Author Topic: ПТП и инциденти  (Read 147159 times)

Offline NULL

• Маниак
  • Keep Walking
    • View Profile
    • Email
Re: ПТП и инциденти
« Reply #40 on: 21.01.2015, 09:04:42 »
http://btvnovinite.bg/article/bulgaria/incidenti/pred-btv-shofyorat-na-tramvaja-pregazil-dvama-dushi-kaza-che-e-vidjal-samo-silueti.html
Горкият ватман! Въпреки че не е виновен, със сигурност не се чувства много добре...  :(
Той е от съвсем скоро(освен ако не е бил на 22 или в друго депо), със сигурност много се е стреснал........

По мои спомени го има поне от 2012г.
Иначе трябва да си "особено читав" човек, за да се чувстваш добре, след подобен инцидент...

ПП: Тия журналисти наистина ме отвращават: чистокръвни лешояди - само се хранят от човешкото нещастие!  :angry:
« Last Edit: 21.01.2015, 09:20:39 by NULL »
If you change nothing, nothing will change.

Полезно: Почивни дни 2017 | Обменни бюра София | Фиксинг на БНБ

Offline The Freshmaker

• Защо пиша толкова много?
  • TM 303
    • View Profile
    • Email
« Reply #41 on: 21.01.2015, 09:39:14 »
Аз не разбирам колко трябва да ти е писнал живота, или колко слабоумен трябва да си, за да пресечеш на червено пред трамвай?! И за жалост вероятно такива неща ще продължават да се случват, докато не започне да има истински наказания за пешеходци, предизвикали инциденти (в случая вината за инцидента е 100% на пресичащите, ако информацията по случая отговаря на истината). В Германия тези хора ако оживеят щеше да им се наложи има да плащат обезщетение на водача на трамвая и да подлежат на санкции, общо взето идентични с тези, които биха получили, ако управляват автомобил...
А пък за телешкия възторг на т.нар. журналисти при всеки възможен тежък случай не ми се говори, гади ми се.
Насилственото натъпкване на всички в метрото чрез унищожаването на наземния транспорт е форма на транспортен геноцид към населението на София.

Offline bungee

• Приятел на ГТ
  • Drunkard
    • View Profile
    • Email
« Reply #42 on: 21.01.2015, 10:33:41 »
Днес към 9.30 1181+190 имаше ПТП с лек автомобил пред депо Банишора

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #43 on: 21.01.2015, 10:36:11 »
Там има двустранно знаци СТОП , и само учебните автомобили ги спазват . Останалите прелитат.

Offline 701

• View Profile
« Reply #44 on: 21.01.2015, 11:09:49 »
Аз не разбирам колко трябва да ти е писнал живота, или колко слабоумен трябва да си, за да пресечеш на червено пред трамвай?! И за жалост вероятно такива неща ще продължават да се случват, докато не започне да има истински наказания за пешеходци, предизвикали инциденти (в случая вината за инцидента е 100% на пресичащите, ако информацията по случая отговаря на истината). В Германия тези хора ако оживеят щеше да им се наложи има да плащат обезщетение на водача на трамвая и да подлежат на санкции, общо взето идентични с тези, които биха получили, ако управляват автомобил...
А пък за телешкия възторг на т.нар. журналисти при всеки възможен тежък случай не ми се говори, гади ми се.
Те да благодарят на Господ, че по Ситняково през няколко дни сменят светофарите и че точно в този злополучен ден от Оборище не се хваща този на мола, защото ако се хващаха нямаше да има оцелели...
lo chupen todos a los que no les guste 701

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
    • Email
« Last Edit: 21.01.2015, 17:19:28 by mitakis »
"Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща"!
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Защото транспортът е моята страст
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 3590884160131
    • MSN Messenger - vl-simov@hotmail.com
    • View Profile
    • Кайпарсвил транспортен портал/Kipersville transport portal
    • Email
« Reply #46 on: 21.01.2015, 12:42:44 »
Дали въобще са видели трамвая.
Напълно възможно. Аз съм наблюдавал многократно неправилно пресичащи и това, което ми прави впечатление е че основната цел е да се бяга, а не толкова да се види дали не идва кола, тролей, трамвай, автобус или каквото и да е друго превозно средство, а като добавим фактора тъмнина напълно възможно е да не са видели трамвая, а и да не забравяме, че късно вечер по тъмно трамваите не са на по през две минути, вероятно са си казали, че може да не мине нищо докато пресичат.

Мотивация, сътрудничество, уважение, перспективи, страст.
6 години Кайпарсвил транспорт инкорпорейшън

Offline kristian40t097

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #47 on: 21.01.2015, 17:13:15 »
Аз не разбирам колко трябва да ти е писнал живота, или колко слабоумен трябва да си, за да пресечеш на червено пред трамвай?!
Не на червено там има само подлези, сфетофар за пешеходците няма!!!!
За трамвайния транспорт!!!!!

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #48 on: 21.01.2015, 17:24:02 »
Глупости! Подлези има на кръстовището с Оборище. На кръстовището, където е станал инцидента е с пешеходни светофари във всички посоки.

Offline kristian40t097

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #49 on: 21.01.2015, 17:50:51 »
Глупости! Подлези има на кръстовището с Оборище. На кръстовището, където е станал инцидента е с пешеходни светофари във всички посоки.
Извинявай. Мислех, че се говори точно за къстовището с Оборище.

Offline kristian40t097

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #50 on: 21.01.2015, 18:03:03 »
929 преди около час и половина блъснал колата на моя приятелка на Жеков. А тя какво е правила върху тях вече незнам. :D 

Offline btr95

• View Profile
    • Email
« Reply #51 on: 21.01.2015, 20:27:23 »
Значи тоя трамвай, ще го направят на канче.
Тм депо:Банишора
Тм мотриса: 713
Тм линия: 4

Offline stankos

• View Profile
« Reply #52 on: 22.01.2015, 07:53:22 »
Така като гледам снимката на трамвая нищо му няма ! За Цедеса не може да се каже същото !  ;)
Когато мирогледа на човек се свие до една точка , той казва : Това е моята гледна точка !

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
« Reply #53 on: 22.01.2015, 18:16:47 »
Днес сутринта е станало поредното ПТП в тунела на НДК, за щастие без пострадали, но са пометени доста от предпазните клчета на спирката. Там явно има нужда и от мантинела.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Защото транспортът е моята страст
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 3590884160131
    • MSN Messenger - vl-simov@hotmail.com
    • View Profile
    • Кайпарсвил транспортен портал/Kipersville transport portal
    • Email
« Reply #54 on: 22.01.2015, 18:28:30 »
Аз не разбирам как след толкова много инциденти на шофьорите не им стана ясно, че мястото е опасно и трябва да вниманат повече и да се спазва ограничението на скоростта.

Мотивация, сътрудничество, уважение, перспективи, страст.
6 години Кайпарсвил транспорт инкорпорейшън

Offline qwerty95

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #55 on: 22.01.2015, 18:32:48 »
Да, този знак за ограничение от 40 км/ч, сложен на входа на тунела именно за това е там. Обаче те го игнорират, засилват се по надолнището и после в тунела изведнъж става тъмно за свикналите на светлината очи, и идва резкият завой наляво. Резултатът е пометени колчета и някой път и чакащи хора на спирката. Аз затова като чакам тролей в този подлез, стоя най-отзад на спирката на трамваите чак при сълбите, защото такива катастрофи стават там откакто е построен тунелът. Съветвам ви и вие да стоите там.

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #56 on: 22.01.2015, 19:14:30 »
Според мен там трябва да се сложи или камера за скорост, или легнал полицай. Или да се махне спирката...

Offline vasko

• View Profile
« Reply #57 on: 22.01.2015, 19:16:26 »
Според мен трябва няколко полегнали полицаи - един малко преди входа на тунела, един на входа и един преди спирката! И ограничението да се свали на 30!  :!
СБОГОМ, GTSofia.info

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
« Reply #58 on: 22.01.2015, 19:21:08 »
Според мен там трябва да се сложи или камера за скорост, или легнал полицай. Или да се махне спирката...
Е това последното ако го направят, ще е върха на "гениалния" разум! 
Може да се обособи в частта на спирката, бус лента която да се загради с мантинели. Без това там където е спирката са 3 ленти. Едната лента си остава за превозните средства, а другите две за колите. Слага се здрава и дебела мантинела. Подновява се цялостно осветлението и се слагат кабари, светлоотразители и прочие.
Така пътниците на спирката ще са защитени, както и тролейбусите ще спират и тръгват спокойно от спирката.
Според мен трябва няколко полегнали полицаи - един малко преди входа на тунела, един на входа и един преди спирката! И ограничението да се свали на 30!  :!
Направо да го свалим на 0 и да сложим 200 гърбици в тунела.... И някой който да пише актове и да раздава наказания....  :angry:

Offline Neronov

• R.I.P 1210
    • View Profile
« Reply #59 on: 22.01.2015, 19:22:15 »
Според мен трябва няколко полегнали полицаи

Моля те,прави разлика между полегнали полицаи и Берлинска стена.  :angel: