Author Topic: Чавдар 11Г - възстановяване от nyky  (Read 29008 times)

Offline nyky

• Напредващ
    • View Profile
    • Email
   Напълно съм съгласен с теб! Аз съм фен на "ЧАВДАР" и си купих модел Г5, градския с двете врати с колекционерска цел. Докарах го почти безпроблемно от Шумен до Пловдив. Радиотара е бил пробит, когато съм го купил, но никой не ми каза. През целия път постоянно следях водата и въздуха /от по-старите модели е и няма блокаж на колелата, при проблем с въздуха/, но съжаление температурата на водата показваше 80 градуса, а всичката е била издухана. На магистралата просто угасна. Знаех, че купувам нещо старо и бях доколкото мога подготвен. От Сунгурларе бях купил 10 лит. вода, изчаках го около 30 мин. да поизстине, сипах водата, която, разбира се беше малко, след около 5 км. по новата магистрала след Петолъчката в посока Пловдив намерих един доста голям гьол. Внимателно без да го размътвам си взех вода колкото ми трябва и още за из път. Пристигнах без проблем в Пловдив. Когато го видяха в КАТ Пловдив при регистрацията му - ахнаха. Не повярваха, че е дошъл на самоход от Шумен.
  Сега му предстоят ремонти на двигателя /двигателя е оригинален от "Шкода РТО"/, ел.част, купето и всичко, докато стане като излязъл от Ботевград.
« Last Edit: 17.12.2012, 13:33:09 by etnies »

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
Дай някакви снимки, да видим как е сега и как ще се развива реставрацията.
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline plastikat

• Маниак
  • Венцислава, да не те подгони глигана?
    • View Profile
    • Email
   Напълно съм съгласен с теб! Аз съм фен на "ЧАВДАР" и си купих модел Г5, градския с двете врати с колекционерска цел. Докарах го почти безпроблемно от Шумен до Пловдив. Радиотара е бил пробит, когато съм го купил, но никой не ми каза. През целия път постоянно следях водата и въздуха /от по-старите модели е и няма блокаж на колелата, при проблем с въздуха/, но съжаление температурата на водата показваше 80 градуса, а всичката е била издухана. На магистралата просто угасна. Знаех, че купувам нещо старо и бях доколкото мога подготвен. От Сунгурларе бях купил 10 лит. вода, изчаках го около 30 мин. да поизстине, сипах водата, която, разбира се беше малко, след около 5 км. по новата магистрала след Петолъчката в посока Пловдив намерих един доста голям гьол. Внимателно без да го размътвам си взех вода колкото ми трябва и още за из път. Пристигнах без проблем в Пловдив. Когато го видяха в КАТ Пловдив при регистрацията му - ахнаха. Не повярваха, че е дошъл на самоход от Шумен.
  Сега му предстоят ремонти на двигателя /двигателя е оригинален от "Шкода РТО"/, ел.част, купето и всичко, докато стане като излязъл от Ботевград.
  Евала  :fan: В Бургас има 2 читави Чавдара 141 както и няколко 120-ки. Замислял ли си се да вземеш някой и от тези модели ???
Guz_lover и поп Кръстю - невероятна двойка.....

Offline KRAKOMOBILA

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
Браво! Браво! Искам снимки! И обещай, че ще го ползваме за форумно пътуване като стане готоВ ?  :fan:

НЕ НА КИЧА ПО ПРЕВОЗНИТЕ СРЕДСТВА В ГТ!!!

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
    • Email
   През целия път постоянно следях водата и въздуха /от по-старите модели е и няма блокаж на колелата, при проблем с въздуха/
Блокажи се монтират от Икарус, потърси докато още ги има Икарусите. Уреда за вода за да е точен,- ето такъв:

Мога да се поразтърся за някои чаркове, които да ти подаря, като обаче няма да са оригинални, а от Икарус, но пък стават и за Чавдар- радваЧ.
"Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща"!
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline nyky

• Напредващ
    • View Profile
    • Email
  Благодаря! Не знаех, че само аз съм луд :D. Ето някой снимки на новия ни член на семейството. Идеята е да стане образцов социалистически автобус. Намерих си и перфоратори за билети от 6 стотинки, както и разни други неща. Автобуса иначе е в движение, технически изправен с минат преглед, просто аз съм максималист.
   За блокажа не знаех, дори незнаех, че има взаймозаменяеми части с Икарус. Благодаря на всички! ОБЕЩАВАМ!!!! да возя всеки мераклия, а се оказа, че има за моя изненада много такива. Таксата е...6 стотинки, разбира се :) /имам образец на билета/.
   Първите снимки са от ДАП- Шумен, както е видно и от регистрацията, другите са вече от Пловдив
   Благодаря на всички за подкрепата
« Last Edit: 25.05.2013, 12:13:27 by nyky »

Offline nyky

• Напредващ
    • View Profile
    • Email
   През целия път постоянно следях водата и въздуха /от по-старите модели е и няма блокаж на колелата, при проблем с въздуха/
Блокажи се монтират от Икарус, потърси докато още ги има Икарусите. Уреда за вода за да е точен,- ето такъв:

Мога да се поразтърся за някои чаркове, които да ти подаря, като обаче няма да са оригинални, а от Икарус, но пък стават и за Чавдар- радваЧ.

Ялта, ще ти бъда безкрайно благодарен!

Offline maniak

• Нямам спирка
  • Оптимист
    • ICQ Messenger - 278834436
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/47270324@N08/
    • Email
Чудесно - невероятно - идеален е!!!! Поздравления за начинанието! За 1 и 2 юни догодина ви каня в Пазарджик да направим празник на градския транспорт!
http://bgtransport.org/

Евгени Крусев = Любомир Христов = Велизар Стоилов = предател на обществения транспорт в София.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Поздравления за придобивката, автобуса е страхотен!
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline mitakis

• Moderator
  • Защо пиша толкова много?
  • 2660
    • View Profile
Евала! Изключително много зарадва форума. Отвън изглежда добре, няма ръжда. Седалките са перфектни.
Би ли се представил с няколко думи, ще се радваме на бъдещи срещи и връзка с теб.

И предлагам модератор да обособи последните в мнения в нова тема, специално за този човек и неговият автобус :).

Offline Knoxville

• Нямам спирка
    • View Profile
Nyky, поздравления за начинанието, желая ти успешна и безпроблемно възстановяване на возилото.

Подкрепям мнението на Митака, човекът си заслужава отделна тема, в която да ни споделя (ако желае, разбира се) развитието с автобуса, и в която ние да се кефим на свършената работа по автобуса.

Offline KRAKOMOBILA

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
Изглежда доста запазен автобус! Браво за покупката още веднъж! Решил си да го възстановяваш в заводски вид, но от коя епоха на тези Чавдари - от първите или от последните ? От коя година е въпросния екземпляр ? Имам една емблема (от металните) "Чавдар" - твоя е ако ще слагаш такава, а не отделни букви.  :fan:

НЕ НА КИЧА ПО ПРЕВОЗНИТЕ СРЕДСТВА В ГТ!!!

Offline 2513

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
Много е хубав.

Offline LachKo

• Приятел на ГТ
  • нетолерантен
    • View Profile
БРАВО!!!  :fan: Прекрасно запазен!  :fan: Военен ли е бил? Иска ми се и аз да помогна с нещо, ама не се сещам с какво  :( А пък моята мечта е 5c! :)
« Last Edit: 12.12.2012, 18:21:37 by LachKo »

Offline Sixkiller

• View Profile
Браво за начинанието и от мен! Време беше и у нас да се намери човек, който да има желание да възстанови и съхрани такава емблематична машина! Поздравления!

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
    • Email
Ялта, ще ти бъда безкрайно благодарен!
Когато поостана свободен ще се разтърся. На първо време се сещам че имам 2 таса- метални и лъскави за задните гуми, ключ за мигачи от Икарус- става и на Чавдара, ще измислим и едни тромби. Ще ти направя и волана да е лек като на Икарус. Когато ги съберя всички чаркове, ще се договорим, и направо ще ти ги докарам в Пловдив.
Успех.
"Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща"!
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
Re: Чавдар 11Г - въстановяване от nyky
« Reply #16 on: 13.12.2012, 01:58:32 »
И аз се присъединявам към колегите, браво на nyky  :fan:
Отделям темата.

Offline stankos

• View Profile
« Reply #17 on: 13.12.2012, 09:03:24 »
Браво !  Надявам се да мога да помогна и аз по някакъв начин във възстановяването !
Успех .
Когато мирогледа на човек се свие до една точка , той казва : Това е моята гледна точка !

Offline Tisho

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #18 on: 13.12.2012, 10:52:29 »
Поздравления за начинанието! С този даже съм пътувал в "Шумен-пътнически автотранспорт" по линия 3. Доста добре възстановен е, а има ли 11Г5 в движение в шуменският транспорт?

2096 - най-добрият варненски автобус
Най-добрите софийски возила: 2155,9060,317,2505 (автобуси) и трамвай 503
Метрото е най-добрия транспорт!

Ама О405 са много грознииии

Offline nyky

• Напредващ
    • View Profile
    • Email
« Reply #19 on: 13.12.2012, 15:44:30 »
.
« Last Edit: 30.11.2014, 09:20:51 by nyky »