Author Topic: Трафикът  (Read 7391 times)

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Re: Трафикът
« Reply #40 on: 19.09.2016, 11:14:10 »
Анархия.... :angry:
Уви, не е анархия, а официално разрешено събитие. В този случай от разрешилия го трябва да се търси сметка, защо са нарушени закони, както следва:
- забрана за вдигане на шум след 22:00. Т.е. събитието е трябвало да завърши, а не да започне в 22:00.
- шумови изисквания в ЗДвП и ППЗДвП.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #41 on: 19.09.2016, 17:00:22 »
Така е но като се замисля хората са си фенове, нека си правят обиколки. Ние като сме фенове но на друга тематика няма да ни е приятно ако и те така говорят за нас, ако решим да направи обиколка на София с ретро автобуси например.
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Защото транспортът е моята страст
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 3590884160131
    • MSN Messenger - vl-simov@hotmail.com
    • View Profile
    • Кайпарсвил транспортен портал/Kipersville transport portal
    • Email
« Reply #42 on: 19.09.2016, 18:42:05 »
Ако трябва да изразя мнение по въпроса ще кажа, че съм съгласен с мотоциклетизма по принцип, но не съм съгласен с тези мотоциклетисти, които явно са на мнение, че правилата са над тях. Да си демонстрират уменията на писти, не на пътя. Всички сме виждали как се тръгва на светофар и как се изпреварва. От друга страна не съм особено съгласен и с изключително предизвикателната култура на рокерството с брадите, с военните каски, рогата, черепите и татуировките и е напълно очаквано, че определени хора ще се отнасят неуважително към такива персони. Ако става дума за конкретния казус обаче ако общината наистина е позволила обиколката да се състои точно в този час то вината е изцяло в нея.
...полиция и държава няма и всеки може да прави каквото си иска, когато си поиска.
За съжаление твърде често се потвърждава, че е така, когато малодушието и непрофесионализма надделяват или иначе казано обвързано с казуса, СО или се е страхувала да оспорва, независимо, че има законовите основания и е била длъжна да ги спази, или въобще не е била наясно с ограниченията за шум, което звучи крайно непрофесионално, а от друга страна дори и да е второто то липсва не само познаване на закона, но и елементарна съобразителност, защото не е далеч от мисълта, че много от хората си лягат след 22 часа.

Защото страстта направи невъзможното възможно!
6 години Кайпарсвил транспорт инкорпорейшън

Offline btr95

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #43 on: 19.09.2016, 19:17:50 »
Анархия.... :angry:
Уви, не е анархия, а официално разрешено събитие. В този случай от разрешилия го трябва да се търси сметка, защо са нарушени закони, както следва:
- забрана за вдигане на шум след 22:00. Т.е. събитието е трябвало да завърши, а не да започне в 22:00.
- шумови изисквания в ЗДвП и ППЗДвП.
Дори да нямаха разрешение, никой не може да ги спре да обикалят по пътищата, когато и както си искат и нормите за шума не биха ги спрели, защото този шум е в резултат на многото събрани мотори, на не от всеки поотделно.
« Last Edit: 19.09.2016, 20:33:09 by btr95 »
Тм депо:Банишора
Тм мотриса: 713
Тм линия: 4

Offline tm0

• View Profile
« Reply #44 on: 25.09.2016, 02:14:49 »
Браво на мотоманиаците!

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #45 on: 25.09.2016, 08:34:35 »
Кое е браво? Че летят всеки почивен ден по цял ден като изоглавени от София до Своге ли ? Там ограничението е 40 а те летят поне със 120 ! За това ли браво?

Offline tm0

• View Profile
« Reply #46 on: 27.09.2016, 00:24:24 »
Те защитават гражданското общество и дават гласност на нерешени проблеми, както в чужбина.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #47 on: 27.09.2016, 09:25:26 »
Кое е браво? Че летят всеки почивен ден по цял ден като изоглавени от София до Своге ли ? Там ограничението е 40 а те летят поне със 120 ! За това ли браво?
Не оправдавам нарушаването на правилата, което е масово за водачите на предимно пистови мотоциклети, които са създадени и предразполагат към високи скорости, но автомобилистите, които правят това са не по-малко, а и разликата между различните типове мотори е съществена и не всички са създадени за свръхскорости. Проблемът е че разликите във възможностите на едно двуколесно и едно четириколесно МПС са съществени в полза на четиликолесното и поради това автомобилистите трябва да проявяват повече толерантност, когато попаднат в близост най-вече зад мотоциклетист движещ се със същата скорост, но често пъти те не само не го правят, но и се държат арогантно, да не говорим, че един мотоциклет е много по-малко видим от един автомобил и въобще като цяло в град като София един мотоциклетист е изключително уязвим. А за нарушенията на автомобилистите да споменавам ли? Аз като съм с колата по "Царица Йоана" или "Тодор Александров" с 60 км./ч., което смятам за максимална разумна скорост там, винаги ме изпреварват, а последния път, когато минах през траншеята на "Гешов" в лявата лента с 60 км./ч., в посока Южния парк, един лъскав нов ван Ситроен зад мен първо ме изпревари отдясно, след което се изравни нарочно с мен, за да ми свирка, че съм се движел много бавно, а след това се навря в дясната колона на Център по хигиена, докато аз спокойно си се пъхнах в лявата лента и бях сред първите в колоната на светофара. Ами по моста на 4-ти километър колко пъти се блъскаха разни "елементарни частици", с по 100+ км./ч., по моста на "Захарна фабрика" също се минава с по 70-80 км./ч.

Offline pepi1997

• Нямам спирка
  • 9060
    • View Profile
    • Email
« Reply #48 on: 27.09.2016, 20:19:12 »
Да ама колата я виждаш, а мотора как го няма, така се показва от някъде с 200. И като го утрепеш познай кво става....
Иначе съм съгласен, че не са само мотористи.

Offline btr95

• View Profile
    • Email
« Reply #49 on: 27.09.2016, 23:00:02 »
Aгенте, правилата са за всички и аз не мога да пазя хора, които сами не се пазят. Как да пазя човек, който ме изпреварва на задна гума със скорост много по-висока от разрешената или как да пазя човек, провиращ се през платната като гъсеница, или как да пазя човек, който ме изпреварва отдясно по банкета, как да пазя човек, който ме изпреварва в 180 градусови последователни завои на Oбзорския баир, където всяка година се обръщат по няколко тира на тази поредица там. Kажи ми как, освен да монтиран по един airbag на всяка врата отвън. А и да ти кажа честно, отказвам да толерирам нарушители на пътя, не ме разбирай погрешно, аз  се считам за толерантен шофьор, пускам шофьори, когато излизат път без предимство и трафикът е кофти, намалявам когато ме изпреварват, намалявам, когато срещу мен изпреварват, спирам на пешеходна пътека, когато видя майка с детска количка, спирам, така че да да спра цялото движение, ако съм на двулентов булевард, но няма сила, която да ме накара да толерирам нарушители на две, четири или повече колела или колооси, които запалашват и моя живот
Тм депо:Банишора
Тм мотриса: 713
Тм линия: 4

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #50 on: 28.09.2016, 07:13:30 »
Напълно съгласен съм с теб и не съм казал нищо противно на това.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #51 on: 28.09.2016, 09:06:43 »
Задръстване по Малинов почти от ХИТ-а чак до бизнеспарка плътно преди малко. Виждат се видимите резултати от метрото.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline stankos

• View Profile
« Reply #52 on: 10.10.2016, 19:30:21 »
В момента трафика е кошмарен ! Основни и алтернативни трасета са задръстени здраво.
Когато мирогледа на човек се свие до една точка , той казва : Това е моята гледна точка !

Offline fgm

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #53 on: 10.10.2016, 19:48:17 »
Кое му викаш алтернативно трасе  :blink:

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #54 on: 10.10.2016, 20:24:45 »
Основни трасета са тези, които обслужват най-кратките пътища от точка А до точка Б. Например "Царица Йоана" и "Тодор Александров" са по-кратката връзка от "Люлин" до центъра отколкото "Сливница".
Междувременно след 18:30 един черен джип Мерцедес беше блокирал кривата на "Пиротска" и "Отец Паисий" и 4119+4117 не можеше да излезе. В 18:55 на място имаше паяк на ЦГМ, снимаха го и го приготвяха за изтегляне. 4116+4118, който беше вероятно една кола след 4119+4117 обърна на Младежки театър.
« Last Edit: 11.10.2016, 08:33:15 by AGENT 006 »

Offline tm0

• View Profile
« Reply #55 on: 11.10.2016, 04:08:24 »
Да, пренасочвали са теснорелсовите трамваи, идващи от Петте кьошета на площад Македония, надясно по Алабин и наляво по Мария Луиза. Отделно от това от 20:04 ч. е нямало поне 28 минути никакви нормалнорелсови трамваи от Дондуков към Опълченска.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #56 on: 12.10.2016, 01:54:28 »
Не знам ама тия дни особено днеска трафика е нещо кошмарно. Повсеместни задръствания, ПТП-та, пикльовци навлезли в бус-ленти, в джобове на спирки и каращи по трамвайните релси. Учудващо обаче на няколко пъти виждам по Данаил Николаев плътно задръстване а бус-лентата почти изцяло свободна. То трафик няма почти е спрял :D

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #57 on: 12.10.2016, 07:57:44 »
Между другото онзи ден изпитах класиката в жанра. В 11:30 взех двойка от "Борово" и разчитах, че до 12 часа ще съм се прекачил на петица от кино "Одеон" обаче не стана съвсем така. Пътуването ми костваше към 45 минути. Класическата тапа на "Начевиц" и "Гешов", след това на пешеходния светофар при спирката при Център по хигиена, след това редовните изпълнения пред ВМА паркиращи, отпаркиращи, бакшиши, пешеходци, след това тапата на "Пенчо Славейков", след това "Скобелев и "Г. Раковски" и накрая като станах от седалката се бях схванал и ми се доспиваше. Не знам колко беше средната скорост на движение, но предполагам, че беше някъде между 20 и 30 км./ч.

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #58 on: 12.10.2016, 09:58:12 »
Ухаа! средна скорост 20-30! Такава скорост се  развива обикновено по Цариградско , когато се изключват от Борово. С това , което описваш - средната скорост не е повече от 7 км.ч.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #59 on: 12.10.2016, 18:09:31 »
Пропускаш входа на тунела на НДК, както и спокойните "Ген. Стефан Тошев", "Дойран" и "Кюстендил", където скоростта си е нормална. По булевард "Прага" също се кара с 20+. Иначе да, в участъка от улица "Отечество" до "Пенчо Славейков", както и от средата на тунела на НДК до улица "6-ти септември" скоростта е точно 7-8 до 10 км./ч.
« Last Edit: 12.10.2016, 18:11:19 by AGENT 006 »