Author Topic: Проект за Интегриран градски транспорт - Русе  (Read 2958 times)

Offline bgdimitrov

• Писател
  • **
    • View Profile
Таблата като цяло работят, но има спирки където има разминавяния заради ЛАФКА. Същото е на печатни платки, има нова спирка с лафка, но поне засега автобусите спират само на старата където пък има и друг павилион. Именно заради ЛАФКА преместиха спирката на Сердика преди време.

Все пак тези табла дори и работещи са глупави и неизползваеми. Показват разписания които масово не се спазват!

Offline dst1123

• Напредващ
  • Един прост пътник
    • View Profile
 https://utroruse.com/article/672739/ новина от началото на годината, сега сме вече Октомври  :/ къде е  автобусната линия?И защо спряха Т25  :rev: Имаше изключително готин маршрут и ми харесваше да пътувам привечер в него..Малко си беше нерентабилна с нейното разписание ама за екскурзионна е перфектна :rolleyes:

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
В случая при интегрирана система как наистина в европейските градове успяват да плащат на много и различни оператори? По-точно по какъв начин им е направена системата, че при тях работи, а у нас - не?
Като в София - тук се плаща на километър пробег, а превозвачите не разчитат на продадени билети и имат сигурен доход. Драмата при този модел, с които се сблъскваме в София е в машинациите и едностранно изготвените договори в полза на концесионера, като Общината въобще не защитава публичния интерес. Договорите трябва да позволяват гъвкавост около маршрутни промени, промяна в честотата на обслужване и други...

Offline rs_section

• Напредващ
    • View Profile
    • Email
Таблата като цяло работят, но има спирки където има разминавяния заради ЛАФКА. Същото е на печатни платки, има нова спирка с лафка, но поне засега автобусите спират само на старата където пък има и друг павилион. Именно заради ЛАФКА преместиха спирката на Сердика преди време.

Все пак тези табла дори и работещи са глупави и неизползваеми. Показват разписания които масово не се спазват!

Аз като човек, който рядко ползва градския транспорт в Русе и съответно не знам никакви разписания съм доста доволен от системата - в смисъл поглеждам картата, виждам какво ми трябва, поглеждам таблото, виждам кога идва и решавам дали ми се чака или не. В този смисъл е готина. Иначе изглежда лошо. А разписанията са скандални. А автобусите още по-скандални.

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Идеята на такива табла е да не са по теоретичните разписания, а според GPS-координатите на реално движещото се возило да излизат минутите по спирките до края на маршрута. Разбира се, има задръствания, светофари, но все пак информацията би трябвало да е полезна.