Author Topic: Маршрутни промени през 2007 год.  (Read 235621 times)

Offline alpha_adversativum

• Маниак
    • View Profile
    • Email
ВЪВ ВРЪЗКА С ПОДОБРЯВАНЕ ТРАНСПОРТНОТО ОБСЛУЖВАНЕ НА Ж.К. "ЛЮЛИН" И ЗАПОВЕД РД-09-05-177/11.04.2007 НА СО:

1. СЧИТАНО ОТ 17.04.2007 ЕКСПЕРИМЕНТАЛНО ЗА СРОК ОТ 3(ТРИ) МЕСЕЦА ТРАМВАЕН ТРАНСПОРТ ЩЕ ИЗВЪРШИ СЛЕДНОТО:
1.1. ЩЕ УДЪЛЖИ МАРШРУТА НА ТМ ЛИНИЯ 8 ОТ Ж.К. "ЛЮЛИН" ПО БУЛ. "АЛЕКСАНДЪР СТАМБОЛИЙСКИ" ДО СЪДЕБНА ПАЛАТА.
1.2. ЩЕ УДЪЛЖИ МАРШРУТА НА ТМ ЛИНИЯ 10 ОТ УЛ. "АЛАБИН" ПО УЛ. "ГРАФ ИГНАТИЕВ" ПО МАРШРУТА НА ТМ ЛИНИЯ 14 ДО КВ. "ХЛАДИЛНИКА".
1.3. ТРАМВАЙНА ЛИНИЯ 14 ЩЕ СЕ ЗАКРИЕ.

2. МОТРИСИТЕ ЩЕ СПИРАТ НА ВСИЧКИ ТРАМВАЙНИ СПИРКИ В ПРОМЕНЕНИТЕ УЧАСТЪЦИ ОТ МАРШРУТИТЕ.

3. СЧИТАНО ОТ 17.04.2007 ВЪВ ВРЪЗКА СЪС ЗАКРИВАНЕТО НА ТМ ЛИНИЯ 14 ЗА ДЕЛНИК ТМ ЛИНИЯ 2 ЩЕ РАБОТИ С ПРОМЕНЕНО РАЗПИСАНИЕ.
4. СИГНАЛИЗИРАНЕТО НА ПРОМЕНИТЕ Е ЗАДЪЛЖЕНИЕ НА "СКГТ-СОФИЯ"ЕООД.

Това е от официалния сайт на СКГТ. Удържахме победа, поне на този етап. Вижда се, че слънцето започва да изгрява и на нашата улица (в Люлин искам да кажа  )!
« Last Edit: 10.02.2012, 05:00:02 by difian »

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Re: Маршрутни промени
« Reply #1 on: 13.04.2007, 21:07:21 »
Добре, но дали тм 8 сега няма да глътне пътниците на метрото и то да се лашка празно? Все пак донякъде маршрутът се припокрива.
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
« Reply #2 on: 13.04.2007, 21:38:51 »

Ako има отлив от метрото ще е минимален даже микро. Примерно хората към мола ще си се возят на трамвя. А и ще се понапълни защото в метрото няма гратис   Но чак да се опразни... Много добро решение, противно на логиката напоследък да се скъращава, този път се удължава. Само остава да видим кои точно бараки ще се движат. И защо от Вторни, а не от Понеделник е промяната ?!

Offline Jimi

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #3 on: 13.04.2007, 22:17:12 »
Супер БРАВО         Много се радвам  Дано да остане така за постоянно защото сутрин в метрото е ад !!! Поне ще имаме още една връзка с центъра малко по различна от Люлин - Сточна гара    и аз лично много подкрепям идеята  Пък ако го бяха измислили и до Лозенец или нещо от този сорт евала ама и този вариант е страхотен !!!  Остава само да се преборим за А82 и за ТБ 7 до НДК и транспорта в Люлин няма да има грешка
07 септември 2009 г. - Вторият национален празник за България :D

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #4 on: 13.04.2007, 22:22:13 »
Quote from: etnies

Ako има отлив от метрото ще е минимален даже микро.
Оzzy е по-прав според мен. Аз мисля, че ще има много сериозен отлив, особено в следобедния връх. По-голямата част от хората ще предпочетат да се придвижат от центъра до дома си с един билет, а и изобщо няма да искат, след като са слезли от метрото, да висят като гламави на сп. "МС Люлин". Натовареността на метрото досега се обуславяше само от неговата безалтернативност. Сега, когато има алтернатива, при това по-удобна, най-вероятно ще се усети промяна.

Quote from: Jimi
Супер БРАВО         ... Остава само да се преборим за А82 и за ТБ 7 до НДК и транспорта в Люлин няма да има грешка
Е така е, ама хайде да форсираме темата за А82 в официалния форум! Дайте едно рамо  !
« Last Edit: 13.04.2007, 22:26:40 by alpha_adversativum »

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #5 on: 13.04.2007, 22:37:56 »
Според мен трябва да се подобри довозващия транспорт до метрото. Макар че след пускането му до Младост 1 едва ли ще се движи празно - аз със сигурност ще се возя на него
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #6 on: 13.04.2007, 22:45:15 »
Quote from: ozzy
Според мен трябва да се подобри довозващия транспорт до метрото. Макар че след пускането му до Младост 1 едва ли ще се движи празно - аз със сигурност ще се возя на него
Да, на този етап при така некадърно проектираното метро друго не може да се направи. Но ако единственото, което от СО могат да родят, е 115-Е, по-добре нищо да не правят. Аз продължавам да предлагам метроразклонение в посока Люлин 5 в дългосрочен план.

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
« Reply #7 on: 13.04.2007, 22:47:43 »
Quote from: alpha_adversativum
Да, на този етап при така некадърно проектираното метро друго не може да се направи. Но ако единственото, което от СО могат да родят, е 115-Е, по-добре нищо да не правят. Аз продължавам да предлагам метроразклонение в посока Люлин 5 в дългосрочен план.

Аз естествено напълно го подкрепям. Най-добре ще е да има метростанция до блока ми  

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #8 on: 13.04.2007, 22:56:15 »
Quote from: etnies
Аз естествено напълно го подкрепям. Най-добре ще е да има метростанция до блока ми  
Ако е технически възможно, нямам нищо против.      

Offline c.r.u-to

• Запален по ГТ
    • ICQ Messenger - 229906915
    • MSN Messenger - kluklu_9@hotmail.com
    • View Profile
    • http://www.sofia.bg
    • Email
« Reply #9 on: 13.04.2007, 22:59:22 »
една победа на форума тм 8 до съд. палата
ИЗДИРВАМ АВТОМОБИЛ МАРКА: ФОЛКСВАГЕН МОДЕЛ: ГОЛФ МОДЕФИКАЦИЯ : ДВОЙКА ГОДИНА НА ПРОИЗВОДСТВО 1983
РЕГ № С 9661ТТ МОЛЯ КОЙТО ЗАБЕЛЕЖИ АВТОМОБИЛА ДА МИ ПИШЕ НЕЗАБАВНО

Offline NiGhtPiSH

• Защо пиша толкова много?
  • Sofia Hardcore
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Български Локомотивен Форум
« Reply #10 on: 13.04.2007, 23:19:05 »
А сега ако има и пендел до Хаджи димитър  

"Бирата е най-великото изобретение. Колелото също не е зле, но не върви с пържени картофки."

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
« Reply #11 on: 14.04.2007, 02:34:06 »
Quote from: alpha_adversativum
Ако е технически възможно, нямам нищо против.      

Аа.. възможно е - то отсреща е полето    Точно между Люлин 5 и Люлин 6 е мястото на метростанцията. Разширяват тролейната линия както е по проект на ОУП и всичко е перфектно  

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #12 on: 14.04.2007, 03:58:18 »
От известно време се говори за оптимизиране на маршрутите на градския транспорт. Както забелязвате удължените маршрути и някои от експерименталните линии са вече с постоянен статут.
Моето виждане от тази промяна е , че движението по Хр.Ботев и особено на пл.Македония ще стане още по-натоварено . По 2 и 18 също ше има напрежение , тъй като 14 колкото и нередовен да беше все пак возеше хора от Мария-Луиза. Може би на 2 ще има още една кола .Така мисля , защото ако са повече от две коли по Граф Игнатиев ще стане пренасищане от трамваи.
Разбира се това са мои мнения и прогнози .във времето ще се види дали тази промяна в този и вид ще е удачна .Иначе за 8 - О.К.

