%)
Škoda 14Tr / 15Tr
35 (13.5%)

Total Members Voted: 151

Author Topic: Автобусен транспорт-Варна - АРХИВ  (Read 349340 times)

Offline НИКИ

• Приятел на ГТ
    • ICQ Messenger - 229924837
    • View Profile
    • http://www.transtriumf.com/
Re: Автобусен транспорт-Варна
« Reply #40 on: 13.04.2007, 19:47:01 »
О 405/N/G//NG са мноо добри автобуси. Поне за във Варна са по-добри от О 345/Г.

Стачка нямаше. Дори и да има такава скоро- ТТ ще работи. По принцип не ни спират стачки. Тогава се кара на светнати фарове. Иначе Аксаковският частник в ТТ (известен като Иван Жеков, а по-рано "Панорама" в Травел) докара 3 Neoplan N 4021 от Берлин. Автобусите са в гаража на Аксаково и са още с немските номера. Стягат се и скоро ще минат КАТ. След това два на 409 и един резерва. Снимка снимка . Автобусите са бежави но единия е още с рекламата.

Волвата са 13 и има едно продадено. Общо са 12 в движение из Варна. Мноо ми е чудно къде се продаде това фатално 13-то Волво. Най-доброто според мен Волво във Варна е 9520. Водачите много добре го стопанисват което е също добър фактор за возилото.

За фирма Травел се очаква това да е последния месец живот. До колкото разбрах в края на април ще фалират. Тогава Транстриумф взема линиите 209, 309 и 409.

Айде сами се досетете за рекламата. Помощ- помислете по кое време се сложи. Какво стана тогава с МГТ София и продължава да става. ... Размърдайте си мозъците  Можете сами да се досетите.

Offline НИКИ

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #41 on: 14.04.2007, 13:02:53 »
Модела на Неопланите е N 4021NF. Платформата е при първа врата. Единия е изцяло бял (заради рекламата). Този който ви показах също беше с реклами. Сега полетата където са били рекламите са бели. Иначе муцуната и отделни части (например вратите) си седят бежави. Махат се рекламите и се оправят защитите за да могат да минат КАТ и веднага да тръгнат на 409. Лятото всеки ден ще са на 409. Зимата евентуално събота и неделя може да са в гаража и на тяхно място да са  4016. Надявам се до края на месеца да дойдат Мерцедесите. Спешно ще ни трябва за лятото. Все пак ще ни се възложат постоянни инвалидни курсове по важните за града линии.

Offline borosport

• Нямам спирка
  • Hate users!!!
    • ICQ Messenger - 304771719
    • View Profile
    • Email
« Reply #42 on: 14.04.2007, 14:41:23 »
Quote from: НИКИ
Айде сами се досетете за рекламата. Помощ- помислете по кое време се сложи. Какво стана тогава с МГТ София и продължава да става. ... Размърдайте си мозъците  Можете сами да се досетите.

Ники детска радост питанки и загадки! Или кажи или замълчи! Ако знаех нямаше да те питам.
Най-дългите градски автобусни линии са:
- А111 - 50320 м двупосочно
- А83 - 37000 м двупосочно
- А11 - 32005 м двупосочно
Най-дългите крайградски автобусни линии са:
- А28 - 64540 м двупосочно
- А70 - 56645 м двупосочно
- А3 - 55870 м двупосочно
Тройната коалиция от А до Я

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
« Reply #43 on: 14.04.2007, 15:29:31 »
Това е Неоплана с рекламата

Тея са като бургаските май

Offline бушона

• Наистина съм луд
  • MB O 345/G, Citaro, Conecto & Tedom fan
    • View Profile
« Reply #44 on: 14.04.2007, 17:15:31 »
Тоя Неоплан що има инвентарен номер?Да не си сложихте вече?
« Last Edit: 09.05.2009, 00:35:01 by west_1 »

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #45 on: 14.04.2007, 18:58:09 »
Quote from: бушона
Тоя Неоплан що иа инвентарен номер?Да не си сложихте вече?
Това е берлинският му инв.номер.

Да, и в Бургас са същите/ят.

Offline НИКИ

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #46 on: 14.04.2007, 21:44:45 »
Това аз го качих за СДЕЛКАТА. За жалост мненията ми се бавят малко. Имам снимките и от Антраник както и начина как да се докарат автобусите. Ще потърся и на другите мидибусове. Имам сделката на единия Неоплан и тръся на другите. Получавам вече снимки когато се подпише сделката за докарването на возилата. Има още 3 сделки които чакам.  Моля да не се приписват незаслужено на друг заслугите!!!

Offline НИКИ

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #47 on: 14.04.2007, 21:55:31 »
Ти пък от де знаеш че не е Варненското??? Точно това са снимките с пакета от документи и др. Града е Дормщадт, цената е 35 638 Евро. Неоплана е около 13 500 Евро. Същите като в Бургас са. Инв. номера- след като се пусне общата система за контрол на разписанията.

До колкото разбрах фирма Травел ще работи до края на април. Това се налага поради несъстоятелността на дружеството. ТО ще фалира.

Offline min4o-praznikov

• Напредващ
    • View Profile
    • http://
    • Email
« Reply #48 on: 14.04.2007, 22:12:46 »
Ти пък от де знаеш че не е Варненското??? Точно това са снимките с пакета от документи и др. Града е Дормщадт, цената е 35 638 Евро. Неоплана е около 13 500 Евро. Същите като в Бургас са. Инв. номера- след като се пусне общата система за контрол на разписанията.

До колкото разбрах фирма Травел ще работи до края на април. Това се налага поради несъстоятелността на дружеството. ТО ще фалира.
Мидитата са много запазени поне първите две:

като се качиш ше кажиш че са чисто нови и това което си показал е мн запазено но сравни тапицерията,и по лепенки с други снимки ги сравнявах но нека не издребняваме..
« Last Edit: 14.04.2007, 22:14:07 by min4o-praznikov »

Offline p1tnika

• Писател
  • **
    • View Profile
« Reply #49 on: 16.04.2007, 10:57:10 »
Quote from: min4o-praznikov
Мидитата са много запазени поне първите две:

като се качиш ше кажиш че са чисто нови и това което си показал е мн запазено но сравни тапицерията,и по лепенки с други снимки ги сравнявах но нека не издребняваме..
Бе не са лоши хубави са запазени са но според мен от тях няма много смисъл...

Offline НИКИ

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #50 on: 16.04.2007, 15:01:56 »
Има смисъл от мидитата. Доста добре си намират приложение. Особено след като фалира Травел ще ходят на 309.

Линия 12 вече се движи. Аспарухово - Централна поща - сп. Музея (по пътя на бившия 86) - ул. Цар Асен - окръжна Болница - ВиК - Вятърна мелница - околовръсен път - Терапия - обръщач Бриз  обратно- Обръщач Бриз - Тераяпия - околовръсен път - ВиК - Окръжна Болница - пл. Съединение - Музея (по 8-ми приморски полк) по пътя на 14А - Централна поща - Аспарухово. Линията е на 30 мин. Днес тръгна извънредно- и на дапа и на ТТ караха резерви. Сигурно до края на май ще се реши дали ще продължи обслужването на 12, превозвач и постоянния график на движение.

Offline p1tnika

• Писател
  • **
    • View Profile
« Reply #51 on: 17.04.2007, 01:19:56 »
Има смисъл от мидитата. Доста добре си намират приложение. Особено след като фалира Травел ще ходят на 309.

Линия 12 вече се движи. Аспарухово - Централна поща - сп. Музея (по пътя на бившия 86) - ул. Цар Асен - окръжна Болница - ВиК - Вятърна мелница - околовръсен път - Терапия - обръщач Бриз  обратно- Обръщач Бриз - Тераяпия - околовръсен път - ВиК - Окръжна Болница - пл. Съединение - Музея (по 8-ми приморски полк) по пътя на 14А - Централна поща - Аспарухово. Линията е на 30 мин. Днес тръгна извънредно- и на дапа и на ТТ караха резерви. Сигурно до края на май ще се реши дали ще продължи обслужването на 12, превозвач и постоянния график на движение.
Днес видях Рено на ДАПА по 12 беше празно общо взето... е все пак е нова линия но не знам не може да се очаква нещо особено от нея съдейки по глупавият и маршрут. Тя се препокрива половината с линия 2 а изобщо ми е чудно цяло Аспарухово ли ще се юрне за терапията или пък за лудницата    щото просто не виждам смисъл като и 32 ходи там. А пък да не говорим че никой от тия баровските блокове на Бриз дет са над Чайка ще се вози на 12 поради факта че всички са с коли и то от рода С- класи и темподобни Глупава линия това е оотново излишно харчене на средствата на данъкоплатците от страна на общината
Единствените пътници ще бъдат тези на които не им се чака 2 или пък са го изтървали и идва 12 или пък ако някой отива от центъра до терапията (линия 32 ходи в тази посока но със малко по различен маршрут) или лудницата тва са пътниците...

Offline НИКИ

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #52 on: 17.04.2007, 09:51:32 »
верно- 12 не го бива като линия. Обаче по обяда вчера имаше хора по целия маршрут. 19 ще е успешна линия. 12 да вземе да иде до Техникумите ще е по-добре.

Mercedes O 405G

• Guest
« Reply #53 on: 17.04.2007, 20:50:03 »
Отдавна ви чета форума. Интересен е. Мноо кавги стават и невинен човек е обвинен.

Относно Транстриумф- наистина това е най-добрия превозвач във Варна за в момента. Автопарка е изключително добър. Най-големите боклуци им са Heuliez-ите. Разбрах, че изобщо Мерцедесите от модела 305 ще бъдат разкарани. На митницата февруари имаше Mercedes O 405GN както е писал Ники около 45-50 броя. За жалост разбрах, че не са влезли в града а са върнати от където са дошли. Информатор от митническия контрол ми го каза. Сега верно има някакви спазарени автобуси от същия модел. От това 12 няма никакъв смисъл според мен. Трябваше, както отначало се мислеше- 13 или 32 да е до Аспарухово. Пък това с 19 не е зле. 217 също е добро решение на проблема Бриз/Левски - Аспарухово. Неопланите на Аксаково са много добри. Само им трябва третия прозорец на ремъркето да е врата и щаха да паснат мноо добре на 409 през лятото. До колкото виждам Травел ще си замине и лятото Транстриумфа ще си оправи 409. Може наистина до края на годината да има Цитаро във Варна и Русе. Ако евреина преодолее трудностите могат София и Пловдив да се облажат с модерните машини.

« Last Edit: 09.05.2009, 08:54:45 by west_1 »

Offline p1tnika

• Писател
  • **
    • View Profile
« Reply #54 on: 17.04.2007, 23:18:41 »
Quote from: Mercedes O 405G
Отдавна ви чета форума. Интересен е. Мноо кавги стават и невинен човек е обвинен.

Относно Транстриумф- наистина това е най-добрия превозвач във Варна за вмомента. Автопарка е изключително добър. Най-големите боклуци им са Heuliez-ите. Разбрах, че изобщо Мерцедесите от модела 305 ще бъдат разкарани. На митницата феврари имаше Mercedes O 405GN както е писал Ники около 45-50 броя. За жалост разбрах, че не са влезли в града а са върнати от където са дошли. Информатор от митническия контрол ми го каза. Сега верно има някакви спазарени автобуси от същия модел. От това 12 няма никакъв смисъл според мен. Трябваше, както отначало се мислише- 13 или 32 да е до Аспарухово. Пък това с 19 не е зле. 217 също е добро решение на проблема Бриз/Левски - Аспарухово. Неопланите на Аксаково са мноо добри. Само им трябва третия прозорец на ремъркето да е врата и щаха да паснат мноо добре на 409 през лятото. До колкото виждам Травел ще си замине и лятото Транстриумфа ще си оправи 409. Може наистина до края на годината да има Цитаро във Варна и Русе. Ако евреина преодолее трудностите могат София и Пловдив да се облажат с модерните машини.

Тролеите- имаше опити за възраждане на тролейбусни линии. Това май бяха Почивка - Възраждане или Владиславово и Почивка - Аспарухово. Това бяха проекти които се обсъждаха 2006г. Те обаче се замразиха, заради липса на средства. Твърде скъпо ще излезе на общината да изгражда трасе до Почивка. Това което е сега е доста зле. Особено пл. Съединение посока от Почивка и самия обръщач на Почивка. Тази информация ми я потвърдиха водачи от тролеи и механици на общинската фирма. Пръкна се идеята от Коско за линия 12 и се откри линията.
Оф айде моля стига толкова възхвала на ТТ всички разбрахме че са може би най добрия частен превозвач във Варна. Това е ясно дори на колегите от София. Трасе до Почивка си има явно не си особено запознат и няма нужда нищо да се гради сичко е готово само трябва някой да даде зелена светлина и да пусне линия 86. Линията на 86 се нуждае от малки средства за ремонт на места ВКМ скоро минава и я закърпи то даже не е и кърпене щото тя е практически почти неизносена. Линия 12 абсолютно не е конкуренция на 86 абсурдноо е просто. А кв. Бриз както казах нямат проблеми с транспорта всички там са с коли.Виж по може от МЕИ-то да има повече пътници  студенти но и това не ми се вижда причина да се пусне 12 защото студентите имат 13 32 да не говорим и спирка Явор през която минават всички рейсове...А колко са студентите от Аспарухово....Дано скоро я спрат чесно казано

