Author Topic: Добрич  (Read 120663 times)

Offline LG_

• Строител
  • Модератор
  • Нямам спирка
  • for a better infrastructure
    • ICQ Messenger - 354966774
    • View Profile
    • Email
Re: Добрич
« Reply #40 on: 21.11.2007, 11:18:54 »
Ами защо си преизбрахте кметицата??? Очевидно не може да се справи с проблемите на града!
« Last Edit: 21.11.2007, 11:20:03 by LG_ »
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.(Марк Твен)

Quote from: geogregor
Underground trains already resemble more of the cattle transports than transportation system for humans.
Actually cattle could never be transported in such awful conditions due to animal welfare regulations. But no one gives a damn about how Londoners travel!

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #41 on: 21.11.2007, 16:56:45 »
Quote from: LG_
Ами защо си преизбрахте кметицата??? Очевидно не може да се справи с проблемите на града!
Дам, не може да смогне да зачене и да роди толкова много нови жители и затова са останали, има-няма 100 хиляди...
« Last Edit: 21.11.2007, 16:56:57 by difian »

Offline Heuliez

• Маниак
    • ICQ Messenger - 484886265
    • AOL Instant Messenger - Skype+-+tedo_13
    • View Profile
    • Email
« Reply #42 on: 29.11.2007, 19:10:04 »
Така  ето две снимки на един ТБ от Добрич   Снимкити не съм ги правил аз,а  човек от Добрич на който му благодаря  
Обърнете внимаие рекламата колко добре стои
« Last Edit: 29.11.2007, 22:04:06 by Heuliez »

Offline Ikarus

• Маниак
    • View Profile
    • http://
« Reply #43 on: 02.12.2007, 14:08:00 »
Quote from: Heuliez
Така  ето две снимки на един ТБ от Добрич   Снимкити не съм ги правил аз,а  човек от Добрич на който му благодаря  
Обърнете внимаие рекламата колко добре стои
Да това Зиу изглежда добре!Явно рекламата е нова защото е чиста не е скъсана и е внимателно поставена и му стои добре! Аз обаче съм виждал в София чисто нова реклама но разлепена

Offline Andon

• Писател
  • **
    • View Profile
« Reply #44 on: 03.02.2008, 11:59:19 »
А някой да каже нещо за икаруса....? Аз пък съм чувал преди няколко години че имат съчленени ЗиУ-та като в Русе... Абе каквото и да е все е съчленено  
« Last Edit: 03.02.2008, 12:05:34 by Andon »

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
« Reply #45 on: 05.02.2008, 04:27:29 »
Има(ло) е ЗиУ 10:

Offline бушона

• Наистина съм луд
  • MB O 345/G, Citaro, Conecto & Tedom fan
    • View Profile
« Reply #46 on: 05.02.2008, 09:01:57 »
Тази снимка от ранните 90 ли е?

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #47 on: 05.02.2008, 09:28:37 »
Това е Русее. В Добрич никога не е имало ЗиУ-10, а тикото с Толбухинска регистрация да не те бърка - такива ги има много както в Русе така и във Варна.

Offline Balkanton

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/39030307@N07/
« Reply #48 on: 05.02.2008, 10:29:11 »
Quote from: CKD
Това е Русее. В Добрич никога не е имало ЗиУ-10, а тикото с Толбухинска регистрация да не те бърка - такива ги има много както в Русе така и във Варна.
Само че инвентарният номер на тролея не е от Русе (в Русе са петцифрени). А и в Русе не се сещам за такова трасе и линия 76.
« Last Edit: 05.02.2008, 10:30:18 by Balkanton »

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
« Reply #49 on: 05.02.2008, 15:35:41 »
Quote from: CKD

Никакво Руси не е това. Снимката е от Добрич от есен '98. Стръмната улица е Орфей преди обръщалото в жк Балик. Имало е ЗиУ 10, но са били малко - 5 или 6 броя.
« Last Edit: 06.02.2008, 00:54:25 by etnies »

TriPle_A

• Guest
« Reply #50 on: 05.02.2008, 16:51:51 »
Точно така!Аз съм от Добрич и ви казвам,че снимката е от d4 малко преди старото обръщало на сегашните 111 и 176!!!
Русе дрън дрън...аз като разправям,че и Ikarus280T има никой не ми вярва
Навремето всички тролеи бяха с такъв цвят като ЗИУ-то 10 жълти със синя лентабяха мн яки..сега са пребоядисани и повечето с са реклами..

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
« Reply #51 on: 05.02.2008, 18:00:27 »
Quote from: TriPle_A
Точно така!Аз съм от Добрич и ви казвам,че снимката е от d4 малко преди старото обръщало на сегашните 111 и 176!!!
Русе дрън дрън...аз като разправям,че и Ikarus280T има никой не ми вярва
Навремето всички тролеи бяха с такъв цвят като ЗИУ-то 10 жълти със синя лентабяха мн яки..сега са пребоядисани и повечето с са реклами..

Не е като да не вярваме, ама ако можеш да направиш снимка на въпросния Икарус ще е още по-добре. Дори и да не се движи, може би ръждясва в депото. Аз пък имам подозрения, че ако има Икарус-и те са правени от автобуси.

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #52 on: 05.02.2008, 18:24:14 »
Добре значи тая кошница сигурно е дошла от Русе. Повтарям че аз не знам в Добрич да са внасяни като нови ЗиУ-10.

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
« Reply #53 on: 05.02.2008, 18:52:16 »
Kaто нови са си били там - поне това ми е докладвала агентурата.
« Last Edit: 06.02.2008, 00:53:30 by etnies »

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #54 on: 05.02.2008, 19:46:59 »
Снимката със ЗиУ 10 от Добрич много ме кефи-Красив тролейбус по голям баир и красиви панелни блокове-много обичам такива пейзажи.
Иначе снимката 100% е от Добрич-помня, когато ходих там, че имат линии 76 и 213 както и в София имаме 76 и 213. 76 мисля, че отива до ж.к.Балик-Йовково.
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Online Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
« Reply #55 on: 05.02.2008, 21:20:08 »
Quote from: Ivo
Снимката със ЗиУ 10 от Добрич много ме кефи-Красив тролейбус по голям баир и красиви панелни блокове-много обичам такива пейзажи.
ТУШШШШШШШ паднах от стола        
« Last Edit: 05.02.2008, 21:20:47 by Repcho »
НЕ на хейтърството!

Offline abs111

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #56 on: 05.02.2008, 21:24:36 »
Приятели искам да споделя нещо с вас.Около 2000г.ми се наложи да се возя на тролей в Добрич до тяхния си кв.Балик мисля че се казваше.Впечатление ми направи че тролея беше съчленен ЗИУ 9.Такива единствено бях виждал дотогава в Москва.Съжалявам ,че нямам снимки за да подкрепя твърдението си но тогава ГТ не ми беше в кръвта.Четейки вашите мнение мога да твърдя ,че съм се возил на ЗИУ 10

Offline Balkanton

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/39030307@N07/
« Reply #57 on: 07.02.2008, 19:31:42 »
НОВИ ЦЕНИ НА КАРТИТЕ ЗА ТРОЛЕЙ  
2008-02-04 @ 05:44 EET  
От 1 февруари има нови цени на картите за тролейбусен транспорт, съобщи за НДТ управителят на общинското дружество Митко Митев.

За ученици и пенсионери картата от 16 лв. на месец вече струва 20 лв., а за работещите - 24 лв. за един месец, каза Митев. "Независимо от това, че има увеличение, всъщност излиза, че учениците и пенсионерите пътуват с билетче от 25 стотинки, като се пресметне" - поясни още управителят на транспортното дружество. Тримесечната карта вече струва 45 лв., а за възрастните хора над 70 години - картата е 14 лв., което прави билетче от 6 стотинки.
"Промяната в цените се налага от увеличението на цената на консумативите ни. Наскоро имахме за пореден път разход на средства за възстановяване на кабелна мрежа. По ул. "Тунджа" ни откраднаха 230-240 м кабел от контактната мрежа, а цената на 1 м меден кабел, франко Словакия, е 55 евро. Това не бе по силите ни и затова възстановихме с алуминиев проводник, като инвестирахме над 10 хил. лв." - разказа Митев. Със свои средства дружеството е успяло още в края на миналата година да ликвидира напълно дълга към "Е.он - България" в размер на 90 хил. лв., каза още Митев. Все още обаче продължава да стои открит дългът към НАП и НОИ - общо около 1 млн. лв. "Искрено се надявам тази година да успеем да се справим и с този проблем. Дружеството, с решение на ОбС, има обявени за продажба общо 32 дка терени, към които в последно време има инвеститорски интерес. Надявам се да успеем да ги продадем, за да покрием дълговете си" - каза още Митев. Управителят на фирмата добави още, че според него, не са много средствата, които общината заделя за тролейбусния транспорт, както и не е много и помощта за развитието на дружеството. "Вярно, че Варна е с други размери, но като пример мога да посоча, че общината, заедно с ОбС, разреши тегленето на кредит от колегите в размер на 1 млн. евро, с които те закупиха нови тролейбуси от Франция. Нещо таково, естествено не в такива размери, би могло да се направи и тук" - коментира Митев. Той допълни, че има уверението на кмета Детелина Николова и първия зам.-кмет Иван Колев, че в бюджета за настоящата година ще бъдат заложени повече средства за тролейбусния транспорт. В Добрич в момента има 30 тролея, които са в движение, докато в Плевен например, където билетчето е по-евтино от 80 стотинки, се движат 80 тролея, но общината заделя 1 млн. лв. за този транспорт, каза още управителят на фирмата.

http://www.ndt1.com/article.php/2008020411445059

Offline Andon

• Писател
  • **
    • View Profile
« Reply #58 on: 08.02.2008, 14:30:23 »
Знаех си че има ЗиУ-10   Но Икарус не вярвам... Ако има то ще е най вероятно втора ръка от ГДР поне така си мисля..., но надали. А тия тролеи от Франция така и не съм ги виждал във Варна   Последно докараха 15Тр 4 броя друго няма а и надали ще има...

Offline svilata

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • http://trolei.pleven.bg/
« Reply #59 on: 08.02.2008, 18:59:04 »
Quote from: Balkanton
НОВИ ЦЕНИ НА КАРТИТЕ ЗА ТРОЛЕЙ  
2008-02-04 @ 05:44 EET  
От 1 февруари има нови цени на картите за тролейбусен транспорт, съобщи за НДТ управителят на общинското дружество Митко Митев.

За ученици и пенсионери картата от 16 лв. на месец вече струва 20 лв., а за работещите - 24 лв. за един месец, каза Митев. "Независимо от това, че има увеличение, всъщност излиза, че учениците и пенсионерите пътуват с билетче от 25 стотинки, като се пресметне" - поясни още управителят на транспортното дружество. Тримесечната карта вече струва 45 лв., а за възрастните хора над 70 години - картата е 14 лв., което прави билетче от 6 стотинки.
"Промяната в цените се налага от увеличението на цената на консумативите ни. Наскоро имахме за пореден път разход на средства за възстановяване на кабелна мрежа. По ул. "Тунджа" ни откраднаха 230-240 м кабел от контактната мрежа, а цената на 1 м меден кабел, франко Словакия, е 55 евро. Това не бе по силите ни и затова възстановихме с алуминиев проводник, като инвестирахме над 10 хил. лв." - разказа Митев. Със свои средства дружеството е успяло още в края на миналата година да ликвидира напълно дълга към "Е.он - България" в размер на 90 хил. лв., каза още Митев. Все още обаче продължава да стои открит дългът към НАП и НОИ - общо около 1 млн. лв. "Искрено се надявам тази година да успеем да се справим и с този проблем. Дружеството, с решение на ОбС, има обявени за продажба общо 32 дка терени, към които в последно време има инвеститорски интерес. Надявам се да успеем да ги продадем, за да покрием дълговете си" - каза още Митев. Управителят на фирмата добави още, че според него, не са много средствата, които общината заделя за тролейбусния транспорт, както и не е много и помощта за развитието на дружеството. "Вярно, че Варна е с други размери, но като пример мога да посоча, че общината, заедно с ОбС, разреши тегленето на кредит от колегите в размер на 1 млн. евро, с които те закупиха нови тролейбуси от Франция. Нещо таково, естествено не в такива размери, би могло да се направи и тук" - коментира Митев. Той допълни, че има уверението на кмета Детелина Николова и първия зам.-кмет Иван Колев, че в бюджета за настоящата година ще бъдат заложени повече средства за тролейбусния транспорт. В Добрич в момента има 30 тролея, които са в движение, докато в Плевен например, където билетчето е по-евтино от 80 стотинки, се движат 80 тролея, но общината заделя 1 млн. лв. за този транспорт, каза още управителят на фирмата.

http://www.ndt1.com/article.php/2008020411445059

Фирмата в Добрич явно не е в много добро финансово състояние. А и цените са доста по-високи от тези в Плевен, особено на картите за ученици и пенсионери...