Author Topic: Помните ли тези фигурки по табелките...  (Read 20838 times)

Offline conecto

• Модератор
  • Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 303555835
    • View Profile
    • Email
Имах предвид по-скоро да се купят нови тролеи с ел. табла, а не да слагат на Икарусите нови. Макар, че на един хубав стегнат Икарус ще му отива едно такова табло- слагат му отпред цяло стъкло и отгоре като на Конекто. Иначе какво им има на табелите на 0345- повечето си работят, на някои не са вкарани маршрутите, а само номера, но това е поправимо.

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Quote from: conecto
Имах предвид по-скоро да се купят нови тролеи с ел. табла, а не да слагат на Икарусите нови. Макар, че на един хубав стегнат Икарус ще му отива едно такова табло- слагат му отпред цяло стъкло и отгоре като на Конекто. Иначе какво им има на табелите на 0345- повечето си работят, на някои не са вкарани маршрутите, а само номера, но това е поправимо.
Ако се купят нови 100% ще са с ел.табла.Днес почти всички производители на трамваи,автобуси/тролейбуси и всякакви други релсови превозни средства слагат такива.Аз виждам доста живот в Икарусите и с радост бих ги ползвал още дълго.Дори няма да се наложи смяна на стъклата.Има Икаруси с ел.табели само в едната половина.
  А за 0345 си прав-повечето работят,но определено не може да се каже,че се поддържат.могат поне стъклата пред всички табели да измият,не се въвеждат марширутите,изяждат се букви/получават се бъгове.На някой вече точиците дори са избелели..

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
Quote from: ozzy
Да, аз не съм сигурен дали тия МАНове са пристигнали така, с неработещи табели, или впоследствие са се развалили. Спомням си 1-2 МАН-262, на които доскоро бачкаха табелите, но сега...на нито един!
Между другото, задната табела на 3596 е поправена вече няколко месеца, на 3594 също е поправена(вече не слагат отгоре написан на хартия номера на рейса!), така че явно в АП Дружба вече имат резервни табели/части.
сега остава да оправят маршвутната част от табелите на 3594 и 3598. Иначе табелите на О345Г са си добри- при по запазените автобуси си имат и опцията да сменят спирките през 5 сек.-10 сек.,имат си и режим "За гараж Дружба/земляне" и всичко е точно
НЕ на хейтърството!

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Quote from: Repcho
сега остава да оправят маршвутната част от табелите на 3594 и 3598. Иначе табелите на О345Г са си добри- при по запазените автобуси си имат и опцията да сменят спирките през 5 сек.-10 сек.,имат си и режим "За гараж Дружба/земляне" и всичко е точно
В другия форум май днес прочетох,че са оправени табелите на 3594.
  Иначе исках друго да кажа,направиха ли ви впечатление новите трамвайни табели.Днес ги видях на една 3 и на една 18.Пак зелени,но отстрани канта е жълт.Тези дни май ми правеха впечатление такива,но чак днес им обърнах внимание.

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
Това са табелите тип "Пепи Боев".

Offline x3m

• Наистина съм луд
    • ICQ Messenger - 319415660
    • View Profile
    • Спирка.org
    • Email
Ники, по скоро са тип "съкати са ми ръчичките и не мога да рисувам, въпреки факта че по цял ден поздравявам видните софийски шоферки по радео Веселинау си оставам неизменен художествен недъгав келеш" =)

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Quote from: CKD
Това са табелите тип "Пепи Боев".
--------------------------------------------
Quote from: x3m
Ники, по скоро са тип "съкати са ми ръчичките и не мога да рисувам, въпреки факта че по цял ден поздравявам видните софийски шоферки по радео Веселинау си оставам неизменен художествен недъгав келеш" =)
Само не разбирам какво точно представлява рисуването...Канта около зеления квадрат е жълт,а не бял и има някои табели,на които има маршрута или номера на превозното средство.Нали за това говорите?И кажете още нещо за въпросната личност,но повече от той е...който маца...и поздравява еди кой си по радио Веселина.Дайте нещо от рода на роден в семейство на художници,завършил Худ.академия с отличие...Нещо повече за различните му творчески периоди... :lol:
   И използвам тази тема и да поздравя екипа от бояджии,създали една втора Сикстинска капела,но в авангардистичен вариант върху 2610!Е,не искам да обиждам автобуса-освежили са го,но можеше и малко по-добре на места...
« Last Edit: 09.06.2006, 18:43:38 by difian »

Offline conecto

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Не знаех, че художниците създават такива велики произведения като табели за трамваи, но щом казвате...

