Author Topic: Информация за метрото  (Read 109032 times)

Offline comet

• Маниак
  • MAN Lion's City
    • View Profile
Re: Информация за метрото
« Reply #900 on: 01.09.2016, 09:24:27 »
Васко!! В този случай се използва бутонът за връзка с машиниста ;) Ако човекът е незрящ едва ли някой ще го остави да ходи срещу оградата.
« Last Edit: 10.09.2016, 12:56:06 by comet »

Offline vasko

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #901 on: 10.09.2016, 11:58:29 »
Васко!! В този случай се използва бутонът за връзка с машиниста ;)
Искате да кажете, че малкото време, докато влакът е спрял на станцията, ще е достатъчно трудноподвижен пътник/пътник с багаж или велосипед/незрящ пътник и т.н. да отиде до близкото устройство за връзка с машиниста; да се свърже с него; да му обясни какъв е проблема?

Не знам дали се използвал системата за екстрена връзка с машиниста в метрото, но аз съм го правил няколко пъти. Мога да Ви кажа, че времето необходимо за съвсем кратко и ясно изясняване на проблем е равно на времето за средностатистическо изминаване на разстояние между две метростанции.

В подобна ситуация, човек просто няма как да си помогне. Просто ще трябва да пътува до следващата станция, където да слезе и да установи как да се върне до предишната, което звучи доста "удобно" за изброените категории пътници... :/

Ако човекът е небрящ едва ли някой ще го остави да ходи срещу оградата.
Имате твърде много вяра в гражданското съзнание на българина... И аз бях така, но на такива неща съм се нагледал :/, че вече съм скептичен. Буквално съм виждал как възрастна жена се спъва и пада на тротоара и останалите пешеходци я прескачат и заобикалят. :rev: Само аз и още една жена (от поне 15-20 човека, които станаха свидетели на ситуацията) се спряхме, за да видим как е тя и как може да ѝ помогнем.
СБОГОМ, GTSofia.info

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #902 on: 10.09.2016, 12:03:03 »
Васко ни дава христоматиен пример как се прави от мухата слон.

Offline Thorn

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #903 on: 03.11.2016, 22:26:05 »
Представете си, ако в такъв момент през последната врата иска да слезе:
:arrow: човек в инвалидна количка;
:arrow: незрящ човек :(;
:arrow: майка с детска количка;
:arrow: възрастен човек, който се движи бавно и няма да има времето да притича до следващата врата;
:arrow: човек, превозващ велосипед, който би трябвало да пътува точно на това място;
:arrow: човек с голям/големи куфар(и), който също няма да има възможността да притича до следващата врата;
:arrow: който и да е пътник в метрото по време на час пик, когато притичването до следващата врата би било доста трудно заради правостоящите.

Ако някой от тези хора се нарани или си пропусне станцията, то предполагам, че ако му кажем:
Случват се грешки.
та се случва от време на време да има такива неточности
то всичко ще е наред и все едно нищо не е станало... :neznam:

Представих си. За колко такива случая в последните 20 години има информация да са се случили?

Offline dan

• Маниак
    • View Profile
« Reply #904 on: 04.11.2016, 07:54:26 »
Не трябва да чакаме нещо да се случи и тогава да търсим решение на проблема.

Sent from mTalk for Windows 10

Offline Thorn

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #905 on: 14.11.2016, 20:04:31 »
Да, не трябва да чакаме. Но не трябва и да се обръща чак такова внимание на нещо недотам значително. Все едно да спрем движението на автомобили в градовете, защото може да блъснат някой пешеходец..
Когато има такъв случай с инвалид (въпреки, че за тях е предвидено да се качват през предната врата), правилно са ви казали да използвате бутона за връзка с машиниста. Ако той не реагира, пуснете едно оплакване, че в еди-колко си часа, еди-кой си влак се случи еди-какво си. За такова нарушение машинистът ще бъде наказан.
А Васко не ми отговори колко от описаните от него вероятности са се случили в метрото за последните двадесет години.

Online Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
« Reply #906 on: 14.11.2016, 21:09:53 »
Абсолютно си прав! А Васенцето се сбогува с форума, виж му подписа под мненито, тъй че надали ще ти отговори, а и по-добре да не го прави.  :devil: