Author Topic: Aвтомобили  (Read 165431 times)

Offline The Freshmaker

• Защо пиша толкова много?
  • TM 303
    • View Profile
    • Email
Re: Aвтомобили
« Reply #1860 on: 02.11.2016, 20:05:25 »
Също на много от автомобилите тук се махнат катализаторите, което на запад ако се случи, колата няма да мине преглед.

Що бе, въпросът си е супер уреден с катализаторите - за регистрация на автомобил в общината има квадратче с има и няма катализатор, той българинът е честен и това е най-надеждния начин, за който се сещам.  :D
Насилственото натъпкване на всички в метрото чрез унищожаването на наземния транспорт е форма на транспортен геноцид към населението на София.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Защото транспортът е моята страст
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 3590884160131
    • MSN Messenger - vl-simov@hotmail.com
    • View Profile
    • Кайпарсвил транспортен портал/Kipersville transport portal
    • Email
« Reply #1861 on: 02.11.2016, 20:10:30 »
Всичко е до промяна в закона да се направи тази манипулация невъзможна, но то не е само това, цялата система за преминаване на годишен технически преглед е една история...

Иначе ти в инфраструктурната тема говориш за стандарти от петролната криза от 70-те години, с което аз не мога да се съглася. Разликата между автопарка в София преди десет години и сега е голяма и продължава да се увеличава. Има много по-голям внос на нови автомобили и повече хора, които могат да си ги позволят, а автомобилите от 80-те години са почти напълно изчезнали. Ако се загледаш сега по софийските пътища най-долната възрастова граница на автомобилите слиза до началото на 90-те. Говоря само за леките автомобили. Нещата се променят малко по малко и ако най-сетне се оправи проблема с фиктивните годишни технически прегледи ще се променят и доста рязко. Не мисля, че положението е в някаква бездна на абсолйтната безнадеждност.
« Last Edit: 02.11.2016, 20:27:11 by AGENT 006 »
Страстта е нашата сила
6 години Кайпарсвил транспорт инкорпорейшън

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #1862 on: 03.11.2016, 20:36:34 »
Ето като сме толкова екологични една квартална звезда:
Страстта е нашата сила

Offline Sixkiller

• View Profile
« Reply #1863 on: 03.11.2016, 22:59:19 »
Също на много от автомобилите тук се махат катализаторите, което на запад ако се случи, колата няма да мине преглед.

Тънката разлика е, че на голяма част от автомобилите въпросните катализатори "им ги" премахват хора от определен етнос (но и не само те), а после ги продават и изкарват от тях добри пари. Немалка част от собствениците на МПС у нас пък си ги махат сами, защото преценяват, че е по-добре те да изкарат въпросните пари, отколкото да им ги вземе някой друг. Въпрос на време - кой ще превари. Докато държавата не се справи с този проблем няма начин да се мисли за задължаване, невъзможност за минаване на преглед и т.н.

Offline stankos

• View Profile
« Reply #1864 on: 03.11.2016, 23:17:41 »
Просто трябва да се затегне контрола при минаване на ГТП ! Не покриващи нормите се спират от движение и толкоз !
Когато мирогледа на човек се свие до една точка , той казва : Това е моята гледна точка !

Online RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #1865 on: 03.11.2016, 23:22:45 »
Какво затягане? Дори камерите не ги уплашиха. Имам преки наблюдения как автомобили минават по документи, ако случайно някой мине на място и покаже нещо притеснително (спирачки 0) се "коригира" (срещу малък рушвет). Когато започнат да затварят пукнтове, тогава може би нещо ще стане.

Offline София 100

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #1866 on: 20.03.2017, 23:23:30 »
"Застава и не помръдва" близо до Южния парк :)
Той не спира ни денем, ни нощем

Ако не рискуваш с нищо, рискуваш с всичко.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #1867 on: 21.03.2017, 07:55:42 »
Плюла си е на Гранд туризмо-то тази Застава, но изгледа добре, може пък и да се движи, макар че едва ли е гранд турист.
« Last Edit: 21.03.2017, 08:05:20 by AGENT 006 »
Страстта е нашата сила

Offline София 100

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #1868 on: 21.03.2017, 20:03:11 »
Плюла си е на Гранд туризмо-то тази Застава, но изгледа добре, може пък и да се движи, макар че едва ли е гранд турист.
Всъщност е в движение. А днес по обяд на Кракра беше спряло това Рено Меган Сценик, чиито собственик вероятно е почитател на тракийските гробници :rolleyes:
« Last Edit: 21.03.2017, 20:05:14 by София 100 »

Offline mitakis

• 2660
    • View Profile
« Reply #1869 on: 21.03.2017, 20:18:31 »
Това прилича на модата на ръждата - rat style. В България се подвизават във форума hoodride-bg.

Offline Sixkiller

• View Profile
« Reply #1870 on: 21.03.2017, 21:49:52 »
Някой доста си е играл докато я изрисува  :blink: Но пък се е получило страхотно. Браво за ентусиазма!

Offline Стререомонокъл

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #1871 on: 23.05.2017, 20:01:46 »
Здравейте, имам идея скоро да сменям колата и съм се спрял на FIAT CROMA, произвеждан от 2005 до 2010. Знам, че колата е на платформата на OPEL VECTRA/SIGNUM, двата бензинови двигателя са на ОПЕЛ, а трите дизелови са на ФИАТ. Аз предпочитам бензинов мотор, но по мои лични наблюдения моторите на опел след 1995 (с пускане на серията екотек) опелските мотори са боклуци, нямат нищо общо с надежността на старите. Към големия фиатов мотор 2,4  с 200 коня не проявявам интерес не толкова заради разхода, а заради големия данък. За двата 1,9 литрови 120 и 150 коня знам, че са доказано добри и са много разпространени, монтират се още в няколко марки. Ще се разровя и във форума на ФИАТ, ама знам, че по тези форуми много често преобладават хвалебствията за дадена марка. Затова ще Ви помоля, ако някой има опит с експлоатацията на такъв автомобил, да сподели с мен за евентуални характерни проблеми, сена на поддръжка и т.н. Благодаря предварително!
Нация от лошо гледащи директори

Offline София 100

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #1872 on: 27.05.2017, 21:22:31 »
Контрапункти на автомобилостроенето в Италия:  Lamborghini Huracán Spyder и Fiat 500 :laugh:. А вчера на паркинга на един от Lidl-ите в Надежда видях Dodge Coronet от 1948г., който учудващо не се задвижва от V8 мотор, а от "компактен" редови шестцилиндров двигател с обем 3.8л :rolleyes:

Offline qwerty95

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #1873 on: 27.05.2017, 21:35:21 »
V8 навлизат при американците масово след средата на 1950-те години.

Offline qwerty95

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #1874 on: 27.05.2017, 21:59:24 »
Да ви се похваля с един проект, който тотално е излязъл от контрол, но най-после като започнах да се наслаждавам на удоволствието да я карам, целта оправда средствата: Ниса 522 от 1989г, снимки от днес на ретро събирането на Александър Невски:

Offline София 100

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #1875 on: 27.05.2017, 22:12:13 »
Чудесна е! :) Поздравления за вложените усилия и средства :fan: Предполагам е с 4-степенна скоростна кутия, понеже е от по-късните екземпляри. И с този син цвят само липсва надписът "MILICJA" :) В България ли е експлоатирана Нисата или е внесена от Полша? Тези микробуси винаги са ми били от любимите заради спомените, които имам от детството. Служебната кола на дядо ми беше същият модел, но с тревнозелен цвят, а пък в детската градина ни доставяха храната отново с НИСА, но боядисана в електриково зелен цвят. Управляваше я една мила закръглена лелка, която редовно ни черпеше с желирани бонбони защото и помагахме да разтоварва съдовете с храна :)

Offline qwerty95

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #1876 on: 27.05.2017, 22:30:37 »
Благодаря! С три-степенна скоростна кутия е. Беше с четири-степенна от Волга с преправян кардан. Аз махнах всичко и сложих както си е оригинално. Оригинална четири-степенна е била рядкост, три-степенната е била произвеждана до самия край. Нисата е била ползвана от някакви поляци, които имали фирма в България. Предишният собственик я е купил, оправил й окачването, боядисал я и я вкарал в един склад 10 години без да я кара. През какво минахме докато я подкараме..... Правили сме всичко, освен двигателя, ама ВСИЧКО друго. И още доста има за правене. Иначе няма 80000 км. Върви супер на бензин/газ.

Между другото не мога да повярвам, че жена е управлявала Ниса и е могла да завие с нея. Трябва да е била наистина доста яка.  :D

Offline mitakis

• 2660
    • View Profile
« Reply #1877 on: 27.05.2017, 23:50:29 »
Ей, изглежда страхотно! Някой път да повозиш.

Offline qwerty95

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #1878 on: 28.05.2017, 23:32:09 »
Хехе, който иска да се повози на истинска Ниса, да каже до два дена, защото след това съм решил да заминавам към морето с нея, без майтап.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1879 on: 29.05.2017, 00:26:06 »
Много е готина. Имам спомен, че преди такава служебна кола имаха и от ГТ. Ако е във вариант на автобус не трябва ли и категория Д да се кара, с колко места са пътническите варианти?
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР