Author Topic: Табели - електронни, пластмасови, хартиени  (Read 42215 times)

Offline fafan

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
Така са изглеждали преди 1 месец, няма ли развитие по въпроса?

Offline bagercho

• Наистина съм луд
    • View Profile
Само да излязат с тези настройки на табелите аз ще съм първият, подал сигнал...
За мен при толкова малка табела, това е оптималният вариант:

Offline spicy_e

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
Доколкото съм запознат със случая няма никакво развитие. Ако в действителност съм прав от първият ден започвам да пиша жалби.

Offline bagercho

• Наистина съм луд
    • View Profile
Мдамм, важното е цветчета да има...

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
Просто ще сигнализирам да сложат по един некролог долу и хич няма и да гледам какво светка горе.
мур

Offline ivan_1990

• Запален по ГТ
    • View Profile
Ще е добре всеки автобус отпред и отстрани да има хартиена табела с номера и маршрута

Online maniak

• Нямам спирка
  • Оптимист
    • ICQ Messenger - 278834436
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/47270324@N08/
    • Email
Просто ще сигнализирам да сложат по един некролог долу и хич няма и да гледам какво светка горе.
Емо, най-културно заявявам, че това не ми харесва. Не съм съгласен с такива решения, които водят до деградиране на персонала на СА и СЕ и вредят на пътниците и качеството на услугата.
http://bgtransport.org/

Евгени Крусев = Любомир Христов = Велизар Стоилов = предател на обществения транспорт в София.

Offline Emperor

• Защо пиша толкова много?
  • Mercedes O305 1969-∞
    • View Profile
Или просто да се препрограмира. Нека щадим природата. Платени са пари за тези ел-табели, нека си ги ползваме  ;)
ГИОРТ - Група Идиоти Отговорна за Разрушаванто на Транспорта

Offline pepi1997

• Нямам спирка
  • 9060
    • View Profile
    • Email
Ще е добре всеки автобус отпред и отстрани да има хартиена табела с номера и маршрута

Пак говориш глупости. Автобусът е със затъмнени стъкла и няма как да има какъвто и да е парцал отстрани. Има си и перфекто видима електронна табела с номер и маршрут.
И Ситарото е със затъмнени стъкла, па има :D

Не са решили, не са налепили хартиени

Offline emo

• Нямам спирка
    • View Profile
Емо, най-културно заявявам, че това не ми харесва. Не съм съгласен с такива решения, които водят до деградиране на персонала на СА и СЕ и вредят на пътниците и качеството на услугата.

Много странно мнение. Да кажеш, че табели долу, които са в услуга на пътниците вредят на качеството на услугата е меко казано недоумяващо. Всичко, което е в услуга на пътниците и на шофьорите трябва да се толерира и насърчава.

Похвално е, че все пак някой разсъждава със собствената си глава, а не с главите на някои от запада.
мур

Offline dan

• Наистина съм луд
    • View Profile
Винаги съм си мислел, че идеята на хартиените табели е за всеки случай ако таблото откаже. Ако има някакво задължение за хартиени табелки, то нека се направи като хората, а не с тиксо като на BMC-тата по 72.
Все пак електронното табло е за да показва маршрута, но не по начина по-горе във видеото. За пример ще дам Бургас, където с бягащ текст се показва маршрута и е ясно разбираем според мен, дори съдържа повече информация, а не само начална и крайна спирка.

Пример: 72 Западен парк - Подуене - Хотел Плиска , като текста се движи наляво със скорост достатъчна да бъде прочетен от първия път.

Sent from mTalk for Windows 10
« Last Edit: 30.08.2016, 10:59:05 by dan »

Offline emo

• Нямам спирка
    • View Profile
Винаги съм си мислел, че идеята на хартиените табели е за всеки случай ако таблото откаже.

Не. Идеята на хартиената табела е да показва номера на линията, т.к. с течение на времето се доказа, че електронните табели не са достатъчно видими и са недостатъчни. Примерите са много, че именно този малък принтиран лист се вижда по-добре, отколкото която и да е друга табела. На 72 се лепят по стъклата, т.к. автобусите работят само по тази линия и не е нужно да се слагат отделни стойки или да се лепят кукички, върху които да се поставя самата табела, защото линията не се сменя.
мур

Online maniak

• Нямам спирка
  • Оптимист
    • View Profile
    • Email
Винаги съм си мислел, че идеята на хартиените табели е за всеки случай ако таблото откаже.

Не. Идеята на хартиената табела е да показва номера на линията, т.к. с течение на времето се доказа, че електронните табели не са достатъчно видими и са недостатъчни. Примерите са много, че именно този малък принтиран лист се вижда по-добре, отколкото която и да е друга табела. На 72 се лепят по стъклата, т.к. автобусите работят само по тази линия и не е нужно да се слагат отделни стойки или да се лепят кукички, върху които да се поставя самата табела, защото линията не се сменя.

Това е абсурдно.
1. "С течение на времето електронните табели не са достатъчно видими" - ми то ако шофьорът не си чисти предните стъкла нов автобус ли ще трябва да му купим? Не знам кой в гаражите отговаря за почистване на стъклата при електронните табели, но със сигурност на някого му се плаща и той не го върши. Съответно - ако тези стъкла са чисти проблем "с течение на времето" отпада.
2. Как установи, че този малък лист се вижда по-добре? През нощта еднакво добре ли се вижда както през деня? Как определи размера на табелата? Може би ако е на А3 формат ще се вижда още по-добре?

Предложение към модераторите - дайте да обособим отделна тема за тия табели, защото е срамота да се спами навсякъде за тях. А аз обещавам да представя някои изследвания, довели до разработването на електронните табели, предимствата им и причините табелите да не са на предното стъкло, свързани с видимостта.

Евгени Крусев = Любомир Христов = Велизар Стоилов = предател на обществения транспорт в София.

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Тази тема е за табелите като дизайн и разположение.

Това НЕ Е вехтошарник за търсене/предлагане на табели, за което си има отделна тема.

Лично за мен е абсурдно при наличие на електронни табели возилата "да се подсилват" с допълнителни информационни носители. Може да е добре за Пакистан и Индия, но нямам спомени в друг европейски град да се кичат возилата с всякакви парцали. Вероятно возилата в другите европейски градове не се ползват от пътници, само така мога да си обясня странната логика, че пътниците не били виждали електронните табели.

P.S. Вземам си обратно думите за Пакистан и Индия. Даже на безобразно накичени автобуси не се наблюдават по 7-8 табели:
« Last Edit: 30.08.2016, 12:05:59 by blagun »

Online mitakis

• Moderator
  • Защо пиша толкова много?
  • 2660
    • View Profile
Имам спомен за тема за ел.табели, но ще мога да я потърся следобяд.

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Имам спомен за тема за ел.табели, но ще мога да я потърся следобяд.
Да, прав си, намерих я, но е малко писано в нея през април 2016. Пренесох и дискусията за електронните табели на Т6А2 и по-специално на ТМ10.

Offline emo

• Нямам спирка
    • View Profile

2. Как установи, че този малък лист се вижда по-добре?

Ето така. Мога да посоча още стотици примери.
мур

Offline mihailo

• Нямам спирка
  • 433 :)
    • View Profile
    • Email
Снимките на Емил са несъстоятелен довод. На първата снимка ефектът се получава от фотоапарата, на втора и трета снимка проблемът се решава със препарат за стъкла и парцал, на 4та снимка автобусът е на 72, а както знаем, на мегатекс изделията са боклук. На 5тата снимка отблясъка от слънцето може да бъде избегнат със завъртане на главата на минимален градус. Айде стига, явно за Емил в София трябва да има хора като натъпквачите в Япония, които да шибват с юмрук пътниците в лицата и с мегафон да им крещят номера на линията, и пак ще има неразбрали. Порастнете!
Viva la 105, viva la in memoriam!
Против цитирането на "медии" от ранга на Блиц, Пик, Брадва и т.н.!!!

Online maniak

• Нямам спирка
  • Оптимист
    • View Profile
    • Email
Един мит е разбит! Емо, снимал ли си същите табели нощно време, при условие, че горната табела работи изправно. Моля те, за да съм напълно щастлив, качи такава снимка.

Offline emo

• Нямам спирка
    • View Profile
Един мит е разбит! Емо, снимал ли си същите табели нощно време, при условие, че горната табела работи изправно. Моля те, за да съм напълно щастлив, качи такава снимка.

Никакъв мит не е разбит. На Мишо аргументите са несъстоятелни, с изключение може би на първата снимка. На 1553 има запотяване на стъклото, на 2728 докато си завъртиш главата, автобусът вече ще е тръгнал.
За нощно време - да прав си, аз не съм отрекъл, че електронните табели се виждат по-добре нощно време, но колко часа трае нощното и колко часа трае дневното време.
И за да не отговарям на всеки пост поотделно. Аз не съм казал,ч е съм против електронните табели. Аз казвам, че трябва да ги има горе на предното стъкло, заедно с маршрут, но и долу да има малка табела формат А4 с номера на линията. И не разбирам какъв е този инат от ваша страна, долу да няма табела, след като нейното наличие е в полза на пътниците. Хайде да съм се возил повече от вас и да съм наблюдавал тези факти. А недай Боже да има някой зрителни проблеми и тогава физически да не може да вижда на повече от 1 метър.
мур