Offline borosport

• Нямам спирка
  • Hate users!!!
    • ICQ Messenger - 304771719
    • View Profile
    • Email
« Reply #13 on: 14.04.2007, 12:55:34 »
Отлив от метрото - дрън, дрън.Само пенсии ще предпочетат да се лашкат 100 часа.
Най-дългите градски автобусни линии са:
- А111 - 50320 м двупосочно
- А83 - 37000 м двупосочно
- А11 - 32005 м двупосочно
Най-дългите крайградски автобусни линии са:
- А28 - 64540 м двупосочно
- А70 - 56645 м двупосочно
- А3 - 55870 м двупосочно
Тройната коалиция от А до Я

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #14 on: 14.04.2007, 13:07:03 »
Quote from: borosport
Отлив от метрото - дрън, дрън.Само пенсии ще предпочетат да се лашкат 100 часа.
Е, чак пък сто часа... Смятам, че особено на връщане хората ще предпочитат трамвая.

@etnies
Аз си представям трасето на разклонението горе-долу така - следва трасето на трамвая, първата станция е в района на Кооперативния пазар, втората е между Люлин 5 и 6 близо до блок 535, после завой на запад и третата станция е някъде след сегашното обръщало на ТМ8.

Offline x3m

• Наистина съм луд
    • ICQ Messenger - 319415660
    • View Profile
    • Спирка.org
    • Email
« Reply #15 on: 14.04.2007, 13:41:13 »
според мене едно разклонение би било много полезно да се отделя още при станция Западен парк. смислени биха били станции в райноа на ул. Ганди или Кооперативен пазар, и в райно на обръшало Люлин 3, 4, т.к. на последното се разтоварва най-чувствително и 111, 7 винаги пътува пълен до там, взима хора от А81 и 43 също.

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #16 on: 14.04.2007, 15:06:51 »
Хич не си мислете, че няма съкращване на пробега. Тм 10 ше е с уникалната разстановка 7-6-6-3 на курс 102 мин.
Тм 8 ще е на 12-9-11-4(не съм сигурен дали е 9 в невръх само и дали ще са 4 или 3 нощните ). Сметнете сега колко трамваи се движат по 8, 10 и 14 и какво ни очаква. Ама поне маршрутите ще са по-ефективни.
За 8 се гласят 8 гробищарки от 10 и останалото с единични ЧКД. Ако има недостиг ще пуснат и плякатарки.
мур

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #17 on: 14.04.2007, 15:57:41 »
Quote from: emo
Хич не си мислете, че няма съкращване на пробега. Тм 10 ше е с уникалната разстановка 7-6-6-3 на курс 102 мин.
Тм 8 ще е на 12-9-11-4(не съм сигурен дали е 9 в невръх само и дали ще са 4 или 3 нощните ). Сметнете сега колко трамваи се движат по 8, 10 и 14 и какво ни очаква. Ама поне маршрутите ще са по-ефективни.
За 8 се гласят 8 гробищарки от 10 и останалото с единични ЧКД. Ако има недостиг ще пуснат и плякатарки.
Така е, поне маршрутите ще са по-ефективни (ти имаш голям принос, затова едно голямо МЕРСИ  ). Имаш ли представа колко ще бъде курсът на 8, за да си сметна интервалите горе-долу?

Offline 822

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #18 on: 14.04.2007, 16:28:33 »
Според мен курсът ще е около 85 минути.А плякатарките къде ще ходат?Според мен по 5 ,а гробищарките   ще са резерва.
ЦЕНТЪРА,ЦЕНТЪРА...ОНЯ РУСИЯ И ПЛЕМЕННИКА, ПАК МИ ДИШАТ ОТ ВЪЗДУХА,ВИКАЙТЕ ПАТРУЛКИ И ЛИНЕЙНИ!!!

Offline Dimitar Dragnev

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Форумът за класически езици
    • Email
« Reply #19 on: 14.04.2007, 17:33:03 »
По 10 ЧКД ли ще се движат?