Author Topic: Други градове  (Read 69040 times)

Offline troley_ lover

• Наистина съм луд
  • ;)
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Re: Други градове
« Reply #40 on: 31.10.2008, 15:01:24 »
Имат си 3, а не една линия.Наистина има микробуси и малки рейсове-става въпрос за 1-цата и 2-ката.А 4-ката е обслужвана от дълги 2 рейса :)
Някои хора трябва да обърнат внимание на това, което искат гражданите в отделните градове и тези хора се наричат  КМЕТОВЕ! Нека да спрем прибързаните решения на самите кметове и да им покажем какво искаме! ;)

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #41 on: 31.10.2008, 18:47:51 »
Имат и съчленени Сетри и О 405 Г и съчленени автобуси Рено с климатик в предната и задната част, сини на цвят. Линиите май са повече, защото помня, че имаше линия номер 4.
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline Balkanton

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/39030307@N07/
« Reply #42 on: 31.10.2008, 19:04:05 »
Миналата година през пролетта сестра ми ходи във Велинград и ми снима следното:
Съчлененият ми изглежда като O305G с италианска каросерия.

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
« Reply #43 on: 31.10.2008, 19:09:20 »
Там Беев е шефче, нали
НЕ на хейтърството!

Offline mediar

• Маниак
    • View Profile
    • Mediar's Site
« Reply #44 on: 31.10.2008, 19:58:35 »
Ако щеш вярвай но това синьото е О405Г, но изглежда много странно. Като го видях първия път не разбрах какво е - отзад има кръгли фарове като първите версии на О305,а отпред изглежда странно.
« Last Edit: 31.10.2008, 20:12:42 by mediar »

Offline borosport

• Нямам спирка
  • Hate users!!!
    • ICQ Messenger - 304771719
    • View Profile
    • Email
« Reply #45 on: 31.10.2008, 20:49:22 »
 То оная свиня Беев дето заплашва, че "ще докара джиповете в София" rofl като гледам май ги е събирал от кол и въже тези автобуси. Има ли два от един модел?
Най-дългите градски автобусни линии са:
- А111 - 50320 м двупосочно
- А83 - 37000 м двупосочно
- А11 - 32005 м двупосочно
Най-дългите крайградски автобусни линии са:
- А28 - 64540 м двупосочно
- А70 - 56645 м двупосочно
- А3 - 55870 м двупосочно
Тройната коалиция от А до Я

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #46 on: 01.11.2008, 10:37:59 »
Ако щеш вярвай но това синьото е О405Г, но изглежда много странно. Като го видях първия път не разбрах какво е - отзад има кръгли фарове като първите версии на О305,а отпред изглежда странно.
Е няма нищо странно в него-просто не е оригинален Мерцедес, а е правен на негово шаси и с някой елементи- вероятно фаровете отпред са оригинални и т.н.

Offline SKODA

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #47 on: 07.11.2008, 19:38:44 »
Досега не е коментиран транспортът в Кърджали. Преди две години бях за ден там и видях няколко градски Кароси, един много стар немски Икарус 260 (беше с надпис "IKARUS" с отделни букви между мигачите, което означава, че е производство 1973-4 г.), един жълт (доста запазен) Икарус 280 от руската модификация, като наскоро бракуваните с обикновените врати в Бургас. Помня и един Мерцедес О305 с берлинския цвят. Това е само, което видях, със сигурност има и още.

Икарусите 280 с обикновените всичките 6 са си на линия  :bb:
Искам да се вземат мерки относно лъжите на rockwider_mafiota!!! Първо лъжеше, че в Троян има 4 Икаруса. Когато отидох ми казаха, че никога не е имало 4, а е само 1. Сега лъже за Кърджали. Днес моят познат от Кърджали (който по цял ден е из града по работа с колата), ми каза, че няма Икаруси. Има само Исузу и Мерцедес и нито един Икарус. Моля, администраторите да вземат мерки!

Приятен ден!

