Author Topic: Ден на отворените врати на депо Клокотница - 17 септември  (Read 6120 times)

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Защото транспортът е моята страст
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 3590884160131
    • MSN Messenger - vl-simov@hotmail.com
    • View Profile
    • Кайпарсвил транспортен портал/Kipersville transport portal
    • Email
Да, определено моделите след "София 65" и "София 70" са доста по-красиви на макети отколкото в реална обстановка, ако това имаше предвид.  :D На мен много ми хареса разликата при 915. Пожарната и 0 302-ката също бяха атрактивни за събитието, макар че нямаха никаква връзка с трамваите, но пак не бяха зле като присъствие, а и запазени яки стари машини са винаги добре дошли. Най-вече обаче събитието беше ориентирано към децата и се надявам, че един ден някои от тях ще ни разберат и ще станат съучастници на нашата транспортна дейност и желание за по-добър градски транспорт.

Offline viktor_bdz

• Наистина съм луд
    • View Profile
Голямата брошура, на която са показани трамваите, които са се движили през годините и тези, които все още са в експлоатация е много готина. Предната и част със снимката на 35 по "Витошка" и църквата "Св.Неделя" става за постер. Иначе за инициативата, наистина браво! Седях малко, но си струваше.
Master of puppets!

Offline comet

• Наистина съм луд
  • MAN Lion's City
    • View Profile
а през цялото време между 10 и 15 ч отворени за посещение ще са трамвайни мотриси 806 и 2057
Къде беше 806?

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
У дома си. Скандално беше неговата липса, както и наличието на стар трамвай в депото.

Offline viktor_bdz

• Наистина съм луд
    • View Profile
А наистина ли не е имало надбягване на деца с ретро трамваят? И ако да, защо?
Master of puppets!

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
Как да не е имало. Имаше.

Offline viktor_bdz

• Наистина съм луд
    • View Profile
Как да не е имало. Имаше.
Просто ми казаха, че е нямало. Няма значение. През малкото време, докато бях там имаше доста деца, които се кефеха и им беше интересно. Трябва да се правят повече такива инициативи.
Master of puppets!

Offline wolf_rusi

• Наистина съм луд
    • View Profile
Прекрасно беше събитието, огромни благодарности на всички организатори   :clap:
Вълшебният трамвай  :D

Много усмивки  :)

Междувременно ретро трамвая

Едно към едно

Малко ретро :)

Offline comet

• Наистина съм луд
  • MAN Lion's City
    • View Profile
Малко снимки и от мен

« Last Edit: 15.01.2017, 10:47:31 by comet »

Offline maniak

• Нямам спирка
  • Оптимист
    • ICQ Messenger - 278834436
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/47270324@N08/
    • Email
На всички участвали - голямо благодаря! Има още много да се работи за да стигнем нивото на подобни събития на запад (абе, макар да не ми се иска да го признавам, и на изток)... Въпреки това с екипа показахме, че такова събитие предизвиква достатъчен интерес и има необходимост от повторение и развитие. Проектът "Зелените трамваи търсят своя дом" е към своя край (остана само една кръгла маса), но има още много материали за публикуване. Благодаря и на Repcho за участието, както и на Симеон Славчев. Вярвам, че с тяхна подкрепа скоро депото ще бъде преобразено.

P.S. Очаквам да споделяте още снимки :)
http://bgtransport.org/

Евгени Крусев = Любомир Христов = Велизар Стоилов = предател на обществения транспорт в София.

