Author Topic: Тролейбусна ККМ  (Read 25593 times)

Offline тролей №164 линия 2

• Наистина съм луд
  • Моят любим "Snacks" - тролей №164. R.I.P.
    • View Profile
    • Email
Re: Тролейбусна ККМ
« Reply #360 on: 09.09.2016, 19:02:00 »
Нищо заяждащо няма в това, че мрежата изглежда все едно да е преминало торнадо през нея.

Късото е знак за нередност, нарушена изолация на кабел, изолатор, който в скоро време ще стане проводник, клони и т.н.

Просто има причина.

Клоните са добре. Едно е, че гледах през предното стъкло и не видях клон, друго че ги подрязаха миналата година. Секционните изолатори са руски от едно време, така че или са тези при Спортист или е кабел или е нещо по захранването инцидентно , което го е сецнало. Аз почти всеки ден пътувам по мрежата за сефте се случва от юни насам. А и все пак портокала нещо е правил там за да го видим при червения площад. Може да има някакъв проблем, който са мъчили да оправят и да не е дооправено.

До Спортист не са руски! Смениха ги още преди първото пускане през 2014 г. Руски са само до Чаталджа и двата комплекта (за двете посоки). Между другото, комплектът посока Аспарухово на Чаталджа е в изненадващо за годините си добро състояние и не се нуждае от смяна. ЗА РАЗЛИКА ОТ (за кой ли път повтарям) в обратната посока. Така са се изпилили металните проводничета на самите изолатори, че ми е чудно как не падат точилки масово там. :help: :crazy: Още по-чудно ми е как не падат точилки по гирляндите по Цар Освободител. :rolleyes: Вярно, че разстоянието между двата светофара е късо, а и спирка има, та високи скорости няма, ама това не означава, че е редно мрежата да е такава раздърпана. Нищо чудно и там да е имало докосване проводник до проводник (то пък този участък беше към ТИС "Нептун"). Така де... Иначе аз мрежата по целия бул. 8-ми Приморски полк я одобрявам. Де да можеше и на другите места да е така. Аспарухов мост е ясно, че е добре. По една част от Сливница също е доста добре.
« Last Edit: 09.09.2016, 19:06:10 by тролей №164 линия 2 »
Никога не шофирай по-бързо, отколкото може да лети твоят ангел-хранител!

Offline BB

• Маниак
    • View Profile
« Reply #361 on: 12.09.2016, 20:21:41 »
Вярно ли е, че преди около 10-тина години (времето е казано от мен произволно), но даречем преди N броя години са сменяли медния проводник на мрежата между Младост и ЖП-Гара? И ако е вярно, защото аз тоя момент някъде съм го пропуснал от кой точно участък до кой е сменяна и кога?!
През 90-те години масово през зимата много от шофьорите са карали със стругарски ножове вместо с графит.Това води до силно износване на проводника именно в този участък,  тъй като е най-натоварен и мрежата започва да пада буквално през ден.Това налага и да бъде подменена и така някъде през 99-та година и подменено трасето в участъка от Нептун до Младост.Бригадата,която е сменяла мрежата е била софийска и затова и това е най-добре направеното трасе в целия град.

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #362 on: 17.09.2016, 12:06:15 »
По темата с 316 и скъсаното въже на точилка, както и джобовете по спирките. От 1 или 2 седмици мрежата в зоната на джобовете наистина е преместена по-навътре в джоба. Лични наблюдения имам за спирки Лятно Тракия за квартали и Осъм за Център. Може да има и на други места. Сп. Осъм така нескопосано е направено, че е срам и позор за бригадата с Портокала. :help: Лятно Тракия за Център не съм сигурен, но май и там е преместена, защото и там джобът е "дълбок".

Offline Mammoth

• Moderator
  • Защо пиша толкова много?
  • 5 2 5 (1989-2017)
    • View Profile
« Reply #363 on: 17.09.2016, 12:46:31 »
След инцидента с 309 мрежата на спирки Лятно Кино Тракия /за Център и Вл-во/ и Искър /за Вл-во/ е изместена навътре.
:bb: :bb: :inlove:
Почивайте в мир, 15Tr 02/6, 03/6 и 07/7. Завинаги живи... (2003/2007-2017г.)

Online ooleg

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #364 on: 17.09.2016, 22:26:50 »
Това не мога да го повярвам дори да го видя! Че някой е местил мрежа па макар и с 1 метър навътре в джоба.
Днес на живо гледах това чудо https://goo.gl/S4T5C6  и се чудя, защо преди повече от една година е било в същия вид. Единия проводник по-ниско от другия.

Online ooleg

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #365 on: 28.09.2016, 09:19:51 »
Незнайно защо, но никой от форума не е написал, че от около 10-14 дни чистак новата мрежа в депото работи! И съответно има и някои новоизмислени проблеми с някаква стрелка дето кара ТИС-а да изключва от комбинацията изолатор-стрелка.  Трудно мога да опиша проблем в мрежата дето не съм виждал, ама се учудих, че никой не е написалл тук, че е пусната мрежата.

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #366 on: 04.10.2016, 22:34:55 »
Малко преди 20:00 часа видях Портокала на път за сп. Почивка. Може и да не е отивал чак там, но със сигурност е било след сп. Явор, защото поне до там шофьорът нямаше намерение да спира. Шкодите се движеха нормално.

Offline transtriumf

• Нямам спирка
  • 5029 (1989-2016)
    • View Profile
« Reply #367 on: 30.11.2016, 08:07:03 »
Вчера следобед Шкода по 88 е скъсала мрежата на бул. "3-ти март" между сп. Огоста и Янтра посока Владиславово.

Човек не е ли засадил поне едно дърво и не се ли е возил на Икарус не е живял.

Offline Mammoth

• Moderator
  • Защо пиша толкова много?
  • 5 2 5 (1989-2017)
    • View Profile
« Reply #368 on: 30.11.2016, 11:06:51 »
Започна да става студено и мрежата почна да се къса. :rolleyes:
:bb: :bb: :inlove:
Почивайте в мир, 15Tr 02/6, 03/6 и 07/7. Завинаги живи... (2003/2007-2017г.)

Online ooleg

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #369 on: 30.11.2016, 16:09:21 »
Започна да става студено и мрежата почна да се къса. :rolleyes:
Ама да бе :) варненския сруд според ДАП-а сигурно е арктически. Най-големия студ в континента. В София обаче, нали е тропик и не им се къса мрежата. Добре, че няма трамваи и метро, че ще се накъсат от сруд релсите. :)

Offline transtriumf

• Нямам спирка
  • 5029 (1989-2016)
    • View Profile
« Reply #370 on: 07.01.2017, 10:14:10 »
Има някакъв проблем с мрежата около Алати,  вишката е там,  а тролеите в участъка карат на дизел .

Човек не е ли засадил поне едно дърво и не се ли е возил на Икарус не е живял.

Offline skin

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #371 on: 10.01.2017, 10:55:20 »
Има някакъв проблем с мрежата около Алати,  вишката е там,  а тролеите в участъка карат на дизел .

Да, беше се скъсала мрежата.Участъкът от ТИС Север до Асен Разцветников, в посока център беше с увиснала мрежа.

Offline DjeimsBond85

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #372 on: 06.05.2017, 14:46:33 »
В участъка от Полиграфия до малкия канал няма ток май защото тролеите се движат на агрегат... малко след последния затворен участък закача тоягите кара на дизел явно до следващата секция

Offline DjeimsBond85

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #373 on: 11.07.2017, 13:06:02 »
От централна поща тролеите карат на агрегат защото правят стрелката на центъра и доста работа имат като минах!Аз от жп гара се качих на 82 и той оттам до центръра караше на агрегат!След това от пазарчето на Младост след пикадили пак караше на агрегат предполагам заради това че кастриха клоните по сливница!