Poll

Да гласуваме!

ЗиУ, ТролЗа и сродните му съветски марки
29 (12.8%)
Ikarus 280Т
62 (27.4%)
Skoda 9Tr
10 (4.4%)
Skoda 14/15Tr
23 (10.2%)
ДАК Чавдар
9 (4%)
Graef und Stift (всички модели, били някога в България)
29 (12.8%)
Škoda 26Tr Solaris
44 (19.5%)
Трамкар Кобра
7 (3.1%)
ALPINA
4 (1.8%)
Трамкар Чавдар 130
9 (4%)

Total Members Voted: 226

Author Topic: Най-добрите тролейбуси в България  (Read 44588 times)

Online difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Quote from: MB 0345
Ikarus 280Т, вече са се доказали. Съжалявам за офтопика, но не ви ли прави впечатление, че Икарусите автобуси са с други седалки. Защо са им различни седалките, любопитно ми е? Автобусните май са ми по-удобни от тези на тролеите, които май са по-твърди.
Тролейбусните са от-по новия модел, който е използван и при автобусите, но в София, такива не са поръчвани.Същото се отнася и до еднокрилите врати и по-модерните джанти.

Offline GAULOISES

• Наистина съм луд
  • КАРАТ-С
    • ICQ Messenger - 496092550
    • View Profile
Гласувах за Ikarus 280T, защото правя сравнение между Ikarus и ЗиУ, единствено от тези две марки имам реални
впечатления тьй като сьм ги управлявал и сьм се возил.Мисля че няма място за сьмнение че Ikarus превьзхожда
ЗиУ по всички показатели.За Шкода 9Тр сьм чувал, били много надеждни и лесни за подрьжка. Граф&Щифт за тях
немога да кажа нищо, защото дори не сьм се возил на тях.

Offline georgi64

• Маниак
    • View Profile
Quote from: Bus_lover
Имаме вече анкети за най-добри автобуси и дизайни, но за тролеи никой досега не се е сещал. Е, гласувайте всички да видим кой ще бъде победител!     И, ако може, казвайте кой за какво е дал точно вота си! Аз лично давам своя за "Греф унд Щифт". За мен това са най-добрите тролеи, особено за времето си! Ето на, тези в Бургас вървят, та се късат, въпреки че може да са вече трета или четвърта ръка и, освен това, са 40-годишни! Вашите стари тролеи "Греф унд Щифт" със сигурност също са били нещо добро, когато сте ги взели, дори и стари. А сега отново имате екземпляри от тази марка, които явно в България са единствените засега тролейбуси с нисък под и дизелов агрегат, който би вършил страхотна работа при катастрофа, която трудно може да се заобиколи или пък при спиране на тока.
еее дайте снимки на бургаските "Греф унд Щифт" дето вървят, та се късат    ,отвътре отвън на 40 години би било интересно , тук из форума май няма техни снимки

Offline Bus_lover

• Нямам спирка
  • Закривай!
    • View Profile
    • Email
То се оказа, че не са Греф унд Щифт, а Берна, но наистина вървят макар и някои да дрънкат доста и то отвън повече отколкото отвътре. Снимки има в темата за Бургас, но ако на някого не му се тършува специално, пускам две-три.
« Last Edit: 07.05.2008, 20:33:17 by Bus_lover »
Quote from: Анонимен мераклия
искам да започна работа като проверител към Бургасбус имам више образувание!

Чакам, чакам, останах си с чакането...

Монолог, ама всички скришно го четат и обсъждат!

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
Шкода 15тр - единствените тролейбуси в България с два тягови електродвигателя и два задвижвани моста, подът е сравнително нисък (75см.), има принудителна вентилация, управлението е тиристорно и осигурява меко и плавно потегляне и спиране, задницата не занася като на икарусите, защото има двигател отзад и задният мост е водещ, съчленението има активна хидравлика за разлика от икарусите и центростремителните сили при завиване са минимални.
« Last Edit: 08.05.2008, 16:50:45 by V.Peichev »

Offline jonckheere

• Маниак
  • Батаклиев го заБатачи
    • View Profile
    • Email
То се оказа, че не са Греф унд Щифт, а Берна, но наистина вървят макар и някои да дрънкат доста и то отвън повече отколкото отвътре.
Не са ли случайно Saurer ?

Offline ехото

• Писател
  • **
    • View Profile
То се оказа, че не са Греф унд Щифт, а Берна, но наистина вървят макар и някои да дрънкат доста и то отвън повече отколкото отвътре. Снимки има в темата за Бургас, но ако на някого не му се тършува специално, пускам две-три.
И в Русе имаме две такива влакчета на ужасите. ОТВРАТИТЕЛНИ са

Offline Bus_lover

• Нямам спирка
  • Закривай!
    • View Profile
    • Email
Quote from: ехото

Много странно! Да не би в Русе да се тачат повече ЗиУтата, отколкото швейцарците? Наистина имат доста шумно окачване, ама си возят добре и са доста издръжливи откъм каросерия. Поне по нашите няма нищо зигнило, а ръждата е наистина мнооооого малко. Ядосва ме само, че са им ударени броните на някои и никой не си дава зор да ги изправя и така изглеждат все едно ще се разпаднат. Царският болт може да им се окаже Ахилесовата пета.

