Author Topic: Други градове  (Read 69138 times)

Offline ooleg

• Наистина съм луд
    • View Profile
Re: Други градове
« Reply #340 on: 12.09.2016, 22:33:08 »
Не мога да си представя тия дивите в Дупница да правят ИГТ!!! То вярно, че града е доста по площ, обаче незнам о мои впечатления най-много му ходят Чавдар/Икарус/Сетра автобуси. Няма лошо, но не мисля, че е нещо повече от опит за лява ръка - десен джоб по дупнишки - там го владеят чудесно това!

Offline Sixkiller

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #341 on: 12.09.2016, 23:58:02 »
ooleg, :D това си мислех и аз като видях статията.

Интересното е, че подобно на други градове в региона, в Дупница по принцип си има градски транспорт, хората си го знаят и ползват, обаче информация за разписания, линии, карти, таксуване и т.н. в интернет няма. Основно организацията е направена така, че повечето линии да свързват ХФК (в момента по-известен като Актавис - завод за лекарства) с останалата част на града. Ако е вярна информацията в този линк, цената на билета трябва да е 0,70 лв. в градския транспорт и 0,80 до Самораново и Бистрица. Автобусите, които се използват в градския транспорт най-често са бусове Мерцедес, Ивеко и други подобни от 80-те и 90-те години (вероятно тук става въпрос за множество малки превозвачи, обединени в сдружение). Кондуктори няма - билети продава шофьора, но от коментарите в zadupnitsa.com може да се направят два извода - като цяло лошо обслужване, а нерядко и изобщо неиздаване на билети.

В транспортната схема едва ли ще има някакви сериозни промени предвид факта, че в края на миналата година община Дупница е провела конкурс и е възложила (през Април тази година) линии от общинска, областна и републиканска транспортни схеми - http://infomreja.bg/7-firmi-v-nadprevara-za-avtobusnite-prevozi-v-dupnica-27826.html

Консултантът, който ще консултира община Дупница за това как да интегрира градския транспорт е ДЗЗД "Смарт-Инфра консулт" за сумата от 56 900 лв. без ДДС. От документацията се вижда, че печално известния в Добрич и Габрово институт за транспортни изследвания също е участвал (със сумата от 45 хил. лв. без ДДС) в конкурса, но не е допуснат.
« Last Edit: 13.09.2016, 00:00:04 by Sixkiller »

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #342 on: 13.09.2016, 10:11:53 »
Не мога да си представя тия дивите в Дупница да правят ИГТ!!! То вярно, че града е доста по площ, обаче незнам о мои впечатления най-много му ходят Чавдар/Икарус/Сетра автобуси. Няма лошо, но не мисля, че е нещо повече от опит за лява ръка - десен джоб по дупнишки - там го владеят чудесно това!

И преди съм писал-имам познати из този град и ходя сравнително често там. Направило ми е впечатление че ГТ е удобен, сравнително редовен и се ползва доста. И в града има доста живот, живеят доста млади хора с деца колкото и да ви се струва невероятно и те имат нужда от добър транспорт. Особено ползвани са линиите от гарата до центъра, до ж.к.то и парка. Растоянията не са толкова малки за ходене пеш. Имат дори Чавдар В13-20 там и то доста запазен, имат и Кароси.

Готино ще е ако го спечелят, представете си модерни нископодови Солариси от новото поколение, ел.табла по спирките. Ако и интервалите са добри може да привлекат и доста пътници, които сега ползват коли.
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline ooleg

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #343 on: 13.09.2016, 10:31:24 »
В Дупница на пазара цените са доста по-високи от тези във Варна. Като цяло градът е много скъп, а хорат няма какво да работят. Въртят далавери масово и други съмнителни работи според мен - иначе нямат оцеляване! Актавис е един от година на година все по-скапан работодател. За 10 години са им нараснали запалтите с 20-30%, а работата в пъти. Когато беше собственост на исландците поне нямаха извънареден труд, а след като стана на америкаците за смешните и скапани заплати и въведоха тонове работа и извънареден труд. Сега като е "Тева" и е дефакто част от еврейски холдинг - сигурно нещата ще се влошат допълнително с бачкането. Иначе това е един голям завод в който масово на квалифициран персонал работната заплата е под 1000 лв. брутно.
Преди години съм направил в тоя завод най-абсурдното и малоумно интервю за работа през живота си! До тогава не бях виждал по-абсурдни неща - събрани хора в комисия, която не знае ниюо за теб и те пита ти защщо си там, кандидата също вика - ама защо съм аз тука и защо ме карате да работя това, след като ви казвам, че това не е работа за мен!
Иначепредвид баирите и разстоянията е нормално да има някакъв градски транспорт. През 2009-2010 година ми направи впечатление на автобусите, че пише на табелите все още ХФК (Химико-фрамацевтичен комбинат) а то си беше Балкан фарма - Дупница. Преди 7-8 години беше толкова изостанал града,че даже нямаше ново строителство. После дръпна доста напред, но все пак...