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
Ходете в механа "Тролея" и ще се запознаете лично със съдържателя и - Пепи Боев.

Не съм посещавал въпросното заведение но навярно има и изложба на табели.

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Quote from: CKD
Ходете в механа "Тролея" и ще се запознаете лично със съдържателя и - Пепи Боев.

Не съм посещавал въпросното заведение но навярно има и изложба на табели.
Не-сериозно,кажете нещо повече за него!В градския ли работи,като какъв...Ако тези табели с жълтия кант  са негови,не виждам какво чак толкова не ви харесва.

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
Онзи ден видях Тб 1205 по 11. Беше със стара табела от тези с оранжево и черно.
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline x3m

• Наистина съм луд
    • ICQ Messenger - 319415660
    • View Profile
    • Спирка.org
    • Email
да... и омацана от бат пепи като за световно! забеляазли ли хараектриня за него некадърен изпис на ДРУЖБА и СТОЧНА ГАРА, а посредата си стои ориганлно дребния шрифт орлов мост...голяма циганийка

Offline conecto

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
По-горе ставаше въпрос за електронните табла. Возих се на 0345 по линия 111 (с рекламата на VIVATEL). Страничното табло "светеше" цялото, а под него, на прозореца с черно тиксо беше залепена хартиена "табелка" 111! От жегата лепилото на тиксото се беше разтекло по прозореца и ще има голямо търкане. Кутията на предното табло пък беше видяло зор, огънато. Въобще, автобуса беше на дъното... караше го един циганин
Забелязах пък един дружбенски 0345G, който въобще нямаше задно табло. Някой въобще следи ли ги тези неща? Все пак тази екстра с електронните табла се е отразила върху цената на автобуса при закупуването, редно е да има някаква поддръжка. В противен случай да купуват автобуси с обикновени табели, както Карат С и Ивкони.

Offline tiristor

• Нямам спирка
  • За пускане на БГ-1300 по линии 4 и 11!
    • View Profile
    • Email
Quote from: x3m
да... и омацана от бат пепи като за световно! забеляазли ли хараектриня за него некадърен изпис на ДРУЖБА и СТОЧНА ГАРА, а посредата си стои ориганлно дребния шрифт орлов мост...голяма циганийка
Шедьоврите на Пепи си личат най-добре на ТМ 825 - целия трамвай е облепен с някакви невръстни табелки, на които е по-важно да пише "825" отколкото линията и маршрута на трамвая

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
Quote from: conecto
По-горе ставаше въпрос за електронните табла. Возих се на 0345 по линия 111 (с рекламата на VIVATEL). Страничното табло "светеше" цялото, а под него, на прозореца с черно тиксо беше залепена хартиена "табелка" 111! От жегата лепилото на тиксото се беше разтекло по прозореца и ще има голямо търкане. Кутията на предното табло пък беше видяло зор, огънато. Въобще, автобуса беше на дъното... караше го един циганин
От може би половин година страничното табло на 1767 е повредено. Беше повредено и предното но него го оправиха. Слагат табелка 111 като тази която слагат всички автобуси по линията опред - напечатано 111 и ламинирана. Не съм виждал там циганин да го кара до сега, откато единия от титулярите мина на 1935, но може са да се е появила някаква нова звезда
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline conecto

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Quote from: Dragon
От може би половин година страничното табло на 1767 е повредено. Беше повредено и предното но него го оправиха. Слагат табелка 111 като тази която слагат всички автобуси по линията опред - напечатано 111 и ламинирана. Не съм виждал там циганин да го кара до сега, откато единия от титулярите мина на 1935, но може са да се е появила някаква нова звезда

Същата хартиена табелка, но не беше ламинирана. Циганинът беше втора смяна.

Offline conecto

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Quote from: difian
Не-сериозно,кажете нещо повече за него!В градския ли работи,като какъв...Ако тези табели с жълтия кант  са негови,не виждам какво чак толкова не ви харесва.

Не знам какъв е, но явно е от редовните слушатели на радио "Веселина": "... и специален поздрав за всички от трамвайна линия 3 и за целия тролейбусен транспорт..."  Това го чух в 280.