Author Topic: Качват перничани на метрото  (Read 30272 times)

Offline Пешеходец

• Напредващ
    • View Profile
Re: Качват перничани на метрото
« Reply #20 on: 17.04.2007, 02:13:57 »
Погледнете пак спътниковата снимка към която дадох линк. За връзка към станция "Вардар" няма смисъл спирката да бъде над тунела. Най-удобното място е при кривата на околовръстната ж.п. линия.

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
« Reply #21 on: 17.04.2007, 02:48:00 »
Quote from: Пешеходец
Погледнете пак спътниковата снимка към която дадох линк. За връзка към станция "Вардар" няма смисъл спирката да бъде над тунела. Най-удобното място е при кривата на околовръстната ж.п. линия.

От там (ако правилно съм разбрал разклона на двете линии зад техникума Хенри Форд) до мс Вардар са пак около 600м, но какъв е смисълът да има спирка и гара на 400 метра една от друга, това не ми става ясно?

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #22 on: 17.04.2007, 13:17:37 »
Quote from: ozzy
Това си мислех и аз  Или пък: Тунела.
Вземете прочетете отново статията и този път дано ви се набие на очи, че :
Новата спирка ще бъде изградена близо до метростанция "Вардар" и ще носи същото име.

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #23 on: 17.04.2007, 15:29:46 »
Quote from: difian
Ето, че идеите за градска железница започват да се реализират.Сигурен съм, че скоро след пускането ще се осъзнае нуждата и от удължаване на линията(не всички перничани, както и люлинци са тръгнали към Сердика  ).Да видим и откъде ще се вземат мотрисите.
Да, наистина това е добра стъпка към реализиране на крайградска железница, интегрирана с МГТ. Следващата стъпка е Дезиротата да тръгват от гара Подуене или даже от гара Искър с допълнителни спирки под моста Чавдар и около разклона за аерогарата.
Засега не споменавам участъка от гара Пионер до Смирненски заради необходимостта от обезопасяване на трасето в Изток и около ПЖИ.

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
« Reply #24 on: 18.04.2007, 03:05:58 »
Quote from: difian
Ето, че идеите за градска железница започват да се реализират.Сигурен съм, че скоро след пускането ще се осъзнае нуждата и от удължаване на линията(не всички перничани, както и люлинци са тръгнали към Сердика  ).Да видим и откъде ще се вземат мотрисите.

Че какво има да и удължават, или по-точно - накъде? Тя линията ходи до Централна Гара   А от този участък голяма перспектива няма и да има, все пак от Захарна фабрика минава през нищото(като изключим циганската махала), а това нищо поне засега ще си остане парк и застрояване(т.е. пътници) няма да има. А пътникопотокът за Горна Баня и Княжево е пренебрежимо малък, от ОК и Люлин минава сравнително надалеч.... "градска" в случая е напълно излишно в случая. Иначе не разбирам защо трябва да е към Вардар - явно се опитват да напълнят малко мс Вардар, щото е най-ненатоварената мс

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #25 on: 18.04.2007, 12:04:19 »
Quote from: etnies
Че какво има да и удължават, или по-точно - накъде? Тя линията ходи до Централна Гара   А от този участък голяма перспектива няма и да има, все пак от Захарна фабрика минава през нищото(като изключим циганската махала), а това нищо поне засега ще си остане парк и застрояване(т.е. пътници) няма да има. А пътникопотокът за Горна Баня и Княжево е пренебрежимо малък, от ОК и Люлин минава сравнително надалеч.... "градска" в случая е напълно излишно в случая. Иначе не разбирам защо трябва да е към Вардар - явно се опитват да напълнят малко мс Вардар, щото е най-ненатоварената мс

Все пак уточняваме, че говорим за крайградска железница на интервал примерно 30 минути, а не са ес-бан на 5-6 минути.
Потокът обаче откъм Перник никак не е пренебрежим, и дори само с 5% да намалеят колите  и с 20-30% автобусите с регистрация РК през Княжево - ще е от полза. А ако СО и БДЖ се споразумеят за карти за комбинирано пътуване - считай, че кьорав автобус няма да остане, а линията ще е печеливша и за БДЖ, и за СО.
Същото, макар и в по-малка степен, важи и за Банкя.

