Author Topic: Перник - обща тема  (Read 36243 times)

Offline mgk

• Маниак
    • View Profile
Re: Re: Перник
« Reply #40 on: 20.03.2010, 12:36:50 »
Столична агенция връща пари на община Перник. Местната управа е недоволна от разработката за нова общинска транспортна схема, възложена на агенцията. Проектът е отхвърлен и от София трябва да върнат авансово получените 4 хиляди лева, съобщи кметът Росица Янакиева.

За да внесе ред в сегашния хаос, общината има готовност за обявяване на конкурс за нова транспортна схема, посочи тя. Пречка се явява шефът на "Пътнически превози" и общински съветник Васил Васев, който още по времето на предишния кмет Антоанета Георгиева обжалва целия тогавашен транспортен конкурс

Offline mgk

• Маниак
    • View Profile

Offline freepigeon

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #42 on: 18.06.2010, 20:49:37 »
Aх,защо ли никак не ме учудва....

Във всяко едно общинско предприятие е така.А той имаше срама да разправя че нямали пари...

Offline xЗm

• Наистина съм луд
  • www.spirka.org
    • View Profile
    • spirka.org
    • Email
« Reply #43 on: 22.06.2010, 17:02:07 »
Aх,защо ли никак не ме учудва....

Във всяко едно общинско предприятие е така.А той имаше срама да разправя че нямали пари...

Осъзнайте се хора? Това кражби ли са - назначени служители на... 350 лв заплата? Подигравка е долната псевдожурналистичека гилдия, която търси под вола теле. Когато се говори за кражби хората използват цифри с повече нули. Нима е лошо човек да даде работа на вуйчо си, ако никой друг не иска да я върши за мизерните пари, (с 350 лева се живее нормално максимум 10 дни). И е факт, че тролейбусиня ви транспорт е значително по-добре от жалкото състояние, в окето беше 2006-та година например.

Offline mgk

• Маниак
    • View Profile
Перник -
« Reply #44 on: 15.07.2011, 13:13:36 »
Революция:Общината внася екоавтобуси на ток

http://news.zapernik.com/271188.html

Перник може да се окаже първия град в България, в който да се движат автобуси на ток. Това казаха пред zaPernik.com от общината.

Как ще стане това?

Революционен проект внася Община Перник в понеделник по програма "Лайф +", съобщиха днес от общинската администрация.
Проектът е за изграждане на зелена линия в общината и вкарване по трасето на осем електробуса. В проекта е включено и изграждане на електронно наблюдение на трафика.

В момента процедурите все още са в начален етап, но ако общината спечели, линията от електромобили ще бъде на стойност приблизително 2 400 000лв. С 51% участие на пернишката община.

Европа тества Перник

С този проект Европа ще експериментира с нас, с колко ще паднат вредните емисии във въздуха.

Един електробус изминава 500 км с едно зареждане, ще бъдат изградени и електростанции по трасето, допълни кмета Росица Янакиева.

По-късно четете в zapernik.com пълен отчет на спечелените, реализирани и предстоящи проекти на Община Перник през последните четири години.

Offline KRAKOMOBILA

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #45 on: 15.07.2011, 21:30:08 »
Е Cito не са ли и те подобни хибриди ?

НЕ НА КИЧА ПО ПРЕВОЗНИТЕ СРЕДСТВА В ГТ!!!

Offline mgk

• Маниак
    • View Profile
« Reply #46 on: 15.07.2011, 23:12:05 »

Offline freepigeon

• View Profile
    • Email
« Reply #47 on: 15.07.2011, 23:25:51 »
Революция:Общината внася екоавтобуси на ток

http://news.zapernik.com/271188.html

Перник може да се окаже първия град в България, в който да се движат автобуси на ток. Това казаха пред zaPernik.com от общината.

Как ще стане това?

Революционен проект внася Община Перник в понеделник по програма "Лайф +", съобщиха днес от общинската администрация.
Проектът е за изграждане на зелена линия в общината и вкарване по трасето на осем електробуса. В проекта е включено и изграждане на електронно наблюдение на трафика.

В момента процедурите все още са в начален етап, но ако общината спечели, линията от електромобили ще бъде на стойност приблизително 2 400 000лв. С 51% участие на пернишката община.

Европа тества Перник

С този проект Европа ще експериментира с нас, с колко ще паднат вредните емисии във въздуха.

Един електробус изминава 500 км с едно зареждане, ще бъдат изградени и електростанции по трасето, допълни кмета Росица Янакиева.