Offline Sixkiller

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #344 on: 13.09.2016, 23:09:17 »
Дупница е хубав град, но областния център е Кюстендил (за голямо съжаление) и това малко или много му се отразява. След освобождението дори е бил значим областен център. Актавис може и да е скапан работодател, но е най-големия завод в региона и пак е добре, че го има. Но за другото си прав - текучеството е голямо, а работата е стресираща. Но и една голяма част от населението работи в чужбина - предимно Италия, някой в Испания...

Ето кои са четирите градски линии + другите три към градската мрежа:

Извадката е от един от документите, качени в профила на купувача на общината. В този документ може да се видят и автобусите. Хубавото е, че в списъка има няколко Кароси - т.е. още няколко години ще се движат, които е радостно.

ПП - нещо, което не е коментирано до сега: общината в Дупница от няколко месеца е наела паяк от ЦГМ - София, който всеки ден идва да "патрулира" в Дупница и се прибира обратно, заедно с екипа. Прави впечатление, че паяка не подбира колите и вдига всякакви неправилно паркирани автомобили - без съображения кой го кара, каква марка е, на кого е и т.н. Засега има ефект.
« Last Edit: 14.09.2016, 00:04:12 by Sixkiller »

Offline transtriumf

• Нямам спирка
  • 5029 (1989-2016)
    • View Profile
« Reply #345 on: 23.09.2016, 14:06:21 »
Ето на какво се натъкнах малко след с. Микре, близо до разклона Ловеч-Троян:
Прилича ми на МАН, скоро трябва да го видим в някой град
« Last Edit: 24.09.2016, 19:34:54 by transtriumf »

Човек не е ли засадил поне едно дърво и не се ли е возил на Икарус не е живял.

Offline Hakkinen

• Маниак
  • The Flying Finn Is There To Win!
    • View Profile
« Reply #346 on: 28.09.2016, 18:52:04 »
Ето на какво се натъкнах малко след с. Микре, близо до разклона Ловеч-Троян:
Прилича ми на МАН, скоро трябва да го видим в някой град

Редактирано на 1 октомври: Man NL 263, който е във Велико Търново. Снимка - в съответната тема за града. :)
« Last Edit: 01.10.2016, 13:26:24 by Hakkinen »

Offline maisito

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #347 on: 11.11.2016, 19:05:39 »
В Провадия от скоро има градска линия.Номера е 51 и преминава на дължина от единия край до другия.Обслужва се от нископодов бус Vw T4 от тези 3 осните.Ако някой знае повече нека сподели.

Offline ivpetrich_89

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
« Reply #348 on: 20.03.2017, 08:25:11 »
Здравейте, нов съм във форума и искам да попитам за информация и най-вече архивни снимки относно градския транспорт в град Петрич - чувал съм, че някога е имало такъв, но не мога да събера достатъчно информация и снимки по темата, даже от роднини и съграждани. Затова питам тук в този форум. Ще се радвам да се намери някоя снимка. Съжалявам ако е питано преди.

Offline dobriii123

• Маниак
  • Фен на железопътния и градския транспорт! :)
    • View Profile
    • Email
« Reply #349 on: 09.04.2017, 10:08:51 »
Има ли някой информация за градската маршрутна мрежа на Ловеч? Има ли изобщо такава, какви и колко са линиите, с какво се обслужват?

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #350 on: 09.04.2017, 10:12:36 »
Има градски линии, даже имаше снимки из форума, автобусите са Мерцедес О 405 Н, МАН НЛ 202 и подобни.
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР