Author Topic: Международни автобусни линии  (Read 2329 times)

Offline Sixkiller

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
Предлагам в тази тема да коментираме актуални проблеми и въпроси във връзка с международните автобусни линии.

МЕЖДУНАРОДНИ АВТОБУСНИ ЛИНИИ ОТ БЪЛГАРИЯ КЪМ СЪОТВЕТНИТЕ ДЪРЖАВИ:

АНГЛИЯ
АВСТРИЯ
БЕЛГИЯ
ЧЕХИЯ
ФРАНЦИЯ
ГЕРМАНИЯ
ХЪРВАТСКА
ХОЛАНДИЯ
ИСПАНИЯ
ИТАЛИЯ
ЛАТВИЯ
ЛЮКСЕМБУРГ
ЛИТВА
МАКЕДОНИЯ
МОЛДОВА
ПОЛША
ПОРТУГАЛИЯ
РУМЪНИЯ
РУСИЯ
СЪРБИЯ
ШВЕЙЦАРИЯ
СИРИЯ
СЛОВАКИЯ
СЛОВЕНИЯ
ТУРЦИЯ
УКРАЙНА
УНГАРИЯ

Всички държави: Изпълнителна агенция "Автомобилна администрация"

Offline abs111

• View Profile
Re: Международни автобусни линии
« Reply #1 on: 01.10.2013, 19:40:14 »
За добро или лошо имам досег с фирмите обслужващи международните линии,така че каквото знам ще казвам:).

Offline IKAR

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #2 on: 03.10.2013, 13:26:42 »
За предпочитане е да се избягва ползването им, когато това е възможно. Понеже е пълна цигания. Идете някоя сутрин на автогара Сердика, да видите за какво става дума. Фрашкано е с братя Мангасарян, отиващи в Европа да крадат и да просят. И после ние, нормалните хора страдаме заради тях, като отидем в чужбина. Чуят ли, че си българин, петното ти е сложено или се задава веднага въпросът "Ама те, българите, не са ли едни черни, с мустаци, дето много крадат....."Най-добре е да се пътува със самолет, вече билетите са достатъчно евтини ако човек знае, че ще трябва да пътува и си вземе билета 2-3 месеца предварително. Същото е положението и ако ще се пътува с влак из Германия. Мюнхен-Дортмунд беше 30 евро, ако го вземеш един месец по-рано, но ако го направиш от днес за утре - кихаш като поп 130.........

В добавка често срещано явление е "изсипването" в кучия студ посред нощите в много от градовете, където няма нито заведения, нито закусвални, оправяй се.....Не е само валидно за Бърно и Братислава......
« Last Edit: 03.10.2013, 13:31:16 by IKAR »
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline todorow_211

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #3 on: 01.05.2015, 17:59:53 »
За съжаление всичко, което е казал IKAR е абсолютно вярно. Последният път, когато се прибирах от Хановер за Бургас през 2013-та година с линията Дортмунд-Варна-Дортмунд на 10-ти декември наистина в автобуса си имаше хора, но това беше логично, защото повечето се прибираха заради празниците. В Прага обаче вече се напълни предостатъчно, дори имаше хора, които стояха на пода в автобуса, но в Сърбия същите се прикачиха на един друг автобус, който беше по-празен и май изпълняваше линията Белград-София, но не съм много сигурен. Половината от пътниците в автобуса, в който пътувах бяха роми. Дори единия започна да ми разправя какво е правил в Германия заедно със семейството му, но тези подробности ще ги спестя. През цялото време на пътуването почти не успях да мигна, защото разполагах с доста пари и бях на тръни, но това не е чак толкова важно. Когато ти се приходи до тоалетна пак си на тръни да не ти преровят нещата, понеже ги оставяш без надзор. На гарата в София (Сердика) за мой късмет тези, които стояха до мен (понеже бях на последният ред седалки откъм прозореца от лявата страна) се изпариха (те също бяха роми), но чакането в гаража на Карат С в ж.к. Красна поляна беше кошмарно, понеже трябваше да чакаме един автобус, който идваше от Франция, но той беше на Калотина и се въртяхме като пумпали 2 часа. В крайна сметка най-после автобуса от Франция дойде, но шофьорите се туткаха още половин час в сладки приказки, а нас това много ни изнерви и най-накрая успяхме да тръгнем. Като си мисля обаче, че в най-скоро време същата история ще се повтори, понеже ще се прибирам в България ми става лошо. :/ И накрая искам да призова всеки, който има възможност и иска да се видим в гаража на Карат С да ми остави телефонният си номер за връзка на ЛС! :)
« Last Edit: 01.05.2015, 18:02:40 by todorow_211 »

Offline mgk

• Маниак
    • View Profile
« Reply #4 on: 01.05.2015, 22:03:06 »
Като си мисля обаче, че в най-скоро време същата история ще се повтори, понеже ще се прибирам в България ми става лошо.
Ами използвай услугите на WizzAir от Дортмунд до София, да не преживявяаш отново тази история.

Offline todorow_211

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #5 on: 02.05.2015, 04:08:44 »
Ами използвай услугите на WizzAir от Дортмунд до София, да не преживявяаш отново тази история.
Е, не съм толкова богат, че да се прибирам със самолет, пък и пътуването ще ми излезе по-скъпо, също така Дортмунд ми е малко далеч. :rolleyes: Надявам се, че този път автобуса за София няма да е толкова пълен и пътуването да мине благополучно. Карат С също много държат на чистотата в автобусите си. На всички редове седалки в автобусите, които пътуват по международните линии има найлонови торбички и при всяка почивка водачите проверяват дали автобуса е чист, ако ли не ти връчват метлата, ако около твоето място е мръсно, няма значение дали си го направил ти или не. :D
« Last Edit: 02.05.2015, 04:10:21 by todorow_211 »

Offline mgk

• Маниак
    • View Profile
« Reply #6 on: 02.05.2015, 11:31:42 »
Е, не съм толкова богат, че да се прибирам със самолет.
Едва ли билета на автбуса ти е 20 евро, колкото е в момента билета на Wizz от Дортмунд за София в началото на юни:), но ти си знаеш.

Offline Magirus deutz

• Почитател на Мерцедес - Бенц, Магирус и Икарус.
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #7 on: 17.05.2015, 23:24:18 »
Намериха бомба в наш автобус с българи в Будапеща

Бомба е била намерена в автобус с българи в Будапеща. Инцидентът е станал вчера следобед, съобщиха от фирмата превозвач „Омега Груп”.
Автобусът е пътувал от Прага за Варна, съобщава bTV. Взривното устройство е било намерено в багаж без пътник.

На мястото е бил изпратен сапьорски екип, който е обезвредил бомбата. Всичките пътници са невредими. Автобусът пътува и се очаква да пристигне във Варна утре.
« Last Edit: 17.05.2015, 23:25:55 by Magirus deutz »