Author Topic: Интересен трамвай в халето близо до сградата на ЦГМ на бул. Мария Луиза и още...  (Read 232 times)

Offline Ivanko

• Напредващ
  • Меценат на женската красота.
    • Skype Me™!
    • View Profile
Както писах в заглавието, на бул. Мария Луиза, близо до сградата на ЦГМ, има едно хале, което е насочено към Централна Гара. Там вътре има един доста стар трамвай, който прилича на стандартните трамваи Трамкар, движещи се по линии 6 и 12. До тук добре, ама кой знае защо, тоя екземпляр е оцветен в цветовата схема на Татрите по линия 18, т.е. оранжева долна част на каросерията, бяла горна, и между тях преминава червена линия. Някой има ли информация за това?

В заглавието си писах "и още...". Това още е за трамваите по линия 20, които са разновидности на Татрите, но са по-широки (две седалки-коридор-една седалка) за разлика от нормалните, които имат седалка-коридор-седалка. Някой има ли идея кой точно модел са тези?

Благодаря ви!
Ако някой забележи грешка в това, което съм публикувал тук, винаги ще е от огромна полза за мен да бъда поправен.

Благодаря,
Иванко

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Re:
« Reply #1 on: 12.09.2017, 17:33:44 »
Т6Б5 се води модела на тези по линия 20. Не са широки, а другите са тесни, демек тези по линия 20 са нормалното междурелсие и широчина а другите са тесни на теснолинейно междурелсие. Купувани са чисто нови някъде 89-90-та година. Най-големият номер който съм виждал е 4136 или 37 значи трябва да са 36-37 такива. Не знам дали има бракувани или спрени.

Това другото което си видял е бившето ТМ депо клокотница, сега там домуват ремонтните вагони. Българският трамвай вътре който си видял сигурно е ремонтен, или пък учебен, или един останал оранжев с който разнасят пясък. Другите май всички са пребоядисани.
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
В раздел трамваи има отделна тема за всички движещи се в София модели трамваи - темите са важни и най-отгоре. Именувани са на модела, като в скоби са дадени инвентарните номера на трамваите... Повечето спрени от движение и бракувани модели трамваи си имат отделни теми, именувани по същия начин, но те не са важни и се намират по-надолу в раздела...

Това е темата за специални и ремонтни трамваи от същия раздел...

Нямаме конкретна тема за депо Клокотница, но за него може да се намери много информация и тук, и изобщо в интернет. Депото беше и обект на проекта на нашето Сдружение - "Градски транспорт и инфраструктура" - "Зелените трамваи търсят своя дом"! ;)

ТЕМАТА СЕ ЗАКЛЮЧВА И ЩЕ БЪДЕ АРХИВИРАНА - НЕ Е ЗА ТОЗИ РАЗДЕЛ, А НА ВЪПРОСИТЕ БЕШЕ ОТГОВОРЕНО! НЯМА КАКВО ПОВЕЧЕ ДА СЕ КОМЕНТИРА!

« Last Edit: 12.09.2017, 17:54:07 by difian »