Offline comet

• Наистина съм луд
  • MAN Lion's City
    • View Profile
P.S. Очаквам да споделяте още снимки :)

Ето и самото депо

Offline abs111

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
Страхотно беше,радвам се че помогнах макар и малко. :)

Offline vasko

• View Profile
Няма ли повече снимки? :rolleyes: Например от надбягването с ретро трамвая? Или дори направо - видео? :)

За съжаление, пропуснах събитието. На базата на снимките, обаче, ми изглежда малко разочароващо. Не искам да обидя никого! Много харесвам и подкрепям идеята, както беше представена в първия пост на тази тема, но реализацията ми изгледа доста слаба... :neznam:

Доколкото разбирам се е случило следното:
- До 11 часа е имало възможност да се разглежда 92+501, а след това не имало никакъв ретро трамвай на събитието.
- През цялото време е можело да се рзаглежда 2057, но не и други актуални трамваи (при условие, че това събитие се брои и за ден на отворените врати в Столичен Електротранспорт).
- Можело е да разглежда и пожарен автомобил, който за мен изобщо не е ретро. Същият модел все още е в употреба из страната. Дори си мисля, че изложеният е в употреба (заради маркировката, която го причислява към 9-та районна пожарна служба)...
- Можело е да разглежда междуградски автобус, който е ни в клин, ни в ръкав с градския транспорт (същото важи и за пожарния автомобил)...
- Ремонтните трамваи в депото е можело да се видят само отвън (видимо от снимките са със затворени врати).
- Не е имало възможност за разглеждане на цялото депо (виждат се ограничителни ленти).

Според мен, събитието щеше да е много по-пълноценно, ако е имало:
:arrow: Много повече актуални трамваи - всички модели, които са в движение и които имат техническата възможност да влязат там. Може и тролейбуси, ако има място (все пак става дума за ден на отворените врати на Столичен Електротранспорт).
:arrow: Всички ретро трамваи, за да има какво да се разглежда след като 92+501 тръгне за разходка. Включително и 553, въпреки че не може да се движи самостоятелно (особено, при условие, че е свързан с организаторите на събитието).
:arrow: Машини, които наистина попадат в "ретро" категорията. Например, пожарен автомобил от преди Втората световна война и/или автобус от същото време. Или каквато и да е транспортна машина от това време.
:arrow: Пълен достъп до цялото депо + табелки, които дават информация кое какво е било(ремонтна работилница, мивка и т.н.), когато същото е било функциониращо депо.
:arrow: Достъп и вътре в ремонтните трамваи.
СБОГОМ, GTSofia.info

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
Васко , Сдружението няма вина , че Столичен Електротранспорт не си мръдна пръста .
Въпреки , че вратите са отворени под неговата шапка , Сдружението плати наема на двата трамвая и ползването на депото. Когато бюджетът е оскъден - не е много пищно.А когато няма помощ от никъде е и доста трудно.
Пространството ,което беше достъпно също не е определено от нас.
ЦГМ поне осигури някакви брошури , рекламни пана , тениски и двама души ,които да ги раздават.
Ако беше дошъл щяхме подробно да ти разясним всичко. Щеше и да разбереш , че не съм толкова страшен .
« Last Edit: 18.09.2016, 18:10:56 by София 70 »

Offline vasko

• View Profile
Васко , Сдружението няма вина , че Столичен Електротранспорт не си мръдна пръста .
Напълно съм съгласен с това. Дори в другата тема изразих моето неодобрение от поведението на Столичен Електротранспорт.

Както написах и по-горе - не искам да обидя никой от организаторите, от сдружението. Просто си изказах мнението на базата на снимките.

Ако беше дошъл щяхме подробно да ти разясним всичко. Щеше и да разбереш , че не съм толкова страшен .
И аз съжалявам, че не успях. :( Въпреки очевидно "постното" събитие, поне можеше да се запознаем с някои от членовете на форума. :)

На второ четене, обаче бих казал, че и организаторите от сдружението имат лека вина за толкова слабото събитие. Можеше на ниво преговори със СО/Столичен Електротранспорт да кажат, че не са съгласни тяхното събитие да се включва в Европейската седмица на мобилността, освен ако Столичен Електротранспорт не участва като докара още трамваи (и тролейбуси) за собствена сметка и не осигури повече пространство и като цяло не се ангажира повече със събитието.
« Last Edit: 18.09.2016, 18:33:57 by vasko »
СБОГОМ, GTSofia.info

Offline mitko08888

• Запален по ГТ
    • View Profile
Аз също съм изключително разочарован от това, което видях "на живо". Чак ми стана жал като гледах пожарникаря, плувнал в жегата, както и някои от вас, борещи се с вятъра да опазят масите, макетите и неперкъснато хвърчащите нагледни материяли. Колкото и да не ви се вярва, без да си кривя душата, основната причина за това залагам на "домакините" - столичен не знам какъв транспорт, а не на сдружението ви.
Не виждам (не само на самия ден на Столицата, но и в рамките на последните месеци) никакъв намек или никакво желание от тяхна страна да се направи нещо с това историческо място. Няколко пъти специално минавах от там през работно време - погледнете през вратите, откъм трипътните (двойните) стрелки, всичко вътре е пълно с паркирани лични автомобили, с които "задниците" са си довлекли задниците на мястото, на което им се начислява заплатата...
Може би трябва да се търси причината и малко по-нагоре. СО че и нагоре. Не усещам да има някаква нагласа в ръководството на София да се направи въпросния музей. Би могло да стане посещаемо поне колкото музея в банята, например. Дори до някъде се радвам че стационарния трамвай не е на публично място - ако наистина се сложи на Витошка очаквам в най-кратко време да бъде ограбен откъм лъскави части, съсипан и превърнат в сборище на наркомани и клошари, или поне използван за безплатна тоалентна, за което няма да има никакви виновни.
Някак си ми се струва че тази работа с ентусиазъм и сдружения няма да стане. Добре е да опазите това, което сте направили до сега, както и останалите десетина модела по депата. А пък за истински музей - на електротранспорта ли ще бъде, на градския транспорт ли, ако трябва и на електрификацията на София, или пък защо не истински технически музей - мисля че трябва някой с по-големи топки да натисне където и както трябва за да се получи.

Offline wolf_rusi

• Наистина съм луд
    • View Profile
Организацията си беше супер, ако имате претенции следващия път помогнете ;)
Още снимчици  :laugh:

« Last Edit: 18.09.2016, 20:56:25 by wolf_rusi »

Online vesko76

• Нямам спирка
  • Van Hool & Citaro G - fan
    • View Profile
Когато искаш нещо да стане по-добре, не трябва да даваш акъл отстрани, ами си вдигаш задника и сам опитваш да го промениш! Който не е доволен, моля да вземе участие в организацията на следващото събитие. Ако не, да има добрината да не дава акъл отстрани като пенсионер пред блока и да бъде така добър да си замълчи.

Offline mihailo

• Нямам спирка
  • 433 :)
    • View Profile
    • Email
Жалко е, че хората потъпкват и малкото, което някои са имали смелостта, възможността и желанието да направят. Да, нямаше го 806 - уж нямало място в депото, но реално причината е, че няма трамваи за обслужване на линиите.  Особено след бързането да се спрат 9**. Депото е имало капацитет да побере от всяка мотриса по един брой. Сега може да побере толкова. И то със зор. Нямаше втори ретротрамвай - трябва да се наеме, а бюджета очевидно е оскъден. Да, не беше достъпно цялото депо, защото то не е предвидено за разходки. При евентуалното му преустрояване в музей, това ще евъзможно. Сега важат правила за безопасност. А и хората няма какво интересно да видят, освен изоставени всякакви неща, боклуци, и така нататък. А ремонтните трамваи са пълни с оборудване, което не е безопасно за свободно разглеждане. Васко описа накратко един хубав музей. Нека не забравя, че това на първо място не е музей. Това е събитие, свързано с борбата мястото да бъде преобразено в такъв музей.
Беше много интересно. Беше много забавно. За много хора бе и много напрегнато. Постарахме се, каквото можахме, каквото ни позволиха направихме. И си заслужава! :)
Viva la 105, viva la in memoriam!
Против цитирането на "медии" от ранга на Блиц, Пик, Брадва и т.н.!!!