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
« Reply #26 on: 18.04.2007, 14:22:23 »
Quote from: blagun
Все пак уточняваме, че говорим за крайградска железница на интервал примерно 30 минути, а не са ес-бан на 5-6 минути.
Потокът обаче откъм Перник никак не е пренебрежим, и дори само с 5% да намалеят колите  и с 20-30% автобусите с регистрация РК през Княжево - ще е от полза. А ако СО и БДЖ се споразумеят за карти за комбинирано пътуване - считай, че кьорав автобус няма да остане, а линията ще е печеливша и за БДЖ, и за СО.
Същото, макар и в по-малка степен, важи и за Банкя.

Дано да намалеят, аз се съмнявам - все пак Цар Борис е скоростен булевард и те кара направо в центъра - независимо дали си с кола или с 260/ТМ5

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #27 on: 18.04.2007, 15:01:04 »
Дано да намалеят, аз се съмнявам - все пак Цар Борис е скоростен булевард и те кара направо в центъра - независимо дали си с кола или с 260/ТМ5
Егати скоростния булевард! Даже и да хванеш зелената вълна, в най-добрия случай се забиваш в "Лагера" на светофара на Софийски герой.
Аз затова разчитам само на 5% редукция на колите, защото който си ходи с кола, трудно ще се откаже. Но автобусите ще имат сериозна конкуренция, ако електричката се вързва с метрото за центъра, СУ и източните квартали. На Централна гара пешеходенето е голямо (макар че перничани са в най-добро положение с челните коловози), метрото още е в неясното бъдеще.

Offline maniak

• Нямам спирка
  • Оптимист
    • ICQ Messenger - 278834436
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/47270324@N08/
    • Email
« Reply #28 on: 18.04.2007, 15:21:39 »
аз да питам, току виж съм разбрал грешно, става въпрос за вкарване на дезирото по бул Вардар и там да правят спирка, нали? ако наистина е така, наистина проекта си заслужава реализирането, но ако ще правят спирка на самата 5-та линия, всичките пари ще са похарчени за нищо

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #29 on: 18.04.2007, 16:01:34 »
Quote from: maniak
аз да питам, току виж съм разбрал грешно, става въпрос за вкарване на дезирото по бул Вардар и там да правят спирка, нали?
Е, откъде ще влезе на бул.Вардар? Това значи и бариера на пътя за кв.Гевгелйски... Пък и няма откъде да влезе влакът, освен с маневра откъм техникум Форд.
Става дума за спирка в кв.Гевгелийски, откъдето по напречните улички - Мировци, Мачуково и др. хората да отиват до МС Вардар. Разсотянието е 354 метра според Google Earth

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
« Reply #30 on: 18.04.2007, 16:06:16 »
Quote from: maniak
аз да питам, току виж съм разбрал грешно, става въпрос за вкарване на дезирото по бул Вардар и там да правят спирка, нали? ако наистина е така, наистина проекта си заслужава реализирането, но ако ще правят спирка на самата 5-та линия, всичките пари ще са похарчени за нищо

Като се отчете, че в статията се говори за 5-6 минути пеша от станция Вардар се вижда, че става въпрос именно за спирка на линията над тунела. То и няма как да използват околовръстната линия за случая чисто технически все пак

Е, откъде ще влезе на бул.Вардар? Това значи и бариера на пътя за кв.Гевгелйски... Пък и няма откъде да влезе влакът, освен с маневра откъм техникум Форд.
Става дума за спирка в кв.Гевгелийски, откъдето по напречните улички - Мировци, Мачуково и др. хората да отиват до МС Вардар. Разсотянието е 354 метра според Google Earth

Както и да го мериш, под 500 метра неможе да падне. Предполагам си искал да напишеш 534

Offline NiGhtPiSH

• Защо пиша толкова много?
  • Sofia Hardcore
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Български Локомотивен Форум
« Reply #31 on: 18.04.2007, 22:58:24 »
А може нов коловоз да се свърже с околовръстната и да спира точно до МС Вардар преди прелеза. Тогава вече ще имаме нещо като S-Bahn.

"Бирата е най-великото изобретение. Колелото също не е зле, но не върви с пържени картофки."