Offline lud_pi4

• Нямам спирка
  • За запазване историята на ГТП
    • View Profile
    • Email
« Reply #55 on: 18.04.2007, 00:28:05 »
Хора от предишния форум има една грешка в пловдив не е имало  чавдар с ел табло а онова е икарус беше сучленен но сега е отрязан и е с три врати се още но е икарус и е по линия 37 ето и снимка

На втората снимка в горен ляв ъгъл се вижда макар и бледо таблото

Offline НИКИ

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #56 on: 18.04.2007, 14:31:13 »
Ха честито ни - подаръка е готов. Транстриумф купи 18 двуетажни автобуса от Берлин   . До колкото знам ще са модел MAN ND 202. Вчера и днес имаше свикване на водачи. Плановете са на 3 пъто по около 5-6 или 2 пъти по 9 автобуса. Очаквам до кроя на седмицата да се пратят първите водачи в командировка до Берлин. Автобусите очаквам да са по линии 31, 409, 118, 10, 13 евентуално 18. Трябва да има доставка и на Мерцедес О 405 GN но от друг град (с 4 врати). Та така- взеха да ми се сбъдват думите. Както казах - пазарят се Мерцедеси Манове и Волва. Мановете са готови остават Мерцедесите и Волвата. Така солидно число от Мерцедес О 305/305Г ще спрат да се движат. Евентуално за резерви. Не казвам че всички ще спрат но около 60% очаквам. Сега ми е много чудно като дойдат тези двуетажните. Ще е голям купон в автобусите.

Offline p1tnika

• Писател
  • **
    • View Profile
« Reply #57 on: 18.04.2007, 18:21:50 »
Ха честито ни - подаръка е готов. Транстриумф купи 18 двуетажни автобуса от Берлин   . До колкото знам ще са модел MAN ND 202. Вчера и днес имаше свикване на водачи. Плановете са на 3 пъто по около 5-6 или 2 пъти по 9 автобуса. Очаквам до кроя на седмицата да се пратят първите водачи в командировка до Берлин. Автобусите очаквам да са по линии 31, 409, 118, 10, 13 евентуално 18. Трябва да има доставка и на Мерцедес О 405 GN но от друг град (с 4 врати). Та така- взеха да ми се сбъдват думите. Както казах - пазарят се Мерцедеси Манове и Волва. Мановете са готови остават Мерцедесите и Волвата. Така солидно число от Мерцедес О 305/305Г ще спрат да се движат. Евентуално за резерви. Не казвам че всички ще спрат но около 60% очаквам. Сега ми е много чудно като дойдат тези двуетажните. Ще е голям купон в автобусите.
УЖАС !  !  !  !  ! Двуетажни по 409 !  ! Бе тия нормални ли  са в час пик такъв автобус то хубаво събира народ амааа като сам на втория  етаж и автобусът е фраш и искам да сляза как ще стане ми е мн Х. Дано поне доставят O405GN...

Offline бушона

• Наистина съм луд
  • MB O 345/G, Citaro, Conecto & Tedom fan
    • View Profile
« Reply #58 on: 18.04.2007, 18:59:13 »
Quote from: lud_pi4
Хора от предишния форум има една грешка в пловдив не е имало  чавдар с ел табло а онова е икарус беше сучленен но сега е отрязан и е с три врати се още но е икарус и е по линия 37 ето и снимка

На втората снимка в горен ляв ъгъл се вижда макар и бледо таблото
А защо таблото не го пускат, а има табела?

Offline lud_pi4

• Нямам спирка
  • За запазване историята на ГТП
    • View Profile
    • Email
« Reply #59 on: 18.04.2007, 20:54:08 »
Quote from: бушона
А защо таблото не го пускат, а има табела?

Миналата година пишеше само 37 на нея ся не знам кво е станало че не работи