Author Topic: Тролейбусна ККМ  (Read 22017 times)

Offline тролей №164 линия 2

• Наистина съм луд
  • Моят любим "Snacks" - тролей №164. R.I.P.
    • View Profile
    • Email
Тролейбусна ККМ
« on: 17.08.2014, 18:04:19 »
Днеска минавам по ул. Цар Асен и гледам цъфнали две чисто нови конзоли, с чисто нови крепежни клеми. Едната на мястото на онази, дето преди година се беше откачила от основата с изолатора при стълба, близо до светофара с бул. Цар Освободител, другата заменила онази, дето се беше изкривила като кравай преди 2-3 месеца. Нищо друго по трасето да Почивка не пипано, включително и грозните гирлянди над Царя. :angry: С две думи, пак се влагат едни пари в трасе, на което едната посока(за Аспарухово) очевидно няма да минава по ул. Цар Асен.
« Last Edit: 17.08.2014, 21:24:19 by Tony »
Никога не шофирай по-бързо, отколкото може да лети твоят ангел-хранител!

Online Magirus deutz

• Защо пиша толкова много?
  • Почитател на Мерцедес - Бенц, Магирус и Икарус.
    • Skype Me™!
    • View Profile
Re: Тролейбусна ККМ
« Reply #1 on: 17.08.2014, 22:36:33 »
Днеска минавам по ул. Цар Асен и гледам цъфнали две чисто нови конзоли, с чисто нови крепежни клеми. Едната на мястото на онази, дето преди година се беше откачила от основата с изолатора при стълба, близо до светофара с бул. Цар Освободител, другата заменила онази, дето се беше изкривила като кравай преди 2-3 месеца. Нищо друго по трасето да Почивка не пипано, включително и грозните гирлянди над Царя. :angry: С две думи, пак се влагат едни пари в трасе, на което едната посока(за Аспарухово) очевидно няма да минава по ул. Цар Асен.
Може би в началото, когато пуснат линията ще минава оттам,а по - късно ще направят трасе по бул.Мария Луиза.
« Last Edit: 18.08.2014, 10:50:16 by Magirus deutz »

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #2 on: 18.08.2014, 20:41:14 »
Може би в началото, когато пуснат линията ще минава оттам,а по - късно ще направят трасе по бул.Мария Луиза.
Нали се досещаш, че това означава нужда от сигнализиране по някакъв начин, с цел автомобилите да бъдат спирани при спирка Музея, както и да не излизат от пресечките, за да може тролейбусът да измине разстоянието от бул. Цар Освободител и да освободи улицата. :help: :rolleyes:

едит: Иначе сега използват ли се изобщо обръщалата на бившата линия 83 пред СОУ Димчо Дебелянов и до ТИС Север? Също винаги ми е било интересно при сп. Капитан Петко използва ли се обратният завой изобщо (макар и рядко), или е изоставен? Същото питане важи и за под Аспарухов мост, но там така като гледам едва ли...
« Last Edit: 18.08.2014, 20:46:35 by тролей №164 линия 2 »

Offline Marti

• Наистина съм луд
  • RADIO ENERGY The Best Of 90s Music
    • View Profile
    • www.dinita.net
    • Email
« Reply #3 on: 18.08.2014, 20:58:41 »
Използват се!

Offline mediar

• Маниак
    • View Profile
    • Mediar's Site
« Reply #4 on: 18.08.2014, 22:29:11 »
Също винаги ми е било интересно при сп. Капитан Петко използва ли се обратният завой изобщо (макар и рядко), или е изоставен?

Няма как да се използва, понеже е прекъснат от едната си страна:

http://goo.gl/maps/09yKr

Същото се отнася и за трасето по ул. Янко Мустаков и бул. Света Елена във Владиславово:

http://goo.gl/maps/ASQzZ
http://goo.gl/maps/nDQCY

Online Magirus deutz

• Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #5 on: 18.08.2014, 22:40:11 »
Също винаги ми е било интересно при сп. Капитан Петко използва ли се обратният завой изобщо (макар и рядко), или е изоставен?

Същото се отнася и за трасето по ул. Янко Мустаков и бул. Света Елена във Владиславово:

Обръщача на Нептун ползва ли се някога, макар и аварийно?
« Last Edit: 18.08.2014, 23:21:04 by Magirus deutz »

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #6 on: 18.08.2014, 23:13:50 »

Случайно да си чувал, че може прътовете да се преместват ръчно от шофьора от едни жици на други, когато са едни до други жиците...? :neznam: Аз затова и попитах използват ли се.

Обръща на Нептун ползва ли се някога, макар и аварийно?
Всяка година на 24 май някъде между 08:30 и 11:30. ;)
« Last Edit: 18.08.2014, 23:16:19 by тролей №164 линия 2 »

Online Magirus deutz

• Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #7 on: 19.08.2014, 01:20:21 »
На мен ми интересно защо махат стрелките от обръщачи, които, макар и рядко се използват?

Offline transtriumf

• Нямам спирка
  • 5029 (1989-2016)
    • View Profile
« Reply #8 on: 19.08.2014, 07:16:36 »
едит: Иначе сега използват ли се изобщо обръщалата на бившата линия 83 пред СОУ Димчо Дебелянов и до ТИС Север? Също винаги ми е било интересно при сп. Капитан Петко използва ли се обратният завой изобщо (макар и рядко), или е изоставен? Същото питане важи и за под Аспарухов мост, но там така като гледам едва ли...
На обръщача пред СОУ Димчо Дебелянов
отдавна не съм виждал тролеи. По-често
спират автобуси заради наряда.

Човек не е ли засадил поне едно дърво и не се ли е возил на Икарус не е живял.

Offline Marti

• Наистина съм луд
  • RADIO ENERGY The Best Of 90s Music
    • View Profile
    • www.dinita.net
    • Email
« Reply #9 on: 19.08.2014, 08:31:55 »

Това че е прекъсната от едната страна не значи че не протича ток. При ръчно преместени пръти спокойно можеш да обърнеш там.

На обръщача пред СОУ Димчо Дебелянов
отдавна не съм виждал тролеи. По-често
спират автобуси заради наряда.
Предимно последните коли обръщат там, ако няма пътници до ЖП Гара.

Offline maisito

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #10 on: 19.08.2014, 13:39:55 »
В 12.00 оранжевия МАН,правеше нещо по мрежата на ул.Цар Асен.

Offline transtriumf

• Нямам спирка
  • 5029 (1989-2016)
    • View Profile
« Reply #11 on: 19.08.2014, 14:14:23 »
Сутринта го видях във Владиславово.

Човек не е ли засадил поне едно дърво и не се ли е возил на Икарус не е живял.

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #12 on: 19.08.2014, 20:54:50 »
А това при ТИС Север и другото при спирка Капитан Петко? :neznam:

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #13 on: 19.08.2014, 21:00:31 »
Линия 122 движи ли се още? 2008г. следобед около 17.00 на спирка Тракия идващи от КРЗ автобусите (Икаруси), бяха пълни като 148, но след това не съм виждал автобусната линия 122.
От началото на август насам всеки ден виждам о345-ца, слизаща по бул. Ян. Хунияди с табела 122. ;)

В 12.00 оранжевия МАН,правеше нещо по мрежата на ул.Цар Асен.
От сутринта трябва да е, защото в 07:55 го видях при дом Младост да се придвижва посока към Техникумите. А успя ли да видиш какво точно правят? Дали правят нещо по изместените леко встрани жици близо до спирка Музея, по прекъсването им точно срещу спирката, или нещо съвсем друго?
Аз откога чакам най-сетне да видя как си оправят жиците над бул. Цар Освободител, ама още не съм го дочакал този момент. :crazy:
« Last Edit: 19.08.2014, 21:04:18 by тролей №164 линия 2 »

Offline maisito

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #14 on: 19.08.2014, 21:33:38 »
До колкото видях в google maps,камиона се намести точно там където е откачена от едната страна.Точно срещу офиса на Интербилд.Ако няма промяна от тогава, че не съм минавал скоро.

Online Magirus deutz

• Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #15 on: 20.08.2014, 00:23:53 »
Нещо не ми е ясно - защо инвестират в това трасе, като не е сигурно, откъде ще минава 86?

Offline xentia

• Напредващ
  • xentia in strange world
    • View Profile
    • Email
« Reply #16 on: 20.08.2014, 20:47:52 »
Хайде сега да видим дали ще познаем: ако си спомняте след като започнаха да пристигат новите тролеи кметът каза че възлага на ГТ да провери какво е състоянието на трасето по линията на 86 - най-вероятно в момента се "отработва" това разпореждане, а пък какво ще стане - ще видим, но едва ли преди да мина изборите ще има нещо по сериозно...
И галейки бетона нежно, като крило на птица - морето го разнищва, частица по частица...

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #17 on: 21.08.2014, 21:29:36 »
Вчера са разкачили ето тези и тези захранващи кабели. Висят си свободно. Друго нищо засега не е пипано. Не схващам, обаче идеята на това упражнение.

Модератор: Специално за теб е създадена тема Тролейбусна ККМ, моля пиши в нея!
« Last Edit: 21.08.2014, 22:23:40 by Tony »

Offline dj_the_bus

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Николай Попов
    • Email
« Reply #18 on: 22.08.2014, 22:00:52 »
В момента съм на 14 и на курса си 22:00 видях ВКМът е на Почивка да човърк жиците.

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #19 on: 22.08.2014, 23:17:32 »
В момента съм на 14 и на курса си 22:00 видях ВКМът е на Почивка да човърк жиците.
Много до късно бачкат тия хора... :eek: :rolleyes: Ще каже човек, че за утре трябва да е готово. Пък и в тъмното, на прожектори какво ще видят и как ще я свършат работата...?! :crazy:
едит: захранващите кабели зад Музея също са откачени, така че участъкът между Музея и Чаталджа би трябвало да не е под напрежение в момента. За този между Чаталджа и сп. Спортист... незнам дали са откачени и захранващите кабели при сп. Явор. Друг е въпросът по-сложно ли щеше да бъде да отворят тия метални кутии, дето са на 2 метра над земята и да "дръпнат шалтерите" оттам, вместо да се издига платформата, пък с инструменти да се откачат клемите и т.н.
« Last Edit: 22.08.2014, 23:23:05 by тролей №164 линия 2 »