Author Topic: Общи теми и Въпроси  (Read 38084 times)

Offline Beer

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
    • View Profile
Re: Общи теми и Въпроси
« Reply #40 on: 03.02.2010, 16:14:29 »
единственият проблем е във возилата и престъпното нежелание на водачите да съобщават спирките.

Нормално е да се дърпат. При положение,че техника за атоматизиране съществува и аз да съм и аз няма да го правя ръчно.
Keith Keller (67018) - - (92042) Honegger

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #41 on: 03.02.2010, 23:51:49 »
Нормално е да се дърпат. При положение,че техника за атоматизиране съществува и аз да съм и аз няма да го правя ръчно.
На возилото, на което работиш, като не е автоматизирана, ще я пускаш. В метрото не е автоматично, ама се спазва. Накрая и да се получават пари, без да си излизаш от вкъщи!!!

Offline lud_pi4

• Moderator
  • Нямам спирка
  • За запазване историята на ГТП
    • View Profile
    • Email
« Reply #42 on: 04.02.2010, 20:01:00 »
А да попитам някой знае ли колко пътника (с цял билет) са нужни ,за да се покрият разходите по курса на даден тролей или рейс? ;) :rolleyes:

Не,но по мои изчисления поне 20.

Offline Bus_lover

• Нямам спирка
  • Закривай!
    • View Profile
    • Email
« Reply #43 on: 05.02.2010, 18:49:03 »
Тази статия за възрастта на шофьорите само за Пловдив ли е или е на национално ниво? Иначе ми отиде бачкането за през лятото, след като навърша 21 години и съм все още в университета (ако ме приемат, де)  :(
« Last Edit: 11.03.2010, 11:22:09 by Bus_lover »
Quote from: Анонимен мераклия
искам да започна работа като проверител към Бургасбус имам више образувание!

Чакам, чакам, останах си с чакането...

Монолог, ама всички скришно го четат и обсъждат!

Offline nasko84

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #44 on: 05.02.2010, 19:32:20 »
Тази статия за възрастта нашофьорите само за Пловдив ли е или е на национално ниво? Иначе ми отиде бачкането за през лятото, след като навърша 21 години и съм все още в университета (ако ме приемат, де)  :(
Щом става въпрос за "закона за движение по пътищата", то е само в правомощията на Народното събрание да го променя и т.н. и важи за всички!
Отдавна Пловдив няма такива правомощия :)
Сигурно ще става въпрос за всякакви пътнически превози, така че аз очаквам това да се отнася освен за D, за Тб и Тм категории
« Last Edit: 05.02.2010, 19:33:55 by nasko84 »

Offline Beer

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #45 on: 05.02.2010, 19:47:44 »
Вдигат възрастовата граница за шофьори на автобуси

Пълна тъпня! На 18 в Англия вече можеш да управляваш дори жп мотриса(за автобуси и трамваи е съвсем ясно), което показва,че проблема изобщо не е в годините...

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #46 on: 05.02.2010, 20:20:40 »
ЖП системата не е ли коренно различна!? Тя май въобще не е в правомощията на ДАИ и КАТ.

Offline Beer

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #47 on: 05.02.2010, 20:28:00 »
ЖП системата не е ли коренно различна!? Тя май въобще не е в правомощията на ДАИ и КАТ.

Така е. Но аз имам предвид,че проблемите не идват от възрастта на водачите и подобни ограничения са глупост,спираща млади ентусиасти. Съвсем сигурен съм,примерно ,че Bus_lover би бил отговорен водач и без да е на 24.

Offline Karosa SL11

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #48 on: 05.02.2010, 23:03:01 »
Отговорните водачи са такива и на 18, и на 28, също и на 88 години. А идиотите зад волана са на всякаква възраст, Възрастта не е гарация. Смехотворно е да се взима книжка на 18 и да караш две години с придружител, тази мярка би била нормална ако шофьорска книжка се вземаше на 16 години. За "С" категория по-скоро би трябвало да се въведе минимална възраст-20 или 21 години. За "D" категория би трябало да се изисква минимален стаж кат. "С", но не да имаш категорията от ... години, реално да си работил като шофьор на камион ... години и тогава вече да се качиш на автобус. Аз лично изкарах "Д" категория на 21 защото имах законовата и финансовата възможност, но си признавам, че нямах нужният опит на камион. "С" категорията я имах от 2,5 години, но бях карал само на курсовете и още 2-3 пъти за по 10-15 километра.
Това Кента-та е най гадния автобус на света!

Offline marian chimski

• Писател
  • **
    • View Profile
« Reply #49 on: 07.02.2010, 20:25:46 »
Да, и аз го видях тролея по линия 134, а за Автогруп ООД 3-4 дни караха линия 7. Със сетричката, заместваше един автобус от Автофактор 2000 ООД.
« Last Edit: 08.02.2010, 22:26:06 by difian »

Offline eco-power

• Запален по ГТ
  • URBAN ECOLOGY
    • View Profile
    • Email
« Reply #50 on: 08.02.2010, 15:04:29 »
Тоя е изключително безмозъчен тип.