Offline ехото

• Писател
  • **
    • View Profile
Много странно! Да не би в Русе да се тачат повече ЗиУтата, отколкото швейцарците? Наистина имат доста шумно окачване, ама си возят добре и са доста издръжливи откъм каросерия. Поне по нашите няма нищо зигнило, а ръждата е наистина мнооооого малко. Ядосва ме само, че са им ударени броните на някои и никой не си дава зор да ги изправя и така изглеждат все едно ще се разпаднат. Царският болт може да им се окаже Ахилесовата пета.
Да ама зимата на минус 15-20 градуса където зъмръзнат там умират  чак до гергьовден    
а тук има и други швейцарци които са доста по-издръжливи от тия
« Last Edit: 06.06.2008, 00:13:12 by ехото »

Offline Bus_lover

• Нямам спирка
  • Закривай!
    • View Profile
    • Email
При нас пък няма такова нещо. Даже през зимата са предпочитани, защото ЗиУтата нямат парно или пък имат, но хич не се усеща. А и дните са по-къси и можем да се наслаждаваме на прекрасната луминесцентна светлина, с която ни даряват лампите на Берните, а не на жълтите лампи на "руските чудовища". А ако Берните замръзнат, то значи има авария и всичко по контактната мрежа е замръзнало   Май имаше нещо такова по-миналата година.

Offline ехото

• Писател
  • **
    • View Profile
При нас пък няма такова нещо. Даже през зимата са предпочитани, защото ЗиУтата нямат парно или пък имат, но хич не се усеща. А и дните са по-къси и можем да се наслаждаваме на прекрасната луминесцентна светлина, с която ни даряват лампите на Берните, а не на жълтите лампи на "руските чудовища". А ако Берните замръзнат, то значи има авария и всичко по контактната мрежа е замръзнало   Май имаше нещо такова по-миналата година.
bus_lover каква зима имате пък вие в Бургас? Я виж кво става тук за кво говорим
« Last Edit: 12.07.2008, 14:30:57 by ехото »

Offline jonckheere

• Маниак
  • Батаклиев го заБатачи
    • View Profile
    • Email
Само две ли ? Не са ли повече ?

Offline ехото

• Писател
  • **
    • View Profile
Само две ли ? Не са ли повече ?
Тези червените Греф унд Щифт или Берна ли  или там както ги наричате са само две :bag: :annoyed: мнооого са гадни. Събуждат те сутрин като тръгнат из града, толкова много скърцат и дрънкат >:(  :annoyed: А спирачките...... O0 косата ми настръхва като се спускат от обръщалото на Дружбите, така яко свирят особенно в ранните часове на деня  :annoyed:
« Last Edit: 05.09.2008, 21:59:44 by ехото »

Offline jonckheere

• Маниак
  • Батаклиев го заБатачи
    • View Profile
    • Email
Тези червените Греф унд Щифт или Берна ли  или там както ги наричате са само две
Добре поне че са зи само две и дано ги бракуват скоро.

А пък какви са тея бараки ? Лелеееееееее, чи те са колкото баща ти стари, как могат да събират такива боклуци ? Имате ли много от тея бараки ?

Online difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
А пък какви са тея бараки ? Лелеееееееее, чи те са колкото баща ти стари, как могат да събират такива боклуци ? Имате ли много от тея бараки ?
Спокойно, и този е в ограничен тираж от една бройка, не е нужно да се палиш толкова !  ;)

Offline ехото

• Писател
  • **
    • View Profile
Спокойно, и този е в ограничен тираж от една бройка, не е нужно да се палиш толкова !  ;)
Нема са плашите само 4 броя са май. Но нещо не се виждат много по пътищата :bag:

Offline jonckheere

• Маниак
  • Батаклиев го заБатачи
    • View Profile
    • Email
Нема са плашите само 4 броя са май. Но нещо не се виждат много по пътищата :bag:
Дали може да ги бракуват с пускането на хубавите Neoplanчета ?

белкоммунмаш

• Guest
  А какво ще кажете за този ако скоро се появи в България   :)   Колкото и да не е за вярване е серийно производство.Дори ще бъде на Пловдивския панаир от 29.09.
« Last Edit: 09.09.2008, 20:14:06 by белкоммунмаш »

Offline Beer

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
    • View Profile
  А какво ще кажете за този ако скоро се появи в България

Ще плачем задружно.
Keith Keller (67018) - - (92042) Honegger

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
  А какво ще кажете за този ако скоро се появи в България   :)
Ако ще с ракетни двигатели да е, щом е съветско - в Recycle Bin!