Author Topic: Най-старото трамвайно депо става център за изкуство  (Read 5990 times)

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
Най-старото софийско трамвайно депо "Клокотница" може да се превърне в Център за съвременно изкуство, съобщи БТА. Идеята е на група млади хора и е била подкрепена от столичната община и от кмета. От "Столичен електротранспорт" са предложили центърът да се помещава във вече нефункциониращото трамвайно депо "Клокотница". То ще бъде ремонтирано, за да се адаптира към новото си предназначение, но ще бъде запазено и като фасада, и като сграда, а върху трамвайните релси ще има стари модели мотриси. В пространството пред депото ще бъдат изложени и стари модели на тролейбуси и автобуси.

Основната идея на авторите на проекта е в този бъдещ център да намерят място всички хора, които се занимават с правенето на съвременни технически, аудио-визуални или компютърни проекти. Значително място ще бъде отделено на новата музика и на алтернативното и съвременното кино.

Offline tiristor

• Нямам спирка
  • За пускане на БГ-1300 по линии 4 и 11!
    • View Profile
    • Email
Въх, най-сетне нещо смислемо      Цена на проекта и срокове съобщават ли се?

Offline maniak

• Нямам спирка
  • Оптимист
    • ICQ Messenger - 278834436
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/47270324@N08/
    • Email
Quote from: tiristor
Въх, най-сетне нещо смислемо      Цена на проекта и срокове съобщават ли се?
аз знам срока - като му дойде времето, или с други думи - никога  

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
Ее браво! Крайно време беше покрай другото да има и поне семпла музейна сбирка на градския транспорт.

Offline borosport

• Нямам спирка
  • Hate users!!!
    • ICQ Messenger - 304771719
    • View Profile
    • Email
Това е много добре като идея.Браво! Дано само не е някой кьорфишек.
Най-дългите градски автобусни линии са:
- А111 - 50320 м двупосочно
- А83 - 37000 м двупосочно
- А11 - 32005 м двупосочно
Най-дългите крайградски автобусни линии са:
- А28 - 64540 м двупосочно
- А70 - 56645 м двупосочно
- А3 - 55870 м двупосочно
Тройната коалиция от А до Я

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
трябва цялото депо да е музей на Градски транспорт, СКГТ да му тегли 1 освежителен ремонт и готово, за модерно изкуство има и други места
НЕ на хейтърството!

Online ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Интересно коя е тази група млади хора, която го е предложила
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline 701

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
Готино като идея. Дано се реализира наистина, а не пак някви празни приказки
lo chupen todos a los que no les guste 701

Offline Dimitar Dragnev

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Форумът за класически езици
    • Email
Абе добре, ама май пак ми се вижда, че сигурно ще се реализира частично.

Offline NiGhtPiSH

• Sofia Hardcore
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Български Локомотивен Форум
Само заглавието от коментара ми в За Града: "Прекрасно?"

"Бирата е най-великото изобретение. Колелото също не е зле, но не върви с пържени картофки."

Offline ivan krastev

• View Profile
По-добре да го направят Музеи на Градският транспорт в София ! И без друго имаме нужда от такъв :)

Offline Balkanton

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/39030307@N07/
Диков отново за бъдещето на депото като център за изкуство в контектста на реконструкцията на гарата и площада пред нея http://news7.bg/Градът/Градът-на-21-декември-цяло-предаване-_l.baa_i.40617_b.32112.html

Offline maniak

• Нямам спирка
  • Оптимист
    • ICQ Messenger - 278834436
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/47270324@N08/
    • Email
Почти 10 години след първия пост в тази тема... Депото повече няма да е депо, предстои отдаването му под наем за кино студио. Изготвен е доклад от Малина Едрева, Екатерина Йорданова, Николай Стойнев, Зафир Зарков и Тодор Чобанов, който ще се гледа тази седмица в комисиите на СОС. Време за спиране надали ще има, така че скоро може би ще забравим за идеята вътре да има музей на градския транспорт. Аз, като един от основните инициатори за изграждането на музея на ГТ в Клокотница се чувствам омерзен и предаден от хората, на които сме гласували доверието да ни управляват. Стотици часове работа стояха зад "Зелените трамваи търсят своя дом", инициативата за възстановяване на трамвая Сименс, прибирането на историческите трамваи в Трамкар и какво ли още не... Музеят ще остане в моето сърце, където никой няма да ми го извади докато съм жив.

Offline stankos

• View Profile
Някакви варианти за противодействие ?
Трябва да се протестира !
Когато мирогледа на човек се свие до една точка , той казва : Това е моята гледна точка !

Offline abs111

• View Profile
Аз съм ЗА,трябва да изразим гражданското си мнение!

Offline UMSofia

• Наистина съм луд
    • View Profile
Хубава изненада ни спретнаха от СО по случай празника за обявяването на София за столица на България. Жалко е, че пипалата на мафията са толкова големи, че задушават малкото останали читави хора, които се опитват да направят нещо градивно. Жалко е също, лицемерното отношение на властта. Декларират се едни добри намерения, а се прави точно обратното и се обслужват нечии интереси. Аз също съм готов на протестни действия, защото така вече не може да се живее!

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Защото транспортът е моята страст
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 3590884160131
    • MSN Messenger - vl-simov@hotmail.com
    • View Profile
    • Кайпарсвил транспортен портал/Kipersville transport portal
    • Email
Проблемът е че Столична община има патологично нежелание да не инвестира в нищо, вместо което да трупа капитали от презастрояване и от разпродаване на земи, сгради и обекти на частници, от които хем може да се извлича печалба, хем лесно се прехвърля отговорността. Най-лошото е че тези стремежи стигнаха вече твърде, твърде далеч. Наистина е омерзително. Това е върховна наглост и цинизъм. Подкрепям всякаква инициатива за спасяване на депо „Клокотница“.
« Last Edit: 03.04.2017, 20:32:10 by AGENT 006 »
Страстта е нашата сила
6 години Кайпарсвил транспорт инкорпорейшън

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Простотия голяма но...

Ако от общината са хитри такъв хубав номер могат да им извъртят. Пускат ги за 1-2 години под наем, взимат си там депозит, наем предплата, с парите от наемите реставрират 5-6 ПС за това време, след това "сори , ама сградата ни трябва за музей" с месечно предизвестие за напускане  :D :D :D Това не е жилищен имот та да кажат "оставаме на улицата няма къде да живеем" така че това няма как да мине. Малко игрички трябва да клъвнат. Ако кинаджиите се оплачат, Пейчев ще ги препрати към правилната институция за жалби  :D

Така де, все пак се надявам че работят хора със здрав разум и добро логическо мислене и да не го гласуват. Така или иначе наоколо има достатъчно такива сгради подходящи за кино, едва ли ще име проблем да са някъде наоколо в района.

Разбира се релсов път, работилници вътре всичко това е хубаво да се запази в автентичен вид. Може за кино да отделят едно малко ъгълче доле в даленичата  :D.

ЕДИТ: Поста ми е ироничен донякъде в стил с простотиите които стават напоследък от типа те ни прецакаха нас/ние да прецакаме тях, то това е несериозна работа, все едно си в дома на хумора и сатирата.
« Last Edit: 04.04.2017, 10:35:41 by Ivo »
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline bdz43r

• View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
Тия работи не стават така. Условията за прекратяване се уточняват предварително и ако няма предвидена такава опция, не можеш да изгониш наемателя по никое време или може да се наложи да му върнеш платеното да момента.
Все едно да решиш да си прекратиш договора с мобилния оператор по средата... можеш, ама ако си платиш за целия срок.