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #32 on: 18.04.2007, 23:33:54 »
Предполагам си искал да напишеш 534
Точно 354 метра между жп линията и синята буквичка i (info) на входа на МС Вардар. С малко уточнение - по права линия.

Добре, друг експеримент - в бг-мапс се позиционирам точно на ъгъла на Богданци и Сехово и търся най-близките спирки. Резултат за МС Вардар - 474 метра.
« Last Edit: 18.04.2007, 23:45:02 by blagun »

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
« Reply #33 on: 19.04.2007, 14:12:59 »
Точно 354 метра между жп линията и синята буквичка i (info) на входа на МС Вардар. С малко уточнение - по права линия.

Добре, друг експеримент - в бг-мапс се позиционирам точно на ъгъла на Богданци и Сехово и търся най-близките спирки. Резултат за МС Вардар - 474 метра.

Гугъл ърт лъже нещо. неможе за едно и също разстояние да имаме две дължини  ? !

Offline ivan krastev

• View Profile
« Reply #34 on: 19.04.2007, 14:38:09 »
Oт Вардар до жп линията над тунела са някъде около 600 метра , а от Вардар до Захарна фабрика по уличките са 800 метра !

Offline NiGhtPiSH

• Sofia Hardcore
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Български Локомотивен Форум
« Reply #35 on: 20.04.2007, 12:50:47 »
НИкой ли не ми чете идеята! 3-те Малки къщички в Гевгелийски да заминат и да се постои крива от РК към Околвръстната линия. И да се игради спирка с два коловоза точно при подлеза на МС Вардар. След това да се продължи по старата линия и да се изгради наново линията където я разрушиха за едното нищо и да има нова Гара Сердика преди Бул. Опълченска.  И съответно където е необходимо да се изградят двуколовозни спирки.

"Бирата е най-великото изобретение. Колелото също не е зле, но не върви с пържени картофки."

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #36 on: 20.04.2007, 13:13:09 »
Quote from: NiGhtPiSH
НИкой ли не ми чете идеята! 3-те Малки къщички в Гевгелийски да заминат и да се постои крива от РК към Околвръстната линия. И да се игради спирка с два коловоза точно при подлеза на МС Вардар. След това да се продължи по старата линия и да се изгради наново линията където я разрушиха за едното нищо и да има нова Гара Сердика преди Бул. Опълченска.  И съответно където е необходимо да се изградят двуколовозни спирки.
На Опълченска забрави да има влак. Там доста фирми са хвърлили око на терените, така че едва ли предложението ще ти се реализира. А това за отклонението към МС Вардар - не знам. Не е лошо, но кой ще даде пари?
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
« Reply #37 on: 20.04.2007, 13:53:06 »
Quote from: ozzy
На Опълченска забрави да има влак. Там доста фирми са хвърлили око на терените, така че едва ли предложението ще ти се реализира. А това за отклонението към МС Вардар - не знам. Не е лошо, но кой ще даде пари?

E то за да има отклонение към Вардар, трябва и да има откъде трена да се върне по старата линия, т.е. трябва да се изгражда обратното отклонение, за което не виждам къде ще намерят място(дори и да има пари) - все пак това не е трамвай и радиусът на кривата е много по-голям..

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #38 on: 20.04.2007, 14:30:37 »
Quote from: NiGhtPiSH
И да се игради спирка с два коловоза точно при подлеза на МС Вардар. След това да се продължи по старата линия и да се изгради наново линията където я разрушиха за едното нищо и да има нова Гара Сердика преди Бул. Опълченска.  И съответно където е необходимо да се изградят двуколовозни спирки.
За да има жп линия, трябва да се изградят надлези или подлези на бул.Царица Йоанна, Стамболийски, Възкресение, Акад.Ив.Гешов. По околовръстната линия минаваха от дъжд на вятър само товарни композиции и въпреки това се случи непоправимото - зверската катастрофа на ТМ4. Така че - забрави!
В перспективния план трасето по Вардар от Възкресение до Захарна фабрика е предвидено за нормалнорелсов трамвай.
« Last Edit: 20.04.2007, 14:33:07 by blagun »

Offline ivan krastev

• View Profile
« Reply #39 on: 21.04.2007, 15:26:09 »
На мене лично тази идея за жп спирка над тунела хич не ми допада , защото идеята е абсурдна !