Author Topic: Табели - електронни, пластмасови, хартиени  (Read 32741 times)

Offline dan

• Маниак
    • View Profile
Здравейте!
От известно време ми е любопитно и не можах да намеря във форума, как точно се изписват електронните табели с номера и маршрута на превозните средства. В смисъл такъв - как се въвежда информацията? Дали с клавиатура и различни предефинирани шрифтове, изрисуване на буквите или друг способ?

Offline mihailo

• Нямам спирка
  • 433 :)
    • View Profile
    • Email
Софтуер за PC, в който се въвеждат фигурите (букви, цифри и т.н.), след което със някакъв носител (usb, compactflash card, pcmcia sram и т.н.) се въвежда през бордовия компютър в табелите.
Viva la 105, viva la in memoriam!
Против цитирането на "медии" от ранга на Блиц, Пик, Брадва и т.н.!!!

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
Линия 10 не е Кръста-Хладилника. От УАСГ никога няма да ходя да обикалям с метрото, за да стигна до Хладилника.
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
И кой казва, че 10 е с подобен маршрут?

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
Не е Кръста-Хладилника, но все едно празник няма пътникопоток чак за състави, 8 или 9 целодневни единични вагона са достатъчни. Докато трае реконструкцията на Черни Връх дори 7 би трябвало да стигнат - 64 и излетните автобуси въобще няма да минават през Хладилника и освен 98 нямат директна връзка с трамвая, молът надали ще създаде чак толкова голям пътникопоток. :rolleyes: Във всички случаи 8 или 9 единични вагона дават по-добро обслужване от 5 състава - във втория случай интервалът би отблъскнал доста пътници, 7 и повече състава по линията биха били полупразни. :rolleyes:
« Last Edit: 14.07.2016, 16:06:53 by V.Peichev »

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
И кой казва, че 10 е с подобен маршрут?

Имам предвид, че за линията се говори все едно е само участъкът, който се припокрива с метрото. По "Графа" в пиков час има сериозно натоваране, единичните мотриси са често препълнени. Нека видим как ще тръгне, но според мен състави е редно да има.
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
Да прав си, по Графа доста хора използват 10 и поне няколко състава ще е хубаво да има.

Offline kristian40t097

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Нека не се забравя и другата част на маршрута към Западен парк. Забелязвам, че много пъти се преценява, че щом в единия край на линията има метро тя трябва да бъде разредена. Сравнително пресен пример в 76.
За трамвайния транспорт!!!!!

Offline dan

• Маниак
    • View Profile
Електронните табла на ТМ 10 показват Метростанция Витоша с логото на Метрополитен и изглеждат доста добре според мен.

Offline btr95

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
Електронните табла на ТМ 10 показват Метростанция Витоша с логото на Метрополитен и изглеждат доста добре според мен.
Аз си мисля, че нашите момчета имат нещо общо, така ли е Еmperor, mihailo , Mitety Wee?
Тм депо:Банишора
Тм мотриса: 713
Тм линия: 4

Offline dan

• Маниак
    • View Profile
Аз си мисля, че нашите момчета имат нещо общо, така ли е Еmperor, mihailo , Mitety Wee?
И аз така си мисля вече като виждам аватарите :)

Sent from mTalk for Windows 10

Online hitar_potter

• Наистина съм луд
    • View Profile
Изглеждат добре, но се чудя дали не биха били объркващи. Според мен логото на Метрополитен трябва да е по-малко и да е на един ред с „МС Витоша“.
Аз не мога да разбера какъв е проблемът, че се е изпикал на гумата?
О.о

Offline mihailo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Да, ние ги направихме. Няма как да е на един ред, просто логото ще се затрие.
А и самото "метрост. ВИТОША" е в един цикъл на два реда.

Offline fafan

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Откровено казано на мен не ми допада особено. Няма ли някакъв начин логото да се направи по-малко? Пробвахте ли вариант логото да не е светло на тъмен фон, а обратното? Освен това ако ще се слага логото на Метрополитен е редно да го има и по други маршрути, например за тм7 до Хан Кубрат.

Offline mihailo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Работи се по въпроса с тм7. Колкото до големината - по-малко се губи и не се чете. Това за мен откровено е заяждане и хейт, който е безсмислен

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
Не хейтвам, не правя забележка, но старият шрифт на десетката не беше ли по-добър и по-икономичен откъм пространство?

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
Не хейтвам, не правя забележка, но старият шрифт на десетката не беше ли по-добър и по-икономичен откъм пространство?
Да. Но този е далеч по-видим. Аз като го видях, много се зарадвах.
А за логото - нали е разнообразно и светещо - значи е добре :)
« Last Edit: 18.07.2016, 16:33:20 by emo »
мур

Offline mihailo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Дали ще е този или предишния шрифт на цифрата е все тая откъм икономичност, т.к. при всички положения за цифрата софтуерно се резервира място. В нашия случай 28 пиксела, както си е и по стандарт.

Offline fafan

• Маниак
    • View Profile
    • Email
по-малко се губи и не се чете. Това за мен откровено е заяждане и хейт, който е безсмислен

Няма хейт, изцяло по естетически съображения го написах, логото изяжда много голяма площ, нужна за надписа и се налага да съкращавате текста. Според мен е по-важно "метростанция" да е изписана без съкращение, отколкото да го има логото.

Offline Stahlgewitter

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Според мен инициативата е похвална  :fan: и реализацията ми харесва.