Author Topic: ПТП и инциденти  (Read 158902 times)

Offline Mitety Wee

• Маниак
  • Най-добрият - 2041 :)
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
ПТП и инциденти
« on: 04.01.2015, 13:45:40 »
Днес в 10:30 една кола се удари в 2039 на първата пряка след Попа посока Строителния. Жената объркала педалите и натиснала газта  :D
2039 няма сериозни щети, освен че е одраскан отпред лекичко, но колата има.
« Last Edit: 10.03.2015, 16:38:07 by blagun »
Тм. депо Красна поляна
тм. мотрис № 2041
тм. линия 10

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
    • Email
Re: ПТП и инциденти
« Reply #1 on: 06.01.2015, 16:18:45 »
Пиян откраднал автобус за да се прибере:

32-годишен мъж открадна автобус от Кнежа, за да се прибере в Плевен. Необичайното престъпление се е случило преди Нова година, но подробности около случая станаха ясни чак днес.
Автобусът "Сетра", който е собственост на врачанска фирма, е изчезнал от автогарата в град Кнежа на 26 декември около 03:30 часа.
Превозното средство е било намерено същия ден около 09:30 часа, паркирано в град Плевен на бул. "Христо Ботев" с отворена шофьорска врата и спукано обзорно стъкло.
Извършителят на деянието е от Плевен, но е бил на гости в Кнежа. Същият е привлечен и разпитан в качеството си на обвиняем, от МВР отказват да издадат името му.
32-годишният мъж е бил под въздействието на алкохол. Точното количество и промилите в кръвта му не могат да бъдат определени, тъй като е хванат часове след като е отмъкнал автобуса.

Превозното средство е върнато на собственика.
http://offnews.bg/news/%D0%98%D0%BD%D1%86%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8_6/%D0%9F%D0%B8%D1%8F%D0%BD-%D0%BE%D1%82%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%BD%D0%B0-%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%B1%D1%83%D1%81-%D0%BE%D1%82-%D0%9A%D0%BD%D0%B5%D0%B6%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B1%D0%B5%D1%80%D0%B5-%D0%B2-%D0%9F%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B5%D0%BD_440423.html
"Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща"!
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline tm0

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #2 on: 08.01.2015, 15:57:31 »
9071 с ПТП сутринта. Лек автомобил несъобразено и бързо навлязъл в стеснен участък зад автобуса и колата сама се ударила в мантинелата, без да има досег с возилото на градския транспорт.
  Ваньо Шарков - бивш зам.-министър, заедно с други безотговорни на заеманите позиции лица са съдействали за прикриване на престъпления срещу хиляди пациенти, въпреки че с години се е знаело какво се случва

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #3 on: 09.01.2015, 10:06:31 »
Откраднаха автобус на градския транспорт в София

Quote from: vesti.bg
Неизвестни лица откраднали автобус от последната спирка в столичния квартал „Хладилника“ снощи, съобщи Би Ти Ви. По думите на очевидци крадците, похитили автобуса, са ударили няколко автомобила с него. След това го изоставили в квартал „Гоце Делчев“. Полицията е открила откраднатия автобус близо до блок 257.
Случаят се изяснява.

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
« Reply #4 on: 09.01.2015, 15:30:53 »
И инфо по-случая от FB на ЦГМ:
Във връзка с информации за произшествие с автобус на "Столичен автотранспорт" ЕАД информираме за следното:
Около 23.20 ч. снощи в диспечерския пункт на "Център за градска мобилност" ЕАД е получен сигнал от страна на транспортния оператор, че автобус, прибиращ се към гараж от автостанция "Хладилника", е откраднат от неизвестен извършител, след като водача на автобуса е бил слязъл за малко.
На място е изпратен автомобил и на "Център за градска мобилност" ЕАД, който да провери за превозното средство в района на ул. "Луи Айер" и ул. "Хенрих Ибсен". Автобусът е открит със запалени светлини и работещ двигател в близост до река Перловска при жилищен блок. На място е повикана полиция, която е извършила оглед около 1.00 ч. на 9 януари. По случая се води дознание.

