Author Topic: Велико Търново - обща тема  (Read 354757 times)

rain

• Guest
Re: Велико Търново - обща тема
« Reply #40 on: 18.01.2008, 20:56:49 »
Здравейте от мен    Преди десетина дни бях за последно в Търново. Впечатленията ми са добри особено относно състоянието на автобусите. Използвах автобус номер 4 - не различавам марките  за което се извинявам, но беше не голям, категорично нов, с 3 врати като първа и трета по-тесни от нормалното, много удобни седалки, изобщо наред си беше всичко. За интервалите не зная, чаках го около 15 минути. Но друго е интересното което искам да споделя - там тролеите се движат със свалени прътове! Не се шегувам, с очите си го видях, мина на 20 метра от мен, спря на спирка и потегли. Не знам името на улицата, но това е тази която свързва стадион Ивайло с Майка България.
С доста хора споделих това и всички се учудиха, определиха го дори като невъзможно, но е възможно и е факт.

Offline Bus_lover

• Нямам спирка
  • Закривай!
    • View Profile
    • Email
« Reply #41 on: 18.01.2008, 21:44:27 »
Да не би ЗиУто да се е пуснало по нанадолнището? Сам съм се возил на ЗиУ със свалени прътове, пуснато по нанадолнището. Просто токът спря насред кръстовище и трябваше да се пуснем до първата най-близка спирка и там да чакаме да дойде токът. Обаче така набрахме, че стигнахме до втората, понеже на първата обикновено никой не се качва и не слиза    Даже тея, които ни задминаваха, ни сочеха с пръсти и се хилеха   Ако е било това, няма нищо неправдоподобно. Да не би обаче във Велико Търново да им слагат батерии  
Quote from: Анонимен мераклия
искам да започна работа като проверител към Бургасбус имам више образувание!

Чакам, чакам, останах си с чакането...

Монолог, ама всички скришно го четат и обсъждат!

Offline LG_

• Строител
  • Модератор
  • Нямам спирка
  • for a better infrastructure
    • ICQ Messenger - 354966774
    • View Profile
    • Email
« Reply #42 on: 18.01.2008, 21:58:42 »
Технически незнам как стоят нещата но и аз съм се возил на ЗиУ с откачени пръти. Невиждам къде е проблема.
« Last Edit: 18.01.2008, 22:10:10 by LG_ »
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.(Марк Твен)

Quote from: geogregor
Underground trains already resemble more of the cattle transports than transportation system for humans.
Actually cattle could never be transported in such awful conditions due to animal welfare regulations. But no one gives a damn about how Londoners travel!

Offline Tony

• Защо пиша толкова много?
  • 4162 и 8155 - най-добрите автобуси във Варна!
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Форум за градски Транспорт Варна
« Reply #43 on: 18.01.2008, 22:06:11 »
Шкодите могат да се движат с откачени пръти само по инерция. Ако се откачат когато шофьора е натиснал педала тролея спира изключително рязко (няма начин да не паднеш, ако не си седнал)

Моите галерии със снимки - тук и тук

Online Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #44 on: 18.01.2008, 22:09:03 »
Quote from: LG_
И аз съм се возил на ЗиУ с откачени пръти. Невиждам къде е проблема.
Значи без да твърдя със сигурност, доколкото ми е известно при някои ДАК-ове и ЗиУ-та има батерии, които се зареждат при движение, когато спре токът тези батерии захранват например осветлението, отоплението, фаровете, габаритите докато дойде токът, като е възможно при някои тези батерии да захранват и ел.двигателя.
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline LG_

• Строител
  • Модератор
  • Нямам спирка
  • for a better infrastructure
    • ICQ Messenger - 354966774
    • View Profile
    • Email
« Reply #45 on: 18.01.2008, 22:11:35 »
Чакай сега става въпрос за "по инерция"
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.(Марк Твен)

Quote from: geogregor
Underground trains already resemble more of the cattle transports than transportation system for humans.
Actually cattle could never be transported in such awful conditions due to animal welfare regulations. But no one gives a damn about how Londoners travel!

Offline svilata

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • http://trolei.pleven.bg/
« Reply #46 on: 19.01.2008, 00:57:33 »
Quote from: Ivo
Значи без да твърдя със сигурност, доколкото ми е известно при някои ДАК-ове и ЗиУ-та има батерии, които се зареждат при движение, когато спре токът тези батерии захранват например осветлението, отоплението, фаровете, габаритите докато дойде токът, като е възможно при някои тези батерии да захранват и ел.двигателя.

Напълно потвърждавам, че ЗиУ-тата имат такива батерии и могат да се придвижват и при липса на ел. енергия, просто защото съм го виждал с очите си. Преди около 10 г. подобно нещо можеше да се види често по улиците на Плевен, защото спираше еликтричеството и тролейбусите точно по този начин освобождаваха кръстовищата, които блокираха.  Отдавна не съм виждал плевнски ЗиУ-та да се придвижват на батерии, т.к. вероятно те вече не са читави. И сега по-честа гледка са блокирани улици и кръстовища, когато има авария на контактната мрежа...

Offline Hakkinen

• Moderator
  • Маниак
  • The Flying Finn Is There To Win!
    • View Profile
« Reply #47 on: 19.01.2008, 20:35:25 »
Относно батерии, нашите тролеи в Търново не знам дали имат и дали работят, но всъщност по бул. "България" редовно на върха на баира спират в момента автомобили под контактната мрежа, и тъпото е, че никой не ги бута. Нито полиция, нито паяка, а бе простотия голяма. Заради тях тролеите по линия 2 откачат горе токовете и по бул. :България до обръщатото (то е само наклон) се движат по инерция
« Last Edit: 20.01.2008, 01:25:01 by Hakkinen »

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #48 on: 19.01.2008, 22:41:46 »
Придържайте се към коментари за Старопрестолния град

Offline H0lyGanGs7eR

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #49 on: 27.01.2008, 16:32:32 »
хакинен и аз съм от търново и мога да ти кажа , че единствените линии на 60мин са 6 и  8  , от 1 седмица сутрин и вечер ги пускат на 30 мин. всички линии в търново са на 20 минути с изключение на 9 - на 10мин и 20 - на 13-14 минути . не знам откъде имаш тази информация , но ти е грешна.
Влязал коня в кръчмата, казал " Ко кат съм кон? " и си излязал.

Offline Hakkinen

• Moderator
  • Маниак
    • View Profile
« Reply #50 on: 28.01.2008, 00:11:17 »
Съжалявам, но ти бъркаш. Познавам се лично с половината шофьори от Пътнически превози, с директора на фирмата, говорил съм и с началника на транспортния отдел в Общината, а освен това и като професионална дейност в офиса ни имаме актуалните разписания на всяка една градска автобсуна линия - последната им актуализация е от миналата 2007 година! По линия Н9 има само една кола - на 60 мин. По линиите Н13 и 20 са по три коли - това е задължително регламетирано в превозните договори, сключени с Общинатая, тъй като двете линии са конкуретни към кв. "Бузлуджа"! Разписанието, което съм поставил тук е вярно! Ако не си сългасен - вземи разписанията от Общината! Обаче изменения няма! Такива трябва да се приемат с решение на Общинския съвет, каквото не е имало скоро. Вероятно изменения ще има, но от месец март.

Offline Hakkinen

• Moderator
  • Маниак
    • View Profile
« Reply #51 on: 06.02.2008, 00:44:03 »
Два нови рейса пуснаха "Пътнически превози"  Единият е МБ 0405Н - 93г, запазен е, в петък ще го снимам, а другият е междуградски, пак МБ, но бил произведен 2004г, не знам моделът какъв е, но не е турски 100%, понеже ходиха да ги карат някъде от Германия.
Един пък от най-добрите и най-изрядни на тема чистота шофьори (Марин Райков се казва) пък напусна  Ама и той си е прав човекът, вика за 350 лв на месец не си струва нервите, а и общо взето тук млади шофьори в търновските фирми - градски превозвачи няма - най-младите са на около 43 години. Причината - ниското заплащане и нервите с тия транспортни войни в нашия град.
Иначе бай Марин караше MAN SL 202, един от най-добре поддържаните в целия град, единственият автобус, който винаги бе перфектно измит вътре! Дано само не сложат някой мърляч на негово място, че ще окипази работата му, пък ортака му и той уж се старае за чистенето, но да видим.
Айде засега толкова

Offline бушона

• Наистина съм луд
  • MB O 345/G, Citaro, Conecto & Tedom fan
    • View Profile
« Reply #52 on: 06.02.2008, 09:42:48 »
Да не е Ситаро!?Ако е Ситаро което на 100% щом е произведено 2004 поздравления  

Едит:Сега видях, че вторият е междуградски.Ама като се замисля май има междуградско Ситаро.Водеше се май Л или ЛЕ.
« Last Edit: 06.02.2008, 09:44:23 by бушона »

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #53 on: 06.02.2008, 20:56:13 »
Че е от Германия, не е гаранция, че няма да е някое Туризмо на старо.Но айде де не спамиме цяла страница за нещо, което ще се разбере следващите дни със сигурност, а ние можем само да гадаем

Offline Hakkinen

• Moderator
  • Маниак
    • View Profile
« Reply #54 on: 20.02.2008, 21:09:08 »
Малко снимки от Велико Търново - днешни
[attachment=4635:IMG_3349.JPG] [attachment=4634:IMG_3346.JPG] един от МАН-овете SL 202 на последна спирка по линия 13
[attachment=4636:IMG_3350.JPG] Setra S 215 NR - по линия 13, този автобус специално е много хубав, нископодов, за възрастта си от 13 години е доста запазен
[attachment=4637:IMG_3351.JPG] MAN миди - линия 70 [attachment=4640:IMG_3353.JPG] MAN NL 202, линия 20, пълничък е
[attachment=4639:IMG_3360.JPG] MAN миди, линия 30 [attachment=4638:IMG_3362.JPG] Така и не му знам точния модел на този автобус, но също е много хубав и запазен за възрастта си. Произведен е през 94-а година. Шофьорът му Станчо Колев е много печен, голям приятел ми е  Двигателят на рейса е турбодизелов, много хубаво дръпва, а един път когато бяхме извънградско по линия В.Т - Ново село на една от правите стигнахме 105 км/ч, понеже ограничителя е откачен
Относно извънградския Мерцедес - върви или по линия В.Т - Пловдив, или по линия В.Т - Свищов и не мога да го сваря, но ще гледам до 2-3 дни да го щракна.
« Last Edit: 20.02.2008, 21:12:38 by Hakkinen »

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
« Reply #55 on: 21.02.2008, 02:17:35 »
Toя късия МАН е NM 152/192. Най-добре да погледнеш на табелката, щом ти е приятел шофьора.

Offline H0lyGanGs7eR

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #56 on: 24.02.2008, 16:01:00 »
дай да видим новия мерцедес , че не съм си идвал скоро в Търново      а да попитам - ППВТ поддържат ли линии до големите градове - София , Варна , Бургас или са изцяло частни?
Влязал коня в кръчмата, казал " Ко кат съм кон? " и си излязал.

Offline Hakkinen

• Moderator
  • Маниак
    • View Profile
« Reply #57 on: 24.02.2008, 16:07:40 »
Значи ПП ВТ в момента не обслужва линии до София, Варна и Бургас. Обслужва линии до Пловдив, Стара Загора, Ловеч.. до София върви едно бусче, ама нямам представа на коя фирма е. До Варна и Бургас линиите ги обслужва фирма "Алекс ОК". Иначе тя и "Пътнически Превози" е частна фирма - акционерно дружество е, Общината допреди няколко години имаше някакъв процент акции, но към днешна дата вече няма - всичко е приватизирано. Дори с тролеите е голям цирк, тъй като те са собственост на фирмата, а пък контактната мрежа е общинска, при което шансовете за модернизация на тролейбусния парк са буквално минимални. Така че в Търново ще си се возим на ЗИУ-тата докато не се разпаднат..
За извънградските линии - съвсем скоро сигурно ще има промени, тъй като Общината пусна на конкурс 11 междуградски линии, сред които имаше и за Варна, и за Бургас. Веднага като има новини ще ги съобщя
Мерцедеса още го дебна, ама ще го хвана
Поздрави!
« Last Edit: 24.02.2008, 16:11:38 by Hakkinen »

Offline SKODA

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #58 on: 25.02.2008, 12:09:18 »
Единственият им Икарус се продава.Вижте! http://www2.mobile.bg/

Приятен ден!

Offline Hakkinen

• Moderator
  • Маниак
    • View Profile
« Reply #59 on: 25.02.2008, 17:31:24 »
Той този Икарус беше счупен доскоро, нещо май по двигателя.. но не съм сигурен де, той е на една от по-малките фирми-превозвачи. Иначе не е влизал в движение от минимум два месеца, дори наскоро тая фирма половин ден не успяха да си покрият линия №20, бяха останали само две коли по нея, тъй като освен икаруса имаха и счупени два МАН-а и един неоплан.
Изобщо тука в Търново имат едни критерии за оценяване на превозвачите...има фирми дето нямат гараж..рейсовете им стоят по кварталите..5-цата например са така..имат 6 автобуса Кароси, всеки ден се движат три от тях, като обикновено трите са в движение сутрин, другите три - следобед, и тъй като шофьорите им работят на смени, като се счупи някоя тяхна кола редовно по 2-3 часа не могат да намерят резерва, да не говорим пък, че нямат гараж и си правят рейсовете по улиците. Само ако изникне някой по-сериозен проблем, ходят  в някоя от другите фирми, които имат депо. Освен това тия Кароси са толкова мръсни, че няма накъде..
А Икаруса си е хубав, каран е май от Германия, защото вътре табелките са немски, с шестстепенна кутия е, на купето му правиха основен ремонт..все ще се намери кой да го купи  Но пак казвам, мисля че има, или поне имаше проблем по двигателя.