По-късно четете в zapernik.com пълен отчет на спечелените, реализирани и предстоящи проекти на Община Перник през последните четири години.

Боже боже тия верно яко ги е напекло слънцето...Какви велики глупости ги подгониха в момента....Какви автобуси какви линии като до преди един месец ни возеха в чавдари на 1000 години,нищо не можаха да направят с истинския екологичен транспорт на града а от 30 градски линии 5 се обслужват от истински автобуси а не от пупулета.....

Offline maniak

• Нямам спирка
  • Оптимист
    • ICQ Messenger - 278834436
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/47270324@N08/
    • Email
« Reply #48 on: 20.07.2011, 13:23:10 »
Перник може да стане първият български град, в който общественият транспорт ще се извършва от електромобили, съобщи кметът Росица Янакиева. Общинските специалисти внасят в програма "Лайф плюс" проект за изграждане на т.н."зелена линия". Разработката предвижда по една от най-натоварените градски линии да бъдат отпуснати 8 експериментални возила и изграждането на зареждащи станции по трасето. С едно зареждане електробусът ще може да изминава до 500 км, поясни градоначалникът. Ще бъде осигурено и електронно наблюдение на трафика по "зелената линия".
Ако Перник спечели, в общината ще се реализира пилотен за страната проект, който ще е експериментален и за Европа, тъй като специалистите ще могат да наблюдават и изчислят с колко ще се снижат вредните емисии във въздуха при експлоатацията на електрическите автобуси, пише pernik.info. Резултатът ще е по-малко въглеродни емисии във въздуха.
Идеята на дирекция "Евроинтеграция, контрол и стопански дейности", с ръководител Иван Искренов, ще търси финансиране по компонент "Политики и управление в областта на околната среда". По него може да бъде отпусната безвъзмездна финансова помощ от Европейския съюз за иновации или демонстрационни проекети.
"Засега, процедурите все още са в съвсем начален етап, но ако проектът получи одобрение, линията на електромобилите ще струва около 2,4 милиона лева, а общината ще участва във финансирането с 51%", поясни кметът Янакиева.

http://www.econ.bg/news/article203919.html
http://bgtransport.org/

Евгени Крусев = Любомир Христов = Велизар Стоилов = предател на обществения транспорт в София.

Offline mgk

• Маниак
    • View Profile
Перник -
« Reply #49 on: 09.10.2011, 20:48:37 »
Генерална промяна на общинската транспортна схема в Перник
Източник: News.ZaPernik.com    12:31 / 09.10.2011       

Тя ще бъде решена по нов начин, обяви кандидатът за втори управленски мандат Росица Янакиева по време на среща с младия екип от предприятието за производство на силиконови изделия "Силкотех" в кв. Мошино и с неговия собственик Елизабет Ланге.

Тя не скри, че проблемът с транспорта е много сериозен и заяви, че още на първото редовно заседание на новия Общински съвет ще настоява той да бъде разгледан. На оплакванията на младите хора, че първият тролей от кв. Църква не е редовен и че няма как човек да се прибере в дома си ако работи до 22 или 22.30 часа, Росица Янакиева отговори, че часовете и курсовете във вечерния период задължително ще претърпят промяна. Неразумно е в Перник да няма градски транспорт след 22.30 и 23 часа, смята тя.

Работният екип на "Силкотех" се интересува дали ще бъдат ли сменени с нови старите неугледни тролеи. Заради тежката ситуация, в която се намира, търговското дружество "Тролейбусен транспрот" или трябва да се ликвидира, или да се изтегли огромен кредит и да се закупят нови мотриси или автобуси, ползващи метан, каза Янакиева. Управителят на предприятието се е договарял с производителите за цена. За обновяването на парка са нужни близо 6 милиона лева. Кандидат-кметът обясни, че не е било възможно да се изтегли заем, тъй като законово положение гласи, че 9 месеца преди приключването на мандата общините не могат да теглят кредити.

Община Перник кандидатства в Брюксел с проект за закупуване на 2 електробуса. Те ще се движат чрез специална ситема за управление на транспорта. След като мине периодът им на изпитание, ще представим този модел и в други европейски градове, каза Янакиева. Тя смята, че проблемите с транспорта не са решени в стария Общински съвет зарази корпоративни интереси в самия ОбС.
« Last Edit: 26.06.2013, 00:09:31 by etnies »

Offline freepigeon

• View Profile
    • Email
Re: Перник
« Reply #50 on: 09.10.2011, 22:21:32 »
Тя смята, че проблемите с транспорта не са решени в стария Общински съвет зарази корпоративни интереси в самия ОбС.

:fan: Евала,казала си е истината жената. Стига сме се лъгали и увъртали!! Три истини дотук - че в транспорта на Перник е ПЪЛЕН БАТАК, че това е така заради корпоративните интереси на 2-3 и най-важното че тролеите ще бъдат заменени с автобуси на метан (предположение от мен - на метан няма да е задължително да са :D )!

Но нека не лъже! Нищо няма да се промени и през следващите 4 години - същите тези общински съветници са отново в листите и отново ще си напазаруват мангалските гласове,пък и не само мангалските за мое съжаление...

« Last Edit: 09.10.2011, 22:23:15 by freepigeon »

Offline freepigeon

• View Profile
    • Email
« Reply #51 on: 20.10.2011, 01:28:52 »
С едночасово закъснение честитя празника на всички нас перничани!!!Да направим правилния избор за града ни тази неделя,той да расте и хубавее а ние самите да сме все така колоритни,Ентелигенти и уникални на фона на цялата страна във всички смисъли  :fan:  8)

Днес си припомних картинка невиждана от мен от поне 10 години - препълнен тролей с хора на вратите  :blink: :blink:  :fan: Това стана на последния курс на 22,00 часа от центъра по линия 20 - 207 още от първата спирка толкова се напълни че вече имаше правостоящи а на болницата мазалото стана пълно - горкото тролейче едва едва събра всички желаещи да се качат...Само мога да им пожелая все по толкова пътници да возят,въпреки че отново направиха гаф - 207 по 20 се пукаше по шевовете а тъкмо след него цял ДАК по 10 - не точно празен но много по-празен и за мое щастие уютно притоплен на фона на зимния студ.....и все пак макар и стар и той ми предложи необходимия комфорт на пътуване!
« Last Edit: 20.10.2011, 01:31:18 by freepigeon »

Offline dhamitak

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #52 on: 09.11.2011, 00:49:58 »
Бих искал да попитам за следното:тролейте в гр. Перник на какъв интервал от време се движат в делник и в празник,понеже много ми се иска да пътувам на тях някои път(междудругото а аз съм от гр. София,но често идвам в гр. Перник,най-вече за разходка и малко разнообразие от делника в големия град),но винаги като идвам в града се движа пеш!А и има ли опасност някои да ми направи забележка,ако искам да си направя 2-3 снимки на превозните средства?
А и още нещо:последните и другите спирки на тролеите,а и рейсовете,лесни ли са като местоположение за обратна посока(тези около и малко след ж.п. гарата ги знам),т.е. дали като се кача на тролея от гарата и отида до крайнита спирка,ще ми е лесно да се ориентирам  за спирката за обратно към гарата(да не се объркам нещо) и дали трябва да се слиза на последната спирка винаги понеже с гр. София например Централната ж.п. гара я водят последна спирка,но ако се качиш прееди нея,не е задължително да слизаш?   (извинявам се,малко гхлупави въпроси,но все пак да знам)
Благодаря за отговорите Ви предварително!

п.с. каква е актуалната цена на билетите за тролеите и автобусите?

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #53 on: 09.11.2011, 19:31:54 »
Ето няколко снимки от днес от Перник. Имат съчленен Икарус, видях и единичен със едновремешното червено оцветяване, той пък пътуваше за село Люлин. Интересното е, че видях само този съчленен Икарус, други съчленени автобуси не видях, а се пълнят много. Даже другият Икарус за село Люлин още от първата спирка замина с правостоящи и яко тъпкан :eek: въпреки мъртвият час по обяд. Повечето като че ли бяха ученици. Съчлененият Икарус вози много хубаво, вътре е сравнително тих, а даже работи и системата за сигнализация до шофьора, когато има пътници за слизане. Видях как хората я ползват. Бутоните са на капаците на автоматите на вратите. Вътре седалките са като в нашите тролеи Икарус,а плоскостите и пода си бяха оригиналните. Иначе автобусите и тролеите са доста нарядко, дори и основна линия като 17 пишеше, че са през 30 мин, повече са единични автобуси и яко се пълнят. Имат даже и Чавдар-Авия.

