Author Topic: Помните ли тези фигурки по табелките...  (Read 20204 times)

Offline burtan

• Запален по ГТ
    • View Profile
Quote from: x3m
най-сетне: ето и да разгледате повечето неща с които разполагам: http://club.m-b0x.com/gallery/index.php?dir=./Табелки - не би трябвало да има проблеми вече с визуализацията, дори и за тези, които са в чужбина
Страхотно! Чудесна колекция.

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
На тролейбус 1428 задната табела е стара (от едната страна) и пише с доста интересен шрифт "За депо Искър".
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

DarGo

• Guest
@x3m:
Имам една табелка на 125 със много тъмно-зелен фон и шрифт доста подобен на този на 150. На пипане е грапава но се лющи адски лесно( Знаеш ли приблизително от коя година може да е и дали е имало и други такива табелки "серийно"?

Offline mlk

• Защо пиша толкова много?
    • ICQ Messenger - 110536592
    • View Profile
    • Email
Quote from: DarGo
@x3m:
Имам една табелка на 125 със много тъмно-зелен фон и шрифт доста подобен на този на 150. На пипане е грапава но се лющи адски лесно( Знаеш ли приблизително от коя година може да е и дали е имало и други такива табелки "серийно"?

Това е от преди 1990г. Тогава 125 е закрит.

Offline x3m

• Наистина съм луд
    • ICQ Messenger - 319415660
    • View Profile
    • Спирка.org
    • Email
ето още интересни:

Offline x3m

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Спирка.org
    • Email
и отново малко история:
1. Това е персонлана 105 на Земляне до Радомир и Перник. Колата, която изпълнявеш тези курсове преди (1543) нощуваше там. Имах съответно и персонлана 113 (тя май само до Перник беше или обратното - не помня вече), но рамориците които са карали 1543 я бяха превърнали в сметочна дъска за нафтата (доста поучително - къде ли се е губело горивото ).
2. Това е 74, като тези които описа Благун, заедно е правена с първите ТБ табелки, като тази на 2-ката в началото на темата - както виждате шрифта е тънък (според мене даже грозно тънък), цифрите са странни също (тук не се забелязва, но ако помните старите 383, 261 и 56 ще се сетите за кое грозно и разкривено нещо ви говоря)
3. Извърден 266 -макар и ламинирана, доста ценна находка (при натовареност на 66 - не фигурира като редовна линия, но въпреки това съществува, така както и линия 700, която обаче ми е крайно неясна - надявам се скоро един приятел да ми разясни за съществуването й и да споделя с вас наученото )
( Знаеш ли приблизително от коя година може да е и дали е имало и други такива табелки "серийно"? [/quote]

наистина нямам идея... след като казваш за 125, явно е имало `серийно` отпечатване, но е било съвсем в началото на появата на Република, т.к. по късните им табелки са вече познатите други, които още висят понякога по SL232 коагто върви по 309, също и в MB302 обичат да си подпират хартиените с тях.

как така си я запазил - откъде я имаш =)?

Offline Balkanton

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/39030307@N07/
1425 Чавдар ли е? Не знаех, че Чавдар е обслужвал А74.

Offline x3m

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Спирка.org
    • Email
1425 - дам... в Благоевград може и да са забравили че някога са правили автобуси, но в София вървят ли вървят все още...

обслужва най-често 44 и 93, по-рядко 67 и 81

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
На А266,извънреден за последно се возих зимата на 2003/2004 оттогава не се сещам да съм виждал А266.А защо номера на 266 е задраскан,на този на който се возих беше със същата табела и не беше задраскан?

1425 е Чавдар 11 Г 5,като него е и 51 и двата са много добри.И понеже нямат шофьорска кабина зимата вътре винаги е много топло за да му е топло на шофьора.
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

DarGo

• Guest
Quote from: x3m
как така си я запазил - откъде я имаш =)?
Даде ми я един шофьор на маршрутка. На обратната страна пише "за гараж Република" или нещо такова. Иначе тази табелка на 20 дето я имаш от пластмаса ли е, защото доколкото си спомням имаше едни полупрозрачни, зелени, обаче цифрите им бяха боядисани в бяло с много странен шрифт. Мисля че това беше стандартът на "Малашевци" преди 7-8 години.
А знаеш ли колко излиза да ти напечатат табелка по поръчка (и дали въобще се прави) на прозрачна пластмаса?

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
1425 - дам... в Благоевград може и да са забравили че някога са правили автобуси, но в София вървят ли вървят все още...
ако говориш за Чавдар-той се е правел в Ботевград а не в Блгаоевград
НЕ на хейтърството!

Offline x3m

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Спирка.org
    • Email
Repcho:
оффф... моя е грешката отново за Благоевград

DarGo:
да - същата е - 20, 94, 53, 18, 75... и другите малашевски табелки са такива - плексигласови. тази на 22/21 е ламинирана и прилича пожече на землянска, но по шрифта се познажа че е от малашевци. незнам да предлагат да ни напръскат, но ако се сприятелиш с някои шофер бързо ще уредиш и този проблем.

Ivo:
така бележат извънредните и не официално вървящи линии. същата е и историята с 700, за които ви казах че скоро ще ви разясня.

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Quote from: Ivo
На А266,извънреден за последно се возих зимата на 2003/2004 оттогава не се сещам да съм виждал А266.А защо номера на 266 е задраскан,на този на който се возих беше със същата табела и не беше задраскан?
До 1982-3 с диагонална червена линия се бележеха бързите автобуси - в т.ч. А266. Те, за разлика от бавните, не спираха на спирките из планината.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Днес интересна табела имаше на автобус с инв.номер 5007(марка Den Oudsten) по линия 73.Табелата беше бяла с черен шрифт,над номера пише "Еридантранс" и до него "5007"А значи тази табела на А266 е от началото на 80-те години така ли?
Но ме съмнява тогава да е имало ламинирани табели.
« Last Edit: 20.02.2006, 19:48:18 by Ivo »
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline x3m

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Спирка.org
    • Email
не е от 80.те - от последните 2-3 години е максимум... незнам точно от коя

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
Добре де, ако гепя някоя табела от тролей, какво ще ми се случи?
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
Quote from: Kaiser Kar
нищо, само гледай да не те види шофьора-взимаш преди спирка и пъхаш под якето,това е за задните-виж тия с маршрутите трябва повече професионализъм ама всичко се прави
НЕ на хейтърството!

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
И внимавай Веско да не те добара
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline burtan

• Запален по ГТ
    • View Profile
Quote from: Kaiser Kar

Недейте така бе хора  . Уж сте подръжници на ГТ, възмощавате се от хулиганските прояви, искате нови возила да има парно, да е чисто, да има табели.... Ако всеки почне да взима по някоя табела или перфоратор или каквото си хареса, още дълго ще се возим в разбити коли.

Offline x3m

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Спирка.org
    • Email
хахах... наистина се развеселих .

ами зависи - отговорът варира от нищо до всичко може да ти се случи. някои нехаят какво става, други строго си следят. имам не малко весели и опасни случки с тези табелки, даже и с един паднал перфоратор в 4103 наскоро.

иначе няма смисъл да го взимаш, ако не гледаш сериозно на това занимание - аз ги събирам доста дълго, разбирам че понякога насилственото им взимане не е редно, но не всички съм получил по този начин.

за мен това е хоби, история, адреналин, удоволствие, нови познанства или обратното...