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #48 on: 07.11.2008, 19:42:48 »
В Троян 100% е имало повече от един съчленен Икарус. Сега има един внос от Германия, на който има качени снимки, аз преди това съм виждал червен, в оцветяване подобно на софийските, както и съчленен Чавдар В 14-20, на който също съм качил снимки някъде.
В Кърджали също имаше Икаруси-дори на една карта на града, която имам има снимки от града и ясно се вижда червен единичен Икарус. Освен това там са били първите Икаруси в България, имало е и съчленени.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline Balkanton

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/39030307@N07/
« Reply #49 on: 07.11.2008, 19:45:11 »
Искам да се вземат мерки относно лъжите на rockwider_mafiota!!! Първо лъжеше, че в Троян има 4 Икаруса. Когато отидох ми казаха, че никога не е имало 4, а е само 1. Сега лъже за Кърджали. Днес моят познат от Кърджали (който по цял ден е из града по работа с колата), ми каза, че няма Икаруси. Има само Исузу и Мерцедес и нито един Икарус. Моля, администраторите да вземат мерки!
Ама то аз съм писал, че има Икаруси там, но това беше преди няколко години, така че може вече и да ги няма. Мафиота говори за Бургас доколкото разбирам (?)

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #50 on: 07.11.2008, 19:51:05 »
А някой беше писал, че сега в Троян имат и дизел-електрически автобуси Мерцедес Сито.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline SKODA

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #51 on: 08.11.2008, 12:37:18 »
В Троян 100% е имало повече от един съчленен Икарус. Сега има един внос от Германия, на който има качени снимки, аз преди това съм виждал червен, в оцветяване подобно на софийските, както и съчленен Чавдар В 14-20, на който също съм качил снимки някъде.
В Кърджали също имаше Икаруси-дори на една карта на града, която имам има снимки от града и ясно се вижда червен единичен Икарус. Освен това там са били първите Икаруси в България, имало е и съчленени.
Не знам. В Троян мъжът ми каза, че откакто 20 години е там, Икаруса е бил 1.

Приятен ден!

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #52 on: 08.11.2008, 20:23:16 »
В Златица май само с такива джиткат

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #53 on: 08.11.2008, 20:31:13 »
Да и в Пирдоп също имат Ситаро-преди време писах някъде. Но това в Пирдоп беше зелено с две цели врати и пак с климатик. Мисля, че пътуват по селата в района.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline mediar

• Маниак
    • View Profile
    • Mediar's Site
« Reply #54 on: 08.11.2008, 20:41:09 »
Защо отпред изглежда малко по-различно?
И все пак засрамват големите градове с тези автобуси... :P

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #55 on: 08.11.2008, 20:50:52 »
Едно е да купиш два автобуса, друго е 50-100 и т.н.В Берлин също има такива без емблема и плосък преден капак, за да могата да си изобразяват силуета на Бранденбургската врата, характерен за предниците на автобусите им.Този не знам откъде е, но явно е поръчан с капак без емблема...

Offline mediar

• Маниак
    • View Profile
    • Mediar's Site
« Reply #56 on: 08.11.2008, 20:57:48 »
Е да. Прав си. А това за бранденбургската врата е тъпо. Повечето варненски ротели я имат тази емблема.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #57 on: 08.11.2008, 22:14:44 »
Този на снимката е точно Ситаро за малки градчета и села, който обслужва няколко населени места и пътува между тях, а в самите населени места се използва и като градски транспорт. За това е с по-комфортни седалки, като в туристически автобус, и тясна предна врата-качването да става само оттам, а слизането от 2-ра врата. Това е предназначението на този автобус, правилно го ползват, за големи градове не става. За големите градове, където няма релсов транспорт си има съчленени Ситарота, както и единични със 2 или 3 широки врати и обикновени седалки, понякога дори без тапицерия.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline SKODA

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #58 on: 17.12.2008, 20:12:52 »
Един познат ми каза, че по новините са казали, че в Хасково са запалили Икарус. Там изобщо има ли Икаруси? И какъв им е транспорта?

Приятен ден!

Offline Deian

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #59 on: 17.12.2008, 21:15:43 »
В Хасково има тролеи ЗИУ и няколко автобусни линии - ако не се лъжа стари Мерцедеси.