Author Topic: Колко километра изминава един автобус на ден ?  (Read 1616 times)

Offline air_strike

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
Здравейте,
Благодаря ви за страхотния форум, научих доста интересни неща в последните дни! Видях темата за най-дългия маршрут и разстановката към него и се зачудих колко автобуса обслужват един маршрут и съответно колко километра на ден изминава една машина по най-натоварените линии? Винаги съм се чудил на какво точно са подложени горките автобуси :)

Offline pepi1997

• Нямам спирка
  • 9060
    • View Profile
    • Email
Градски линии - около 300км за двете смени.
Селски линии - между 400 и 500 км за двете смени.
Специално 3ката е 540км примерно.

Offline air_strike

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
Уау, повече е отколкото предполагах!  :blink:

Online Neronov

• Защо пиша толкова много?
  • R.I.P 1210
    • View Profile
А коя линия е с най-голям нулев пробег ?

Offline Emperor

• Защо пиша толкова много?
  • Mercedes O305 1969-∞
    • View Profile
Доскоро 44Б беше с нулев пробег 20км в посока :D Тъй като тръгваше от Градоман. А от Земляне до Градоман са около 20км.
ГИОРТ - Група Идиоти Отговорна за Разрушаванто на Транспорта

Offline wolf_rusi

• Наистина съм луд
    • View Profile
Доскоро 44Б беше с нулев пробег 20км в посока :D Тъй като тръгваше от Градоман. А от Земляне до Градоман са около 20км.
#Рентабилно  :D

Аз пък ще кажа, че за един делничен ден 65 изминава цели 58 км. Е, ако не се е разпаднал преди това  :jump:

Offline pepi1997

• Нямам спирка
  • 9060
    • View Profile
    • Email
Преди 2ката беше с близо 30км нулев пробег.
Сега 7, 8, 10 са с 16 или 18км
4-ката е с 14км
Става дума еднопосочно.
От тези не знам дали има с по-голям нулев пробег линии, освен 44, може би.
« Last Edit: 12.01.2016, 00:47:57 by pepi1997 »

Online kristian40t097

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Като ги върнат в Дружба7, 8, 10 и 14, защото и тя си беше Дружбенска ще станат с нулев пробег около 1-2 километра.
За трамвайния транспорт!!!!!

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
14-ката по едно време беше в Малашевци, но за последно наистина беше в Дружба.
72 като се изключва от Плиска също има пробег над 13 км.

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
Уместно е при евентуално прекратяване на концесиите 30, 42, 54, 72 да се обслужват от Земляне, така нулевият пробег ще е минимален. 8, 10, 14, 84 и 404 следва да се обслужват от Дружба по аналогични съображения за последните 2 линии също така са нужни късни коли до Дружба. Доколкото видях от разписанието последните коли по 72 са в посока Западен Парк предполагам оттам се изключват за гараж поне късните вечерни коли.  :rolleyes: Изключване от Плиска ми се струва странно, във всички случаи нулевият пробег от Орлов Мост или Гара Подуяне е значително по-малък. :rolleyes:

Offline dan

• Маниак
    • View Profile
Уместно е при евентуално прекратяване на концесиите 30, 42, 54, 72 да се обслужват от Земляне, така нулевият пробег ще е минимален. 8, 10, 14, 84 и 404 следва да се обслужват от Дружба по аналогични съображения за последните 2 линии също така са нужни късни коли до Дружба. Доколкото видях от разписанието последните коли по 72 са в посока Западен Парк предполагам оттам се изключват за гараж поне късните вечерни коли.  :rolleyes: Изключване от Плиска ми се струва странно, във всички случаи нулевият пробег от Орлов Мост или Гара Подуяне е значително по-малък. :rolleyes:

Да, 72 по принцип се изключва на Западен парк, но в някои случаи диспечерите им нареждат да се изключат от Плиска.

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
14-ката по едно време беше в Малашевци, но за последно наистина беше в Дружба.

Аз по-дълго време я помня в Дружба, но за последно преди да стане на карат не беше ли в Малашевци?
мур

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
Имам спомен от преди години, че 14 се обслужваше от Малашевци и вървяха Чавдари 141. По принцип е по-удачно линията да се обслужва от Дружба - минимален нулев пробег а и надали някой ще пътува към Автостанция Изток късно през нощта. Към Гара Искър също е малко вероятно да има пътници, но поне се пести нулев пробег. :rolleyes: При обслужване на линията от Дружба последния автобус от Автостанция Изток може спокойно да тръгва около 23 часа или малко по-късно от Гара Искър съответно около 22. Това ще осигури напълно достатъчно обслужване на Нова Враждебна, Кривина, Казичене и Бусманци. :rolleyes: Съответно сутринта може да има автобус около 4:40 от Гара Искър пристигащ малко преди 6 на Автостанция Изток за да обслужи започващите рано работа от Враждебна и останалите квартали. :rolleyes:
« Last Edit: 13.01.2016, 15:33:02 by V.Peichev »

Online kristian40t097

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Да, когато 14 се обслужваше от Дружба и се включваха/изключваха от гара Искър 14 беше сутрин първа кола посока Казичене, но вечер 8 беше до по-късно, а сега е обратното, защоот 14 се включва/изключва от Изток с изключение на една от колите.

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
Ако 8 и 14 се обслужват от Дружба то последния курс на 8 за Кривина може да тръгва от Гара Искър около 22:45 може би и малко по-късно да отива до Кривина да се връща и да се изключва от Гара Искър около полунощ.  :)
« Last Edit: 14.01.2016, 08:07:19 by V.Peichev »

Online kristian40t097

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Еми, въпреки че се обслужваше и тогава от Карат до преди да правят каквито и да е промени за да се намажат на мангасарите във Видните последния курс на 8 беше 22:57 на гара Искър, и 23:35 на Казичене посока гара Искър

Offline NoraPavlova

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
Е че то пак доста. Почти до края на България отиват. Аз мислех, че са даже повече.