Offline vasko

• View Profile
« Reply #5 on: 09.01.2015, 17:45:57 »
Във връзка с информации за произшествие с автобус на "Столичен автотранспорт" ЕАД информираме за следното:
Около 23.20 ч. снощи в диспечерския пункт на "Център за градска мобилност" ЕАД е получен сигнал от страна на транспортния оператор, че автобус, прибиращ се към гараж от автостанция "Хладилника", е откраднат от неизвестен извършител, след като водача на автобуса е бил слязъл за малко.
На място е изпратен автомобил и на "Център за градска мобилност" ЕАД, който да провери за превозното средство в района на ул. "Луи Айер" и ул. "Хенрих Ибсен". Автобусът е открит със запалени светлини и работещ двигател в близост до река Перловска при жилищен блок. На място е повикана полиция, която е извършила оглед около 1.00 ч. на 9 януари. По случая се води дознание.
Та, какво коментирахме относно въпроса дали има проблем, ако водачите слизат за малко от повереното им превозно средство?..  :rolleyes:

Ако не се лъжа, мнозиството подкрепяхте идеята, че няма никакъв проблем водачът да слезе за малко от превозното средство и нищо лошо не може да се случи........
СБОГОМ, GTSofia.info

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #6 on: 09.01.2015, 17:47:56 »
Аха, само че като обезопаси преди това. "Покритото мляко котките не го лочат". Съгласи се че ако не е оставен отворен с работещ двигател няма да може лесно да се подкара от неправоспособен субект.

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
    • Email
« Reply #7 on: 09.01.2015, 17:54:45 »
Аха, само че като обезопаси преди това. "Покритото мляко котките не го лочат". Съгласи се че ако не е оставен отворен с работещ двигател няма да може лесно да се подкара от неправоспособен субект.
А ти защо реши че обекта е неправоспособен ? Аз ако реша да открадна автобус, какво според теб може да ме спре ?
"Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща"!
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline dimi

• Наистина съм луд
  • сбогом 2622
    • View Profile
« Reply #8 on: 09.01.2015, 18:03:04 »
А ти защо реши че обекта е неправоспособен ? Аз ако реша да открадна автобус, какво според теб може да ме спре ?
Ти ще го управляваш професионално, а няма да удряш коли с него :crazy: :devil:
П.С, То да бяха откраднали някой нов Ман или поне да е Конекто( та да си струва риска), а те откраднали 1733 :laugh: :D
« Last Edit: 09.01.2015, 19:33:14 by dimi »
R.I.P  Ikarus 280

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #9 on: 09.01.2015, 18:07:25 »
Под "неправоспособен" визирах такъв, който няма право да го управлява. Доколкото знам такива са дори и щатните водачи на СА, които не са на смяна.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Защото транспортът е моята страст
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 3590884160131
    • MSN Messenger - vl-simov@hotmail.com
    • View Profile
    • Кайпарсвил транспортен портал/Kipersville transport portal
    • Email
« Reply #10 on: 09.01.2015, 18:12:58 »
Затварянето на вратите не е сигурно решение, защото не е нужна кой знае каква техническа мисъл, за да разбереш какво да направиш, за да си отвориш затворените врати отвън, освен ако не са заключени. То аз знам, за какво са вратичките над десния фар на по-голямата част от Конекто-тата. Според мен решението на шофьора да остави автобуса със запален двигател по сред нощ и да се отдалечи не е много правилно, а дори и да е видял какво се случва вероятно е нямало как да стигне до автобуса през поледицата и да предприеме някакви действия. Друг е въпроса и какво точно би могъл да направи.
Страстта е нашата сила
6 години Кайпарсвил транспорт инкорпорейшън

Offline pepi1997

• Нямам спирка
  • 9060
    • View Profile
    • Email
« Reply #11 on: 09.01.2015, 19:05:03 »
Та, какво коментирахме относно въпроса дали има проблем, ако водачите слизат за малко от повереното им превозно средство?..  :rolleyes:

Ако не се лъжа, мнозиството подкрепяхте идеята, че няма никакъв проблем водачът да слезе за малко от превозното средство и нищо лошо не може да се случи........
Ще ме извиняваш, ама тогава ставаше въпрос за автобус С ПЪТНИЦИ, а тук автобусът е бил празен. Дори и да го изгаси, това не е с контактен ключ и се пали с копче...
И какво, цял ден трябва да седи до него, да не може да се изпика, а ако реши да го направи до гумата току виж Васко го написал в темата за оплакванията как не е отишъл до тоалетната.......

Offline abs111

• View Profile
« Reply #12 on: 09.01.2015, 19:32:07 »
По новините показа,че похитеният е 1733.

Offline Stierlitz

• Маниак
    • View Profile
« Reply #13 on: 09.01.2015, 21:49:56 »
По автобуса имаше малко изкривени ламарини на хармоника при задно дясно колело. Като се има предвид за каква баракуда в движение става въпрос - 1733, тенекеджийските дейности не бяха проблем - с флекса и после заварка на една ламарина 1-ца  :D .

Offline spicy_e

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #14 on: 10.01.2015, 09:00:32 »
На станция "Сердика 2" няма ток от 07:20! Причината е спукана тръба. Влаковете се движат в посока Лозенец по коловоза за Лозенец с маршрут НДК-Баучер. Другите влакове са с маршрут Цариградско-Централна гара. В 9:40 движението е възстановено.
« Last Edit: 10.01.2015, 09:42:00 by spicy_e »

Offline maniak

• Нямам спирка
  • Оптимист
    • ICQ Messenger - 278834436
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/47270324@N08/
    • Email
« Reply #15 on: 10.01.2015, 10:23:51 »
В допълнение и новината от Нова

За няколко часа беше спряно движението на метрото в участъка от Централна гара до метростанция „НДК". Авария с водопровод в района на „Сердика" беше причина за спиране на метрото по втория лъч.

Екипи на звеното за аварийни дейности работиха за отстраняване на повредата и възстановяване на движението. „Около 07.20 часа бе аварирал кран на тунелен водопровод в района на метростанция „Сердика". За да няма последици, бе изключено захранването от електроподстанцията.  В 9.30 часа бе възстановено движението на метрото в участъка от Централна гара до метростанция „Сердика”.

По първия лъч движението на метрото не е спирано.

Offline Stahlgewitter

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #16 on: 10.01.2015, 17:56:33 »
По първия лъч имаше големи закъснения- до половин час.

Offline KpuTuK

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #17 on: 10.01.2015, 18:23:14 »
Аз бях в метрото на път за работа. На метростанция "Централна ЖП гара" влакът закова на място и климатиците спряха. След минута машинистът каза по радиоуредбата, че "по технически причини ще има престой за неопределено време". Половината пътници излязохме от метрото и на бегом по трамваите.
"Мощността определя с каква скорост можеш да се блъснеш в дадена стена, а въртящият момент определя колко ще се премести стената"

Offline dimi

• Наистина съм луд
  • сбогом 2622
    • View Profile
« Reply #18 on: 13.01.2015, 18:46:17 »
http://btvnovinite.bg/video/videos/news/zhena-postrada-pri-incident-s-avtobus-v-sofija.html
Жена пострада при инцидент с автобус в София
« Last Edit: 13.01.2015, 19:42:07 by dimi »
R.I.P  Ikarus 280

Offline 2513

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #19 on: 13.01.2015, 23:00:00 »
http://btvnovinite.bg/video/videos/news/zhena-postrada-pri-incident-s-avtobus-v-sofija.html
Жена пострада при инцидент с автобус в София

Малко офф.Вижте във репортажа на открадния автобус как пишат зам.-директора на Столичен автотранспорт (Владимир Коцев),а на репортажа със пострадалата жена (Владимит Коцев.) :D :D