Author Topic: Схеми на тролейбусните маршрути в българските градове  (Read 11870 times)

Offline lopik

• Приятел на ГТ
    • View Profile
Отлично изпълнение  :)
Само ако мога да те попитам откъде взимаш картата за основа и евентуално с каква програма правиш линиите ?

Програма - Adobe Illustrator, карта за основа - OSM - Maperative.

Благодаря!
Поздравления за труда :)

Offline simo

• Маниак
  • Живота е като стълба в кокошарник-къс и осран
    • View Profile
За схемата на Русе - ВКМ от кръговото на Мототехника по бул. България никога е нямало, че да е била демонтирана! Положени стълбове има, но само до това се е стигнало!

Offline тролей №164 линия 2

• Наистина съм луд
  • Моят любим "Snacks" - тролей №164. R.I.P.
    • View Profile
    • Email
И от мен едно голямо Браво за усилията! :fan: :) Само една корекция искам да направя. Сложил си пунктирана, зелена линия "разглобена линия / разобранные линии" в легендата долу вдясно, а пък никъде не си я използвал, при положение че има едно място, на което е трябвало да я използваш. Става въпрос за разглобената и свалена мрежа над участък от бул. България. Започва от тук вдясно, продължава от тук, после от тук, нататък, надолу по булевард "България" и е стигала някъде до тук - не съм сигурен докъде точно.
Може да има и други, за които аз незнам, но това е, за което аз се сещам в момента.

много благодаря! Начерта линия.
Нали така?:
http://s005.radikal.ru/i210/1406/60/ced127b3ed13.png
Да. ;) Колега от Русе ме поправя, че там само стълбовете са били поставяни, мрежа не е била монтирана на тях. Но според мен не е лошо да се вижда, че има нещо свързано с тролейбусния транспорт. Сега остава само долу вдясно, в легендата срещу зелената, пунктирана линия да напишеш "разглобена(или започната и незавършена) линия" и ще е съвсем точно всичко. :)
едит: или пък можеш да добавиш например синя, пунктирана линия в легендата, на която да напишеш "започната и незавършена линия". Тогава тази, за която аз ти споменах (по бул. България) трябва да бъде със синя, пунктирана линия. :)
« Last Edit: 16.06.2014, 10:27:46 by тролей №164 линия 2 »
Никога не шофирай по-бързо, отколкото може да лети твоят ангел-хранител!

Offline simo

• Маниак
    • View Profile
Ако се възприеме мнението на "тролей №164 линия 2" може да се постави линия за недовършена ВКМ и по ул.Чипровци в кв.Родина, където също има поставени стълбове за тролейбусната мрежа, но само до там се е стигнало.

Offline АК (Александр)

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
Благодаря! Променила схемата
http://s020.radikal.ru/i722/1406/26/bc6d92f71c3e.png
(+ линия по ул.Чипровци)

друг въпрос:
Карта на Русе от - казвам коя година?
http://ruselive.com/gallery/main.php/d/44564-1/Detailed_Map_Rousse.png

Offline simo

• Маниак
    • View Profile
Благодаря! Променила схемата
http://s020.radikal.ru/i722/1406/26/bc6d92f71c3e.png
(+ линия по ул.Чипровци)

друг въпрос:
Карта на Русе от - казвам коя година?
http://ruselive.com/gallery/main.php/d/44564-1/Detailed_Map_Rousse.png
Картата на Русе е от периода 2000-2004г., но не и по-късно.

Offline тролей №164 линия 2

• Наистина съм луд
  • Моят любим "Snacks" - тролей №164. R.I.P.
    • View Profile
    • Email
Ако се възприеме мнението на "тролей №164 линия 2" може да се постави линия за недовършена ВКМ и по ул.Чипровци в кв.Родина, където също има поставени стълбове за тролейбусната мрежа, но само до там се е стигнало.
А тези линии през 1989-та ли са строени? Имам предвид дали заради 10 ноември са останали недовършени.
едит: Незнаех за ул. Чипровци и реших да ида да видя. Проследих и виждам, че стълбове се виждат и по това отклонение на улицата, което, доколкото видях на другата карта, носи също името "Чипровци". По-нататък от това място стълбове не виждам.
« Last Edit: 16.06.2014, 18:53:14 by тролей №164 линия 2 »
Никога не шофирай по-бързо, отколкото може да лети твоят ангел-хранител!

Offline kops

• Маниак
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Колега АК,няма ли да направиш една карта на Пловдив?
Ще ти съдействам с информация :rolleyes:
Never let your dreams down!

Offline simo

• Маниак
    • View Profile
А тези линии през 1989-та ли са строени? Имам предвид дали заради 10 ноември са останали недовършени.
едит: Незнаех за ул. Чипровци и реших да ида да видя. Проследих и виждам, че стълбове се виждат и по това отклонение на улицата, което, доколкото видях на другата карта, носи също името "Чипровци". По-нататък от това място стълбове не виждам.
Цялата ВКМ е изградена преди 10 ноември след това само се руши.

Offline mad_devil_k6

• Начинаещ
  • *
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Значи стълбовете са поставени, а там където сте отбелязали на снимката е било планувано в края на улицата да бъде обръщало, понеже има възможност да се премахне част от тревната площ

Offline dj_the_bus

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Николай Попов
    • Email
Има ли яснота по стари документи относно конкретни линии и цялостна схема на мрежата в Шумен?