Author Topic: Линия 65  (Read 3301 times)

Offline Emperor

• Защо пиша толкова много?
  • Mercedes O305 1969-∞
    • View Profile
Re: Линия 65
« Reply #20 on: 17.06.2016, 13:31:59 »
С пускането на метростанция Витоша А65 ще се удължи до там и ще прави връзка Гоце Делчев - метро.
ГИОРТ - Група Идиоти Отговорна за Разрушаванто на Транспорта

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Защото транспортът е моята страст
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 3590884160131
    • MSN Messenger - vl-simov@hotmail.com
    • Yahoo Instant Messenger - Simov_Vladimir
    • View Profile
    • Kipersville transport portal
    • Email
« Reply #21 on: 17.06.2016, 14:17:38 »
Би било добре обаче 65 да не обръща на Зоопарка, тъй като мястото вече е значително претъпкано. Най-доброто възможно е да я пуснат през пробива покрай "Токуда" и след това да поема по обратния си курс по "Никола Вапцаров" и "Черни връх". Така линията ще върши нещо повече от превоз от и до метрото и ще даде допълнителен оборот на 88 и 120 с възможността да извършва връзка към "Гоце Делчев" още на "Никола Вапцаров", а не чак на метростанция "Витоша". Оставяме настрана, че пейзажът при "Токуда" е по-лицеприятен от този при "Хладилника". Преминаването през "Атанас Дуков" ще е транзитно без спирки.
« Last Edit: 18.06.2016, 08:24:55 by AGENT 006 »

6 години една нова транспортна история!
Кайпарсвил транспорт инкорпорейшън
Защото транспортът е страст!

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #22 on: 17.06.2016, 17:34:20 »
Кръгово движение по пробива край Токуда не е удачно - шофьорите ще трябва да почиват на края на Манастирски Ливади на пусто и неблагоустроено място. При пускане на МС Витоша ще бъде спрян 10ТМ - става безмислен поради огромния дублаж с ТМ10 и метрото съответно ще може още една линия с интервал около 15-20 минути да почива на Зоопарка. :rolleyes:

Offline vasko

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #23 on: 17.06.2016, 23:50:34 »
Кръгово движение по пробива край Токуда не е удачно - шофьорите ще трябва да почиват на края на Манастирски Ливади на пусто и неблагоустроено място.
Понеже задният вход на Зоопарка е много благоустроено място...  :neznam:

И аз смятам, че няма смисъл от това А65 да ходи до Зоопарка. Но мисля, че и обикалянето чак до бул. "Никола Й. Вапцаров" е излишно.

Най-добрият вариант е автобусите да обикалят около Paradise center. ;) Само трябва да се прецени посоката на въртене.
СБОГОМ, GTSofia.info

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #24 on: 18.06.2016, 09:24:58 »
Най-добрият вариант е автобусите да обикалят около Paradise center. ;) Само трябва да се прецени посоката на въртене.
Това е най-икономичното решение. Но май крайната спирка в Манастирски ливади не става за почивка на шофьорите, което е и проблем при евентуално пренасочване на А64 или А98 натам (както и на А73 или 74, за които нееднократно е имало предложения).
Затова трябва да се направи такава около Парадайса. Не е ясно, какъв е статусът на открития паркинг южно от мола. В бъдеще там ще минава бул. Тодор Каблешков - 2*3 ленти + трамвайно трасе, но дотогава може да се спретне обръщало и за повече автобуси.
« Last Edit: 18.06.2016, 09:38:46 by blagun »

Offline velinio

• Маниак
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 194251613
    • View Profile
    • Музикалната ми плейлиста
« Reply #25 on: 18.06.2016, 10:16:49 »
На Агента предложението най ми допада. Крайно време е някоя от линиите, ходещи до Зоопарка да бъде пренасочена по новия пробив покрай Токуда и по този начин движението по Вапцаров и Черни връх да се поосвободи, а обръщането през Дуков-Вапцаров-Черни връх би било идеално за 65 и създаващо множество връзки с останалите автобусни линии, метрото, а и ТМ10. :)
http://call.sofia.bg/ - за по-добра София!

Offline TIGER64

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #26 on: 02.08.2016, 18:37:20 »
Маршрута на 65 в момента е перфектен, но може би трябва да преместят почивките на Манастирски ливади.

Offline velinio

• Маниак
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 194251613
    • View Profile
    • Музикалната ми плейлиста
« Reply #27 on: 20.10.2016, 21:21:50 »
Прави ми изключително неприятно впечатление, че водачите по 65 карат през просото. Типичният пример - тази вечер чакам си аз на спирка "Хлебозавода" (2314) и спира 88, зад него 65 просто го изпревари и не спря на спирката. Със сигурност не беше за гараж, защото след малко хванах 83 и го видях по маршрута пред нас автобуса. Друга случка - бях се качил вече и на спирка "Южен парк" чакаха хора, шофьорът подмина спирката без да му мигне окото. Жалко, че не видях номера на автобуса, иначе щях да пусна една жалба. Срамота е линия с 15-минутен курс в посока да се кара толкова безхаберно...
http://call.sofia.bg/ - за по-добра София!