Author Topic: Истинската заплата на един ватман  (Read 9497 times)

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
Утре ще получиш точен отговор в цифри.От заплатата не се оплаквам. Никаква сума не е достатъчна за да оцещети ежедневния ужас , който изживяват хилядите шофьори в градския транспорт на София.И 5000 лева да е заплатата- ужасът е същия.

Offline kristian40t097

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Не искам да се обиждаш по никакъв начин, уважавам професията ти и имам намерение да станем колеги след някои и друга година и заради това се интересувам.
За трамвайния транспорт!!!!!

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
Не се обиждам , Криситяне , просто съм леко лаконичен .
 Да преджему на ствари:
Ето това е фишът ми за месец Януари , със три взети насилствено почивки - никой не ме е питал може ли да ми се вземат . То е така от много години - още преди аз да почна .Ако някой не разбира нещо - готов съм да му разясня .

Offline vasko

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
Ако някой не разбира нещо - готов съм да му разясня .
Ако може, на мен да ми разясните.  :)

Предполагам, но не съм напълно сигурен, че чистата сума, която сте получил за месеца е на реда дебитни карти - 1286,29 лв. Така ли е?

Освен това, ако не е проблем, може ли да разясните какво значат следните термини и съкращения:

ДВ /бонус/ чл. 22 ал. 2 ВОПРЗ

ДТВ за прид. ТС и проф. опит

Републ. по график 110%

?

И защо има два вида плащания за храна?

Благодаря!  :)
« Last Edit: 29.02.2016, 16:13:44 by vasko »
СБОГОМ, GTSofia.info

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
ДВ/Бонус/ - От някъде 1 година на всеки водач се полагат 60 лева бонус . Този бонус се дава като поощрение на водачите .Сумата за всяко едно нарушение се отнема от този бонус .
ДТВ за прид. ТС и проф. опит - това са така наречените класове за прослужено време . 1% за една година трудов стаж .От преди няколко години има нова методика за така наречените класове.
Републ. по график 110%  - Това е заплащането , когато водачът е работил на национален празник . В случая - 1-ви  Януари.
Храна на ден - Сумата , която е заплатена за 20 работни дни .
Доплащане храна - сумата , която е доплатена за трите дни , които съм работил в повече.

Offline NULL

• Маниак
  • Keep Walking
    • View Profile
    • Email
Всъщност, на колко дни годишен платен отпуск има право един ватман?
If you change nothing, nothing will change.

Полезно: Почивни дни 2017 | Обменни бюра София | Фиксинг на БНБ

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
22 + 10 от синдикатите + 1 ден за стаж над 20 години .Ако има болнични - 10 -те дни от синдиката се намаляват .