Author Topic: Ден на отворените врати на депо Клокотница - 17 септември  (Read 5606 times)

Offline UMSofia

• Наистина съм луд
    • View Profile
На мен събитието определено ми хареса! Силно впечатление ми направиха трипътните стрелки, които от години исках да видя и снимам. Най-важното според мен е, че събитието се радваше на огромно присъствие на деца. Именно у тях трябва да създадем отношение към общественият транспорт. Ясно е, че съзнанието на директорите на "Столичен електротранспорт" не можем да променим. Нали всички разбирате, че оправданието за липсата на човек, който да почисти коловозите е повече от несериозно и говори единствено за отсъствие на желание от страна на ръководството на СЕ. Туристическия гид в ретро трамвая също беше много добре подготвен и разказваше много любопитни подробности около историята на София. Например факта, че при построяването на Лювов мост, езиците на лъвовете са отрязани, за да не могат да кажат колко пари са откраднати при строителството на моста. Явно корупцията в България не е от днес! :D Поздрави на организаторите, според мен се справихте добре!

Offline qwerty95

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Трипътната стрелка не е ли само една и известна с това, че е единствена по рода си в България, при какъвто и да е релсов транспорт?

Offline mihailo

• Нямам спирка
  • 433 :)
    • View Profile
    • Email
Две, последователни една след друга. Първата разделя 1,2,3/4,5,6/7,8,9 линии, а втората е непосредствено след нея по правия клон и разделя 4/5/6 линии.
Viva la 105, viva la in memoriam!
Против цитирането на "медии" от ранга на Блиц, Пик, Брадва и т.н.!!!

Offline Fantomas

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
С малко закъснение и от мен няколко кадъра от мероприятието:

Малка заигравка :D

Още снимки тук. :)