Author Topic: Табели - електронни, пластмасови, хартиени  (Read 52046 times)

Offline hitar_potter

• Наистина съм луд
    • View Profile
А как ви се струва така? Като естествено, горе да пише Метростанция
Аз не мога да разбера какъв е проблемът, че се е изпикал на гумата?
О.о

Offline fafan

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
Така би било много по-добре  :fan:

Offline hitar_potter

• Наистина съм луд
    • View Profile
Ето и вариант с по-малко лого, но май не е особено очарователен.

(Надявам се някой да не каже, че се заяждам, просто се опитвам да предложа нещо, което смятам, че ще е по-добро  :angel:)
О.о

Offline dan

• Наистина съм луд
    • View Profile
След "новите" електронните табели е редно да споменем и новите хартиени табели, които забелязах, че имат и подпис (за съжаление не се вижда много добре на снимката). Поздрави на автора emo :)

Offline mihailo

• Нямам спирка
  • 433 :)
    • View Profile
    • Email
Първото се губи, извън стандарта е, а и какво правим, когато до там се качи още една линия? Втория вариант пак се губи, защото е малък, а и е извън стандарта. С новия стандарт, сигила за изобразяване на метрополитен е в кръгче. Имайте предвид, че така на ледактор, и реално на табела има огромна разлика.
Viva la 105, viva la in memoriam!
Против цитирането на "медии" от ранга на Блиц, Пик, Брадва и т.н.!!!

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
Прекрасна е инициативата ви!  :fan: Знаете че ви подкрепям и много се радвам, че най-после след толкова години тези табла се използват. Не приемайте коментара ми като забележка, а като идея. Видях таблата днес и ми се стори че буквата "М" в кръгчето е по-издължена. Ако се направи както в прикачения файл, дали ще се вижда? Според мен е по-симпатично така.

Offline mihailo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Много размихме темата, но все пак - базите вече са наляти във всички 17 трамвая, няма да си го причиня без съществена нужда да прекарвам цяла нощ в депото, обикаляйки с отвертки, клещи, резервен компютър, кандило, икона и псалтир, за да наливам наново бази данни заради един символ. Защото последния път точно така се получи... :( Че и тогава не успях да ги направя всички, че 2057 се беше сдухал, та днес ходих да си го дооправям. Което ми напомня - и червения дисплей е със символ, но поради обясними причини, символът е единствено М със стрелка.

Offline T_4

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
Супер са табелите. За мен дори 10 Витоша М (лого) щеше да е разбираемо  ;)

Браво за желанието и реализирацията :fan:
Не на безсмислените линии като ТМ23!
За оптимизация на разписанията:
http://forum.gtsofia.info/index.php?topic=428.msg100091775#msg100091775

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Моите снимки
Така е, това е важното. Че има желание и се реализира всичко, за удобството на хората. :)

А предложих моята идея, защото разбрах че ще се въвеждат и маршрутите за линия 7. Помислих си, че и на тези 17 вагона ще се прави надписа за 7. :) А ако вече е направен, не си заслужава да се работи по 17 вагона заради някаква си буква.

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
След "новите" електронните табели е редно да споменем и новите хартиени табели, които забелязах, че имат и подпис (за съжаление не се вижда много добре на снимката). Поздрави на автора emo :)

Много благодаря. Радвам се, че и тук някой оцени моя труд, който ми отнема и време, и средства. Попринцип аз тук признание не търся, получил съм го от стотици пътници, ватмани, шофьори и ръководен персонал в предприятията, което е много по-важно за мен, отколкото мнението хора с предубеждения и лична антипатия към мен (като Emperor)
мур

Offline hitar_potter

• Наистина съм луд
    • View Profile
С риск да прозвучи като заяждане, ръководният персонал в предприятията вместо да ти благодари, що не купи един принтер и ламинатор (а принтер със сигурност имат) и не започне сам да си печата „некролозите“? Та това е тяхна работа...
О.о

Offline emo

• Нямам спирка
    • View Profile
С риск да прозвучи като заяждане, ръководният персонал в предприятията вместо да ти благодари, що не купи един принтер и ламинатор (а принтер със сигурност имат) и не започне сам да си печата „некролозите“? Та това е тяхна работа...

Без да подценявам труда на никой в депата и гаражите, фактите показват, че за изработка на табели използват нискокачествени материали. Фолио 80 микрона, аз използвам 125, някъде дори и не ламинират табелите. Пластмасови малки табели 15 на 15 см, които са от материал, който се чупи за нула време или се огъва. Отделно - шрифтовете са самоделни нечетливи. Често няма тонер и се печата нещо полувиждащо се. За ламинатите - има няколко вида размери, които от депата не спазват. Например за страничните табели трябва първо да се изрежат листата, след това да се ламинират и да се изреже частта от фолиото. Това е голяма играчка. Налице иначе излизат или големи табели, които не се побират в рамките, или рязани след ламиниране със засягане на хартията, тогава се разкъсва цялата табела и влиза влага. А аз успявам да ги направя в отлично състояние, които издържат и дълго време. Но количеството, което правя е огромно, защото непрекъснато табелите се крадат. Но не ми е проблем. Като знам, че съм полезен на хиляди хора.
мур

Offline hitar_potter

• Наистина съм луд
    • View Profile
Щом сам можеш да се справиш с тази задача, и то като „хоби“, едно предприятие като ЦГМ също трябва да може да се справи, при същото качество. Една гилотина за хартия струва 20 лева, разликата в цената на фолиото за различните дебелини също е нищожна. Себестойността на една отпечатана неламинирана табела е под 5 стотинки, така че нямат оправдание да не си зареждат тонера.

Разводнихме дискусията, може би мненията трябва да бъдат преместени в темата за табелите. Но мисля, че е показателен фактът, че щом от ЦГМ не могат да се справят адекватно с разпечатката на едни табели и програмирането на едни електронни табла. Правете си изводите как се върши останалата работа. Накрая да не почнем любителите да им печатаме билетите и да им караме автобусите ...
« Last Edit: 19.07.2016, 12:00:40 by hitar_potter »
О.о

Offline emo

• Нямам спирка
    • View Profile
Проблемите идват директно от Столичен електротранспорт, а не от депата. Например аз преди време казах, че страничните и маршрутни табели на чешките могат да се правят двустранни. От едната страна 4, от другата 18. На самите поставки да пише ЗА ДЕПО БАНИШОРА и като трамваят е за депо да се махат табелите. По този начин може да се спести материал. Но, от ръководството казали, че ще се правят табелите едностранни. А за ламинатите - основният проблем там е шрифтът, който избират, сега нямам снимки да ви покажа какво имам предвид.
мур

Offline btr95

• View Profile
    • Email
То специално при чешките странични кафези може да се постави номер, а табелата за дестинации е отделно. Така спокойно могат да се направят табели на отделни дестинации и при евентуално отклоняване на трамвая (поради възникнала ситуация или поради продължителен ремонт), да се сменят само тези табели с дестинациите. Но честно казано за толкова години не видях тези кафези да са заключени, както и задните и заради това често ги крадат (табелите).
Тм депо:Банишора
Тм мотриса: 713
Тм линия: 4

Offline mihailo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Табелите на страничните кафези са цели, и няма как да си заключват. Само задните се заключват.

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Моите снимки
Отделно че страничните рамки за табели не са направени по този начин. И няма как да имаш отделно табела за номер на линията и друга табела за маршрута.

При желание може да се направи както и едното предложено от btr95, така и другото. Но за всичките тези години щом не е направено, не вярвам и сега да си играе някой.

Offline btr95

• View Profile
    • Email
Да, наистина, сега загледах кафезите, но винаги мже да се направи една преграда и да се направят да се заключват
Тм депо:Банишора
Тм мотриса: 713
Тм линия: 4

Offline fafan

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
Как ще изглеждат табелите на линия, решен ли е проблемът?

Offline spicy_e

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
Как ще изглеждат табелите на линия, решен ли е проблемът?
По всяка вероятност така:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=G-LsIQLk6Hc" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=G-LsIQLk6Hc</a>
И съветвам всички от форума да сигнализират до call.sofia.bg както и до виртуалното деловодство на ЦГМ за табелите, за да бъдат оправени.