Offline Gordon

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #51 on: 08.02.2010, 18:12:21 »
http://www.ebrd.com/projects/psd/psd2010/40317.htm

The EBRD is considering providing a loan of up to €15 million (or Bulgarian Leva equivalent of BGN 29.3 million) to the City of Plovdiv to assist with its Urban Transport Reform Programme. The loan proceeds will be used to finance road rehabilitation works and includes the following components:

a) Priority rehabilitation works on approximately 90km of secondary and local roads as selected in accordance with economic and technical selection criteria;

b) Consultancy services related to design and procurement of multi-year Performance-Based Management and Maintenance of Roads (PMMR) contracts; and

c) Design of a traffic management system, to complement the road and urban traffic control investments.

Offline Chiwth

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #52 on: 08.02.2010, 20:21:27 »
Аз имам един въпрос: Какво става с тази фирма Автофактор след 2006 (от когато са снимките) до днес?
Днес на Тунел-Север имаше аварирало високо BMC от 27ма и създаваше значителни проблеми с предвижването по булеварда.

Offline lud_pi4

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #53 on: 09.02.2010, 11:22:58 »
Аз имам един въпрос: Какво става с тази фирма Автофактор след 2006 (от когато са снимките) до днес?

Вози разни предприятия и обслужва селски линии.

Offline Chiwth

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #54 on: 20.02.2010, 23:03:50 »
Днес беше много интересно като по 10 маршрутка нямаше нито един Форд, а само VW от 8ма, 5та и други там линии  :D

Offline lud_pi4

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #55 on: 17.03.2010, 22:19:36 »
Днес усилено чувам слуха, че "Грация" ще я махат, а новия подизпълнител на Дошков щял да е Чолака, макар, че погледнато реално и Г-н Лозанов, и Чолаков могад да му бъдат подизпълнители, ще подържат 3, от 8-те линии, което прави приблизително 30% от пакета.  ;)

Offline maniaka

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #56 on: 17.03.2010, 22:47:35 »
Не знам за вас,но на мен и двамата са ми еднакво неприятни :D
Бойкот на микроавтобусите

Offline lud_pi4

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #57 on: 17.03.2010, 22:59:30 »
Не знам за вас,но на мен и двамата са ми еднакво неприятни :D

Чолака, е доста за предпочитане, пред доктора.  ;)

Offline eco-power

• Запален по ГТ
  • URBAN ECOLOGY
    • View Profile
    • Email
« Reply #58 on: 18.03.2010, 01:02:26 »
Днес усилено чувам слуха, че "Грация" ще я махат, а новия подизпълнител на Дошков щял да е Чолака, макар, че погледнато реално и Г-н Лозанов, и Чолаков могад да му бъдат подизпълнители, ще подържат 3, от 8-те линии, което прави приблизително 30% от пакета.  ;)

Аз като ти казах преди известно време ти ме отряза с "няма да стане"  :P

Не само, че няма да стане ами вече е почнало - днес един от шофьорите на Грация ми каза че са му пуснали предизвестие за освобождаване след месец. Ходил да пита при Чолака но там пък не искали да взимат хора от Грация - просто става интересно. Причината била, че доктора и Дошков преди година са се сдърпали за нещо и оттогава отношенията им вървят на зле. Докторя щял да запази 2 линии просто защото нямало кой да поеме и тях но по техни данни това са 66 и 22. 1 и 20 си ги връща обратно - кой обаче коя ще обслужва е много рано да се каже - и те едва ли знаят все още.

Другото интересно, е че ватманите отново са без заплати за миналия месец. Там пък излиза следния проблем - всеки от тях имал по 1 седмица без работа и ги въртели така нарочно откъдето и парите им много паднали. Имало повече ватмани отколкото тролеи в момента които са на договор. Това разбира се е официалното становище на Батака което е пълна глупост защото каквито и сметки да правим в момента той разполага с поне 23 коли в движение, а повече от 13 - 14 от вече два месеца не съм виждал на линия. Просто е в режим "икономия и домакинсво" щото особено с новите карти няма никакъв интерес да пуска повече коли - нищо че сега му вървят празни.
днес в 5027 имаше 3-ма нови курсисти и за щастие бяха около 25 - 30 годишни.

Offline Neronov

• Защо пиша толкова много?
  • R.I.P 1210
    • View Profile
« Reply #59 on: 20.09.2012, 19:28:52 »
Как да стигна от Гарата до авиобаза Граф Игнатиево?
« Last Edit: 27.01.2014, 12:56:19 by lud_pi4 »