Много ми харесаха и ЗиУ-тата. Интересно беше, че посока гарата, дойдоха не 1, не 2, а цели 4 тролея един след друг по 20-ката :D Първият беше доста пълен, следващият наполовина, в третият се качих аз и бяхме само 5-6 човека. Видях само един ДАК Чавдар. Направи ми впечатление, че на последната спирка ги чистят, вероятно на всеки курс, и вътре е приятно чисто. На снимката се вижда как чистят.

dhamitak , цената на билетите в автобуса ми взеха 80 стотинки, а в тролеите 70, обаче май зависи и до коя спирка и до къде пътуваш.

Ето и няколко снимки от днес с по-висока резолюция
« Last Edit: 09.11.2011, 19:34:51 by Ivo »
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline freepigeon

• View Profile
    • Email
« Reply #54 on: 04.12.2011, 01:07:05 »
По всичко личи че скоро Перник ще стане поредния български град с преустановено тролейбусно движение  :rolleyes:

Електробуси ще тръгнат по улиците на  Перник и така ще се сложи край на раздрънканите гролеи и старите автобуси, съобщиха от общината. вече е разработен идеен проект по европрограмата "Лайф плюс" за 2,4 млн. лв. Предвидено е и електронно набюдение на трафика.

Електробусите ще обслужват на първо време две линии в града. Ако се окаже, че са ефективни, ще се разработи проект за покриване на цялата транспортна схема. Електробусите могат да изминават по 500 км. с едно зареждане. По трасето им ще бъдат изградени станции за зареждане. Така ще се даде удобен и екологичен транспорт на перничани.

"Целта ми е да се подобри придвижването в града. Като застанат хората на спирката да могат да се информират от електрическо табло, кога ще пристигне автобусът и той наистина да идва точно на указаното време", поясни кметицата на Перник Росица Янакиева. Още не се знае кога ще тръгнат първите електробуси.

http://www.ipernik.com/content/smenyat-razdrnkanite-trolei-s-elektrobusi

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #55 on: 04.12.2011, 08:58:55 »
Корекция на линка: http://www.ipernik.com/content/smenyat-razdrnkanite-trolei-s-elektrobusi

Малко на едро ми звучи анонсът. Ако се инвестира в мрежа от зарядни станции, трябва да има и повечко линии. А те ще почнат с 2 линии, но трябва да разработят елзахранване като за повече.
Само за проектиране ще отидат 2.4 млн лева, а с тези пари могат да се вземат десетина метанови автобуси.
« Last Edit: 04.12.2011, 09:03:55 by blagun »

Offline ku4eto

• Маниак
  • Безспир
    • View Profile
« Reply #56 on: 04.12.2011, 09:44:22 »
Как са я писали тая статия, че вместо "тролеи", написали "гролеи". :crazy: Цялата работа с "още не се знае" ме навява на мисълта, че и през следващата година ще се протакат нещата.
В този подпис няма да откриете псувни, нито намеци към някого.

Offline freepigeon

• View Profile
    • Email
« Reply #57 on: 04.12.2011, 11:28:18 »
Корекция на линка: http://www.ipernik.com/content/smenyat-razdrnkanite-trolei-s-elektrobusi

Малко на едро ми звучи анонсът. Ако се инвестира в мрежа от зарядни станции, трябва да има и повечко линии. А те ще почнат с 2 линии, но трябва да разработят елзахранване като за повече.
Само за проектиране ще отидат 2.4 млн лева, а с тези пари могат да се вземат десетина метанови автобуси.

Перник има уникално предразположение за подобен тип инфраструктура защото основните линии се дублират на повече от 50% от маршрутите,те просто минават по едни и същи улици.Ако действително могат електромобилите да изминават 500 км с едно зареждане което на мене ми е малко съмнително то тогава само два заерждащи пункта по един във всяка посока на центъра и всичко ще е наред .Относно 2,4те милиона лева предполагам че това е само общинското съфинансиране наистина са малко за тези пари може да се купят и чисто нови тролеи от републиките от ОНД.

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #58 on: 04.12.2011, 20:07:35 »
То се знае, че зареждането ще е на крайните спирки. При това трябва да се предвидят по-големи престои - зареждането не е светкавичен процес. Най-удобно е това да стане по време на полагащите се почивки на шофьорите.

Offline dhamitak

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #59 on: 30.12.2011, 16:10:38 »
Бих искал да попитам за крепостта Кракра,от гарата в гр. Перник накъде трябва да тръгна,дали по улицата,където тролеите завиват надясно,а пък аз да тръгна наляво пеша?А ако хвана влак,който минава през гр. Перник и сляза на спирка Кракра,оттам накъде?Предварително Ви Благодаря за отговорите!